Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Xena

Dátum: 2011.12.14. 20:30:49
Ha a bubis vadászat esélyesebb állatbefogásához a portyák többségén vesztő karakternek kell lenni, akkor a segítségnyújtást is köthetnénk ehhez a feltételhez.
A bubis vadászatnál csak több játékost érintett a nerf, ráadásul össze sem mérhető Tezuman -90-100 M lével felérő- védelmével és a V1-es top -segítségnyújtás nélkül félkarú- rabló 200 M feletti bebetonozásával.
Persze nyilván lehet javasolni jobbat, de azért az legyen már a fő szempont, hogy a felső 1 százalékból megsegített félistenek ne élvezkedjenek tovább a "legyőzhetetlenségük biztos tudatában" , mikor pont ők nincsenek rászorulva a segítő kézre.
A gyengéket nem érintené a változtatás, csak a tutisták szállnának vissza a földre.
Dátum: 2011.12.14. 20:18:02
Amiért ez a topic létrejött:

Néhány -magasan átlag feletti!- karakter (akik ellen az ütőtávjukban csak 1-2 játékosnak van esélye, tehát segítségnyújtásra szorulásuk teljesen indokolatlan!)
500, sőt akár 1000 tö-es, irreális előnyt nyújtó segítségnyújtást aggatva magára legyőzhetetlenné válhat (tekintsünk el a v1-es rabló védekezésétől, hogy néha mannás cuccban van, néha állat nélkül... és így meg tudták verni).
500 tö-s segítségnyújtás az ellenfelem esetében úgy 90 milliónyi lét jelent pluszban.
1000 tö..."

Akkor a lényeget és nincs mellébeszélés!
Miért is van rajtad 1000< harci tö?
Csak és kizárólag azért mert a jelen segítségnyújtási rendszer megengedi, neked van néhány elfekvő szövetségi társad, akik(kel) rád tudják pakolni a 200 M feletti lével felérő segítségnyújtást?!
Tehát k feletti harci tö-t kaptál tőlük, így a mannás cuccot és az állatok nélküli kint kóringyálást leszámítva legyőzhetetlen vagy?

Megnézem már, a V1 top rablója milyen statokkal tengeti életét, hogy rászorul 1000 feletti harci tö-re (mellyel azért állat nélkül pl. verhető).

Megnéztem:
Győzelem Vereség
Összesen: 36644 407
Legtöbb okozott sebzés: 10357
Tulajdonságösszeg: 3861
Szakértelemösszeg: 3283
Teljesített küldetés: 1998
Teljesített kaland: 2606
Győztes kihívás: 414
Összes építés: 310.034.212
Zsákmányolt lélekenergia: 98.677.074
Elvesztett lélekenergia: 476.895

Tisztelt játékostársak! Vitathatja e valaki közülünk a top rabló 1000< harci tö-re való rászorultságát (ezáltal legyőzhetetlenségét)?
Kiemelkedő karakterként is adott számára a lehetőség hogy bebetonozhatják (amivel él is!) és van is néhány játékot abbahagyó (vagy éppen még mannázó, de érdemben már redőnyt lehúzó) szövetségi társ, akiktől segítségét kérhet (és meg is kapja , mivel azoknak már nem számít karakterük napi 24 órás gyengülése)?

Én vagyok ilyen szemét, hogy igenis vitatom!
Ha fenti statokkal sem tudsz segítő kéz nélkül játszani/érvényesülni, ha számodra is -csakúgy mint Tezuman számára- elfogadhatatlan 1-1 vereség felülről, akkor a karaktered nem a játékbeli változtatásoknak köszönhetően gyengült jelentősen, hanem tulajdonosváltáskor!
Dátum: 2011.12.14. 19:02:12
Csak egy kocajátékos kvízmester van jelen, aki játékosként még nem bizonyított és mégis mindenbe "belepofázik"(nem sértegetlek te írtad magadról a "belepofázó" jelzőt).
Már megint felületesen (na jó, hülyén) számoltál (már az alapműveleteknél is tévedtél, a 12 szintet leszámítva, melyet elárultam neked egyetlen szám sem valós a fikázásodban, szóval nem fárasztanám tovább az egyébként is pihent agyad), persze az 19-1-es alap esély 90 harci tö plusszal (még 12 szintről is) biztosan rakás kaki, de a lényeg hogy neked még ilyen sincs, szóval a föld kiszállt helyett meg is érkezhetnél oda!

A lényeg tehát amiért ez a topic létrejött:

Néhány -magasan átlag feletti!- karakter (akik ellen az ütőtávjukban csak 1-2 játékosnak van esélye, tehát segítségnyújtásra szorulásuk teljesen indokolatlan!)
500, sőt akár 1000 tö-es, irreális előnyt nyújtó segítségnyújtást aggatva magára legyőzhetetlenné válhat (tekintsünk el a v1-es rabló védekezésétől, hogy néha mannás cuccban van, néha állat nélkül... és így meg tudták verni).
500 tö-s segítségnyújtás az ellenfelem esetében úgy 90 milliónyi lét jelent pluszban.
1000 tö...
Dátum: 2011.12.14. 18:31:12
"Egy igazán jól fejlesztett karakter kényelmesen el tud verni egy nála 200-zal nagyobb tö-vel rendelkező kevésbé optimális karaktert a saját szintjén"

Jó, tehát a kimagasló (na jó, aktív játékosokat vizsgálva legyen elég nála csak átlag feletti kritérium! ) játékerejét még egyik világon nem bizonyító kvízmester szerint nem jól (sőt!) fejlesztettem! Ha jól fejlesztek akkor biztos leverem az 521 harci tö- és a harag itala ellenére is. Ez van, elB, nem kértem tanácsot tőled, pedig te aztán megmondtad volna a tutit.
Ha rá tudnám venni magam, akkor megnézném a karaktereidet, hogy lássam mire osztod az észt!
A V2-est ismerem...

Mandragora: a harag italának 12 szint utáni bónusza és az 521 harci tö-s segítségnyújtás ellen valahogy nem elég (alap) 90 harci tö-s előny 12 szintről, mint ahogy a 19-1-es esély 1-19-re változása is mutatja.
De egyébként nem is ez a lényeg. Lehetne 200 harci diff is az előny, ha a segítségnyújtás után ennek többszörösével kell megküzdeni.
Dátum: 2011.12.14. 18:29:20
.
Dátum: 2011.12.14. 17:58:54
Főleg úgy hogy kvízmester fejjel elég annyi, hogy az 500-ból kivonja a 300-at és máris értékelni tudja a szitut.
Ha ilyen egyszerű lenne ez a játék, akkor lenne legalább 1 jó karaktere.

A két karakter közti alap (tehát harag itala és segítő kéz nélkül) diff 700 szö és 300 tö (figyelj mandragóra: egyetlen hozzászólásomban sem harci tö-t írtam a 300 kapcsán, csak tö-t), melynek nagy része (saccra 210) nem (!!!) harci tö.
A két karakter közti diff a két játékos "érdeme", tehát a 3 év játék alatt tettünk mindketten azért hogy ez legyen az alap felállás és nem csak hozzám vágták az előnyt az inaktív szövetségi társak hogy ő is jogát tarthatná 521 tö-s segítségnyújtásra!

A 300 tö és 700 szö nem olyan infó, melynek segítségével egyértelműen eldönthető, hogy az elért előnyöm mellett mennyit kellene kompenzálni 12 szintről az 521 harci tö-s segítségnyújtása és a harag italának 12 szintre járó bónusza ellen. Te mindenkit kioktató kvízmester, te...

Számszerűen!

segítségnyújtás és harag itala nélkül: 19-1 ide
harag italával: 12-8 ide
harag itala + 521 harci tö-s segítségnyújtás: 19-1 oda

Egy olyan 18 k győzelemmel és 900 vereséggel rendelkező játékos kap ellenem (mivel annyira erős, hogy más nem tudja megverni segítő kéz nélkül sem!) 521 harci tö-s segítségnyújtást aki nyilvánvalóan nincs rászorulva (ezen segítségnyújtás bebetonozása egy karakternek, aki ezáltal legyőzhetetlen lesz, hiszen ami engem illet -és nyilván más is így van vele- 5 százalékot nem próbálgatok)!

Egyébként nem csak Tezumanról szól ez a topic, hanem minden félistenről akit hasonló módon bebetonoznak a társai, ezáltal irreális előnyhöz juttatva őt.
V1-en pl. a top rabló 1000 tö-s segítségnyújtást kap a nap 24 órájában és még meg is tudja magyarázni miért is jár/kell neki.
Sokat gyengült az utóbbi időben! Ne sajnáljunk tőle 1000 harci tö-t?
Mannás cuccba is öltözik (ki nem?), melyben már kapott ám ki a segítő kéz dacára is! Szegény! Adjunk neki még 1000 harci tö-et (nincs még egy-két inaktív szövetségi társ? csak abbahagyja még valaki a bandából és lehet az 2000 is!), hogy mannás cuccban is elverjen mindenkit???
Van hogy állat nélkül van kint, úgy is elverhetik a segítő kéz dacára. Milyen meglepő!
De! Legjobb cuccban -a mannás cuccot leszámítva a 24 órából 22-23 órán át- legyőzhetetlen, mannás cuccban se sokan mennek rá 1000 feletti harci tö bónuszával, hiszen az még magas szinten is jelentős.
Dátum: 2011.12.14. 14:04:36
Kiforgattam a szavaid?
Nézd meg pl. a következő mondatod!

"Állat nélkül vagy nem harci felszerelésben simán megvernek velem egy erősségű, vagy erősebb karakterek."

Állat(elnyelés) nélkül? Kit nem? Ugyan már, ez csak terelés!

Nem harci felszerelésben? Miben tölti a karaktered az idejét?
Vakus cuccban? Mert azt ne írd, hogy pl. manareges gyűrűt használva annyit gyengülsz, hogy nem véd meg 1000 tö bónusz.
Pl. mannás cuccban pihenve kincspontot termelsz, így ne legyen már igényed, hogy neked arra az időre is 1000 tö-es védelem kell meglévő 1-2 ellenfeled ellen, amíg a mannát gyűjtöd.

"Csak védekezéskor hat"

Nem elég az, hogy sérthetetlenné válsz általa?

Mit forgattam ki? Tényekről beszélek -
egyébként is erős játékosként legyőzhetetlenné tesz jelen rendszer segítségnyújtása (1000 tö), szabadon gyűjtheted a lét... - míg te csak arra hivatkozhatsz (mert a többi csak blabla) hogy jelen rendszer megengedi neked (nektek) ezt az inkorrekt előnyt és így élsz is vele!
Dátum: 2011.12.14. 08:50:35
"Ismerem a játék által nyújtott stratégiák egész tárházát, és ki is használom őket, céljaim elérésében.
Én nem kérek új lehetőséget, csak a meglévőket ne korlátozzák.

Nekem csak a szűk látókörűekkel van a bajom akik, ahelyett, hogy a játékban keresnék a megoldást, a fórumon próbálnak kiharcolni, újabb nerfeket.
Ez nem ellened szólt személy szerint, hanem mind azoknak akik a segítőkéz miatt panaszkodnak.
Szerencsére vannak olyan játékosok is akik az én stratégiám ellen is találnak megoldást"


Mit is csinálsz tehát? Magadra aggatsz 1000< harci tö-t, ami után kijelented
hogy nem kérsz új lehetőséget, megelégszel ezzel a nyomorúságos 1000 tö-vel?
Szűk látókörűek azok akik sajnálják tőled ezt az 1000 tö-t, mivel egyáltalán nem szorulsz rá?
A karaktered gyengülését (magadhoz képest, hiszen továbbra is messze átlag feletti
karaktered van, nem váltál farmmá, talán van 1-2 -néhány- ellenfeled?) önként vállaltad a játékélményért cserébe, mégis jogot formálsz a gyengülésed kompenzálására a
segítségnyújtás adta irreális tö-el?
Szerencsére vannak játékosok az ütőtávodban (kétlem és te sem gondolod komolyan!)
akiket nem zavar hogy te 1000 tö-el bebetonozva játszol? Akik megtalálják az ellenszert a "játékodra" ? Hogyan ?
Hiperkockaként szépen farigcsálják a segítségnyújtás adta előnyöd és már van néhány százalékuk ellened? Netalán elfeledkeztél 1-1 alkalommal a karakteredről és elkaptak 15 százalékon? Hű mekkora ellenfeleid lehetnek, akik megtalálják 1000 harci tö ellenszerét is,
azért az 1000 tö-ét, amire egyáltalán nem vagy rászorulva, csak mint írtad is, "ismered a lehetőségeidet" melyről belátható hogy ez nem egy lehetőség, ez félistenként a jelen segítségnyújtással való visszaélés, bebetonozása egy egyébként is erős karakternek!
Nerf lenne elvenni tőled 1000 harci tö-et, Tezumantól 500-at... ? Segítségre szorultok?
Jár nektek a legyőzhetetlenség csak mert néhány szövetségi társatok vegetál?

"Szerencsére vannak olyan játékosok is akik az én stratégiám ellen is találnak megoldást"

Mi a "stratégiád", amit stratégiának mersz nevezni?
Extrém segítségnyújtással bebetonozva gyűjtögetni a lét?
Dátum: 2011.12.13. 23:33:16
Szia Elha!
Jó hogy jöttél!
Néhány hülyeség előfordul itt is, csakúgy mint a játékban a félisteneket bebetonozó segítségnyújtás.

Megoldás lehetne pl. az, ha segítségnyújtást csak negatív (zsákmányolt) le különbséggel rendelkező-, vagy - a bubis állatbefogás esélynöveléséhez hasonlóan - a portyák többségén vesztő játékos kaphat.
Így a félistenek végre lábra tudnának állni segítő kéz nélkül is, míg a rászorulók továbbra is élvezhetik a segítő kéz előnyét.
Dátum: 2011.12.13. 16:03:19
"Egyébként a bérletet valóban nem tartottam fontosnak."

Én igen. Sikerült is elvinnem, amíg te másra költötted a dukátokat.


"Pont azért mert ekkora előnyt biztosít."

Mártírkodsz? Megelégszel a téged bebetonozó segítő kézzel a bérletem kompenzálására? Nem tartottad fontosnak, de azért az enyém szúrja a szemed.

"Én játszani szeretek. Ezért is lépek be nap mint nap. A "fejlesztéseknek" köszönhetően a játékélményt viszont csak a karakterem rombolásával kaptam meg.
Ennek egyenes következménye az, hogy a folyamatos önrombolás után elgondolkozik az ember azon hogy mivel tudná mindezt kopmenzálni. Ha nem így alakítják a játékot ahogy akkor nekem az életben nem kellett volna összeakadnom Xenával és akkor nem tudna miről rinyálni."


Most hogy az "alakítók" miatt összeakadtál, le azzal az inkorrekt segítő kézzel és küzdj összeszorított fogakkal! Mit veszíthetsz? Nem gyűjtögetheted milliószámra a lét? Lesz néhány vereséged? Nem leszel legyőzhetetlen? Előfordul ebben a játékban, hosszú idő után még veled is megeshet.
A harag itala jó ideig elég lesz, hogy ne mehessek biztosra ellened (60-40).
Én is szeretek játszani. Te úgy, hogy 500 feletti segítségnyújtással senki nem támadhat meg és ugyanazt a játékot játszanád, mint amikor még nem volt ellenfeled? Mióta is játszol így?
Persze ha minden téged legyőzni képes játékossal mnt van (ha jól emlékszem valami ilyesmit olvastam nem is olyan régen az adatlapodon: ".... játékosokkal mnt van, remélem ez így is marad az idők végezetéig", ha tévednék és nem te írtad volna, akkor bocsánat, de azért az eszmét -tutizást- te is magadnak vallod), akkor úgy nem is kellett segítségnyújtás.
Előző szinten még ellenfeled sem volt, így jó hogy szeretsz játszani.
Most lett 1.
Na és? Bekamráz? Téged nem lehet?
Leüt rólad 10 k ép-t? 15-20 perc alatt visszagyógyulod.
Most már csak segítségnyújtással szeretsz játszani, hogy sérthetetlen maradj és szabadon gyűjtögesd a lét, mint ahogy hónapok óta megszokhattad?
A korábbi nerfek téged hátrányosabban érintettek? Nem jártál rosszabbul mint én.
Én inkább a korrekt játékot szeretem. Karakter karakter ellen, face to face, ki mit mutatott eddig.
Ha a maximum 4 kamrázható célpontom mellé feljön egy 5. , aki egyáltalán nem gyenge, csak eddigi 3 éves játéka alapján nem erősödött annyit mint én (és ez még mindig magasan átlag feletti karaktert jelent 18k győzelemmel és 900 vereséggel), akkor szívesen részesülnék a kamrázása után bejövő léből (mint ahogy bárki más), összemérném vele az erőmet (na jó, ezt harcosként máshogy kell mondani , szóval tiszta küzdelemben meccselnénk), de nem a "fél Vackorral"!!!
Dátum: 2011.12.13. 11:44:07
Ha ilyen egyszerű lenne! Ezt te nem tudhatod.
Ha én nem támadnám, attól ő még a nap 24 órájában legyőzhetetlen marad a segítő kéznek köszönhetően, szabadon gyűjtheti a lét...
Dátum: 2011.12.13. 11:20:12
Idézet: NoFear - 2011.12.12. 16:38:16
Egyébként én nagyon egyszerűen megoldanám ezt a helyzetet. Mivel a segítségnyújtás - amint a neve is mutatja - alapvetően defenzív eszköz és arra lett kitalálva, hogy a gyengéken segítsen, ne pedig az erősebbeket tegye úgymond "sérthetetlenné", ezért bevezetném azt, hogy akin a segítő kéz rajta van, az védekezésnél természetesen kapja meg amit rátettek, hogy megvédjék, DE akkor amikor ő támad valakit, akkor a segítő kéz által kapott bónuszokat viszont kapja meg negatívba az illető. Így kiküszöbölhető az, hogy valaki vígan pörgeti az ismétlős küldiket naponta 41pp-vel, de őt meg hiába támadja meg valaki, hiszen a kéz vagy kezek által szinte nulla esélye van a győzelemnek. Aztán akkor majd meggondolná az illető, hogy magára rakassa-e a védő keze(ke)t...
Dátum: 2011.12.13. 10:03:04
Milyen érv kellene még néhány -egyébként is erős- játékos segítségnyújtással elért verhetetlensége ellen?
Tezuman, a korábban említett V1-es top rabló... Csak nézzük tétlenül, hogy mekkora játékosokká teheti őket néhány szövetségi társ?
Nem tápoltak még eleget eddig is?

Eredetileg nyilván Miklós sem látta, hogy egyébként is erős játékosok húzhatnak hasznot a segítségnyújtásból.
Ki a csatatérre Tezumannal (és a többi szegény tápos, tutista karakterrel)!
Ott mutassa meg segítő kéz nélkül hogy mennyit tett azért a verhetetlenségért amivel a jelen rendszer megajándékozza!
Kiemelkedő játékélményt kaphatnak a többi játékossal szemben (verhetetlenül, szabadon gyűjtögetve a lét)?
Dátum: 2011.12.13. 08:49:20
Ez a bérletes kifogás már nagyon gyenge.
Mi lesz a következő? "Te 1700 küldetéssel többet csináltál, 20 millióval többet raboltál, többet foglalkoztál a játékkal mint én, ezért nekem szükségem van az 500 tö-s segítségnyújtásra hogy az ütőtávodba felérve is verhetetlen maradjak!" ?

A bérlet elvitelére mindenkinek megvolt az esélye. Ott voltam, megvívtam egy licitharcot, enyém lett a bérlet. Ez ennyire egyszerű. Ja hogy te még nem tudtál elvinni egyet és most jobbat nem tudtál kitalálni amire hivatkozhatsz? Mindenki maga tudja mi kell neki. Neked pl. őskőtermő zsák kellett, emiatt nem volt soha elég dukátod a bérletre? Ez az én gondom? Te B el, nem?
El kellene számolnom neked azzal, hogy már akkor is tettem azért, hogy jobb legyen a karakterem, míg te ezt most úgy éred el, hogy segítséget pakoltatsz magadra?
Szegény te! HA ez bánt, akkor most sem a tudás könyvéért kellene versenyezned velem (előző hozzászólásodkor éppen te tartottad a tudás könyvére a licitet, szánalmas ez a kifogásod is!) hanem bérletre kellene gyűjtögetned. Ja hogy az extra dukátokért tenni is kell? Nem adnak a szövetségi társak?

A segítségnyújtás irreális előnyt nyújt, (jelenleg) még annyian sem éltek vissza vele, mint ahány bérletes van a különböző világokon, dukátodba (mint ahogy egyáltalán semmilyen nyersanyagodba) sem került úgy 90-100 M értékű bónusz, csupán néhány elfekvő szövetségi társ kell hozzá.
Dátum: 2011.12.13. 00:06:27
Felért valaki az ütőtávomba, akit akkor sem 100 százalékban vernék (harag italával közel ki-ki meccs lenne), ha lekerül róla a segítő kéz.
Jelenleg messze átlag feletti -segítségnyújtásra egyáltalán nem szoruló!- karaktereddel min. 95 százalékod van arra, hogy az egyetlen téged eredményesen támadni képes karakter lepattanjon.
Szóval mondhatni legyőzhetetlenné válhatsz a segítségnyújtással egy egyébként is kevesek számára ( ütőtávban csak általam) legyőzhető karakterrel egy olyan pvp játékban, ahol a játékosok közötti különbségért mindenkinek meg kell(ett) dolgoznia és amely különbséget te befektetett erőforrás nélkül, csupán néhány elfekvő karakter segítségnyújtásával a magad javára fordíthatod a nap 24 órájában.

Játszhatod itt az eszed, jogodat formálhatod a kb. 90-100 M lé bónusszal (amit azért joggal nevezhetünk irreális előnynek!) felérő, téged bebetonozó segítségnyújtásra egy olyan karakterrel, melynek hosszú idő után most végre támadt 1 ellenfele.
Irreális az általad bitorolt előny, melyre egyáltalán nem vagy rászorulva.
Dátum: 2011.12.12. 18:30:03
Ő betonoztatta le magát ellenem. Másról nem tudtam, hogy felhozhattam volna Tezuman mellett.
Mint Mortu és Nofear is írták, mások is ugyanúgy visszaélnek a segítségnyújtással azon "félistenek" közül, akik a segítségnyújtás adta több száz tö miatt válnak "istenné".
Tehát nem csak Tezuman miatt kell kiiktatni ezt a kiskaput, hanem minden "tutista" miatt.

Rászorulnak az akár 500 tö-s (Mortu példájában 1000 tö-s) segítségnyújtásra?
927 veresége van, egész nap le van ütve a karaktere???
Már ki tudja mióta nem volt ellenfele.
Most hogy felért az ütőtávomba, lett 1(!!!), ez olyan nagy valami? Abbahagyja a játékot ha felülről van nála jobb aki legyőzheti (és akivel nem bratyizhat le)? Ki ő hogy nem lehet lecsapni senkinek?

Én vagyok szemét mert nincs haverfelvétel és potenciális célpontot látok a "félistenben"?
Ez egy ilyen játék, ez pvp.
Én soha nem biztosítottam be magam úgy, hogy "neked is jó karaktered van, bratyizzunk, veled is... aztán ellenfél nélkül nyugodtan összeszedhetjük az iq-ra a lét, nézzünk néhány gyengét akiken küldizhetünk, akiket a baráti társaság lecsapkodhat".
3 év alatt szinte mindig volt riválisom (most is van), akivel meg kellett harcolni azért a pozícióért, amit jelen segítségnyújtás az ölébe pottyant 1-1 karakternek.
Minden világon így megy ez, a jobb játékos felülről is és saját szintjén is jobb. Küldetésezik, megtámadja a másikat... ennyi az egész, nem mondtam újat senkinek.
Aki jobb volt, engem is elvert (aki gyengébb, az is ). Na és? Pvp, ez van, támadják egymást a játékosok, nincs tamagocsi!

Nekem is van ellenfelem, neki is lett. Csak el tud viselni néhány vereséget.
Ott a harag itala. Megitta ellenem? Hát megitta. Ez így megy, mindenkinek van 1-1 "mumusa", neki még nem volt hát most lett. Már csak a harag itala miatt sem mehetek biztosra Tezuman ellen, de hogy ő ellenféltől mentesen nyugodtan gyűjtögetheti a lét, csak mert az egyébként is messze átlag feletti karakterére még rápakolhatnak annyit, amitől sérthetetlenné válik?

Ismeritek az oroszlán-hiéna ellentétet, a köztük lévő örökös harcot?
Meg kell küzdeni azért hogy valaki oroszlán legyen az ütőtávjában.
Oroszlánként sem egyszerű az élet. Tenni kell a zsákmány elejtéséért, ráadásul bármikor érheti meglepetés (értsd: súlyos/halálos sérülés, hiszen néha a kafferbivaly, néha a zsiráf B ki vele ).
Ha oroszlán is volt még az előző szinten a sok haverral, most már csak hiéna (face to face az oroszlánra fogadnék) és ezzel a szituval előbb-utóbb szinte minden játékos (a nagyon tápos kockák közül lehet megússza 1-2 ) szembesül ebben a játékban.
Dátum: 2011.12.12. 11:14:07
A "demagógia" után illik is magadra venned!

Nekem nem néhány játékos önvédelmével van bajom, akik másodlagost fejlesztettek csak azért hogy napi néhány vereséggel kevesebbet szedjenek össze (ettől még ugyanúgy könnyű célpontok maradnak).
Én 1(-1) játékos legyőzhetetlen sztárrá válása ellen -melyet oly módon ér(het) el, hogy nyersanyagába se kerül!- emeltem fel szavam.
Dátum: 2011.12.12. 10:46:29
Nagyon egyszerű ám ez a szitu, csak az bonyolítja, hogy sikerült beszuggerálni egyesek fejébe azt a gondolatot, hogy szegény Tezumant szét akarja verni a gaz Xena.

Nézzük tehát miről is van szó!

Adott egy játékos, a "Vackor megtorlója":

Győzelem: Vereség:
Összesen: 18211 927
Legtöbb okozott sebzés: 9458
Tulajdonságösszeg: 3641
Szakértelemösszeg: 3271

Kiemelném a mindössze 927 vereséget, tehát azon gondolat hogy szegény ő...
Ezen statokra kap még 521 tö-t ("Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia")
amivel már 4163 tö-en üldögélhet teljes biztonságban (erre még rájön a harag italának 12 szintre járó bónusza), kockázat nélkül gyűjtheti a lét...
A teljesség kedvéért az én tulajdonságösszegem 3951, szakiösszegem 3955.

Nos, semmi különös nem történt, csak az ami mással is előfordul ebben a játékban.
Szintet lépett, így újabb játékos tudja elérni fentről.
+300 tö-vel és +700 szö-vel -melyért én tettem is és nem csak néhány szövetségi társam rám aggatta- csak győzelmi esély nélkül támadhatom, csak mert ő megteheti, hogy magára pakoltat a nap 24 órájára 500< harci tö-t ami bebetonozza, szabadon gyűjtheti a lét (mint ahogy az adatlapján is veri magát a 15 milliós téglájára, nagy teljesítmény az ha eddig mindenkivel lebratyizva gyűjthette a lét)?

Úgy vélem a szövetségi társak segítségnyújtása nem adhat egy játékosnak akkora előnyt, hogy a nap 24 órájában szabadon gyűjthesse a lét, anélkül hogy bárkitől is kellene tartania, vagyis akkora előnyt birtokolva, ami a maga saccra 90-100 M léköltségével irreális előnyt nyújt számára!
Itt van még ez a flegma hozzáállása, hivatkozás a harcrendszerre, hogy "bezzeg Xena 12 szintről", mintha azon múlna, plusz itt van még hogy az adatlapján szerepeltet...

Szóval: ne tegyünk már 1 játékost verhetetlenné a nap 24 órájában!
12 szintről is elérhetetlenné, mikor eddigi játékával nem érte el ezen "sztárságot" (csupán a segítségnyújtás teszi naggyá!) és senki ne jöjjön már azzal, hogy "Szegény, mekkora játékos, eddig minden nála jobb játékossal lebratyizva k vereség alatt maradt, most 12 szintről se tudja már megverni senki, szüksége van a bónuszra!"

Ennyi az egész, minden más blabla: szegény Tezuman, szemét Xena...
Dátum: 2011.12.11. 17:02:12
Képzeljétek mi történt (remélem jó topic-ba írok)!

Két napja az eddigi 4 pc célpontom mellé új (friss) hús érkezett. Mivel magas tapasztalati szinten nagy öröm ám egy új kínoznivaló, ráadásul tö és szö alapján is verhetőnek tűnt, így felvettem hát a bárdot/kardot (ami akkor épp a kezem ügyébe került), hogy a kínzókamrába tessékelem. Persze a biztonság kedvéért előtte kikémleltem és a következő irreális segítségnyújtásról olvashattam:

"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"

Nos. Inaktív játékos(ok)tól kapja a segítő kezet, aki(k) nem sok vizet zavar(nak) a játékban. Max. belép néha valaki (akár a gazdája, akár valaki a szöviből) betolni a mannát.
Mivel magára hagyott karakter adja a segítséget akin bárki szabadon küldizhet, tehát az inaktív kari szempontjából "nem oszt, nem szoroz" hogy az adott segítő kéz után gyengébb lesz e vagy sem, de az általa segítséget kapott játékost viszont a fenti, irreális módon erősíti, érdemes lenne megvizsgálni jelen segítségnyújtási rendszert és olyan megoldást/változtatást találhatnánk, ami elkerüli azon lehetőséget, hogy a már csak díszként szereplő karakterek bebetonozhassák szövetségi társukat.

Az új célpontom néhány szövetségi társa már abbahagyta a játékot, akik így "egykori játékos karakter(ek)ből már csupán statisztikát növelő hulladékká változva" vesznek részt a játékban. Ezen karakterek törlését korábban már többen kérték, arra mégsem került sor, arra való hivatkozással hogy
- általuk könnyebbé válik a küldetésezés a játékosok számára
- potenciális őskővásárlóként bármikor visszatérhetnek (akár egy új tulajdonossal).
Nos, nyilván nem tekinthetjük fennmaradásuk 3. okának azt, hogy 1 szövetségi társat úgy megerősíthetnek, hogy az legyőzhetetlenné válhat!

Az eset kapcsán megemlítem még, hogy célpontomhoz hasonlóan bárki élhet (és sajnos -mint korábban olvashattam- él is) a lehetőséggel, hogy hasonló "statisztikát növelő hulladékok" segítségével tápolhasson, abból előnyt kovácsoljon.
Már csak a napi 24 órában rajta lévő segítségnyújtással teljes biztonságban gyűjthető lé (hiszen a kapott bónusszal nem verheti meg senki, még 12 szintről sem!) miatt is joggal nevezhetjük irreális tápolásnak a fenti kiskaput (hány játékostársam számára adott a lehetőség e kiskapu nélkül arra. hogy bármennyi lét összegyűjthessen úgy, hogy nem kell tartania támadástól?), melyet szeretnék bezáratni.
Könnyen belátható minden elfogulatlanul gondolkodó játékostársam számára, hogy fenti segítségnyújtással bebetonozott játékos előnyt élvez a többivel szemben.
Dátum: 2011.12.11. 14:12:05
Nem kell ahhoz jó nőnek lenni!
Nézd meg pl. a lábfétisisztákat. Csak a lábra izgulnak, mindegy milyen a nő (vagy férfi ).
Van hogy egy név is erekciót okoz egyeseknél (legalábbis a "muszáj hozzászólnom bármihez, amiben Xena-t lehet fikázni, függetlenül attól hogy értem e miről van szó" reakciója erre utal).