Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tyberius06

Oldal: 12345678910
Dátum: 2009.12.10. 12:35:35
Lehet valamit rosszul tudok, de nem úgy van, hogy egy adott kalandot csak egyszer csinálhatok meg? Megkapom, ha elbukom naponta újra próbálhatom, de ha egyszer végig csináltam és megkaptam érte a lélekgyémántokat, akkor már többször nem kapom meg újra, vagy valamit rosszul tudok?
Mert most délelőtt csináltam meg 10-ből 9 kalandot, közte volt a Zarknod ébredése: A látogatás című is erre az épp folyó vadászatomban ismét megkaptam.

"Ma, 12:12:22
Vadászni indulsz, és a szimatod ezúttal nem csal: egy élőlény nyomaira bukkansz! Becserkészed, és hamarosan már látod is, hogy ez egy hegyi óriás. Felméred a helyzetet, és úgy ítéled meg, hogy az állat befogható. Csapdát állítasz, és ahelyett, hogy lélekenergiáját vennéd a lénynek, léprecsalod, és foglyul ejted! A teremtmény vadul tombol, nem örül a fogságnak. Be kell idomítanod!
A vadászat során egy kalandra bukkantál: Zarknod ébredése: A látogatás"

És nem ez az első eset, hogy úgy érzem egy kalandot többször is megkapok, de itt tényleg arról van szó, hogy alig egy órája mentem végig a kalandon és most megint megkaptam.
Persze, ha ez nem para, akkor oké, csak mintha emlékeim szerint egy kalandot csak egyszer lehet/kell végig csinálni...
2-3. lehetőséget preferálnám leginkább. A 3-dik tényleg olyan, amit a fertőződni vágyók használhatnak a 2. meg a későn eszmélőknek király.
Ellenben az 1-sőt meg általánossá tenném, tehát aki úgy érzi, hogy mégis szeretné elveszteni 0%-ról a kontrólt, az is visszafertőződhessen, bár nyílván kevesebb ilyen lesz, ha egyáltalán lesz (vagy egyáltalán nincs is ilyen), de a lehetőség meg lenne adva...
Dátum: 2009.11.29. 19:48:53
Félreértettél, én azt szarom le, hogy fizetsz e a játékért vagy sem. Én is fizetek érte nem is keveset, mégse dobálózok vele, hogy csak mert fizetek nehogy már egy taktikusabb, ügyesebb játékos leverjen és leraboljon... Ez egy ilyen játék, nem most jött elő ez a dolog, már hónapok óta ismeri mindenki a taktikát és mindeki tudja hogyan lehet ellene védekezni. 150-es egészség, meg hozzá öltözék, aztán akkor jöhet felőlem kivégezni, nem hiszem, hogy nagy esélye lenne... Teszem hozzá még nincs meg a 150-es egészség, én inkább elköltöm a LE-t...
Dátum: 2009.11.29. 19:45:02
Cofee nincs ebben semmi különös a V2-es Vackornak van vagy 3 kristálygömbje, szóval akár még egymásnak is tudnak segíteni azzal, hogy ha egy gömbös épp bentvan akkor skype-on, msn-en megkomunikálják, hogy épp kit érdemes támadni...
Dátum: 2009.11.29. 19:28:39
Typhoon, engem raboltak már le ugyanezzel a módszerrel több 10k LE-vel v2-ön, mégse sírtam miatta, asszem a témába az első ilyen esetnél küldtem egy levelet az illetőnek és gratuláltam neki, hogy milyen kis szemfüles volt. Kurvára azt hittem, hogy nem fog senki betámadni, mert nem szokásuk az embereknek csak magasabb szinten, de onnan meg csak 20-30% fölött látnak, szóval eléggé meglepett, amikor valaki alulról kivégzett és vitt 30k LE-t tőlem, aztán jött 3 óra múlva a haverja is vitt másik 17k-t... Én voltam a balfasz (illetve közbe jött az élet és így pont akkor nem tudtam gép előtt ülni), megszívta elkönyveltem a vesztességet. Ezeket a horribilis vesztéseimet kigyűjtöttem az archivumba, hogy mindig emlékeztessenek a hibára, de taktikát változtattam és azótan nem is raboltak le (leszámítva egy vadászat lejárta előtti 5 percben elmenő internetkapcsolatot, amikor másnapig nem jutottam net elé, de ez megint más volt, mert ott bőven nem 15% fölött voltam, hanem majdnem max ép-ben).

Ettől függetlenül nem támogatom a változtatást. Lehet ellene védekezni.
A másik játékra tett utalásod meg az ottani kitiltás, hát az a játék akkor olyan is. Azért tiltanak valakit ki, mert a fejlesztők elbasztak valamit, hát az ilyen fejlesztőket sorbaállítanám és a Dunába lőném egyesével...

Még valami: itt nem egy bugról van szó, hanem egy taktikai elemről. Azért mert nektek elől a topban már nincsenek céljaitok és gépiesen egyenkaraktereket hoztatok létre, az a ti bajotok, az egyedi taktikákat ezért nem kéne büntetni... Az hogy ő ezzel előnyre tesz szert, vegyél egy alap pókot, aki rablásokból szedi össze a LE-jét és a fejlesztéseit (ami ugye a játék egyik alapja), ő is erősebb lesz, mint az aki csak vadászik. Akkor ugye a pók a hibás, mert erősebbé vált mint a másik játékos.

Az hogy fizetsz a játékért az egyéni szoc problem... Ki nem szarja le??? Na és??? Mondta valaki hogy költsél rá? Támogatnád inkább a szüleidet vagy a nagyszüleidet, vagy a Máltai Szeretet szolgálatot vagy rákkutatást, ahelyett hogy itt baszod el a pénzt csak azért, hogy egyes egyedibb karakterek rontsák a játékélményedet...
Amúgy Mortimerrel értek egyet, hogy ne a büntető jellegű tárgyakat vegyék ki, hanem rakjanak be egyet, ami azt kompenzálná és ad még hozzá valami tul és/vagy szakértelem bónuszt... Engem nem érint, marha keveset portyázom, bár futottam már bele büntetőbe figyelmetlenségből, de hát ez van...
Cyron mikor fogjátok már fel, hogy nincs VF-ező pók!!!! A VF a vadászatra és a térkapura hat egy normál pók nem vadászik, ha igen csak küldetés miatt, azt is láthatatlanul. Akik kivégzés és kémkedéssel rabolnak baszott sok LE-t nem mondanám póknak. A pók nem vadászik, ergó a VF sem érinti....
Dátum: 2009.11.29. 13:24:13
Idézet: Miklós - 2009.11.29. 12:40:27

A javasolt változás tehát annyi, hogy megszüntetjük azt a bugot, miszerint a kémgömb nem a 8 órás késleltetett kvíz állapotot irja ki, hanem az aktuálisat, és a pontos TP érték helyett csak egy körülbelüli érték jelenik meg (8 órás késleltetett, vagy valós érték+rnd)...


Hm... hát engem V2-ön érintett leginkább ez a kristálygömbözés, elég sokszor szívtam be, hogy pont akkor nem voltam gép előtt, amikor feljöttem 15%-ra, de azon kívül, hogy szidtam az illetőt, hogy egyfolytában gömbözött, illetve taktikát változtattam a fejlesztésben, nem nagyon parázom rá a témára. 1. Hp alapján így is ki lehet szűrni, hogy ki mikor mászik fel 15%-ra, háborúban továbbra is nagy haszna van, ráadásul vegyük a legtöbb pókot alapul, akik kristálygömb nélkül is elboldogulnak, bár tény, hogy a gömb igen nagy hasznukra lehetne magasabb szinten. Ez az egyik része a dolognak. A változtatással annyiban egyet értek, hogy a Mortimer által is jelzett bugból fakadóan plusz a folyamatos gömbözéssel tényleg rendesen szivatni lehet az embert, főleg ha nem darabonként akarja elkölteni a LE-jét, hanem nagyobb adagokban. Persze megtehetné, hogy maxolja a transzplantot és az ultraspecet és akkor simán el tudja költeni turbó pakolás nélkül is a LE-jét (Én ezt csináltam két világon is), de ugye az már nem optimális, csak kényelmes...

A másik, amiben viszont az érintett pókokkal értek egyet, hogy azért mert egyesek nem költik el időben a LE-t, vagy védik egyéb módon (szakártelem+relikvia, gyógyital, egészség növelés, átöltözés) a LEjüket nem a portyásokat kellene folyton szivatni. Ha otthagyja a kariját több százezer LE-vel hát így járt, megvan rá a lehetősége, hogy védekezzen ellene...
igen, winnie, ebben sajnos igazad lehet, erről az oldaláról vizsgálva a dolgot tényleg tök felesleges, mert az emberek azért sírnak ált., hogy a másiknak mije van és azt leszarja ha neki esetleg jobb mint a másiké.
Idézet: Miklós - 2009.11.27. 14:13:36
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.19. 16:00:53
Jobban el kéne különíteni fejlesztésben a hordákat, illetve hordaspecifikus épületek, küldetések, tárgyak, szakértelmek kellenének...

Rossz ötlet, mert:
1.) az ilyesmit képtelenség tökéletesen balancolni, mindig lesz, aki azért sír, mert az ő hordája hátrányba került a többihez képest.
2.) Az alatt az idő alatt, amíg minden hordának megcsinálunk 1-1 fejlesztést, és ennek eredményeképp minden játékos pontosan 1 fejlesztést kapott, 4 olyan fejlesztést tudunk megcsinálni, ami mindenki számára elérhető.



Miklós, mindkettőt megértem, mégha az első szerintem annyira nem is vészes, mert most is mindig sírás van... A másikhoz: akkor minek vannak a hordák? Tök felesleges, lehetnének egyenkarakterek, egyenhorda és csak a szövetség számít... Pont az a bajom, hogy minden uniformista a végzetúrban, nincsenek lehetőségek egyéni taktikákra, vagy hordaszintű taktikákra. Picit sántít a dolog, hogy különböző hordák vannak, de ugyanazokat az épületeket, ugyanazokat a tárgyakat birtokolják. Nézzük meg az embereket a Földön. Másképp öltöznek, más tárgyakat használnak, más épületeket építenek Magyaro-n vagy épp Kínában, vagy Törökországban. VU-ban egyedül a gyémántnak meg a zafírnak van látható bónusza, ami kvázi kézzel fogható, a másik kettőnek semmi. Másik topikban felvázoltam egy lehetőséget a hordaspecifikációra, az a durvított változat, lehetne kicsiben kezdeni, aztán hónapok alatt tovább bővíteni, vagy lemaradtam valamiről és van végső határideje a játéknak?
Kéne egy kis különbségtétel, mert így tényleg nincs értelme a hordáknak... persze szép színes, de az egész alibi...
A 2. pontod szerintem rossz érvelés, ez inkább számotokra kényelmi funkció, hogy egy kalap alatt letudtok mindent. Én speciel lemondanék a négy mindenki számára elérhető fejlesztésről, ha egy olyat kapok, amit csak az én hordám tud hasznosítani és ezzel kitűnök a többi horda játékosai közül. Ugyanez a tárgyakra is. Persze vágom, hogy programozás meg ilyenek, de egyszerűen nem illik a világképbe, hogy egy rubin ugyanazzal a Végzetpengével rohangáljon, mint egy smaragd vagy bármelyik másik hordás...
Na látod ezt nem tudtam, winnie, mármint én azt hittem eddig, hogy az epikus és entitás egy és ugyanaz, nem pedig az epikus felturbózottad verziója... Mert névre ugyanazokat az entitásokat kapom, mint korábban az epikusok voltak, és így azért fura amit írsz, hogy mások a tulajdonságaik. Vagy mi a szösz a van a reinkarnálódás plusz tulpontokkal jár? Akkor jó lenne ha az én karakterem is 10 pusztuáls után kapna 1 reinkarnálódás pontot, és 10 pontért növelhetném 1-gyel valamely tulajdonságomat
Na jó ez vicc volt csak, de ez akkor is fura... Egyszer megölöm X tulajdonságokkal, és amikor ugyanazt a nevű valamit kapom (tulajdonnévről beszélek) entitásként, akkor már kap mondjuk minden tulajdonságára +20-at?
Hunzs, úgy néz ki nincs lehetőség tesztszerverre, én is felvetettem, ez a válasz érkezett rá:

'idézet: Tyberius06 - Ma, 11:35:38
Arra sincs lehetőség vagy kapacitás, hogy létrehozzatok egy állandó tesztszervert, ahova tudnátok hívni aktív játékosokat, hogy felgyorsított ütemben 1-2 hét alatt leteszteljenek egy-egy fejlesztést és a vele járó kiskapukat.

Miklós válasza:

Elvi lehetőség lenne, csak értelme nincs sok. A játékosok valódi, éles versenyhelyzetben nagyon másképp viselkednek, mintegy tesztkörnyezetben. A játék inditását megelőző béta környezet még istenes lyan szempontból, hogy ez egy vadonatúj játék ilyenkor, mindenkit elkap a felfedezés öröme, nem fut vele párhuzamosan "valódi" játék: úgy játszanak vele, mintha igazi lenne, még akkor is, ha tudják, egy idő után véget fog érni. Ha azonban fut már az éles játék, a tesztszerveren lesz ugyan néhány ember, aki elprüntyög, de nem adják bele szivüket-lelküket, nem optimalizálnak annyira, pont azok a dolgok nem jönnek elő, ami miatt ezt az egészet csinálnánk. A v4 tesztszerver és az angol tesztszerver kiváló példák voltak erre. Ráadásul átkozottul megnehezíti a dolgunkat, hogyha párhuzamosan fut több olyan szerver, amelyek mindegyikén más-más programverzió fut, lelassul a fejlesztés, és/vagy nő a valószínűsége, hogy elrontunk valamit, a teszt verzió helyett az éleset patcheljük stb, ami katasztrofális következményekkel járhat.'
Igen, ebben igazad van, a háborús rendszer reformjának gerincét ettől függetlenül kéne megvalósítani, méghozzá rövid időn belül. Az épületterveket meg tényleg alaposan le kell tesztelni, hiszen ezt egy rutin patchbe nem lehetne beépíteni. Amikor az akadémia bekerült, azt sem kevés tesztelés előzte meg, pedig alapvetően nem sok új épület került be, de mind Byzon mind az én esetemben majd egy tucatnyi új épület új képességeiről, kiemelten az én terveimben meg eleve az erőegyensúly hosszútávú alakulásáról van szó. Hiszen pl nálam 4 horda kap alapvetően eltérő de tápos épületeket, illetve ott a gyémánt, ami szinte semmi gyakorlati bónuszt nem kap, mindössze annyit, hogy egy épülete segítségével más hordák spec épületeit másolja. És itt is vagyunk egy alap problémánál. Rövid távon a gyémánt gyenge így, mert míg fel nem húzzák a megfelelő épületet, addig nem is nagyon erősödhetnek fizikailag, bár egyéb tápokat kapnak, ellenben a többi horda már a kis épületekkel elég durva tápokat kap. A másik kevéssé fizikai tápolt horda a zafír, de ők meg hülyére olcsósítják magukat így a tulajdonság/szaki fejlesztéseik lennének olcsóbbak.
Persze ezek inkább a városfejlesztés részei a dolognak. és nem a háborús reform.

Byzon:

azt hogy egy új világ alapja is lehetne a tervezetem azt mellékesen írtam, úgy értve, ha indulna egy új szerver, oda alapból be lehetne integrálni valamilyen szinten 1. szinttől a hordák elkülönülését, de javarészt örülnék, ha a hordaspecifikáció eljönne a városok behozásával... Viszont az is tény, hogy ekkora fejlesztés reális esetben a programozást nem számítva legalább 2 hét vagy 1 hónap előtesztelés igényelne, és még így se lenne biztos, hogy az erőegyensúly nem borul fel. Ebből egyértelműen a gyémánt és a zafír a zavaros, mert egyik se rövid távon tápos, hanem hosszabb távon, főleg a gyémánt a másolásokkal...

Ami viszont tényleg kellene, hogy valami visszajelzés érkezzen ezekre a felvetésekre, hogy van e értelme ilyen irányban agyalni, vagy tök felesleges, mert úgy se gondolkodnak hasonlóban a fejlesztők...
Idézet: Byzon - 2009.11.22. 12:48:49
Ebben a formában kicsit... na jó nagyon durva. +2 közelharci kör+összes hordára gyűlölet, ezzel nem lehet versenyre kelni...
De a hordaspecifikus épületek nagyon jó ötlet, én is írok még pár javaslatot épületekre, a hordaspecifikusokra is:



Öööö jah, viszont az összképet nézve annyira talán nem is, mert ezeket ki kell valahogy fejleszteni, persze magas szinten annyira nem gond, márpedig most ugye arról beszélünk, meg írtam olcsóbbítást erre a két szakira, ami igazából túlzott táp így belegondolva, de akkor az összképről...
Korábban felvetődött, hogy a gyémántnak nincsenek harci bónuszai, erre írtam alternatívákat. A gyémánt lemásolhatja ezeket a cuccokat így tud ellene védekezni, ráadásul a zafírnál ott vannak a szaki és tul olcsóbbító épületek, amiket szintén tud másolni, ergó egy idő után szintén ledolgozza a hátrányát. A zafírnál, kimaradt sajnos a főépületből, hogy a kivégzés, krit ütések mellett a hordagyűlöletet is csökkenti, de erre rávilágítottál az előbb, plusz mivel a zafír olcsíbbít ezerrel, így olcsóbban tud tulajdonságot fejleszteni, ami talán segítene kordában tartani a Rubin plusz két körét...
Marad tehát problémának a smaragd. Nos ők is a főépülettel tudnak nagyot tarolni, a plusz egy varázslat körükkel, ami persze minusz egy harcikört eredményez.
Anno, amikor először dolgoztam ki a hordaspecifikusságot, akkor a smaragd egy olyan szakit kapot, mint a szívósság,csak varázslatfázisra azzal a kitéttel, hogy minden varázslat fázissal eggyel kevesebb a harcikör, de akkor ezt túl durvának minősítették. Ami valóigaz, azonban után jöttek módosításaim, miszerint minden plusz körrel gyengülne a varázslatok hatása, plusz nem mindegyik körben kell teljesen bejönnie, de ez AKKOR volt, bár én még mindig érdekesnek tartom, főleg a mai környezetben, amikor 60. szint felett, már jobban megéri a nagy támadás-erő-védekezés plusz a 4 állat, hiszen már most szoktam olyannal találkozni, hogy harcikörönként az állatokkal együtt 1500-as sebzések repkedhetnek egy elég erős vagy minimális varázslat után...
Ezért mondtam, hogy kell az alapos tesztelés, sőt én arra is gondoltam, hogy az egészet egy teljesen új világ alapjaiba lehetne beépíteni...
Idézet: Miklós - 2009.11.22. 10:17:17

Mivel nincs lehetőség több hónapos megatesztre minden fejlesztés előtt, ezért egyetlen módja van, hogy a további bakikat elkerüljük, nagyon alaposan át kell gondolni mindent, épp ezért beszélek meg mindent veletek a fórumon.


Ezt megértem, de lenne egy kérdésem. Arra sincs lehetőség vagy kapacitás, hogy létrehozzatok egy állandó tesztszervert, ahova tudnátok hívni aktív játékosokat, hogy felgyorsított ütemben 1-2 hét alatt leteszteljenek egy-egy fejlesztést és a vele járó kiskapukat. Olyanra gondolok, hogy ha pl egy szakértelmet kell tesztelni, akkor minden erőforrást megkapnak hozzá, annyi lenne a dolguk, hogy kiskapuk tömkelegén gondolkozzanak, próbálják kijátszani a rendszert és ha találnak valami explitot ez alatt a két hét alatt, akkor azt jelentsék. Így a fejlődési részt ki lehetne hagyni, és csak az adott cuccra koncentrálni.
Oké, lehet hogy most megmondtam a "nagy" igazságot, igazából nem vágom, hogy szoktátok csinálni a teszteléseket, ezért ha hülyeséget beszéltem itt, akkor elnézéseteket kérem, csak megfogant bennem ez az elgondolás.
De akkor nézzük meg így a módosítást:

Gyémánt:

Könyvtár
költésge: ???
előfeltétele: lásd fentebb
hatása a gyémánt hordánál:
- a speciális épületek építése épületszintenként 5%-kal kevesebb, de 50%-nál nem lehet több
- 3 szintenként ad +1 támadást, + 1 védekezést, + 1 erőt, +1 IQ-t, + 1 védekezést, + 1 taumaturgiát, +1 Mágiát és +1 egészséget
- 10. szint után az energia kristályosító épületszintenként 2-vel több kiégett őskövet ad.


Ezzel a módosítással, akkor a gyémánt kapna harci bónuszokat, minden tulajdonsága 3 könyvtárszintenként 1-gyel nőne már a legelejétől, míg a többi hordánál ugye csak 10. szint felett járnak ezek a bónuszok.
.
.
.

Belső kör
költsége: ??? manából is építhető, egyre dráguló lenne, illetve minél több épületet másolnak annál többet kell érte fizetni, valami hatalom tornyához hasonló módon
Előfeltétel: HFP 10, Könyvtár 10
hatása:
- max. szintje nincs
- minden 2 vagy 3 (???) szintje után lehetősége van a szövetségnek eldönteni (szavazással), hogy a többi horda összességében megszerezhető hordaspecifikus épületei közül egyet lemásoljon teljes hatásfokában kivéve a Fegyvercéhet, Békesség fellegvárát és a Mágusok fellegvárát, valamint a hordaspecifikus könyvtárakat (azok bónuszai alapból beépültek a gyémánt könyvtárba), de ettől még ugyanúgy fel kell építeni, mintha saját épület lenne
- a másolt épületeket bármikor le lehet rombolni, de ekkor az általuk nyújtott bónuszok elvesznek, kompenzáció nem (vagy csak nagyon korlátozott mértékben) járna a szövetségnek. Rombolással a másolás építés költsége csökkene valamelyest.
- ha olyan épületet másolsz ami specifikus szakértelem fejlesztését teszi lehetővé, rombolás esetén a kifejlesztett szakértelem nem veszik el de innaktívvá válik, hatását nem fejti ki, így ha a karakter olyan hordába vált, ahol eredetileg lehetne használni az adott szakértelmet, épületektől vagy akár szövetségi tagságtól függetlenül egyből aktíválódik számára, amíg az adott horda tagja
- elméleti szinten be lehet építeni, hogy mondjuk 10 másolt épület lehet maximum (???)

Ami változott az látható illetve, kiszedtem a Tolvajcéh épületet mint építési feltételt helyette a Hordafőparancsnokságból kell többet építeni. Így gyorsabban juthatnak el a gyémánt szövetségek a másolásig, márpedig az nyújtja nekik a túlélést és a további fejlődést.
Ez így egyébként nagyon passziánszos, kell a sorrenden agyalni és ugye a VU-ban nem nagyon van mentett állás

Amit így utólag észrevettem... A gyémántok kaptak olyan plusz épületeket, amik felhúzása nem "kötelező" csak hasznos, míg a többi horda csupa olyan épületet kapott, amik tápolnak ezerrel. Itt egy kicsit félrecsúsztam sajnos, mégpedig azért, mert a többi hordánál szétválasztottam a tápokat egy-egy épületre. Átgondolva a fejlesztési ötletemet azt vettem észre, hogy a gyémántnál a kiegészítő épületek tényleg mellékesek, adnak többletet, de az igazi hangsúly a Könyvtárra és a Belső körre tevődik, főleg ez utóbbira, mert ez utóbbi minél magasabb kihúzása segíti hozzá a hordát a többi horda táper épületeihez... és akkor már a forrásokat inkább ezekre fordítják a szövetségek nem pedig a mellékes tartalmakra, épp úgy mint a jelenlegi környezetben az átokpiramis-lélekpajzs-aurapajzs tiró esetében...
Szándékosan nem kapott ilyen bónuszokat, mert a kvázi főépületének az lenne a dolga, hogy lemásolja a kívánt épületeket. Ez lenne a Belső kör nevű épület, amihez írtam, hogy még finomítani kellene. Az épület rombolható, és újra húztható, mindig újabb és újabb épületek másolását engedélyezve... Persze ez többlet építést jelent a gyémántnak, főleg, hogy elvben a gyémántok könyvtára olcsóbbítja a speciális épületek építését.
Az mondjuk igaz, hogy mivel főépületnek gondoltam egyből belőttem néhány durva teljesülési feltételt, amin azóta már finomítanék inkább, illetve mivel a főépület maximalizálva van 3-ban így egyszerre max 3 épületet másolhat. Amin agyalok, hogy a lemásolt épületek véglegesek maradjanak e, meg ilyenek. A tervben egyedül a főépületeket, minden hordánál a végére hagytam ezeket, nem lehet másolni, illetve ez mondjuk kimaradt, a könyvtárakat, de még azt is el tudom képzelni, hogy a gyémánt megkapja alapon az összes horda könyvtárbónuszát és akkor egyből kapnának minden tulajdonságukra bónuszokat...
Hogy ez mit is eredményez a gyémántnál? Egyrészt olcsó épületépítés, olcsóbb mint a többieké, így gyorsabban is haladhatnak. Idővel az összes horda épületeit másolhatják megszerezve a bónuszokat mindenhonnan, míg ez a lehetőség más hordákra nem áll. Hosszútávon tehát a gyémánt a legsokrétűbb, csak közbe biztos lesz egy lejtmenet, de végül megtérülne... És a gyémántoknál van lehetőség így a legnagyobb varianciára, hogy xy szövetségek a hordán belül miket másolnak le más hordáktól, hogy valahogy kivédjék a támadásokat...
Ezért nem adtam nekik alapon harcibónuszokat, mert úgyis megszerzik maguknak másolásokkal...
nah akkor elkészül az én épületfejlesztési javaslatom. Nem titok nagyon érdeklődöm egy esetleges hordaspecifikáció lehetőségéről és ennek fényében készültek az épületek terve is. Igyekeztem valamiképp egyensúlyt teremteni, persze úgy is tudom, hogy ízekre lesz szedve, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre. Illetve teszem hozzá, hogy sajnos táposabbak lettek az épületek mint azt először gondoltam, így első körben nem sikerült gyenge, vagy kényelmi funkciókat adó épületeket összedobnom, viszont egy-egy épületnek több speckója is van, amiket akár szét is lehet bontani.
A számok felvetések, nincs mögötte semmilyen matematikai megfontolás vagy excell tábla.

Nah szóval a Könyvtár az nálam is megvan, de nálam az egyik fő elkülönülési forrás lenne. A könyvtár tenné lehetővé a hordaspeciális szakértelmek egyik felének kifejlesztését. Ehhez jönne egy hordafőparancsnokság, ami szintén ezért lenne felelős.
De akkor az alapoknál kezdjük:
Minden horda számára építhető épület (speicalizációhoz kapcsolódóak csak):

Hordafőparancsnokság:
költsége: ???
előfeltétele: akadémia 20. szint pl, csak LE-ből építhető, manából nem
hatása:
- minden hordának lehetősége nyílna speciális épületek építésére. A táposabb, erősebb épületekhez, minél magasabb szintű HFP kellene
- specializált szakértelmekhez az egyik feltétel (Akadémia és tanulás valamekkora szintje mellett, illetve egyéb befolyásoló épületek mellett)

Könyvtár: jó amit Byzon írt én annyival egészíteném ki:
költsége: ???
előfeltétele: akadémia 20. szint, HFP 1. szint, csak LE-ből építhető, manából nem
hatása:
- hordaspecifikus szakértelmekhez lehet feltétel, nem mindegyikhez, de 1-2-höz igen.
- minden hordánál más lenne a könyvtár hatása, más bónuszt adna
- csak a HFP felépítése után lehetne építeni
- egyes speciális épületek előfeltétele, illetve valamely hordánál lehet az a speciális bónusza, hogy hordaspecifikus épületek építésére vagy hatására ad bónuszt

Hordák speciális épületei csak az épületek és közvetlen bónuszaik:

Gyémánt:

Könyvtár
költésge: ???
előfeltétele: lásd fentebb
hatása a gyémánt hordánál:
- a speciális épületek építése épületszintenként 5%-kal kevesebb, de 50%-nál nem lehet több
- 10. szint után az energia kristályosító épületszintenként 2-vel több kiégett őskövet ad.

Piac:
költsége: ??? semmiképp nem konstans horribilis, csak LEből építhető lenne és folyamatosan növekvő, mint az átlag épületeknél
Előfeltétel: HFP 2. szint, Könyvtár 2. szint, Palota 15 szint
hatása:
- felépülése után a palota leomlik
- minden a kufárnál LE-ért kapható tárgyra százalékos kedvezmény van, a prémiumos tárgyak LE költségére x százalékos, őskőköltségére x/4 százalékos kedvezmény kapható, ez az x/4 százalék vonatkozik a fókuszkristályokra és állatfeleszerelésekre is, ahol x az épület aktuális szintje. A gyémánt bónusszal összeadódhatna, de nem lehetne így nagyobb a kedvezmény 75 %-nál
- maximális szintje 20-as lenne
- illetve specifikus szakértelem megjelenése, ami megfelelő nagyságú tanulással válhatna elérhetővé

Tolvaj céh:
költsége: ???
Előfeltétel HFP 1. szint, Könyvtár 5. szint
hatása:
- speciális szakértelmek előfeltétele, illetve lehetőséget nyújt azok kifejlesztésére, ez függene az épület szintjétől, pl.: XY szakértelmet csak az épület 5. szintje után lehetne fejleszteni
- lopás szakértelmedet minden szintje 2-vel növeli, ha az legalább 1-es
- láthatatlanság aktiválási ideje portya után az épület minden szintje után 30 perccel csökken, de ha van relikviád (Rejtőköpeny), ami ezt alapon befolyásolja, akkor az épület rád nincs hatással. A láthatatlanságban töltött kötelező idő az épület minden szintje után 60 perccel csökken
- max szintje 15
- más horda tagjai nem kémlelhetik a szövetség tagjait

- a Belső kör építésének lehetősége

Lélekrablók csarnoka:
költsége: ???
előfeltétel: könyvtár 5, Átokpiramis 10, Lélekpajzs 10
hatása:
- gyémántbónusz a LE rablásra és védelemre 50%-ra nő

Belső kör
költsége: ??? horribilis
Előfeltétel: Tolvajcéh 15, HFP 5, Könyvtár 10
hatása:
- max. szintje 3
- minden szintje után lehetősége van a szövetségnek eldönteni, hogy a többi horda összességében megszerezhető hordaspecifikus épületei közül egyet lemásoljon teljes hatásfokában kivéve a Fegyvercéhet, Békesség fellegvárát és a XY-t, de ettől még ugyanúgy fel kell építeni, mintha saját épület lenne
- lebontható és újra építhető, ekkor új épületek adhatóak meg másolásra neki, de max mindig csak 3 épületet másolhat egyszerre, a lebontás után a korábban másolt épületek és bónuszaik elvesznek (ez még agyalásra szorul, hogy pl Harci akadémiánál ha lemásolom és így növelem a gyakorlóteret, akkor a másolat lebontása után leomoljanak e plusz falak valamekkora kompenzáció fejében vagy sem)

Rubin

Könyvtár
költsége: ???
előfeltétele: lásd fentebb
hatása:
- 10. szint felett 3 szintenként ad +1 támadást, + 1 védekezést és + 1 erőt

Harci akadémia:
költsége: ???
Előfeltétele: HFP 3, Könyvtár: 5, Gyakorlótér 20, védőfal 20
Hatása:
- gyakorlótér építési maximuma az épület minden szintje után 1-gyel megnőne
- védőfal építési maximuma az épület minden szintje után 1-gyel megnőne
- max szintje 5

Speciális gyakorlatoztató központ
költsége: ???
Előfeltétele: HFP 10, Könyvtár 5, Gyakorlótér 20, védőfal 20
hatása:
- hordagyűlölet szakértelem az összes többi hordára egyaránt permanensen megnőne annyival, amekkora az épület szintje (függetlenül, hogy eddig mennyi volt), illetve fejleszthető maximuma 50-re emelkedne
- a szívósság szakértelem maximuma az épület 5. szintje után 100-ra, 10. szintjén 150-re növekedne (ez plusz 2 kör)
- a szívósság valamint a hordagyűlölet fejlesztése innentől 25%-kal kevesebb LE-be kerül, a hordagyűlöletet bármely hordára fejlesztheted úgy hogy az épület 5. szintjén +1 hordára, 10. szintjén +2 hordára, tehát maxos épületnél, mindhárom hordára fejlesztheted a hordagyűlöletet
- max szintje 10

Stratégiai központ
költsége: ???
előfeltétel: HFP 5, Könyvtár 10, Kennel 15
hatása:
- speciális szakértelmek megtanulásának lehetősége (3 szakértelem), az épület minden 5 szintje után egy fejleszthetővé válik
- max szintje 10

Fegyvercéh
költsége: ??? horribilis
előfeltétel: Stratégiai központ 10, Speciális gyakorlatoztató központ 10, Harci akadémai 5, Könytár 10
hatása:
- A szövetség tagjai megkapják a szövetség legmagasabb szintű tagjának segítő kezét az alap értékek alapján (de csak a támadásra, védekezésre és erőre), anélkül, hogy ez hátrányosan érintené az illetőt. Ő is megkapja az alap (segítőkéz nélküli) tulajdonságai után ugyanezt a bónuszt.
- fegyvereket, páncélokat, csizmákat, pajzsokat 25%-kal olcsóbban vehetik a lélekkufárnál és ez összeadódik a Palota bónuszával.

Zafír

Könyvtár
költsége: ???
előfeltétele: lásd fentebb
hatása:
- 10. szint felett 2 szintenként ad +1 egészséget, + 1 védekezést és + 1 mágiát
- speciális épületek építése épületszintenként 5%-kal kevesebb, de 50%-nál nem lehet több

Életközpont
költsége: ??? csak LE-ből építhető
előfeltétele: HFP 1, Bűvös kunyhó 10, Könyvtár 3
hatása:
- a Bűvös kunyhó építési maximuma épület szint*3-mal nő
- a karakterek épületszintenként 10 mágiát és 10 egészséget kapnak
- sebgyógyítás szakértelem hatékonysága épületszintenként 10%-kal nő
- max szintje 5

Zafír Tudásközpont
költsége: ??? nagy lenne és csak manából lehetne építeni
előfeltétele: HFP 5, könyvtár 10, Központi Tudásközpont 1
hatása:
- szakértelmek fejlesztése épület szintenként 5 %-kal olcsóbb, kivéve transzplantáció és ultraspecializáció
- speciális szakértelem megtanulásának lehetősége (csak ezzel az épülettel válik aktívvá)
- max szintje 5

Rubin Tudásközpont
költsége: ??? nagy lenne és csak manából lehetne építeni
előfeltétele: HFP 5, könyvtár 10, Központi Tudásközpont 1
hatása:
- tulajdonságok fejlesztését (az összeset) épületszintenként 5%-kal olcsóbbítja és ehhez hozzáadódhatnak a tárgybónuszok, a specializáció és az ultraspecializáció.
- speciális szakértelem megtanulásának lehetősége (csak ezzel az épülettel válik aktívvá)
- max szintje 5
- varázslatok épület szintenként 4%-kal kevesebbet sebeznek

Központi Tudásközpont
költsége: ??? igen nagy lenne és csak manából lehetne építeni
előfeltétele: HFP 5, könytár 5
hatása:
- transzplantáció fejlesztési maximumát épület szintenként 2-vel növeli
- ultraspecializáció fejlesztési maximumát épület szintenként 2-vel növeli
- max szintje 5

Békesség fellegvára:
költség: ???
előfeltétel: központi tudásközpont 5, HFP 10, Könytár 10
hatása:
- építés és mannakonstrukció szakik maximumát 80-ra emeli az ezzel járó bónuszokkal együtt.
- háborúban védekezőként a szövetség tagjai megkapják a legnagyobb tulajdonságösszegű tag segítő kezét, ő maga is megkapja
- az ellenfél kivégzése, kritikus ütése, kritikus varázslata, másodlagos támadása és másodlagos varázslata 90%-kal csökken (nem csak háborúban)

Smaragd

Könyvtár
költség: ???
előfeltétel: lásd fentebb
hatása:
- 10. szint felett 3 szintenként ad +1 IQ-t, + 1 védekezést és + 1 taumaturgiát, +1 Mágiát

Smaragd Tudásközpont
költség: ???
előfeltéte: HFP 5, Könytár 5, Nekrofun fókusz 15, Kínzókamra 15
Hatás:
- nekrofun fókusz maximális építési szintje épületszintenként 1-gyel nő
- kínzókamra maximális építési szintje épület szintenként 1-gyel nő
- max szintje 5

Varázsló akadémia
költség: ???
előfeltétele: HFP 5, könyvtár 5, Smaragd Tudásközpont 1
hatás:
- a varázslatok elmondása épület szintenként 5%-kal kevesebb vp-be kerül
- vp regeneráció épület szintenként 5%-kal gyorsabb.
- max szintje 5
- speciális szakértelmek megtanulásának lehetősége

Harcimágus képző
költség: ???
előfeltétele: HFP 5, könyvtár 10
hatása:
- varázslatok épület szintenként 2% plusz sebzést kapnak
- karakterek épület szintenként +1 IQ-t és +1 taumaturgiát kapnak
- speciális szakértelmek megtanulásának előfeltétele
- max szintje 10

Mágusok fellegvára
költség: ???
előfeltétele: HFP 10, könyvtár 10, varázsló akadámia 5, Smaragd tudásközpont 5
hatása:
- A szövetség tagjai megkapják a szövetség legmagasabb szintű tagjának segítő kezét az alap értékek alapján (de csak a IQ-ra, védekezésre és taumaturgiára), anélkül, hogy ez hátrányosan érintené az illetőt. Ő is megkapja az alap (segítőkéz nélküli) tulajdonságai után ugyanezt a bónuszt.
- varázslatokat 25%-kal olcsóbban vehetik a lélekkufárnál és ez összeadódik a Palota bónuszával.
- smaragdok plusz 1 varázslat kört kapnak, ellenben elveszítik egy közelharci fázisukat. Ebben a második varázslatkörben azonban a varázslat hatékonysága maximum 75%-os lehet. Tehát az aktuális sebzés 75%-a jön létre ténylegesen, függetlenül, hogy sikeres volt e a varázslat vagy sem


Az egész egy elég alapos tesztelésre szorulna, hogy a tényleges egyensúlyt (balance-t) be lehessen lőni.
Szívesen látnék egyéb specifikációs ötleteket.


MÓDOSÍTÁS: Két gyémánt épület hatásának módosított verziója a köv oldalon olvasható: Gyémánt könyvtár, Belső kör
Csodás ötlet, ehhez én annyit tennék hozzá, hogy hordaspecifikus épületek. Más helyeken kifejtettem már mit értek többek között ez alatt. Pl olyan egyes hordákra vonatkozó épületek, amik csak az adott hordán belül jelentenek előnyt, ha hordát váltasz ezeket buktad és ezekhez kapcsolódóan olyan új szakértelmek, amiket csak egy adott horda tagjaként használhatsz, hordaváltásnál inaktívvá válnak...

Egyébként nagyon szépen lefedtél mindent, amit lehetett...
Dátum: 2009.11.20. 13:21:53
Birka, pl... hordaspecifikációk, amik csak x szint felett érhetőek el... lásd az elméletet profilomban a hsz-eim között, nem kevés helyen kifejtettem és szerintem nem kevés többletet adna, de mindeddig nem sokan kommentelték érdemben...
Oldal: 12345678910