Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Xena

Dátum: 2012.03.21. 14:14:47
"Szerénység:
Ha veled azonos szintű vagy magasabb szintű végzeturat győzöl le portyában, nem kapsz lényegesen több TP-t, mintha alacsonyabb szintűt támadsz."

7 szinttel fentebbre támadtam és 61 tp-t kaptam. Visszafogott fejlődésen, tehát nem az EH miatti fix tp-t szedtem fel.
Lefelé támadva 7 szintet többnyire a fenti tp harmada jön.
Dátum: 2012.03.17. 16:24:57
"Mondjuk eltelt a problema felmerulese ota 3 munkanap."

Mondjuk ez egy előre látható probléma volt, mint a kutyaürülék, amit kikerülünk (le sem programozunk) ha látjuk, hacsak nem fogadásból (vagy elhúzott mézesmadzag extra őskövekért) döntünk másképp.
Tehát nem 3, hanem 10< (játékba kerülés + programozási idő).
Dátum: 2012.03.17. 15:29:40
V2:

2012.02.29. Hyll az aukción megvásárolta a következő tételt: A tudás könyve 2261 aranydukátért (2261 küldetéssel gyűjthető össze, vagy napi két dukátos munkával 1132 nap alatt).
2012.02.26. Rowan Meukow az aukción megvásárolta a következő tételt: A reflexek könyve 2070 aranydukátért (2070 küldetésért, vagy 1035 napi bér).

A küldetés toplista 8. helyén:
Eraman 2030 küldetés (~2030 dukát)


X. Y. szerencsés volt és elvitte egy őskőért.

Anyagi szempontból érthető miért kerültek be az aukciós házas sztártermékek, egyébként miért is szívatnánk tovább a játékkal többet foglalkozó játékosokat? Mert eddig még csak néhány UR esett (pár nap alatt), tehát kicsi az esély 1-1 értékes tárgyra?
Nem sok az is, mikor a gyűjtögetőkre való tekintettel éppen 0 lenne a megfelelő százalék?
Dátum: 2012.03.17. 09:36:52
"Miklós ez így nem korrekt!"
macskaköröm
macskaköröm
.
.
.
"Rendben. Ha gondoljátok kiírhatunk egy szavazást..." (persze azért várunk ezzel néhány hónapot, hiszen újabb lehúzott bőrként így fixen jön napi 2 őskő minden ultraritkát/csodát váró játékos után).
Dátum: 2012.03.14. 17:19:54
A 20 AF mindenképpen inkorrekt. Miért gyengítenénk a kezes játékosok ellenfeleit?

AF költség helyett 20 őskő, ahogy a barátság karkötőnél.
Itt azért még nem oldódna meg a probléma.

1. A kristály horda továbbra is támadja a kezes játékosokat, akik már mióta ebből tápolnak.

2. Az elfekvő játékosok továbbra is "kísértenek". Nekik nem fáj több száz tö mínusz hónapokon át.

3. A nonstop SK is hülyeség ebben a játékban.
Adott egy végzetúr, aki folyamatosan segítségnyújtásra szorul??? Akkor mit is keres ebben a játékban??? "Csak" él a rendszer által engedélyezett lehetőséggel, hiszen minden "feltétel" (elfekvő társ, 20 ősköves -mindenki számára elérhető, de nem mindenki számára egyformán kihasználható- tárgy...) adott a tápoláshoz.
1-2 (néhány) szövetségi társa hónapokon/éveken át babusgatja, mialatt ők folyamatosan harcképtelenek (a játékban: harcoló állat-, és több száz harci tö nélkül vegetálnak, max. mannázik velük valaki, jó esetben a gazdája...) a védenceik pedig sorra nyerik a bajnoki viadalokat???
Többnyire erős, gyakran többszörös bajnok karakterek élnek a segítő kéz adta előnnyel, meglévő 1-2 ellenfelük ellen és csak úgy mellékesen fejik a kristályokat, egyoldalúan kamráznak...?
Egy néhány napos/hetes háborúban ez még talán elmegy, de hónapról hónapra, évről évre? Egy "diktátor" hordaparancsnok már néhány hét "táppénz" után kivégeztetné az élősködőt, de minimum konyhai szolgálatra osztaná, ahol nincs portyázás, vadászat, csak mosogatna és kikapcsolódásként max. szerencsekereket pörgethetne!

A fentiek után még mindig lelkiznétek 1-2 - segítő kézhez kapcsolódó - tárgy nerfjén???

Nem lehet kivenni a játékból a 20 őskőbe kerülő barátság karkötőt (vagy csak drasztikusan gyengíteni, pl. lefelé támadás esetén igenis leesik a kéz és x ideig nem kerülhet rá újabb!)? Már vagy másfél éve tápolnak a kezes játékosok, számukra még mindig nem hozta vissza az árát???
A segítő kéz jelenleg ~ 20-220 millió lé értékű tö bónuszt jelent a játékosoknak (később még nagyobb diff-et szül). Nem kell nerfelni?
Jár ekkora bónusz nekik? Mire fel?
- 1-2 inaktív szövetségi társ megléte miatt?
- nagy dolog, hogy valaki belép a szövetségből ráadni a kezet (hiszen mannázni amúgy is belép!)?
és végül
- mert a fentiekkel kombózik egy 20 ősköves tárgy?

Ez az egész sk kérdés nem is lehetne probléma egy pvp játékban. Jelen formájában teljesen irreális bónuszt ad és a negyedére csökkentése is csak esélyt ad a többieknek, ettől még ugyanúgy nyolc számjegyű bónuszt jelent a kezeseknek.
Dátum: 2012.03.13. 22:26:26
Idézet: Tseby dr akula - 2012.03.13. 14:25:55
20 őskő volna a megfelelő ár, nem pedig 20 AF.
Dátum: 2012.03.12. 23:43:06
Két tényt kihagytál.
1. Mindig van olyan ...gyerek, aki akkor is tud örülni egy nyalókának ha azt 1 lócitromból kell kivennie. A többi gyerek -nevezheted Pistiké(k)nek- nem rohant érte, nem ujjongott és érthető miért nem.
2. Az aukciós ház tételei -különösen a tudás könyve kaliberűek- pihent aggyal nem kerülhettek volna be a szerencsekerék tételei közé, hiszen ez unfair azokkal szemben, akik az extra dukátokért extra gépidővel pörgetik a küldetéseket, hónapokat, sőt 1 évnél is többet várnak 1-1 tárgyra, amíg azt egy licitharcban elvihetik.
Dátum: 2012.03.12. 20:08:22
20 AF pont a játékban igenis komoly tétel.
Miért nem mindjárt 50???

Eldönthetem, hogy 20 AF pont kidobása árán az egyébként eddigi játéka alapján verhető ellenfelem 220 millió lé helyett csupán 55 milliós lébónuszt kapjon? Nem sok az neki 20 őskőért???

Egy VF-es min. "egy havi munkája"? Nem ez a helyes megközelítés.
Egy VF-es min. 1 havi AF pontjának kidobása (melyet másra fordíthatna, tehát gyengül) egy olyan változtatás után, mely komoly áldozatot kíván a segítő kezet nem használó játékostól, míg az eredetileg kordában tartani kívánt kezes játékos "csak" negyedét -akár 55 M lét- kapja a barátság karkötő költségéért (7000 Lélekgyémánt, 20 Őskő) 1-2 elfekvő szövetségi társ megléte esetén.

Tehát: ha támadni akarok egy olyan sztárt, aki megvette a fenti "magas" költségért a barátság karkötőt, akkor egy x milliós kezet negyedére csökkenthetek, csak legyek olyan jó és gyengüljek már 20 AF pontot?
Mi történik e változtatás után?
A segítő kézzel nem élő játékos mérlegelni kénytelen (holott eredetileg nem őt szívatta volna az a felismerés, hogy a segítő kéz jelen formájában gyökeres változtatásra szorul!), hogy megér e neki 20 AF pontot a rivális "bónuszának" gyengítése (melyért az semmit nem tett a fenti lélekgyémánt és őskő kiadásán kívül!).
Mivel minimum határeset, de inkább nem éri meg, így nem dobhat ki 20 AF pontot, tehát érdemben semmi sem változott.
Megvan a "megoldás", amit reálisan értékelve el kell vetnie az önállóan játszónak.
A rendszer hátradőlhet, hiszen kitalálta a "megoldást", a kezesek is ("fizess/gyengülj marha, ha támadni akarsz", "nem olyan egyszerű ez, ha már kifizettem 20 őskövet a karkötőért, akkor azért a negyede még mindig megmarad a kéznek", később esetleg jöhet a "milyen szerencsés vagyok, hogy másik játékos is abbahagyta a szövetségben, szép summa az egykori kéz negyede is"), mi meg néhányan elértük amiért felemeltük a szavunk? Érdemi változtatás született? Ez nem az!
Az eddigi "problémás tételek" közül egy változhat 20 AF árán, a többi - elfekvő szövetségi társ segítsége, nonstop segítségnyújtás, korlátlan SK- nem.
Dátum: 2012.03.12. 18:22:19
Ez nem megoldás. Még részmegoldásnak is gyenge.
Antibarátság karkötő, vagy mankóroncsoló baseball ütő?

20 (kidobott!) AF pont többnyire 1 (!) ellenfél segítő kezének negyedére csökkentéséért (mely pl. V1-en k feletti harci tö-es segítségnyújtásnál még mindig 250< plusz a riválisokkal szemben, az "önállóan járni tudó" játékosoknak sokat kell(ett) ennyi léért kockulni), melyet továbbra is ingyen pakolhatnak magukra és továbbra is a nap 24 órájában rajtuk marad.
A játékban nem fejlődő, a segítő kezet adó játékosokkal kapcsolatos probléma sem oldódott meg. Az elfekvők továbbra is naggyá teszik a társaikat.

A számszerűsített változás (e konkrét példában a V1-es rablósztárnak nyújtott segítő kéznél):

- Önállóan játszók: -20 AF (mely kidobott AF és csak gyengíti a karaktert a riválisokhoz képest)

- Mankót használó: 1100 harci tö (hasra ütve magas szinten 200 k-val számolva tulajdonságpontonként: 220.000.000 lé) helyett "csupán" 275 harci tö (55.000.000 lé), amiért a "kisujját sem kell mozdítania", továbbra is elég ha van 1-2 hikomat a szövetségben és valaki, aki belép ráadni a segítő kezet.


A Miklós által javasolt "szimpla" SK max. sokkal közelebb állt volna a realitáshoz, a bő 3 év kockulással elérhetett, karakterek között meglévő különbség "tiszteletéhez".

Az irreális különbséget generáló barátság karkötővel - melyet némi játéktudással, józanul- és/vagy kábítószer hatása nélkül játékba sem lett volna szabad engedni - kapcsolatos "Gyurcsány-féle" beismerés, majd e tárgy játékból való kivétele (vagy komoly módosítása) sem lenne rosszabb megoldás.
Ez, hogy 3 hónapig nincs reakció, hagyjuk tovább tápolni a "nyomorékokat", majd csinálunk a problémára egy AF szakit, ami leveszi 20 AF ponttal az önállóan játszókat, miközben a kezesek továbbra is lémilliókon ülhetnek...

Korábban más elB tárgynál nem volt lelkifurdalás: kikerült és kész.
Kikerülés esetén sem jöhetne senki azzal, hogy az neki őskőbe került.
"A rendszer ebből él", hangzott el több topic-ban is, így ne sajnáljuk már "tőle".
A játékosok számára a karkötő már bőven visszahozta az árát az eddigi szabad tápolással, a támadhatatlansággal, a kristályok fejésével...
Dátum: 2012.01.22. 11:45:12
Köszönöm, de kihagyom. Természetesen igazad van, így ha már nem privizek akkor itt sem rontom tovább a levegőt.
Nem fáradtság, csupán elvi kérdés.

5 hete láttamozva van a hónapok óta meglévő probléma. Folyamatban van a változás (mely remélhetőleg érdemi lesz!) tehát csak "idő kérdése" és történni fog valami.
Addig is minden homokba dugott fejjel töltött nap csak tovább erősítjük a kezes sztárokat, s e közöny adta előnynek nincs nerfje.
Dátum: 2012.01.22. 11:03:31
Természetesen korrigáltam a Miklós által javasolt értékekre.
A segítő kézzel való tápolás szempontjából nincs jelentősége (ha mégis, akkor "csak" annyiban, hogy javaslatának bevezetése esetén minél magasabb maximum kerül meghatározásra, annál közelebb kerülünk a kiinduló irreális értékekhez és így a tulajdonságonkénti 30 tö esetén magas szinten 150 harci tö segítségnyújtás akár 25-30 millió lé értékű segítő kezet jelenthet 20 őskőért és 7000 lélekgyémántért, mindezt nonstop, akár továbbra is olyan passzív játékosok segítségét igénybe véve, akiknek nem fáj a gyengülés).


Mások sértegetése? Mások sértegetéseire reagáltam felvéve azok stílusát.
Ennyi történt.
Ha sértő a stílusom azon játékosok számára akik burokban játszhatnak, akkor meg tudják ők védeni magukat, nem kell nekik Bumburnyák segítő keze is.
Nem téma ez számukra, hiszen vettek egy barátság karkötőt, van inaktív társuk, tehát teljes a kombó, minden szabályos, Xena írhat amit akar!



Ennyi. A többivel csak a topic telt.
Magad se tudod miért idézted a többi hozzászólást, hiszen semmi jelentősége az ügy szempontjából.
Egyébként ha már demagógia! Ez a hozzászólásod volt az!
"Xena így meg úgy! Ez a fontos kistársak, nem a segítő kéz megreformálása!"
Eltérsz a tárgytól és élét vennéd a mindenki által látható élősdi játék problémájának!
Dátum: 2012.01.21. 17:38:46
Igen, "mindenki érti a problémát", mégis maradnak a struccpolitikánál.
Semmi nem történik ez ügyben, a kezes játékosok továbbra is ülhetnek a készben!

Igazam van? Az nagyon jó, csak a játékban valahogy nem érződik.

1. Írtam e témában. A kritikámat leszámítva semmi reakció.
2. Írtam újra. Igen, igazam van (tudjuk mi jár annak akinek igaza van!), változtatásra szorul jelen segítő kéz, maximalizálni kellene a kézzel kapható tö-et, de azért jöhetnek a javaslatok.
3. Jöttek a javaslatok.
4. Eltelt 2-3 hét. Semmi érdemi reakció.
5. Újra írtam: csak töltöttem az időmet.
6. További tamtam: előkerült néhány kezes haver...érdemi változás nincs.
7. ?
Itt már nem lesz semmi változás, hagyjam rá?
Megnézzük vajon meddig nem történik semmi? Meddig várja a vezetés a javaslatokat? Meddig röhöghetnek a képünkbe azon -egyébként verhető- játékosok, akik burokban játszhatnak?
Majd hónapok múlva visszatérünk a témára és megnézzük hogy áll a helyzet?

Esetleg egy 7000 lélekgyémántos és 20 ősköves tárgy -nevezzük mondjuk antibarátság karkötőnek, vagy támadó kéznek- azoknak akik egyedül boldogulnak e játékban? Akik szemét módon megtámadnák a "barátságos" ellenfelüket is e pvp játékban.
Ha lehet, akkor a teljes kombóhoz ne kelljen elfekvő szövetségi társ!

Demagógia újra és újra rámutatni a karakterek esélyegyenlőtlenségére? A barátság karkötő irreális tápjára, mely napról napra előnyt jelent egyes játékosok számára?
Nem általam kreált igazságokat szajkózok és ha mindenki értené a problémát, akkor az érződne a hozzászólásokon is, és nem az hogy én vagyok a közellenség, akit ki kell tiltani a fórumról!
Evidensnek kellene lennie a gyors megoldáskeresésnek és már rég nem is lenne téma a segítő kéz.
Ugyan "mindenki érti a problémát" mégis a fikázás/karakterre izgulás mellett csak elvétve jön támogató hozzászólás.
Nem arról szólna hogy betéved néhány segítő kezes haverja és "Xena karaktere bezzeg így meg úgy" hanem arról hogy "Miklós, ez így tényleg nem korrekt. Mikor lesznek földre szállítva a rászoruló, vak sztárok, akik napról napra erősebbek a kéz miatt?"!

Levelezzek a játékvezetéssel, mikor tudnak a problémáról mégsem történik semmi hetek, sőt hónapok óta?
Én vagyok/lennék erre a megfelelő ember? Biztos nem! Én csak egy játékos vagyok.
Adott e fórum, ahol felvetem a problémát -a közönyt látva újra és újra- abban bízva hogy más is meglátja, felemeli a szavát és végre történik valami, vagy "csak" abban, hogy szimplán reagál Miklós és megmondja hogy mi lesz. Kikerül a mankó a kezükből, vagy tévedés történt a múltkor és marad minden a régiben, a barátság karkötő megvétele után jár nekik több száz tö-es védelem!
Ki látja rajtam kívül, ahogy a segítő kezes játékosok leverik az egyedül is boldoguló játékostársakat, akik "valamiért" (x milliós extra védelem, amiért más játékos hónapokat, éveket kockult, mire önerőből felrakta a karakterére!) nem tudnak visszavágni/kiszabadulni a kamrából?
Ki látja azt, hogy 1 kezes játékos 55 tulajdonságpontot fejleszt egyetlen nap az 530-as kéz teljes biztonságában?

Más is látja? Akkor jó!
Ha látja, akkor nem szúrja a szemét csak az én "demagógiám"? A továbbiakban nézzük együtt szép csöndben a burokban született sztárokat?

Nos. A fentiek szerint mindenki látja a problémát, igazam is van (sokra megyek vele!), tehát akkor újabb játékosok jönnek akik átveszik tőlem a stafétát? Hátha lesz köztük olyan akinek eljut fentre a szava!
5-6 hét pangás után legyen nagyobb lépték? Mondjuk karácsony körül ugyanitt?
Addigra írjunk gratuláló levelet a félvak senkiknek az elért sikerekért!
Újabb 11 hónapnyi nyugodt játékkal még a végén megjavul a látásuk és kéz nélkül is legyőzhetetlenek lesznek (egymást úgysem támadják, "haver-haver, üssük a többit").
Persze ha semmi nem indokolja hogy levegyék, akkor rajtuk is marad!
Addig az önállóan játszók tűrjenek nyugodtan. Utána már lázadni sem lesz miért, hiszen el kell fogadni: jobbak az egykori segítő kezes játékosok és kész!
"Miért nem foglalkoztatok többet a játékkal!?"!



Javaslatok:
1. A segítő kéz leesik ha a megsegített más játékost támad (ettől "csak segítő kéz" azon játékos számára, aki nem támad csak védekezik, háborúban vagy háborún kívül) és x ideig nem kerülhet rá újabb.
2. A segítő kéznek maxima legyen (Miklós javaslata szerint 20-30 tö tulajdonságonként).
3. Meghatározott ideig (pl. 1 nap) lehessen csak valakin segítő kéz, utána x ideig nem lehet rárakni újabb kezet.
4. Segítő kezet -a bubis állatbefogás nagyobb esélyéhez hasonlóan- csak negatív mérlegű játékos kaphat.
.
.
.

Alapvető elvárás lenne bármely változtatás esetén, hogy a nem fejlődő/már csak maximum mannázni belépő karakter a továbbiakban semmilyen módon ne segíthesse aktív játékostársát ("nyugodjon békében" ha már abbahagyta az aktív játékot), mint ahogy az is, hogy napi 24 órán át hetekig, hónapokig... ne legyen lebetonozás, "örök védelem" amit egy 20 ősköves, mindenki által elérhető relikvia birtokában magára rakathat valaki (még ha ez egy kellően át nem gondolt tárgy nerfjét is jelenti).


Az én problémám hogy nem üthetem a harag itala mellett pluszban még le is betonozott játékost, hogy nem részesülhetek utána a kamrából? Ellenfele(i)m szabadon gyűjtheti(k) a lét, amit én nem tehetek meg, már csak a támadó kristályok miatt sem, akik ellen sk nélkül én nem mehetek biztosra?!

Máris gratuláljunk a kezes sztároknak (és persze a mártír szövetségi társaiknak is) vagy azért még ne örüljenek?
Ha mindenki látja a problémát, akkor véleményüket éreztetve végre leszállítják őket a földre!
Ha nem történik érdemi változás (persze 500-1000 tö-es SK 400-800-ra csökkentését -vagy akár 600-1200-ra növelését- nyilván nem nevezhetjük annak)?
Akkor máris megköszönöm a látók segítségét! Jó hogy nyitott szemmel egy véleményen vagyunk!
Dátum: 2012.01.19. 22:57:47
Leírom ahányszor csak kell, ha csak engem zavar ami történik hónapok óta néhány játékos durva előnyére és a többi hátrányára!

Egyszerűen csak azt kell megérteni mindenkinek, hogy jelen segítő kézzel való "visszaélés" (mert igenis az!) minden más -magára valamit is adó- online játékban azonnali zárolást -sőt törlést!- jelentene!

Esélyt sem kapnának a segítő kezes bajnokok/sztárok, hogy megmagyarázzák miért is jár nekik tíz-, sőt százmilliós tápolás!
Inaktív karakter van a szövetségben, amit ki lehet használni? "Ó, én nem tudtam hogy ez irreális előnyhöz juttat! Más is ezt csinálja, gondoltam én is felrakatok magamra néhány száz tö-es védelmet!"
Ez az a magyarázat, ami nem érdekelne senkit!
E játékban is megtorolták eddig a hasonlóan irreális, néhány karaktert durva előnyhöz segítő játékot (pl. térkapu bevezetésekori visszaélés), Miklós szerint is változtatásra szorul az SK, csak még nem történt meg és jelen "változatlanság" újabb játékosokat biztat több száz harci tö igénybevételére!
Persze lehet a fórumról való kitiltásom a megoldás! Akkor végre megszűnik a segítő kézzel kapcsolatos probléma! Nyugodtan tápolhat tovább minden "mozgássérült" szupersztár, akiknek a nap 24 órájában fogni kell a kezüket hogy játszani tudjanak!

"Barátság karkötő

Típus: relikvia
Szint: 80
A szövetségedben bárkinek adhatsz segítő kezet, szinttől függetlenül, a segítség harmadannyi idő alatt odaér, és a segítő kéz nem múlik el rólad, ha alacsonyabb szintűt támadsz
Ár: 7000 Lélekgyémánt, 20 Őskő"

Ezért az árért néhány játékos több száz tö-et vehetett?
Nem volt túl olcsó???


Következő segítségre szoruló V1-ről, akinek egész nap, hétről hétre jár k feletti harci tö-es védelem:

Nabilius a pók - 120. szintű végzetúr
Nabilius
Smaragd Horda
8 kvíz medál (+8% LE minden helyes kvíz-válaszra vadászatnál)1 zarknod medál (-1 mp. egy vadászat idejére)
Erő: 550 (+2
Támadás: 550 (+165)
Védekezés: 498 (+180)
Egészség: 500 (+57)
IQ: 615 (+182)
Mágia: 315 (+32)
Taumaturgia: 500 (+54)
Szerencse: 498
az Ősmágia Sötét Ösvénye szövetség tagja

Győzelem: Vereség:

Összesen: 37903 441
Legtöbb okozott sebzés: 15574
Tulajdonságösszeg: 4026
Szakértelemösszeg: 3367
Teljesített küldetés: 2097
Teljesített kaland: 2798
Győztes kihívás: 425
Összes építés: 337.507.983
Zsákmányolt lélekenergia: 105.740.716
Elvesztett lélekenergia: 541.132

Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+211 Erő, +203 Támadás, +208 Védekezés, +243 IQ, +191 Taumaturgia
Dátum: 2012.01.19. 15:25:58
Következő segítségre szoruló Lardeorl.
A Memento-nál is van olyan elfekvő játékos akinek soha nem hiányzik a tö, így 594-et bármikor oda tud adni!
Az eventet a következő segítő kézzel játssza végig:
"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+100 Erő, +108 Támadás, +108 Védekezés, +170 IQ, +108 Taumaturgia"

Lardeorl - 145. szintű végzetúr
Lardeorl
Smaragd Horda
8 kvíz medál (+8% LE minden helyes kvíz-válaszra vadászatnál)6 végzet medál (-6 mp. egy vadászat ideje, +6 építés szakértelem)2 zarknod medál (-2 mp. egy vadászat idejére)
Erő: 434 (-4)
Támadás: 529 (+14)
Védekezés: 434 (+114)
Egészség: 400 (+38)
IQ: 724 (+132)
Mágia: 334 (+220)
Taumaturgia: 459 (+104)
Szerencse: 502
a MEMENTO szövetség tagja
Győzelem Vereség
Összesen: 20905 6616
Legtöbb okozott sebzés: 14059
Tulajdonságösszeg: 3816
Szakértelemösszeg: 3511
Teljesített küldetés: 879
Teljesített kaland: 4126
Győztes kihívás: 455
Összes építés: 407.373.700
Zsákmányolt lélekenergia: 26.867.698
Elvesztett lélekenergia: 1.960.878
Dátum: 2012.01.19. 14:47:09
Balfék továbbra is csak személyeskedik, a témához nem tud hozzászólni (igazából nem is akar, hiszen neki így jó), csak a karakteremre van ráizgulva (csakúgy mint a többi "nagy játékos" akinek fogni kell a kezét játék közben) tehát jelenléte abszolút felesleges e topic-ban!

Egyébként ha már kevesled az iq-t és a szerencsét, a hiányzó lét keresd az erőnél, támadásnál és védekezésnél. Megvan?


Következő segítő kézre szoruló játékos Vadiati.
Egyik szövetségi társam az ütőtávjában van. Elmondása szerint mindig rajta van a segítő kéz (sőt ennél több, 100 feletti tö tulajdonságonként), most az eventet így játssza végig (2664-re kap még 417 harci tö-t!), csak mert neki is van olyan elfekvő szövetségi társa akinek soha nem hiányzik 417 harci tö(!):
"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+75 Erő, +82 Támadás, +89 Védekezés, +92 IQ, +79 Taumaturgia"

Vadiati - 85. szintű végzetúr
Gyémánt Horda
8 kvíz medál (+8% LE minden helyes kvíz-válaszra vadászatnál)
Erő: 400 (+54)
Támadás: 400 (+40)
Védekezés: 449 (+128)
Egészség: 170 (+45)
IQ: 400 (+73)
Mágia: 160 (+58)
Taumaturgia: 420 (+55)
Szerencse: 265
a Vackor szövetség tagja

Eredmények és tettek
Győzelem: Vereség:

Összesen: 5876 1057
Legtöbb okozott sebzés: 6781
Tulajdonságösszeg: 2664
Szakértelemösszeg: 1802
Teljesített küldetés: 269
Teljesített kaland: 651
Győztes kihívás: 2469
Összes építés: 45.500.138
Zsákmányolt lélekenergia: 6.129.011
Elvesztett lélekenergia: 456.486
Dátum: 2012.01.19. 08:35:57
A következő segítségre nem szoruló karakter Tezuman.
Többszörös bajnok karakter, tekintélyes rablott lével...
Persze ha az a cél, hogy a lenti statok ellenére -melyek azért az 500 harci tö feletti segítő kéz nélkül még nem olyan bombasztikusak, hogy ne lehetne kamrázni!- verhetetlenül folytathassa a saját játékát ha már mindenki mással lemutyizott (mnt, ami remélhetőleg örökké fennmarad ) akkor bizony segítségre szorul! Ez esetben nyilván tévedtem, de vajon ki ő hogy nem lehet kamrázni??? Mivel különb mint a többi játékos, aki nem élnek a segítő kéz -így az elfekvő szövetségi társak- segítségével és akiket bizony el-elvisznek a kamrába, hogy részesüljenek utána. Nem mellékesen az elérhető PC célpontjaim 20 százalékát jelenti, amit az irreális segítő kéz elvesz előlem!
Elsőként kellett volna kiemelnem a három segítségre szoruló közül, hiszen már a lenti bónuszokkal érkezett meg az ütőtávomba, hogy őrizgesse verhetetlenségét és nem a rommá verése indokolta az irreális segítő kezet!
Esetében sem változott semmi! Hetek óta -a nap 24 órájában!- rajta van az alábbi segítő kéz, mellyel az eventet is végigjátszhatja:
"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+98 Erő, +110 Támadás, +103 Védekezés, +125 IQ, +85 Taumaturgia"


Smaragd Horda

Erő: 495 (+32)
Támadás: 560 (+142)
Védekezés: 543 (+185)
Egészség: 400 (+34)
IQ: 583 (+177)
Mágia: 234 (+30)
Taumaturgia: 500 (+33)
Szerencse: 428
a Vackor szövetség tagja

Győzelem: Vereség:
Összesen: 19302 955
Legtöbb okozott sebzés: 10326
Tulajdonságösszeg: 3743
Szakértelemösszeg: 3613
Teljesített küldetés: 789
Teljesített kaland: 2344
Győztes kihívás: 3439
Összes építés: 237.355.755
Zsákmányolt lélekenergia: 37.561.596
Elvesztett lélekenergia: 1.058.517
Dátum: 2012.01.19. 00:58:34
Sok időt tölthettél az engem szapuló levéllel, így a reakcióval ez előtt is tisztelgek!

A levelem írása előtt kémleltem ki Malazárt, akinek nagyságához azért az is hozzátartozik, hogy a fent említett segítő kézet rendszeresen igénybe veszi, mellyel nagy lépést tesz az egyébként igenis partiban lévő szövetségi társam kiszabadulása ellen.
Az, hogy kint kóringyál vakító fényben és kockázatmentesen bekamrázom? Ezért hadd ne legyen már lelkiismeretfurdalásom! Én már csak ilyen gyenge tudású játékos vagyok. Élek a lehetőséggel, ha kint kóringyál valaki.
Ez egy játékbeli beidegződés, még a háborús időszakból maradt rám!
Most komolyan: jól fizet a kamrázás, megéri a ráfordított energiát.

Miben hazudok? Egy kémlelési jelentést raktam fel. Több alkalommal is ránézek naponta, "tanulom" a segítő kezes játékot igazából nem erről van szó, csupán tudom hogy "szüksége" van a bebetonozásra, hogy az optimális játék mellett azért a kamrázott játékos se tudjon kiszabadulni.
Az adatlapomról? Mindenki azt ír az adatlapjára amit akar. Van aki pl. nekem csinál reklámot (akár pozitív, akár negatív ).
Itt ragadom meg az alkalmat, hogy megdícsérjelek! Rólad már tudom hogy tudsz olvasni!
Baal nagyon leszerepelt délután, legalábbis a szövegértéssel baj volt!
Tezuman pl. hetekig óvodásnak nevezett az adatlapján, csak mert csapkodtam a segítő kéz dacára, továbbá lázadtam a kapott 500 feletti harci tö ellen, amivel ellenem betonozták le.
Most is ott szerepeltet név nélkül.
Aranyáron elvitte a hűség zálogát és elbújhatott előlem (megjegyzem egyetlen ellenfele elől, a többivel már rég lemutyizott), ahogy írtad is.
Elhiheted nekem, nem zaklattam, hiszen már úgy ért fel az ütőtávomba, hogy rajta volt az 530 feletti tö-es SK.
Most az eventen kamrázhatnám őt, mint az egyébként is kevés pc célpontom egyikét, ha végre megtörtént volna a segítő kézzel kapcsolatos módosítás, mely a mindenki számára nyilvánvaló visszaéléseknek szabott volna határt. Azért biztosra menne, hiszen az én kufáromhoz helyezkedett.
Gandalf is nagyon unatkozik, ő is engem szerepeltet az adatlapján.
Hiába tudni kell rajongókat gyűjteni! Csak van néhány játékos, akinek kevés a játékbeli siker !
Ha más is fel akar venni az adatlapjára, akkor némi reklámfelületre igényt tartanék , így korrekt ha már a személyiségi jogaim nem sérülnek a játékvezetés szerint, csak mert valami hülyegyerek jogát tartja x milliós segítő kézre, vagy mert előrerohant, célpont hiányában unatkozik és engem zaklat privát leveleivel (mint Nekem8 és Gandalf).
Érdekes, én a játék mellett azért nem azon élvezkedek, hogy valaki visszaélésnek tart x millió lés segítségnyújtást, tesz is azért hogy meghallják a szavát és ezért majmolom.
Egyáltalán senki de senki nem szerepel az adatlapomon (tartósan főleg nem ).

Nézzük mit találtál még ki a főnök védelmében?!

Először is: a leveled alapján (mind az alapvető helyesírási hibák, mind a teljesen lényegtelen részletek miatt, melyekbe belekötsz) elhiheted, nem leereszkedés lenne a szintemre érkezned, hanem bizony felfelé kapaszkodás!

Scriptek, amikkel 15 százalék alá öltöztetnek?
Nem tudom tudod e, de van ám legális megoldás erre. Nekem8 után te vagy a második tudatlan, aki kioktat tudatlanságomról, játékhoz nem értésemről.
Neki az okozott gondot, hogy -30 százalékon volt amikor megtámadtam (Vacakka katakombaharcos erre "Maargitot" mondana!), csak azért nyerhettem ellene.
Szóval: egyéb menüpont, ott kiválasztod a gyorsítást, majd az utolsó lehetőséget válaszd (kényelmi funkciók néven fut), klikkelsz, levonják az őskövet és te is tudsz az öltözetváltásokkal játszani a 15 százalékra érkezéssel.
Egyébként ez miért is lényeges nektek mágusoknak? Ki akart elkapni 15 százalékon egy hordatársat???
Lehetséges, hogy még kb. két éves sérelem ez a mágusoknak, amikor rubinként a Forgotten szövetségével őket is szétkaptuk? Hát bizony akkor még kockább voltam (korábban említettem hogy Vacakkát és a többi vackorost leszedtem gyógyitalozás után mielőtt még támadni tudtak volna), szóval hidd el, a Baalberitnek tanított F5-ös, könyvjelzős, billentyűkombinációs, tárgyváltással ép-t adó "bioscript" már akkor is működött!

Miért is kell bizonyítani bárkinek Xena nagyságát? Nem nagy és nem is erről szól a topik.
Egyébként kinek fájhat az rajtatok kívül, hogy akkor kamrázok valakit, amikor kockázat nélkül szétverem? Kocka, jól fizet a kamrában, egy portyapontból megvan, minek rizikóznék???
Gyerekek vagytok, komolyan!

Segítő kezet lehet magunkra aggatni. Persze nem közvetlenül Annyi az egész, hogy msn-en, skype-on, telefonon, fórumban... jön a következő szöveg Malazártól: "Baal (vagy másik mágus, teljesen mindegy épp ki ad kezet), adj már segítő kezet"!
Nem maga lép be és teszi rá magára a szövetségi társ segítő kezet (bár mint prémium játékos büntetlenül megteheti, tehát azért ne zárjuk ki ezen lehetőséget sem!), kell azért némi kommunikáció hozzá, de a lényeg hogy egész könnyen kivitelezhető!

"talán összesen 1-2 hét sk birtoklás miatt jött össze" a rablott lé?

Nem írtam ilyesmit, csupán azt, hogy az elért sikert beárnyékolja ha egy ilyen kaliberű játékos folyamatosan milliós nagyságrendű, rangadókat eldöntő segítő kezet vesz igénybe. Jó hogy írtad, nem is gondoltam volna hogy már máskor is élt vele. 1-2 hét? Azért az elég sok!

Karakterátadás ügyében a haverod lenne az utolsók egyike, akivel tárgyalnék. Tiszta SZ lenne a chakram és Argó is szívből utálja a segítő kezet favorizáló mágusokat!

Köszönöm hogy a statisztikámat is bemásoltad (remélem nem okozott fennakadást a játékodban, szegény, most egy óráig nem kémlelhetsz senkit!), de miért is?
Ja, igen: ez a statisztika a V2-es szerver legnagyobb kritikus ütésével elég is egy segítő kezes bajnok kamrázásához, főleg ha az vakító fénnyel flangál kint Xena kénye-kedvére.
Bocsánat kérjek tőle, amiért elkaptam? Akkor már Baalberittől is kellene, igaz?

"Ja és hozzáteszem még, hogy a segítőkéz nem tesz senkit legyőzhetetlenné. Malazár 3-ból 3-szor legyőzte Tezumant az event alatt, pedig 5 szinttel alacsonyabb, mint Xena. Ugyan úgy Bagolyt is. Hogy is van ez, csak Xenának nem megy?"

Ezt is leírtam már korábban de a kedvedért újra elmondom, hogy tudd hogy is van ez!
Malazár országos cimborája Tezumannak. Tezumant hosszú ideje nem támadja, hiszen Tezu adatlapján nem is olyan rég még a következő szöveg szerepelt (amit aztán később módosított): "x, y,... Malazár.... remélem az mnt örökké tart majd" valami hasonló szöveg volt.
Nehezen hihető hogy leverte háromszor is, de hiszek neked, biztosan így történt. Mivel Tezuman a hűség záloga után bezöldült, könnyen lehet hogy már nem tartotta szükségesnek lebetonoznia magát ellenem. Egy kufárnál is vagyunk, a franc se kémlelte hogy 22, vagy 150 bónuszt kap e a tulajdonságaira, így lehet hogy sk nélkül kamrázta be a haver. Nincs jelentősége, de ha már firtattad.
Tezuman egyébként sem gyenge karakter. Erre jön 500 feletti harci tö-s segítő kéz és -most figyelj!- harag italát ivott ellenem pluszban, ami 13 szintről már esélyesebbé -sőt szinte legyőzhetetlenné- teszi ellenem.
Részletezem, hogy ne maradjon semmi kétséged! Alapból 19-1-re verném. Harag italával ez már csak 12-8, ami az 500 feletti harci tö-es segítségnyújtás után már csak 1-19.


Na jó, azt hiszem minden hülyeségedre válaszoltam. Látom elolvastad a pókeres kitérőt is. Naprakész vagy belőlem (Vagy csak élvezetet okoz számodra az olvasás). Ezután hozd fel még offolásnak hogy ekkora a mellényem, ekkora a nadrágom, a cipőméretemet is derítsd ki!
Mint korábban már nyilvánvalóvá tettem: ez a segítő kézzel való visszaélés topic-ja.

Ha gondolod akkor kérj meg valakit, hogy nyisson már nektek egy Xena topic-ot, ahol kedvetekre szapulhattok!
Itt arra keressünk már megoldást, hogy hozhatnánk le a földre a segítő kézzel repkedő félisteneket!
Dátum: 2012.01.18. 23:45:09
Második játékos Bagoly.
Róla semmi rosszat nem mondhatok, az egyik legkorrektebb játékos v2-n!
Mivel ő is bekerült a segítő kézzel élők klubjába, nem hagyhatom ki.
Korábban nem élt segítő kézzel (legalábbis nem tudok róla, így a részletes statisztikát nem is tartom fontosnak), most mégis a nap 24 órájában a következő bónuszokkal (157 harci tö, ami lében úgy 22-23 M) játssza végig az eventet:

"Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+32 Erő, +36 Támadás, +24 Védekezés, +41 IQ, +24 Taumaturgia"
Dátum: 2012.01.18. 23:05:27
Elkezdem kirakosgatni a "kisebbségi bajnokokat" (segítő kézzel élő kiemelkedő játékosokat), akik az eventet a nap 24 órájában segítő kézzel játsszák végig!
Nem feltétlenül "szégyenfalra" szánom őket, csupán szeretném ha más is látná mi folyik ebben a játékban, mi mindent tehetnek az egyébként is erős játékosok!
Számos szövetségben van inaktív karakter, akiknek már nem hiányzik az átadott tö és ez a félistenek szerint teljesen korrekt játék!
Ha bárki, bármely világon talál segítő kézre nyilvánvalóan nem szoruló "bajnokot", vagy csak szintjén kiemelkedő játékost, akkor kérem ugyanígy rakja már be, hadd csemegézzünk, tudjuk már hová tenni az elért sikereket, melyeket nyilván beárnyékol a szabályokkal való hasonló visszaélés!
Akinek ilyen stattal is van pofája segítő kezet magára aggatni, az tud valamit (azt biztosan hogy büntetlenül megteheti, hát ki ha ő nem???)!
Néhány nap zárolás esetleg minden segítő kezes "bajnoknak", hogy a továbbiakban ne forduljon elő ilyen pofátlan játék???
Ezért kellene már régen kiiktatni a segítő kézzel való visszaélést, ezért lázadok!

Mindenkinek van ellenfele, aki ellen irreális előnyt jelent még a lenti 23 millió lé értékű segítő kéz is (a százmilliókat érő 500-1000 tö-s segítő kezekről nem is beszélve), hiszen az őt ért támadás sikerét csökkenti a nap 24 órájában, a kamrázásról és a kamrából való kiszabadulásról nem is beszélve!

Első karakter Malazár, Baalcain szövetségi társa!
27 bajnoki medál, a V2 harmadik legnagyobb tulajdonságösszege és még segítő kezet kap az event kezdete óta!
Megelőzve Baalberit szövegét: nem, nem lehet magyarázat az hogy ő csak azért rakat magára segítő kezet, hogy az általa kamrázott játékosok kiszabadulását megnehezítse!
Mindenki számára belátható, hogy ilyen nincs!

Erő: 600 (+50)
Támadás: 580 (+129)
Védekezés: 540 (+230)
Egészség: 450 (+59)
IQ: 780 (+182)
Mágia: 330 (+109)
Taumaturgia: 540 (+84)
Szerencse: 510
a Sötét Mágusok szövetség tagja

Eredmények és tettek
Győzelem: Vereség:

Összesen: 39628 1782
Legtöbb okozott sebzés: 16227
Tulajdonságösszeg: 4330
Szakértelemösszeg: 4060
Teljesített küldetés: 3021
Teljesített kaland: 3840
Győztes kihívás: 318
Összes építés: 408.400.397
Zsákmányolt lélekenergia: 87.573.536
Elvesztett lélekenergia: 1.298.377

Ha megtámadják, a szövetségi társai Segítségnyújtása miatt a következő bónuszokat kapja:
+24 Erő, +22 Támadás, +30 Védekezés, +28 IQ, +20 Taumaturgia
Dátum: 2012.01.18. 18:13:17
Csak személyeskedsz tovább baalfék?
Minek ez a hencegő-hercegnő és hasonló alsós szintű megnyilvánulás?
Érdemi változtatást javasolsz (mert ez nem az!) ami megoldaná a hozzád hasonló félistenek visszaélését (nyilván nem tennél ilyet!), vagy csak nincs semmi érdekes a tévében, pihen a karaktered, a barátod se ér rá hogy segítő kezével fogja a csípőd és csak eltöltöd itt az időt velem szemétkedve?
Nyilván erről lehet szó, hiszen a szapulásomon kívül csak annyi telik tőled hogy szürküléshez kötnéd (ami persze nem fordulhat elő!) a segítségnyújtást.

Visszatérve az "építő" javaslatodhoz!
Nem fog beszürkülni, igaz???
Ez hívják úgy, hogy adnál a szarnak egy pofont!
Jelen segítő kézzel való visszaélésnél 2 verzió fordulhat elő a javaslatod után, egyiknél sem változtat semmit a szürküléshez kötés.
A segítő kezet nyújtó játékos
1. már nem fejleszti a karakterét, de azért naponta belép és betolja a mannát (ergo nem szürkül be).
2. már mannázni sem lép be a karakteréhez, akkor csak lesz valaki a szövetségből aki a szürkülés előtt belép vele, ahogy eddig is, betolva a mannát!

Miért nem javasolsz már valami komolyabbat? Neked menne az is, hogy besárguláshoz kösd a segítő kéz leesését (amit legfeljebb ugyanúgy visszarakhatnátok)! Ezt is meg tudnátok még oldani, igaz?

Hype javaslata is teljesen jó!
1 napig védett a kisebbségi bajnok, azután 6 napig boldoguljon a maga erejéből!