Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - stev97c

Oldal: 1234
Idézet: F3rcsu - 2015.01.06. 17:42:48
Legutóbbi kérdésed kiértékelés alatt van, addig nem tudsz újabb kérdést feltenni!
azért ez menő ...
még néhány órácska és elérjük azt hogy 2 napja a kutya nem nézet rá a kérdésemre
vagy ez csak engem zavar?


Csak mert ilyen szépen kértél, külön csak most, csak neked....

Miért látható a Hold éjszaka?
Mert jól látunk a sötétben
A Holdi városok fényét látjuk
Mert Sajtból van
Mert a Nap fényét veri vissza



Most komolyan, ennél hülyébb rossz válaszokat nem tudtál kitalálni? Ennyire fontos volt hogy valaki visszadobja a kérdésed?
Az előző, bazilikás kérdésed, még ha erősen súrolja is a lexikalitás határát, és még helyesírási hibás is volt, de legalább művészettörténet. Ez ebben a formában csak egy gyenge vicc.
Dátum: 2014.12.10. 01:17:06
Sosem az a baj hogy mondjátok a magatokét, te ráadásul sokszor játszod az ördög ügyvédjét is, és állsz ki a kritizált kérdés mellett (vagy régen még arra is voltak példák, hogy valamelyikünk megkritizált, "túl szigorú" értékelése mellett álltál ki).

Sokszor viszont a kritika formája az ami bicskanyitogató. Persze, azt én is teljesen megértem, hogy dühíti az embereket, mikor visszadobok egy középkategóriás típuskérdést (mit jelent, ki írta, hol van, kinek a filmje, stb...)((jó esetben, mert többnyire ennél jóval gyatrábbakat kapok)), rá két nappal pedig azt látja hogy az övénél sokkal primitívebb, igénytelenebb kérdések meg bekerülnek. Engem is dühít, mert azt az érzést kelti, feleslegesen dolgozom.
De emellett tudom hogy egyre tisztább az adatbázis, egyre kevesebb rossz régi kérdésbe botlanak bele az emberek olimpián, vadászatnál, és ez évek óta változatlanul motivál.
Dátum: 2014.12.09. 23:44:19
Idézet: Azazel - 2014.12.09. 23:01:42
Örülök, hogy szerinted jó így,
.Egyébként szerintem sok szempontból most a legjobb a szitu.

de szerintem ezzel a véleménnyel kisebbségben vagy. A leginkább irritáló, legfőbb probléma továbbra is, a nem egységes, mindenki számára egyforma elvárások a kérdések kapcsán, vagy ezek nem következetes alkalmazása. Engem mint felhasználót, nem érdekelnek a technikai okai annak, hogy ez miért van.Csak az érdekel, hogy van, és nagyon nem tetszik, hogy van.Ezen a téren szeretnék változást.


Pedig sajnos ezen a téren nem sok változásra számíthatsz. Én is szeretnék, évek óta szeretnék. De ha évekkel ezelőtt, amikor még legalább négyen voltunk adminok, és rendszeresen mi panaszkodtunk, hogy valaki hanyagul értékel, és akkor sem történt semmi, akkor mi változna most, mikor a kérdéseknek a jelentős hányadát feltételezhetően ugyanez a személy engedi be a játékba?
Már azt is két hétbe és egy Találkozóba telt elérnem, hogy a v6 adatbázisához legyen hozzáférésem.
Csak azért, hogy egységes legyen az értékelés, nem fogok én is szarul dolgozni. A másik embert pedig nem lehet kirobbantani. A magam részéről próbálok minél többször értékelni, hogy neki ne legyen mit, illetve takarítok utána, ennyit tehetek, és amíg játszom meg is teszem.
Dátum: 2014.12.09. 23:33:18
Ehhez hozzászólok én is, mint részben illetékes, Kócék brigádjából még megmaradt kövület.

Ez a megoldás kb a játék 3. hónapjában bevezetésre került. Innen a fórumról lettünk kiválasztva, nem toborzás, hanem a Kvíz topicban addig nyújtott szűrőmunkánk, a jelzett hibák helytállósága, a hozzászólások színvonala alapján. (én meg szépen tudtam mosolyogni ) Kezdetben párhuzamosan működtünk a játékosokkal (vagyis mindenki értékelhetett, 20 azonos értékelés után dőlt el a kérdés sorsa, de ha adminhoz került, az ő értékelése azonnali és végleges volt, tök mindegy előtte 1-19 játékos mit mondott). Aztán szépen fokozatosan a játékosoknál teljesen elfogytak az értékelhető kérdések, az adminok kizárólagos döntési hatáskört kaptak. Ez max fél éves időtartam lehetett. Valamikor dec. elején kaptuk meg az adminisztrátori jogosultságot, amennyire emlékszem, márc-április környékére került teljesen a mi hatáskörünkbe a kvíz. Utána tán csak 1-2 v4 induláskor volt időszakos játékosértékelés, mikor ezer feletti küldikérdés került be "pillanatok" alatt.

Sajnos akiket ismertem, már mind abbahagyták, Lan jól sorolta a neveket. Mikor az elsők abbahagyták közülünk, még került be egy két alkalommal új játékos a körbe, de mikor már közülük is kezdték abbahagyogatni, Miklósék elkezdték behósítani az értékelést. Először még olyan ember foglalkozott vele tőlük, aki értekezett velünk, még a skype szobánkba is bejárt, de aztán ő is eltűnt a cégtől. De közben már feltűnt a háttérben a "mindenttudó" adminkolléga, akkor még csak alkalmanként fel-fel tűnt beengedett 10-15 kérdést, aztán felszívódott napokra. Jól emlékszem, akkoriban Cras-ék nem győztek magyarázkodni a fórumon, hogy hogyan kerülhettek be ilyen kérdések frissen, és egymást gyanusítgattuk skypeon, hogy ki volt berúgva, hogy ennyi hülyeséget csinált.

Aztán Kócék is eltűntek, és a frissen bekerülő kérdések mennyisége már gondolom nem indokolja, hogy sok admin legyen. Hatse szerint rajtam kívül van még legalább egy játszó admin, plusz beho oldalról hozzáférnek legalább hárman (legalábbis remélem, mert ha ennél kevesebben férnek hozzá bentről az adatbázishoz, az azt jelentené hogy személyesen Miklós felelős a halovány színvonalért). Gondolom úgy ítélték meg, hogy napi 20-30 új kérdésre ennyi ember elég.

Idézet: Poostmaster - 2014.12.09. 20:17:08
Azt mondod, vannak még, akik folyamatosan szelektálják a kérdéseket. Ez jó. Azért remélem, jut idejük a fórumos hibásnak jelzett kérdéseket is szelektálni. Ez ugyanis azért lenne, hogy nekik jelezzük. Az ő munkájukat segítené. Ha csak a fele a jelzéseknek helyes, már megérte, hisz könnyebben ki tudják gyomlálni. Ha pedig annyi időre fel tudnak jönni, hogy átnézzék a lényeget (nem a hozzászólásokat, csak a jelzett kérdéseket) akkor biztos lenne még 5 másodperc, hogy odaírja: Vettem, javítom. Nem kell más. A játékosoknak nagyon fontos a visszajelzés, hogy nem hiába írják be ezeket. Sokakat már ez visszacsábítana a kérdések megválaszolásához.


Akkor itt és most megnyugtatásodul mondom, hogy ha másról nem is tudok nyilatkozni, én szoktam olvasni rendszeresen a kvíztopicot, és természetesen javítgatni/törölgetni is szoktam azokat a kérdéseket, amik a régiek közül bukkantak fel. Az újakat meg topic nélkül is rendszeresen szelektálom, főleg mikor pár napig nem értékelek, pl olimpia után. De amikor este van egy szabad órácskám, amikor vadászni kéne, értékelni kéne, küldizgetni kéne, a szövit is terelgetni kéne, nem olyan egyszerű dolog az a csak még 5 másodperc, még ha sok embert meg is nyugtatna, hogy van aki látja a panaszaikat. És ha választani kell az időszűke miatt, akkor már inkább értékelek/javítgatok a kommentelgetés helyett, ez remélem érthető.
Dátum: 2014.08.30. 12:33:16
Nyugi srácok, olimpia volt...
Mindjárt megyek kukázni
Dátum: 2014.05.11. 11:15:02
Most is találtam két "kiemelkedő" alkotást...

Melyik egy magyar étel?
Gulás
gúlás
gúlyaás
gulyás


Ki írta "A szürke ötven árnyalata" című regényt?
L. E. James
E. L. James
Christian Grey
E. L. Jame's
Dátum: 2014.05.11. 11:09:56
Utólag tudja törölni/javítani, jobb esetben azonnal ahogy kiderül a turpisság, azaz fél perccel az elfogadás után, rosszabb esetben amint hozzáfér az adatbázishoz, vagy épp legközelebb belép, és eszébe jut, hogy hopp, ezt javítani kell. De ne jegyezzétek meg hogy a Szaturnusz a "jó", javítottam mindkettőt.
Dátum: 2014.05.03. 23:42:46
Ami meg Szulejmánt illeti, Jolee hozzászólása döbbentett rá, hogy valójában semmi baj nem volt a kérdéssel, mi értettük félre. Nyilván egy itt élő janicsár kérdezte, és az 1687-es ostromra gondolt, amikor visszafoglaltuk a várat a törököktől.
Dátum: 2014.05.03. 23:39:19
Egy überállat mára is jutott...

Milyen színű a citromkrém?
CIROMSÁRGA
NARANCSÁGA
citromsárga
narancssárga
Dátum: 2014.05.02. 14:41:05
Tudom nem vigasztal, de köszi az infót, javítottam. A csúnya hogy a kvízscript miatt így is 72% volt a helyes válaszok aránya.
Dátum: 2014.04.30. 23:41:28
A mai legszebb gyöngyszem...

ahány éves a juventus rádió?
16
23
29
25
Dátum: 2014.04.25. 10:30:36
Már néhányszor gondoltam rá, hogy elkezdek szemezgetni az igazán rossz, értékelésre váró kérdések közül, most elkezdem, ha lesz időm épp egy-egy adag után, folytatom. Ha esetleg van rá igény, csinálok majd egy külön topicot neki. Csak hogy látsszon, miért is van szükség ránk a sok negatív visszhang ellenére is.
(ezek nem küldetés miatt, muszájból feltett kérdések)

Metöl medig tartot az 1. világháboru?
1789-től 1796-ig
1871-től 1883-ig
kr.e.
1914-től 1918-ig


sok hozzáfűzést nem igényel...

Mikor élt Mohamed, Allah prófétája?
i.sz. 570-től, 632-ig.
i. sz. 570-től, 633-ig.
i. e. 570-től, i. e. 632-ig.
i. sz. 571-től, 632-ig.


Típuspéldája a "hogyan lesz lexikális egy dátumos kérdés"-nek

Hány hidrogénmolekula található a vízben?
1
2
3
4


Alap kémia, szintén no comment

(szerk.: Érdekes adalék lehet, 11 darab friss kérdésből jött össze ez a három)
Dátum: 2014.04.23. 14:40:48
Idézet: T.Lea - 2014.04.23. 13:16:08
Odafigyeltem, amugy. Az ismételt kérdésnél gondosan másképp fogalmaztam.


"Olyan, mint a sinto vallás, nincs főistene."
"Nincs istene, akárcsak a sintó vallásnak."

Ennyit változtattál benne. Azaz a nincs istene választ nincs főistene válaszra cserélted. Erre csak az egyik kezdetektől létező, wikin is fellelhető támpontot tudom idézni, ha nincs, ne kérdezd meg.

Még a sintó vallásról sem fogadnék el olyan kérdést, amire az a helyes válasz hogy nincs főistene, meg lehet azt úgy is kérdezni, hogy ne kelljen tagadni a kérdést.

Idézet: T.Lea - 2014.04.23. 14:14:45
Nem erőltetem. Csak nem egyszer találkoztam pont ilyen szerkezetű kérdésekkel. Ha ezeket automatikusan elutasítják, hogyan mentek át? Tényleg nem túl következetes a kérdések elbírálása.


Semmit nem utasítanak el automatikusan, minden értékelést ember végez, Hanspeter nem sokkal lejjebb nagyon szépen összegezte, miért van egy érezhető kettősség a friss értékelésekben, ez ellen sajnos mit sem tehetünk, még amikor sokkal többen voltunk játékosadminok, akkor jeleztük Miklósnak, hogy valaki nagyon trehányul engedi be a kérdéseket. Azóta annyi változott, hogy mi egyre kevesebben vagyunk, ő egyre aktívabb.
Dátum: 2014.04.23. 11:56:00
Szerintem nem figyeltél oda eléggé.
Idézet: Hanspeter - 2014.04.21. 11:45:33


A kérdést tagadó válaszlehetőség a hagyományos irányelven értékelő adminoknál nem elfogadott, értékelése minden esetben "rossz válasz" minősítést kap.


Attól hogy a nincs istene választ nincs főistene válaszra cserélted, még ugyanolyan tagadása a kérdésnek, így ugyanúgy rossz válasz értékelést ért.

Egyébként meg ha le is cseréled valami másra azt a választ (kb 1000 és egy isten nevét odaírhatnád...) akkor is szerepel már a kérdés évek óta, szóval felesleges erőltetni, már szerepeltnél jobbat nem fogsz rá kapni.

Idézet: RoscoBorlo - 2014.04.23. 09:37:14
Milyen állat látható Hessen tartomány címerében?
medve
sas

oroszlán

Ez vajon miért nem kapott érdektelen lexikális besorolást?
Ha országra kérdezett volna, még elmegy de kik jártasak a heraldikában?
Enyhén spec.



Azért nem kapott, mert 90k-s volt a sorszáma vagyis még bőven a játékosok engedték be, csak eddig nem szúrt szemet senki olyannak aki manuálisan kvízel. A kérdés nehézségéről pedig ékesen árulkodik, hogy a kvízscript ellenére is csak 35% körüli volt a helyes válaszok aránya, vagyis ha nem lenne a script, már rég kihullott volna magától, mert 25% alá süllyedt volna a helyes válaszok aránya.
És azt tudod is, ki az a Birka, akit szentírásként idézel, vagy csak lusta voltál tovább olvasni és értelmezni? Egy játékos, aki baromi jól ért a játékhoz és a képletekhez, de a kvízértékeléshez csak annyi köze van hogy ismer néhány játékost, akikről tudja hogy aktív korukban adminok voltat. Az semmi másról nem szólt, mint a belekötésről. Te mégis hivatalos indoklásként szajkózod, mintha legalábbis Miklós legfelsőbb kinyilatkoztatása lenne. Nem tűnt fel, hogy utána legalább hárman egymástól függetlenül leírták neked, miért volt rossz a kérdésed? És hogy mindannyian ugyanazt az indokot adták meg? És még Te ugatsz le egy olyan fórumozót, aki már 4 évvel ezelőtt is önként segített itt a fórumon, hogy egy-egy jó ötletből kiváló kérdés születhessen? Csupa nagybetűvel ordítasz vele mint egy gyengeelméjűvel? Ember, kapj már az agyadhoz.....


Hivatalos admin szakvéleményt akarsz? Tessék: Azért dobták vissza a kérdésed, mert a feltett formában egyszerűen SZAR volt! És most csalódottsággal tölt el a tudat, hogy nem én voltam az ügyeletes, másnak jutott a megtisztelő feladat.
Szép dolog hogy összeesküvés-elméleteket gyártasz, de van egy egyszerűbb magyarázat. Az a szám csak akkor fog nőni ha helyesen sorolsz be. Ahogy a jó kérdések ismérveid sem sikerült hosszú ideje elsajátítanod, én meg sem lepődöm, hogy a kérdések faji hovatartozásáról sem tudsz helyesen dönteni.
Egyáltalán nem felesleges, pont a gyakorlat mutatja, hogy ezeket a kérdéseket mutatóba sem szabad beereszteni a kérdések közé. Részemről irtózatosan lágyszívűnek tartom az értékelőt, ez iskolapéldája a rosszul feltett kérdésnek, ráadásul még csak nem is egy különösebben ötletes kérdés, van már a rendszerben hasonló ananásszal, eperrel, meg még nem is tudom milyen gyümölcsökkel. Az már csak hab a tortán, hogy eldöntendő kérdésre illik legalább mutatóba kitalálni egy tagadó választ.
Ha az a kérdés lényege, hogy milyen magja van a gyümölcsnek, akkor nem azt kell megkérdezni, hogy van-e neki. Lehet lovagolni rajta, hogy de így is érthető, meg hogy biológia tesztben elférne. Ott lehet. De egy nyelvtan tesztben az idézett formában biztosan nem. Márpedig az adminok mércéje mindkét szempontot figyeli.
Idézet: Dumdum1992 - 2010.09.07. 13:53:38
Na ezt az indokot nem hiszem el.Ez megint csak a kvizadmin szórakozása vagy mert lusta volt utánanézni és pont erre a gombra állt a keze csak tudnám mér válla el valaki egy feladatot ha nem végzi el rendesen.


Kinek a híres mondása? -Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes.

Benjamin Franklin
Winston Churchill
Albert Einstein***
Ronald Reagen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


És miért is olyan nehéz elhinni, hogy a triviálisnak tekinthető híres idézeteket már élből felrakták cirka másfél évvel ezelőtt. Lassan 250.000 feltett kérdésnél jár az adatbázis (ha nem a 300-hoz közelít) ilyen kérdésekkel már próbálkozni is kár...

(ha a kvízadmin csak lusta lenne meg szórakozna, akkor simán visszakapnád indoklás nélkül, és még a 100 válaszodat is buknád)
Idézet: Algeroth - 2010.09.07. 12:05:01
Üdv!

Érdekes az értékelési rendszer, miért írja, hogy rossz a válasz?

Ki volt az a csillagász, aki az 1920-as években méréseivel kimutatta a Világegyetem tágulását?

Edwin Powell Hubble / Ez a helyes válasz
Izsák Imre Gyula
Otto Struve
Marik Miklós

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Három válasz természetesen rossz, hiszen csak egy jó lehet.



Ha az imént felsorolt válaszokkal próbálkoznál, jó eséllyel kapnál 3 nap pihenőt is a rossz értékelés mellé, hogy legyen időd elgondolkodni a humor és a kvíz különbségein. A válaszaid első ránézésre pedig azért lehetnek rosszak, mert megadtál egy időpontot, és két személy a felsoroltak közül még nem is élt akkor, vagyis eleve kizárják magukat. Díjazandó hogy mind a négy ember csillagász, de az évszámok bibisek.
Magyartalan a kérdésed, pontosabban a kérdés azt jelenti hogy a világon hányadik szimfónia a Sorsszimfónia, nem azt hogy Beethoven hányadik szimfóniája. Ezen kívül hányadik és nem hanyadik, valamint nem "Sors" szimfónia, hanem Sorsszimfónia.

Javaslom a "Beethoven melyik szimfóniáját nevezik Sorsszimfóniának? formátumú kérdést, illetve javasolnám, de fix hogy szerepel már.
Oldal: 1234