Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűtlenEdefFérfi
Végzetúr mester
567 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
361. hozzászólás - 2008.12.04. 15:15:18 (Válasz Lanmandragoran #358 hozzászólására.)
Volt vele egy "magán" levelezésem:
itt vannak belőle összevagdosva részletek:
"... A kérdés feltevésnek legyen egy minimális műveltségi szintje, most szerintem nincs, mert az, hogy valaki már 100 kérdésre válaszolt, az még nem szint, főleg, ha primitívek a kérdések.
A kérdések gyűljenek egy "postaládában". Válassz magad mellé 3-5 embert, akiben megbízol (a fórumos hozzászólók között vannak "értelmesek"). Máris nem neked kellene mindent csinálni. Lehetne egy "bizottság". Biztos lenne segítőd. A kérdések megfelelőségéről nem egy "laikus" dönt, azzal, hogy ő éppen személy szerint nem tudja a választ.
Megosztva kezdjétek ellenőrizni a bejövő kérdéseket. Ha csak annyit tesztek hogy akár a böngészőbe átemelitek a kérdést, akkor már az aláhúzza a helyesírási hibákat, elgépeléseket. --- Wordről nem is beszélve---
Ha nem tudjátok eldönteni a válasz helyességét, akkor az indoklást megkérhetitek a kérdés beküldőtől "privát levélben", hogy ne kerüljön fórumra.... "


... A bizottság sajnos nem megoldható, mert ahhoz össze kellene jönnünk, ráadásul irtó sok időt venne igénybe a közös értékelés.
Az adatbázist (mivel aki hozzáfér a kérdésekhez, és javítani tud rajta, az pillanatnyilag az egész játékadatbázishoz is) viszont Miklósék nem szívesen adnák idegen kézbe...

Nem kell összeülni.
Például ki lehetne "osztani".
Megkérdezel 2-3 embert, akikben megbízol -- a szakértelmében is --, hogy naponta hány kérdést tudna elválalni lektorálásra.
Szerintem akik gép mellett ülnek, és a jelenlegi fórumozásukból gondolom, ez lehet napi 20-30 kérdés is.
Na most, ahova beérkeznek a levelek az egy központi tároló. Onnan napi rendszerességgel a a "megbízott" tag megkaphatná a napi vállalt adagját, és az lektorálva, tovább küldheti az éles adatbázisba, ahová most is kerülnek a kérdések.
Ő döntheti el, hogy visszaküldi a feladónak, vagy ha csak egy ékezet hiányzik, de a kérdés nagyon jó, akkor kijavítja, és úgy küldi tovább...

... Akkor várni kelljen itt is.
Ha nem is több hónapot, de akkor legalább nem lesz olyan sok hibás kérdés.
Lehessen kérdést feltenni sűrűbben, mondjuk 50 helyes válasz után.
Már van egy akkora adatbázis, hogy addig foroghatnak a jelenlegi átment kérdések...

Időnként meg szoktam írni a fórumban, hogy nem tudok mindenkinek külön válaszolni, mivel nincs rá időm, és ezt a fórumot sajnos nagyon ritkán olvassa más admin.
(Én ugyanis szabadidőmben, otthonról csinálom ezt, napi két-három órában.) ...
... Sajnos amiatt kerül be ennyi rossz kérdés, és amiatt törlődik néhány jó is, hogy az újabb és újabb regisztrálók egy darabig mindenképpen értékelhetnek - hiszen különben nem derülne ki, hogy alkalmas-e az illető értékelőnek.

Talán érthető hogy ki mit írt.
"...Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. ..."
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
362. hozzászólás - 2008.12.04. 17:46:56 (Válasz Lanmandragoran #336 hozzászólására.)
Ugyan már, ezt legalább fel lehet fogni humorosan - nem úgy, ahogy az előbb valaki tróBusi gyümölcsökről kérdezgetett.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
363. hozzászólás - 2008.12.04. 23:09:20 (Válasz Edef #361 hozzászólására.)
Bár nem vagyok híve a privát üzenetek nyilvánosságra hozásának, nagyjából érthető.

Azt, hogy "hobbiból" csinálja, így már aláírom. De arra továbbra sem látok semmilyen utalást, hogy a fejlesztők nem foglalkoznak a javítás gondolatával, Hatse csak az általad felvetett bizottságos ötletet vetette el.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
364. hozzászólás - 2008.12.05. 07:56:52
"A következő kérdést tettem fel tegnap:
Melyik megyében található Szigliget?
4 választási lehetőséggel,helyesírási hiba nélkül,Veszprémet megjelölve jó válaszként,"szóval megadtam a módját"....
Erre az "értékelő" érdektelen lexikális tudásra hivatkozva rossz értékelést adott!
Miért is? Hány és hány rossz kérdéssel találkozom nap mint nap amit már elfogadtak.Eddig vagy 5 kérdéssel találkoztam ahol szándékosan rossz megoldást adtak,ezzel mi a baj?
Nem kell tudni senkinek hogy hol van Szigliget? Nyilván nem kell mindenkinek azonnal rávágnia de ez a kérdések saccra 70-99 százalékánál így van.Mivel különb egy x kultúrkörbeli isten vagy hasonló kérdés?
Azt hiszem hogy a játékosok egy része tudja a kérdésemre a választ-főleg hogy nem "Karancslapujtőt" kérdeztem hanem Szigligetet!- a másik része pedig könnyen "kiguglizhatja".
Szóval kérem fejtse már ki az értékelő hogy mi nem tetszett neki ezen a kérdésen!"


Tisztelt Illetékes Értékelő(Vagy inkább értékelők? Hiszen így szerepelt az indokláson)!

Nem szereplési vággyal fűtve ismétlem meg a tegnapi levelem de szeretnék választ kapni arra a kérdésemre hogy mi nem tetszett a kérdésemen(miért kapott rossz értékelést).
Úgy vélem hogy nem azért kaptad a jogot az értékelésre hogy "hasra ütve" bíráld el a játékosok kérdéseit:nyilván a magyarázattal még adós vagy és tekintve hogy ezen döntésed jónéhány lélekenergiámba került(ami a játék előrehaladtával még több lesz hiszen azt figyeltem meg hogy minden kvíz jutalom értékesebb) amit igazságtalannak tartok így azt hiszem bő 1 nap után jogom van választ kapni!
Ha nem veszed a fáradtságot hogy válaszolj akkor legalább egy illetékes elmondhatná hogy: "mit keres ez itt"!
Elnézést a stílusért de ha már létrehoztátok ezt a fórumot akkor legyen már valami értelme! Még szép hogy bosszant hogy nincs reakció: "csak nyeljem le a békát"(bocsánat a közhelyért!)?
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
365. hozzászólás - 2008.12.05. 08:28:56 (Válasz Xena #364 hozzászólására.)
Rosszul értelmezted a topic címét. Ez nem a kiesett kérdések érdekes magyarázata, hanem a kiesett érdekes kérdések magyarázata. Vagyis neked kéne az érdekes, 25%on kiesett kérdésedet betenni ide, és megmagyarázni, hogy miért az volt a helyes válasz, ami.

Én nem értékeltem volna rosszra, mert mégiscsak egy több mint 900 éve lakott községről van szó, de egy alig ezer fős község elhelyezkedését tudni sok embernek igenis érdektelen, lexikális tudás. Az értékelők pedig nem feltétlenül azért utasítanak el valamit, mert nem tudják a választ.

Szigliget még ráadásul el is van dugva Badacsony mögé, tehát az oda látogató nyaralók is sokkal kisebb létszámúak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.33
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
366. hozzászólás - 2008.12.05. 09:09:03
Abban igazad van hogy rossz topic-ba írtam de a leveled további részével nem értek egyet!Te nem is tudod hogy mit írkálsz! Szigliget elhelyezkedését nem kell tudni senkinek Magyarországon?Ki mondta hogy mindenkinek azonnal rá kell vágnia a választ! A játékosok egy része igenis tudja hogy hol van "egy híres balatoni üdülőhely" a másik része pedig kiguglizza.Számít az hogy hány nyaralója van? Egy Szigligetet???Érdektelen lexikális tudás?El van dugva Badacsony mögé? Budapest hová van eldugva a térképen??? Valahol Európában? Nem "Karancslapujtőt és társait" kérdeztem!Még ha azt kérdeztem is volna akkor sem rosszabb a kérdés mint bármelyik más elfogadott kérdésé a hkk-témakörtől kezdve a ....
Tudod offolom ebben a topicban a témát de ha a másikban is "hozzád hasonló kritikust kapok" akkor nincs több kérdésem az értékelőkhöz!!!
A hozzászólást Xena módosította 2008.12.05. 09:15:27-kor
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
367. hozzászólás - 2008.12.05. 09:14:04 (Válasz Xena #366 hozzászólására.)
szerintem pedig teljesen érdektelen melyik megyében található Szigliget, egyet értek az értékelőkkel.
Na jó ez így nem teljesen igaz, de a stílusod miatt felhúzza magát az ember.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
368. hozzászólás - 2008.12.05. 09:19:51
A stílusommal van baj?
Ne haragudjatok meg de ti melyik országban éltek?Magyarországon? Ti tudjátok hol van Szigliget?
Voltatok már ott?Szerintetek érdektelen lexikális tudás? Nyilván nem annyira ismert mint Budapest,lenézhetitek ti a vidéket de ezzel nincs mit büszkélkednetek és még ti húzzátok fel magatokat a stílusomon?
Tudjátok az egész kvíz-rendszer szégyene az ha elfogadjátok az igazán speciális hkk.... kérdéseket és Szigligettel kapcsolatban pedig Budapestről vagy más ÉRDEKES helyről "osszátok az észt"!
Most már nem viszem át másik topic-ba: remélem az "illetékes elvtárs" is kifejti majd hogy Szigligetet senki nem tudja hogy hol van("aki mégis annak érdektelen lexikális tudása (is)van"),ugyan hol lehet? melyik megyében? A google sem dob ki semmit... Bezzeg a hkk-s és hasonló kérdések...nem is ember aki nem tudja!
Persze gondolom az iróniával is hiába próbálkozom...
A hozzászólást Xena módosította 2008.12.05. 09:28:26-kor
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
369. hozzászólás - 2008.12.05. 09:26:16 (Válasz Xena #368 hozzászólására.)
Balatonalmádiból származom, ergo a vidék lenézése nem játszik igazán....
ettől még nem tartom létszükségletnek hogy tudjam melyik megyében van Szigliget
És a HKK kérdések nem jók, nem szabadna bent lenniük, és törlésre is kerülnek, de ezer és egymillió termelődik újra, így sajnos nem csoda ha találkozol velük.
És ennek semmi köze a te kérdésedhez, nyugodtan lehet színvonalas, érdekes kérdéseket feltenni attól még hogy másnak nem sikerült.
Ja igen, és nem Szigliget nem érdekes, hanem az hogy melyik megyében van.
Pontszám: 7.50
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
370. hozzászólás - 2008.12.05. 09:26:25 (Válasz Xena #368 hozzászólására.)
Az én kérdésem is kiesett tegnap és még sok mindenkinek rajtunk kívűl,de ritkán láttam még ilyen hisztit leverni érte. Az életben sem járunk mindig sikerrel,de lehet hogy Te azon kevesek közé tartozol,akik igen.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
371. hozzászólás - 2008.12.05. 09:31:19
Amíg érdektelenebb a kérdésem mint számos,igazán speciális kérdésé ami elfogadásra került addig nyilván szóvá is teszem.Persze most már belátom hogy semmi értelme: itt minden kvízmestert azért vettek fel hogy "visszaverje a támadást" vagy "megfogja a másik kvízmester kezét" és megmagyarázza hogy miért hülye a játékos és kérdése!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
372. hozzászólás - 2008.12.05. 09:41:29 (Válasz Xena #371 hozzászólására.)
Idézet: Xena - 2008.12.05. 09:31:19
itt minden kvízmestert azért vettek fel hogy "visszaverje a támadást" vagy "megfogja a másik kvízmester kezét" és megmagyarázza hogy miért hülye a játékos és kérdése!
?
A mester megnevezés a hozzászólások számát jelenti, nem kapunk fizetést a kötözködésért
sajnos

és persze, tedd szóvá ha túlságosan speciális kérdést találsz, ha idézed a kvíz topicba, javításra, törlésre kerül
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.05. 09:48:43-kor
Pontszám: 5
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
373. hozzászólás - 2008.12.05. 09:43:11
Melyik az az égitest az alábbiak közül amit a Földön nappal is lehet látni?

A Vénusz.
A Proxima Centauri.
A Pútó.
A Hold.


Ezt a roppant könnyű kérdést tettem fel tegnap este és már mára megkaptam érte a rossz minősítést, hogy túl speciális és jó lenne ha jó kérdéseket raknék fel, mert le leszek tiltva. Hát az agyam elhajítom...

Mindössze 2 égitest látható nappali világosságnál a Földről nézve, az egyik a Nap, a másik a Hold. A többi nem látható a légkörünkben a szórt fény miatt miatt, csak éjjel. Mi ebben a speciális kérdés? Aki arra értékelte az hol él? A Marson? Egy másik galaxisban?

Soha nem kérdeztem olyat, hogy ki mikor született, mikor halt meg, egyetlen kérdésemben nem volt helyesírási hiba, és mindig igyekszem érdekes dolgot kérdezni és nem azt, hogy mennyi 3+4.

Eddig van 27 jóra értékelt kérdésem és 7 rossz. Megkaptam az üzimet, hogy még 3 rossz és nem írhatok többet. Ez hogy működik? Mondjuk vki ír 13526 jó kérdést és 10 rosszat, akkor csáó? Ha meg vki ír 1 jót és 9 rosszat, akkor az még frankó? Mert ez akkor hülyeség. Kérem erre mindenképpen válaszoljon az illetékes.

Egyetlen kérdésem sincs, amire 100%-os lett volna a jó/rossz választ adók aránya és sztem ez a jó, mert általában megpróbálok mindenféle áltudományos választ is adni, ami megzavarhatja a válaszolót, kétkedést vált ki benne. Éppen ezért is csodálkozom a mostani rossz értékelésen, mert ez volt az egyik legkönnyebb kérdésem eddig. De hadd mondjak egy példát:

Miért járhat Darwin-díj?

Kiemelkedő kémiai-biológiai kutatásokért.
A leghülyébb halálesetekért, illetve azok áldozatainak.
Az evolúcióelmélet progresszív továbbfejlesztéséért.
Bármely tudományágban való jeleskedésért, életműdíj jelleggel.

A kérdésre eddig 18 jó és 33 rossz válasz érkezett.

Gondoljatok bele, a válaszolók 2/3-a nem tudja mi az a Darwin-díj! Minden évben kiosztják a leghülyébb halálesetek miatt. Nyilván az elhunyt ismerősei, rokonai nem örülnek neki, ha a barátjukon/rokonukon röhög az egész világ, de ez van. Ez egy ilyen díj.

Soha nem kérdeztem olyat, hogy hol focizik most Torres, ki volt az 5. helyezett 2007-ben a forma 1-ben (volt ilyen!), mikor lett a Magyar Tudományos Akadámia tagja Bánki Donát, mennyi a létszáma a honvédségnek, mikor halt meg vmelyik költő (mert ez ám a fontos, nem az, hogy milyen ismert művet alkotott...), stb. Az ilyen kérdések unalmasak, érdektelenek, túlségosan lexikálisak.

A kérdéseimmel megpróbálom emelni ennek a jó játéknak a fényét, sosem teszek fel béna, triviális, primitív, borzalmas helyesírású kérdéseket. Nem értem én ezt a figyelmeztetést, mintha vmi hülyegyerek lennék az iskolapadban, aki sosem figyel és sosem tanul, meg kellene buktatni.


De nem akarok a levegőbe beszélni, íme a rossznak ítélt kérdéseim:

1. Ki volt magyar judo alapítója? 19.05%
(Első kérdésem volt, utólag elismerem, hogy túl speciális volt, de akkor még nem éreztem rá mit kellene kérdezni.)

2. Melyik a legkisebb égitest az alábbiak közül? 12%
(Jogos, sajnos elnéztem a dolgot, rossz választ adtam meg... )

3. Melyik az alábbiak közül a legnagyobb csillag? 24.14%
(Az egyik legnagyobb vörös óriáscsillag lett volna a jó válasz, de sajnos sokan mellékattintottak.)

4. Melyik állítás nem igaz a tevére? 20%
(Na ez itt az általános butaságnak tudható be, a többség arra katintott, hogy a tevének víz van a púpjában és ezért bírja sokáig víz nélkül, pedig zsír van benne és a szervezete alig veszít vizet.)

5. Melyik lehetőség nem illik a többi 3 közé? 24.24%
(Itt azt kellett volna felismerni, hogy Pozsony, Pressburg és Bratislava ugyanannak a városnak a neve magyarul, németül, illetve szlovákul, ezért Prága a kakukktojás.)

6. Melyik az az égitest az alábbiak közül amit a Földön nappal is lehet látni?
(Ez volt a fenz említett kérdés, ezt ostobaság volt spec kérdésre ítélni.)

Mondjuk ez csak 6, de akárhogy nézem a listámat, nem találok benne többet. (A felsorlásban jelölhetné piros szín eztán a rossznak ítélt válaszokat, hogy könnyen fel lehessen fedezni a többi közül.) Valószínű, hogy az egyik hiába van 25% fölött, mégis elutasítást kapott, de mivel nincs megkülönböztetve a többitől, így nem tudom melyik volt az.

Ezek után itt vannak a jó kérdések:

Miért járhat Darwin-díj? 35.29%
Hogyan jön elő Hulk? 90.62%
Mi az a triangulum? 80%
Mi az a marabu? 73.68%
Mi a Cár-bomba? 33.33%
Mi az a citrancs? 54.55%
Mi a hallucináció? 79.1%
Mi a torokgyík? 91.23%
Mit nevezünk glükóznak? 80.61%
Mi az Antarktisz? 62.56%
Melyik növény áll a legközelebbi rokonságban a mákkal? 77.68%
Mi az USA legnagyobb városa? 69.74%
Mi az a Hencida? 61.72%
Ki volt az utolsó magyar király? 48.63%
Mit jelent az amfóra? 79.53%
1930-ban rendezték az első foci vb-t. Ki volt a rendező? 42.37%
Melyik az igaz állítás az alábbi gombás kérdések közül? 68.61%
Hogy hívják a nőstény őzet? 87.5%
Ki szokta mondogatni: "1 forintért megmondom..."? 87.12%
Mi a különbség az asztronómus és az asztrológus között? 45.65%
Melyik a legkevésbé vadászkutya az alábbi kutyafajták közül? 54.21%
Melyik földrészen honos legfőképpen az ananász? 63.64%
Hasznos állat a Katicabogár? 81.09%
Mi is az a manióka? 77.19%
Miből van a gyémánt? 90.78%
Mi a fekete arany? 95.41%
A prímszámoknak hány osztója lehet? 76.49%


Jó, tudom senkit sem érdekel egy ilyen hosszú lista, de csak futólag nézzetek bele. Láttok itt olyat, hogy ki mikor született/halt meg? Melyik focicsapatban ki játszik éppen? Mennyi 1+2? Ki a legszebb lány a suliban? Vagy láttok benne szándékos baromkodást?

Próbálok nem egy területről kérdezni, hanem érdekesen, mindenféléről, igényesen megválogatva a válaszokat. Az elején kicsit döcögtem de a későbbi rossznak ítélt kérdések értékelését nem igazán értem. Főleg a mostanit. Ehhez semmilyen speciális lexikális tudás nem kell. Kérem a tisztelt házigazdát, hogy ezt a kérdést helyezze vissza a játékba, és csökkentse a hibás kérdések számát, mert ez igazságtalan.

Valamint át kellene gondolni ezt az írásjog-megvonásos dolgot. A kvíznél a legfájóbb pontok sztem a hihetetlen sok helyesírási hiba, végtelenül buta/primitív kérdések és a túlzott lexikális/érdektelen tudást igénylők.

Várom a reakciókat, köszönöm.
Pontszám: 6.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
374. hozzászólás - 2008.12.05. 09:47:36 (Válasz Mucmuc #373 hozzászólására.)
szép lista, nekem tetszik
Pontszám: 5
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
375. hozzászólás - 2008.12.05. 09:58:03
Tudod a legutóbbi hozzászólásomból kiragadtad az egyetlen szót(kvízmester) amit kritizálni tudtál...érdemben viszont...
Off
Pontszám: 2.33
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
376. hozzászólás - 2008.12.05. 11:01:33 (Válasz Xena #375 hozzászólására.)
végig kellene olvasni a hozzászólásomat, nem csak az első két sort

Egyébként sajnálom hogy idáig fajult ez a beszélgetés, én jó kérdésnek mínősítettem volna a kérdésedet.
Ugyanakkor azt is megértem ha valaki nem kiváncsi a száraz tényekre.
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.05. 11:28:41-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
377. hozzászólás - 2008.12.05. 11:40:51 (Válasz Xena #366 hozzászólására.)
Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Főleg az után, hogy azzal kezdtem, én nem értékeltem volna rosszra. Nem egyszer kiálltam már a fórumon olyan településért, melyről írásos emlékek vannak a XII-XIII. századból. És tudom, mit írkálok, amit nem tudok, annak utána szoktam nézni, mielőtt bírálom.

De tudod mit? Ezek után igenis érdektelen, lexikális tudás, hogy tudjam hol van Szigliget, ha nem a térségben lakom. Azért érdekeljen, mert van ott egy kastély, egy vár meg egy 900 éves templomrom? Mert mást nem tud felmutatni. Ehhez képest viszont a lélekszáma ezer alatt van, tehát egy csendes falucska, ahol semmit nem lehet csinálni. Téged érdekel, hol van Barabás? Pedig arról a településről is vannak XIII. századi írásos feljegyzések.

Idézet: Mucmuc - 2008.12.05. 09:43:11
Melyik az az égitest az alábbiak közül amit a Földön nappal is lehet látni?

A Vénusz.
A Proxima Centauri.
A Pútó.
A Hold.


Ezt a roppant könnyű kérdést tettem fel tegnap este és már mára megkaptam érte a rossz minősítést, hogy túl speciális és jó lenne ha jó kérdéseket raknék fel, mert le leszek tiltva. Hát az agyam elhajítom...

Mindössze 2 égitest látható nappali világosságnál a Földről nézve, az egyik a Nap, a másik a Hold. A többi nem látható a légkörünkben a szórt fény miatt miatt, csak éjjel. Mi ebben a speciális kérdés? Aki arra értékelte az hol él? A Marson? Egy másik galaxisban?
.

Mucmuc, szépek a kérdéseid, nekem tetszenek. Az égitestes kérdésed valóban nem speciális, nekem más bajom van vele:
A Vénusz a második bolygó a Naptól, Venus római istennőről nevezték el. A Hold után a legfényesebb objektum az éjszakai égbolton, látszólagos fényessége -4,6 m. Maximális fényességnél nappal is megfigyelhető.


Tehát vagy hiányzik a kérdésedből a szabad szemmel kifejezés, vagy két lehetséges helyes válasz is van.

De ezt a hibát leszámítva valóban egy értelmes kérdés, amiért kár.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
378. hozzászólás - 2008.12.05. 12:12:20 (Válasz Xena #375 hozzászólására.)
Az igazán sajnálatos, hogy így felhúztad magad. Talán elsiklottál a felvetés felett: ez a topik az érdekes kiesett kérdések magyarázatáról szól, tehát a megközelítéseddel van gond. Egyszerűen, mosolyogva írd le, hogy miért is érdekes Szigliget illetve miért érdekes az elhelyezkedése (van esetleg különleges jelentősége annak, hogy melyik megyéhez tartozik?).

Nekem az a kérdésem esett ki (megjegyzem a válaszarány miatt), hogy "Mekkora a területe Magyarországnak?". No, tanultam én is - ha ebben a topikban szeretnék erről értekezni, akkor elővenném a trianoni történetet. Próbálnék úgy hozzászólni, hogy abból mindannyian tanuljunk, nem pedig egyéni sérelmembe tobzódva belemarnék mindenkibe, aki reagál. Erre azért vigyázz! Ha nem ütköztetni szeretnéd a véleményed és befogott füllel hajtogatod a magadét, anélkül, hogy megpróbálnád megérteni a másik érveit is - megvonod magadtól a tanulás lehetőségét.

Remélem engem azért (ezért!) nem harapsz meg.
Pontszám: 9
közellenségDomzolFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
379. hozzászólás - 2008.12.05. 17:42:40
Sziasztok!
Nem tudom ki értékeli a kérdéseket de szívesen összefutnék vele kérdésem ez volt:

A "dupla energiafókusz" nevű térgy melyik kategóriába tartozik?

Fókuszkristály
Pajzs
Varázslat
Felszerelés Állatoknak

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Persze hogy csak egy spec réteg baxxa meg, az aki jáccik ezzel a nyamvadt játékkal. Uh kezd tele lenni a tököm gyerekek. Most Én értékelem az értékelőt és húzzon el a francba.
Pontszám: 1.40
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
380. hozzászólás - 2008.12.05. 17:56:40 (Válasz Domzol #379 hozzászólására.)
Neked 1-es szinten már volt dupla energiafókuszod? Nekem még nem. Lehet,hogy én más játékkal játszom?
A hozzászólást Cirmos cica módosította 2008.12.05. 17:57:00-kor
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 8.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője