Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Új AF képesség tervek
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
21. hozzászólás - 2012.03.13. 15:04:02
Hasznos vadászat ....hát csak gratulálni tudok !


Miklós inkább töröld el a a p.csába az egész VF -et és kész !
Pontszám: 6.09
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
22. hozzászólás - 2012.03.13. 16:16:52 (Válasz Atopyssia #21 hozzászólására.)
Nézted te az árát?

Amúgy meg keményen meg kell támogatni az EH-t, hogy a VF fordítás után a vf egyetlen hátrányát törölve az EH-sok ne kerüljenek a "kuki" rossz végére... Mondjuk az EH egyetlen előnyét (af bónusz) bele kell ölnie a vadászós képességbe jelenleg
Pontszám: 6.30
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
23. hozzászólás - 2012.03.13. 16:31:15
amióta bekerült a játékba a két választható "útvonal" más nem történik csak különböző megfogalmazásban csökkentik a VF-et választók lehetőségeit,ha ennyire mellé puffantottak ,pár napon belül törölni kellett volna ,hogy bocsi ,de elnéztük kitalálunk valami mást .de nem, éldegél tovább a lehetőség csak épp pár havonta jön egy egy újítás ,hogy tessék EH-sok már ez is rendelkezésetekre áll . VF ? az nem számít !
a másik ok a morgásomra már személyesebb .mivel a játékvezetéstől hiába vártam változatosságot ,a térkifordító ital segítségével próbáltam kiszakadni az egysíkúságból . mivel egyre több olyan képesség kerül be amik kizárják egymást és feltétele az EH vagy VF teljes elkötelezettsége ,így a váltogatás egyre inkább egyenlő lesz a karakter halálos ítéletével.
Pontszám: 6.20
népszerűGtr2Nő
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
24. hozzászólás - 2012.03.13. 17:06:28 (Válasz Yutaro #18 hozzászólására.)
Az addig oké, de én VF-es vagyok nem EH. A hasznos vadászattal nem érek semmit.
Pontszám: 6.92
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
25. hozzászólás - 2012.03.13. 17:28:35
De jó a V5-ön nincs VF, nem érzem át a problémátokat. : D
Pontszám: 6.80
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
26. hozzászólás - 2012.03.14. 06:19:24
Szervusztok!

Birka: Az EH "egyetlen előnyét" sokkal többféle képességre fordíthatod, mint a VF-et, számold meg, hogy mennyinél szerepel az EH kell kitétel, és mennyinél a VF kell. Amellett nem szállsz bele üres portyába, mert ha nincs a páciensnél LE, akkor kapsz valamennyit. VF-es belefut egy ilyenbe, akkor megkapja a szép nagy nulláját.

Miklós: Szépen kérlek, ne támogass ennyire nyíltan egy fejlődési irányt, hanem inkább támogasd mindkettőt, színesebb lesz tőle a játék. Jelenleg erőteljesen egysíkúvá kezd válni, mert most szinte mindenki le fog horgonyozni az EH-nál, mert matematikailag jobban megérheti. Ha az EH kap egy kis támogatást a vadászatra, mert gyorsabban halad, akkor adj valami hasonló mértékű támogatást a VF-nek az üres portyák ellen.

Pótlás: Jelenleg hasonló helyzetet érzek, mint ami kialakult a fertőzöttek és a felgyógyultak között. Most a VF és az EH közül te az EH-t szeretnéd, ha választanák a játékosok. Ez azonban teljesen egysíkúvá tesz mindent, és idővel akár robotok is játszhatnak majd, mert a döntések a játékban túlságosan egyértelműek lesznek.
A hozzászólást Awenhai módosította 2012.03.14. 06:23:18-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.07
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
27. hozzászólás - 2012.03.14. 07:33:41 (Válasz Awenhai #26 hozzászólására.)
Egy átlagos játékosnak, a többségnek a Vf még mindig jóval profitálóbb. Akár vadászni akár portyázni szeret jobban. EH előtt 60M le diffet szedtem össze, így gondoltam az EH pont jó lesz nekem. Váltás után maxoltam az EH-s AF-eket, de a vadászat és térkapu siralmasan tömött TP-vel. Valamint az se igazán "tetszett", hogy a portya %tól függetlenül mindig annyi TP jött portyában, mintha 100%-os lenne az ellenfél. 1-2 szintet mentem így, figyeltem a LE/TP-t, és inkább visszaváltottam. Ez idő alatt vadásztam, térkapuztam, és krit/kábítós küldiztem, tehát semmi kirívó játékstílus.
Emellett, ha valaki így játszik, többet bukik a kis alamizsna portya LE-vel mint nyer.
Aki pedig csak portyázik, ne'adj Isten pók, annak meg nincs szüksége a párszáz LE-re, mert több10K-s (100..) portyákat csinál ha egy kicsit is ügyes.
Egy szó mint száz, kezdésnek biztos jó az 5% vadász LE, de nem ez fogja balanszolni a VF-el.
A hozzászólást Offsboy módosította 2012.03.14. 07:33:57-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.03
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
28. hozzászólás - 2012.03.14. 08:28:58 (Válasz Awenhai #26 hozzászólására.)
Nem értünk egyet

V3: VF-es vagyok, "nobrain" játékkal 500 felett tartom fixen a lé/tp-m. (Mindez napi 5 percet se vesz igénybe, és havi 20-25 esszenciát termel bónuszban)
V5: EH-s vagyok, napi 25 nyert portyával, néha extrém rablásokkal, force küldetésezve 210 környékén tudom tartani a lé/tp-m. (És minden maxos ami maxos lehet EH kapcsán)

Míg portya küldiztem VF-esként, "csak" 300-350 közt tudtam tartani a LÉ/tp-t. Mivel lefelé ütve nincs 100%-os TP ugye...
Amiről nem tudok nyilatkozni, az a full EH-s, 0 vadászós taktika, de számításaim alapján nem lehetne hozni belőle a VF 500-át.

Amennyiben egy "normál" játékmenetet nézel (vadászik/portyázik stb mind a 2 fél), akkor:
VF-es egy szinten belül 2x annyi extrém jó lé/tp-s térkaput csinál, 2x annyi portyát (kihívást) tud költeni az elnyelése növelésére, 2x annyi kihívásból tud válogatni, fele annyi őskőért tud vásárolni adott időn belül, 2x annyi sisakszilánkot tud szerezni mint az EH-s.
Az EH-s ráadásul "elhúz" a VF-esek mellett, ami addig baromi jó, amíg a tárgyelőnyét érvényesítve esetlegesen el tudja verni a VF-est (Bár az igen hosszú ideje VF-es kari lazán át tudja hidalni az EH-s 10 szintes tárgyelőnyét is...), de amint elhagyta a VF-es mezőnyt hirtelen portya célpont mentes környezetbe kerül, ahol is feldughatja magának az EH-ját, mivel csak a TP marad az EH mellékhatásaiból.

A VF-nek egyetlen egy hátránya van, mégpedig az, hogy lassabban lép szintet, így kevesebb játékélményed van. Ahhoz, hogy ezt meg lehessen szüntetni igen is komoly erősítés kell az EH-nak.
Pontszám: 8.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
29. hozzászólás - 2012.03.14. 09:02:13 (Válasz Awenhai #26 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 06:19:24
Miklós: Szépen kérlek, ne támogass ennyire nyíltan egy fejlődési irányt, hanem inkább támogasd mindkettőt, színesebb lesz tőle a játék. Jelenleg erőteljesen egysíkúvá kezd válni, mert most szinte mindenki le fog horgonyozni az EH-nál, mert matematikailag jobban megérheti.


Erdekes korabban amikor matematikailag jobban megerte VF-ezni keves ilyen felszolalast hallottunk. Egyebirant a szovimben ahogy neztem nem nagyon van aki most valtani fog VF-rol. Vagy megtette mar korabban, vagy most sem valt.
Pontszám: 6.88
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
30. hozzászólás - 2012.03.14. 10:24:38 (Válasz Kocos #29 hozzászólására.)
Szervusztok!

Kócos: Én számolom a legkevésbé a LE/Tp arányt. Én csak azt látom, hogy az újonnan bejövő AF-es képességek fele követeli meg az EH használatát, a többi meg mindkét oldal által megtanulható. Ez azt jelenti, hogy az EH-nál szélesebb lehetőségeket hagynak, mint a VF-nél, és ez a matematikai optimalizációtól független. VF-et követelő képesség AF-szinten egyetlenegy van, az is a félelmetesen nagy AF-pontcsökkentést kompenzálja valamelyest. Ehhez képest nézd meg, hogy hány képesség kér EH-t. Hogy időbeosztásban kinek mi éri meg jobban, avagy matematikailag, az számomra irreleváns.

Pótlás: Megnéztem magam. A szerezhető LE-t erőteljesen növelik, illetve a szintlépést kisebb mértékben kitolják. Ne feledd: EH-val nincs üres tp-d portyából, VF-fel akad, a saját (nem reprezentatív) adataimból akár a fele a portyáknak nullás, és csak a kamrából kapok zsákmányt.
A hozzászólást Awenhai módosította 2012.03.14. 10:30:45-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.40
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
31. hozzászólás - 2012.03.14. 10:30:33 (Válasz Awenhai #26 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 06:19:24
mindenki le fog horgonyozni az EH-nál, mert matematikailag jobban megérheti.

Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 10:24:38
Én számolom a legkevésbé a LE/Tp arányt.

Pardon, akkor félreértettelek. Mit jelent a matematikailag megérheti kifejezés akkor nálad? Én azt hittem ez a LE/TP aránya utal.

Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 10:24:38
Hogy időbeosztásban kinek mi éri meg jobban, avagy matematikailag, az számomra irreleváns.

Na most végképp nem értelek. Irreleváns számodra, de ebből következik majd ami téged nagyon zavar? Nem lehetne rendet tenni itt valahogy?

Idézet: Awenhai - 2012.03.14. 10:24:38
Én csak azt látom, hogy az újonnan bejövő AF-es képességek fele követeli meg az EH használatát, a többi meg mindkét oldal által megtanulható. [...] VF-et követelő képesség AF-szinten egyetlenegy van, az is a félelmetesen nagy AF-pontcsökkentést kompenzálja valamelyest.


Namost ha az egyik serpenyobe raksz egy kepesseget ami 100 fagurigat ad, a masikba meg nyolcat, ami darabonkent 10 fagurigat ad, akkor melyik serpenyo a jobb? Tudom matematikailag nem erdekel, es a 8*10 jobb, mert sokkal tobbfele modon juthatsz fagurigahoz. Sajnos szamok osszehasonlitasanal a matematika egy elengedhetetlen segedeszkoz.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.03.14. 10:33:19-kor
Pontszám: 8.19
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
32. hozzászólás - 2012.03.14. 10:53:30 (Válasz Kocos #31 hozzászólására.)
Szervusztok!

Mindig feltételesen fogalmazok, ha optimalizáció környékére kerülök, mert nincsen konkrét matematikai statisztikám minden cselekedetemről, aki számolgat, annak pontos adatai vannak.

Nekem a választási lehetőség hiányzik, nekem el kell viselnem, hogy balszerencsés napon tíz portyából akár kilenc is nullás, miközben azt látom, hogy az EH hátrányait folyamatosan szüntetik meg. Számomra az a hátrány, hogy gyorsabban lépett szintet az EH-s, az kompenzálta azt a nagy előnyt, hogy nem akad üres portyája. Most már van olyan lehetősége, hogy tovább maradjon egy szinten egy új képességgel, és több LE-t kapjon vadászatkor is, ez már túltápolásnak érzett dolog. Nem a precíz táblázatok alapján kioptimalizálva, hanem végiggondolva, hogy tulajdonképpen az EH kapott egy gyengített VF-et az AF-képességeket kitolva, míg a VF nem kap hasonlót, sőt semmit.

Az, hogy te számítások alapján közlöd, hogy a legoptimálisabb LE-szerzést hogyan képzeled el, az lényegtelen a számomra, és az is, hogy valaki azért VF-es, mert napjában egyszer, vagy kétszer tud belépni, vagy pedig folyamatosan fenn lóg, ezért akár az EH is megérheti neki.

Úgy is megfogalmazhatom, hogy aki kék ruhát visel, az egy lehetőség közül választhat, aki pirosat, az jelenleg három lehetőség közül. Nekem tehát az lenne az egyensúlyban lévő fejlesztés, hogy mindkét úton háromféle lehetőséget választhatna a játékos. Hogy ez az optimalizátorok számára megéri, vagy sem, az nem érdekel. Jó példa erre a harcosok és a varázslók elkülönítése, egymást kizáró, de azonos befektetést igénylő képességek. A játékos meg majd eldönti, hogy melyik utat választja.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.30
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
33. hozzászólás - 2012.03.14. 10:56:18 (Válasz Birka #28 hozzászólására.)
Biri:

A V3-on EH-val csak portyázva (25pp) és küldetéseket csinálva (napi 3) egy nap alatt a max. 400-440 LE/TP, amit jó célpontmegválasztással össze bírtam hozni, de nagy átlagban a 300-350 Le/TP ami összejön és ezt drasztikusan rontja a vadászat, a kalandok és a térkapu, amiből az első kettő kell a sisakszilánk megszerzése miatt, az utóbbi pedig a küldetések miatt.

Szóval, az EH még mindig lényegesen gyengébb mint a VF, én is a következő landragór event után visszaváltok, mert szép lassan elhagyom a fix és jó célpontjaimat.

Ja és a fenti számítások már az új AF (szerénység) kifejlesztése utánra vonatkoznak, e nélkül még silányabb a helyzet.

ui.: a küldetések számát lehet növelni, de nekem ennyi fér bele egy nap...
és itt az állat sajtolós küldetéseket nem számoltam, mert ahhoz is kell a vadászat és igen sok Le-t ill. időt kell beleölni így igen nehéz vele számolni
Pontszám: 8.00
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
34. hozzászólás - 2012.03.14. 11:02:20 (Válasz Awenhai #32 hozzászólására.)
Ne haragudj, de tovabbra sem latom a problemad lenyeget. Egyreszt tobb lehetosegrol beszelsz, hat szerintem az, hogy tobb kepesseget kell fejleszteni hasonlo hatasfok eleresehez az nem tobb lehetoseg, hanem tobb koltseg. Plane nem ertem milyen valasztasi lehetosegrol beszelsz, ami a VF-esnek nincs meg. Az EH-s is pont ugyanazokat a dolgokat teheti meg, mint a VF-es, nincs neki egy extra akkor most meg kapalok is a 17 kapapontombol cselekvese.

Mindenesetre ha jobb az EH, akkor legyel EH-s. A te hasonlatoddal elve: ha szebbnek talalod a piros ruhat, akkor reggel azt vedd ki a szekrenybol.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.06
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
35. hozzászólás - 2012.03.14. 11:29:20
A szerénység AF képesség bugos volt, működött olyan helyeken is ahol nem kellett volna, javítottam.
A Hasznos vadászat nem törlődik VF-re váltáskor, de ha a hasznos energiák nem 10. szintű, nincs hatása, és fejleszteni sem lehet.
Pontszám: 7.80
kedvelt tagAmonhotepFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
36. hozzászólás - 2012.03.14. 11:29:54
Üdv.

Csak az energiahasznosítás létezik????
A visszafogott fejlődést nem kellene fejleszteni?

PL.. a VF-es portyapontot alakít át CSP-re...
Vagy vmi más... nem kéne mindig az EH-sokat támogatni.
Pontszám: 4
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
37. hozzászólás - 2012.03.14. 11:39:15 (Válasz Yasmina #33 hozzászólására.)
Yas a 400-450 lé/tp-t úgy tudod összehozni, hogy V3-on portyázol, ahol az embereknél van lé, és NEM az EH minimumot termeled. Ezt VF-el is ugyan úgy meg tudnád csinálni, mint amikor Memot farmoltam VF-el... SŐT VF-el jobb is volt, mert amikor 60%-os volt, akkor is V3 képlet maxot hoztam tőle, miközben a TP 0,6x-osát kaptam csak.

Bocsi de azt kell mondjam a V3 egyáltalán nem releváns ilyen szempontból.
A hozzászólást Birka módosította 2012.03.14. 11:41:00-kor
Pontszám: 6.30
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
38. hozzászólás - 2012.03.14. 12:37:43 (Válasz Amonhotep #36 hozzászólására.)
A VF-et nem fogják még megtápolni, mert egy alapvetően nem ilyen használatra tervezett szakértelem lett, ezt bevallottan nem fogják tovább erősíteni.
Pontszám: 7.54
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
39. hozzászólás - 2012.03.14. 16:08:05 (Válasz Baraty #35 hozzászólására.)
Pedig kezdtem örülni,hogy újra van értelme a térkapuzásnak EH-val...
V5 Yynk
Pontszám: 5.58
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
40. hozzászólás - 2012.03.21. 14:14:47
"Szerénység:
Ha veled azonos szintű vagy magasabb szintű végzeturat győzöl le portyában, nem kapsz lényegesen több TP-t, mintha alacsonyabb szintűt támadsz."

7 szinttel fentebbre támadtam és 61 tp-t kaptam. Visszafogott fejlődésen, tehát nem az EH miatti fix tp-t szedtem fel.
Lefelé támadva 7 szintet többnyire a fenti tp harmada jön.
Pontszám: 5.90
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!