Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: A kvíz tündöklése, és bukása.
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
21. hozzászólás - 2014.12.09. 09:21:04 (Válasz Tigrisnyul #20 hozzászólására.)
Túl fiatal vagy..

https://www.youtube.com/watch?v=7ubnt4zGuck
Báró Samedi
Pontszám: 8.07
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
22. hozzászólás - 2014.12.09. 09:47:15
Hofi után szabadon.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.09
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
23. hozzászólás - 2014.12.09. 09:53:06 (Válasz Azazel #21 hozzászólására.)
Vagy csak nincs memorizálva, és élénkebb az emlékem a valós macskákról.
Azért ezt még én is ismerem,tata
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.17
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
24. hozzászólás - 2014.12.09. 09:58:08 (Válasz Tigrisnyul #23 hozzászólására.)
Mesike
Báró Samedi
Pontszám: 8.71
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
25. hozzászólás - 2014.12.09. 09:59:24 (Válasz Azazel #24 hozzászólására.)
Akkor most meghalok, énekeljen!
A hozzászólást Tigrisnyul módosította 2014.12.09. 09:59:48-kor
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.17
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
26. hozzászólás - 2014.12.09. 10:22:27
Nem csalódtam bennetek
Pontszám: 8.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
27. hozzászólás - 2014.12.09. 16:42:57 (Válasz Azazel #18 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2014.12.09. 08:40:51
Mi van az olyan emberekkel, akik érdekes színfoltnak tartják, tetszik nekik( mert például imádnak kötekedni a kötekedőkkel ), de mégis odáig jutottak, hogy inkább nem írnak kérdést, mert így, ahogy most van, már nem annyira tetszik nekik?

Nem lenne érdemes tenni valamit, ahelyett, hogy politikusi pátosszal kijelentitek "...akinek nem tetszik, el lehet menni..." ?


Halkan jelzem, talán két éve írtam kérdést utoljára, mondhatni én is ilyen ember vagyok. Pedig nekem még kapcsolataim is vannak régről akikhez fordulhatnék segítségért. Csak nincsenek olyan ötleteim, amiből lehetne igényes, magas színvonalú, érdekes kvízt faragni, és még nem szerepel valamilyen formában. Igénytelen tucatkérdést pedig nem fogok feltenni csak azért hogy kényszeresen kérdezzek valamit, ezért inkább nem is írok.

Egyébként szerintem sok szempontból most a legjobb a szitu. Van egy "remek" admin aki beenged mindent, ergo lehet kérdést írni, kb mindenki jó értékelést kap szinte minden igénytelen szemétre, és van 1-2 hozzáértő admin is, aki néhány naponta rostálja a friss kérdéseket, és közben ha régi rossz kérdésre akad, azzal is foglalkozik. Persze abban a pár napban a szemét jó párszor körbefut a besorolás miatt, ez a gyenge pont a rendszerben, ami valóban idegesítő, számomra is az.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.07
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
28. hozzászólás - 2014.12.09. 20:17:08 (Válasz Lanmandragoran #15 hozzászólására.)
Ez a hsz így már tetszik.
Elfogadom az érveidet. Azzal a kiegészítéssel, hogy én sem tudok mit tenni. Alap helyzetben borsódzik a hátam az általánosítástól, de ebben a helyzetben ezt kell tennem. Megmondom miért. Én nem látok bele a gépezetbe, fogalmam sincs, hogy 1, 5 vagy 25 ember értékeli a kérdéseket. Ennél fogva számomra a kérdés-admin egy személytelen titulus. Neki tudom címezni egyes szám első személyben a panaszomat. Hasonló képpen, mint amikor a gázosok elszúrják a számlámat, akkor is a szolgáltatóval van gondom, tehát általánosítanom kell.
Tudom, hogy ez nem helyes, de kikerülhetetlen. Mentségemre legyen mondva, hogy én sosem írtam le olyat, hogy mindegyik sz@r, csak azt, hogy az admin rosszul dolgozik. (Remélem jól emlékszem. Ha nem, akkor most bocsánatot kérek tőlük.)
Az az egy biztos, hogy aki ezeket műveli, valóban úgy teszi, ahogy mondtam. Ha elolvasná, akkor legalább helyesírási hiba nem lenne benne. Meg a kérdést tagadó válaszok.
Mindegy. Ezt szerintem akkor is felül kellene vizsgálni. Azt mondod, vannak még, akik folyamatosan szelektálják a kérdéseket. Ez jó. Azért remélem, jut idejük a fórumos hibásnak jelzett kérdéseket is szelektálni. Ez ugyanis azért lenne, hogy nekik jelezzük. Az ő munkájukat segítené. Ha csak a fele a jelzéseknek helyes, már megérte, hisz könnyebben ki tudják gyomlálni. Ha pedig annyi időre fel tudnak jönni, hogy átnézzék a lényeget (nem a hozzászólásokat, csak a jelzett kérdéseket) akkor biztos lenne még 5 másodperc, hogy odaírja: Vettem, javítom. Nem kell más. A játékosoknak nagyon fontos a visszajelzés, hogy nem hiába írják be ezeket. Sokakat már ez visszacsábítana a kérdések megválaszolásához.
Ez is egy módja a megújulásnak.
Egy új érdekesebb modul viszont mégjobban feldobná.
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 6.26
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
29. hozzászólás - 2014.12.09. 22:05:59
Erre a problémára már 3 éve írtam egy megoldást és akkor sem foglalkoztak vele.

Miért ne lehetne magából a játékos állományból kvíz moderátort toborozni?!? Jó pár éve (amikor még belefért az időmbe) játszottam faluszimulátoros játékkal, volt lehetőség a legjobb játékosok közül (értem ezalatt: aktív, figyelmeztetés mentes, értelmes) a supportnak játékos adminisztrátorokat toborozni. Természetesen azon a világon nem lehetett adminisztrátor ahol játszott. Foglalkozott a napi dolgokkal cserébe prémet kapott.

Ez itt is ugyanúgy működhetne. Adnak jogot a kvíz adatbázis kezeléséhez 5 játékosnak, akik bogarásszák és a teljesítményük alapján kapnak prémet. Nem őskövet,hanem prémium accot. Ez nekik semmibe nem kerül, viszont inspiráló és igényes adatbázist eredményezhet.
Pontszám: 8.27
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
30. hozzászólás - 2014.12.09. 23:01:42 (Válasz Lanmandragoran #27 hozzászólására.)
Örülök, hogy szerinted jó így,
.Egyébként szerintem sok szempontból most a legjobb a szitu.

de szerintem ezzel a véleménnyel kisebbségben vagy. A leginkább irritáló, legfőbb probléma továbbra is, a nem egységes, mindenki számára egyforma elvárások a kérdések kapcsán, vagy ezek nem következetes alkalmazása. Engem mint felhasználót, nem érdekelnek a technikai okai annak, hogy ez miért van.Csak az érdekel, hogy van, és nagyon nem tetszik, hogy van.Ezen a téren szeretnék változást.
A hozzászólást Azazel módosította 2014.12.09. 23:02:57-kor
Báró Samedi
Pontszám: 8.07
népszerűstev97cFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
31. hozzászólás - 2014.12.09. 23:33:18 (Válasz Fecsu123 #29 hozzászólására.)
Ehhez hozzászólok én is, mint részben illetékes, Kócék brigádjából még megmaradt kövület.

Ez a megoldás kb a játék 3. hónapjában bevezetésre került. Innen a fórumról lettünk kiválasztva, nem toborzás, hanem a Kvíz topicban addig nyújtott szűrőmunkánk, a jelzett hibák helytállósága, a hozzászólások színvonala alapján. (én meg szépen tudtam mosolyogni ) Kezdetben párhuzamosan működtünk a játékosokkal (vagyis mindenki értékelhetett, 20 azonos értékelés után dőlt el a kérdés sorsa, de ha adminhoz került, az ő értékelése azonnali és végleges volt, tök mindegy előtte 1-19 játékos mit mondott). Aztán szépen fokozatosan a játékosoknál teljesen elfogytak az értékelhető kérdések, az adminok kizárólagos döntési hatáskört kaptak. Ez max fél éves időtartam lehetett. Valamikor dec. elején kaptuk meg az adminisztrátori jogosultságot, amennyire emlékszem, márc-április környékére került teljesen a mi hatáskörünkbe a kvíz. Utána tán csak 1-2 v4 induláskor volt időszakos játékosértékelés, mikor ezer feletti küldikérdés került be "pillanatok" alatt.

Sajnos akiket ismertem, már mind abbahagyták, Lan jól sorolta a neveket. Mikor az elsők abbahagyták közülünk, még került be egy két alkalommal új játékos a körbe, de mikor már közülük is kezdték abbahagyogatni, Miklósék elkezdték behósítani az értékelést. Először még olyan ember foglalkozott vele tőlük, aki értekezett velünk, még a skype szobánkba is bejárt, de aztán ő is eltűnt a cégtől. De közben már feltűnt a háttérben a "mindenttudó" adminkolléga, akkor még csak alkalmanként fel-fel tűnt beengedett 10-15 kérdést, aztán felszívódott napokra. Jól emlékszem, akkoriban Cras-ék nem győztek magyarázkodni a fórumon, hogy hogyan kerülhettek be ilyen kérdések frissen, és egymást gyanusítgattuk skypeon, hogy ki volt berúgva, hogy ennyi hülyeséget csinált.

Aztán Kócék is eltűntek, és a frissen bekerülő kérdések mennyisége már gondolom nem indokolja, hogy sok admin legyen. Hatse szerint rajtam kívül van még legalább egy játszó admin, plusz beho oldalról hozzáférnek legalább hárman (legalábbis remélem, mert ha ennél kevesebben férnek hozzá bentről az adatbázishoz, az azt jelentené hogy személyesen Miklós felelős a halovány színvonalért). Gondolom úgy ítélték meg, hogy napi 20-30 új kérdésre ennyi ember elég.

Idézet: Poostmaster - 2014.12.09. 20:17:08
Azt mondod, vannak még, akik folyamatosan szelektálják a kérdéseket. Ez jó. Azért remélem, jut idejük a fórumos hibásnak jelzett kérdéseket is szelektálni. Ez ugyanis azért lenne, hogy nekik jelezzük. Az ő munkájukat segítené. Ha csak a fele a jelzéseknek helyes, már megérte, hisz könnyebben ki tudják gyomlálni. Ha pedig annyi időre fel tudnak jönni, hogy átnézzék a lényeget (nem a hozzászólásokat, csak a jelzett kérdéseket) akkor biztos lenne még 5 másodperc, hogy odaírja: Vettem, javítom. Nem kell más. A játékosoknak nagyon fontos a visszajelzés, hogy nem hiába írják be ezeket. Sokakat már ez visszacsábítana a kérdések megválaszolásához.


Akkor itt és most megnyugtatásodul mondom, hogy ha másról nem is tudok nyilatkozni, én szoktam olvasni rendszeresen a kvíztopicot, és természetesen javítgatni/törölgetni is szoktam azokat a kérdéseket, amik a régiek közül bukkantak fel. Az újakat meg topic nélkül is rendszeresen szelektálom, főleg mikor pár napig nem értékelek, pl olimpia után. De amikor este van egy szabad órácskám, amikor vadászni kéne, értékelni kéne, küldizgetni kéne, a szövit is terelgetni kéne, nem olyan egyszerű dolog az a csak még 5 másodperc, még ha sok embert meg is nyugtatna, hogy van aki látja a panaszaikat. És ha választani kell az időszűke miatt, akkor már inkább értékelek/javítgatok a kommentelgetés helyett, ez remélem érthető.
Pontszám: 8.97
népszerűstev97cFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
32. hozzászólás - 2014.12.09. 23:44:19 (Válasz Azazel #30 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2014.12.09. 23:01:42
Örülök, hogy szerinted jó így,
.Egyébként szerintem sok szempontból most a legjobb a szitu.

de szerintem ezzel a véleménnyel kisebbségben vagy. A leginkább irritáló, legfőbb probléma továbbra is, a nem egységes, mindenki számára egyforma elvárások a kérdések kapcsán, vagy ezek nem következetes alkalmazása. Engem mint felhasználót, nem érdekelnek a technikai okai annak, hogy ez miért van.Csak az érdekel, hogy van, és nagyon nem tetszik, hogy van.Ezen a téren szeretnék változást.


Pedig sajnos ezen a téren nem sok változásra számíthatsz. Én is szeretnék, évek óta szeretnék. De ha évekkel ezelőtt, amikor még legalább négyen voltunk adminok, és rendszeresen mi panaszkodtunk, hogy valaki hanyagul értékel, és akkor sem történt semmi, akkor mi változna most, mikor a kérdéseknek a jelentős hányadát feltételezhetően ugyanez a személy engedi be a játékba?
Már azt is két hétbe és egy Találkozóba telt elérnem, hogy a v6 adatbázisához legyen hozzáférésem.
Csak azért, hogy egységes legyen az értékelés, nem fogok én is szarul dolgozni. A másik embert pedig nem lehet kirobbantani. A magam részéről próbálok minél többször értékelni, hogy neki ne legyen mit, illetve takarítok utána, ennyit tehetek, és amíg játszom meg is teszem.
Pontszám: 8.71
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
33. hozzászólás - 2014.12.10. 00:51:39 (Válasz stev97c #32 hozzászólására.)
Most mit mondhatnék? " Kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább a mienk ". ??

( Én azért mondom itt a magamét, mert ha elegen morgunk, talán a közfelháborodás besegít nektek, és eléri azt, amit néhányatoknak nem sikerült...)
Báró Samedi
Pontszám: 8.07
népszerűstev97cFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
34. hozzászólás - 2014.12.10. 01:17:06 (Válasz Azazel #33 hozzászólására.)
Sosem az a baj hogy mondjátok a magatokét, te ráadásul sokszor játszod az ördög ügyvédjét is, és állsz ki a kritizált kérdés mellett (vagy régen még arra is voltak példák, hogy valamelyikünk megkritizált, "túl szigorú" értékelése mellett álltál ki).

Sokszor viszont a kritika formája az ami bicskanyitogató. Persze, azt én is teljesen megértem, hogy dühíti az embereket, mikor visszadobok egy középkategóriás típuskérdést (mit jelent, ki írta, hol van, kinek a filmje, stb...)((jó esetben, mert többnyire ennél jóval gyatrábbakat kapok)), rá két nappal pedig azt látja hogy az övénél sokkal primitívebb, igénytelenebb kérdések meg bekerülnek. Engem is dühít, mert azt az érzést kelti, feleslegesen dolgozom.
De emellett tudom hogy egyre tisztább az adatbázis, egyre kevesebb rossz régi kérdésbe botlanak bele az emberek olimpián, vadászatnál, és ez évek óta változatlanul motivál.
Pontszám: 8.71
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
35. hozzászólás - 2014.12.10. 06:38:52 (Válasz stev97c #34 hozzászólására.)
No...akkor köszönöm hogy teszed/teszitek amit lehet, és hozzon neked a Jézuska ipari porszívót, hogy hatékonyabb lehess
Báró Samedi
Pontszám: 8.72
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
36. hozzászólás - 2014.12.10. 08:05:35 (Válasz stev97c #34 hozzászólására.)
Csatlakozom Pálinkás kollégához. A Jóisten adjon neked további kitartást, ármánynak meg ínhüvelygyuszit
Pontszám: 8.06
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz tündöklése, és bukása.
37. hozzászólás - 2014.12.10. 21:08:04 (Válasz stev97c #31 hozzászólására.)
Minden tiszteletem a tiéd, és köszönöm neked amit teszel.
Ez mindenképpen megnyugtató számomra. Azért még egy kicsit kardoskodnék a javaslatom mellett, hogy minél többen elmondják a véleményüket.
Erre téged is megkérnélek, hogy magáról a "kvízről a játékban" idevethetnél valamit. Bár feltételezem, hogy ha ilyen elkötelezetten küzdesz vele, akkor tetszik is. De talán neked is van olyan érzésed, hogy nem ártana valamit változtatni rajta.
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 6.26
Oldal: 12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője