Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Idézet: Miklós - 2012.11.26. 12:12:37
Végzetúr tervek 2012. november
Állatok evolúciója. Lehetőség az állatok különleges kiképzésére, továbbtenyésztésére, egyedi képességekkel való felruházására.


Találkozós fórumon eléggé egyértelműen jelezte Miklós, hogy az állatokat hagyjuk, azok kapcsán "komolyan" csinálni akar valamit a jövőben. Lehet a képcsere is ebbe a kérdéskörbe sorolódott...

Én továbbra is azt tartom, hogy fölösleges "csicsa" és programozási idő az állat képek cseréje, ennél sokkal fontosabb dolgok is vannak a todo listán szerintem.
Idézet: Miklós - 2012.11.29. 19:27:03
A szubplazma is meglesz reméljük holnap, de legkésőbb hétfőn. A kiírt épületekből is gyorsan meg tudjuk csinálni, amelyik csak minimális programozást igényel, ezzel nem lesz gond.


Miklós Végzetúr friss hírek
310. hozzászólás - 2012.11.29. 10:08:01
Néhány napon belül lesznek további új épületszintek is.


Ennek alapján a "kommersz" épület szintek beelőzik a mostani elképzelések alapján az új AF képességeket...
Dátum: 2012.11.30. 19:24:05
Az az ősdrágakő volt nem?
Dátum: 2012.11.30. 10:10:31
Elkezdtem rendberakni wikin "A bolygó ura" oldalt, akinek van kedve és más infója...
Dátum: 2012.11.30. 10:00:27
És te még szinte semmit nem áldoztál be ahhoz képest, amit egy EH-s karakternek kell a csillió vadászattal, ha ezen a VF-es eventen ott szeretne lenni a toplistán, vagy egyáltalán meg akarja csinálni az eventet fullosan...
Dátum: 2012.11.30. 08:17:12
Sajnos ennél sokkal prózaibb a cucc.
Nekem se engedte átvenni FF alól, de feltelepítettem egy Crome-ot, és ott le tudtam klikkelni.
Dátum: 2012.11.29. 22:17:15
Az event nem ciklikusan kezeli a dekrétumok árát, hanem az event alatt összesen ellőtt dekrétum alapján.
Azaz 10 dekrétum ellövése 550 őskő...
Dátum: 2012.11.29. 19:15:58
Szintenként 3 dekit használhatsz és (az event során használt összes deli mennyisége+1)*10 őskőnek tűnik a köv dekrétum ára...
Dátum: 2012.11.29. 18:33:07
Nehogy hallgassatok Cras-ra!!!

Tessék szépen csinálni az eventet minél többen csináljátok, annál jobb! Nekem...
Dátum: 2012.11.29. 17:05:04
Hát megfürdik
Dátum: 2012.11.29. 12:13:34
Kielemeztem az eventet V5-ös szemmel:

50 vadászat (ha éppen kell állat küldihez akkor még okés)
100 vadászat
150 vadászat + 20 sajt
200 vadászat + 7 gradus sajt
3 vadászzákmány
5 ősdrágakő (orias lenyek vadászata)
150 sisakszilénk (vadászat+elfogás napi szinten)

Ha csak ezeket nézem akkor is +3 szint a karakterbe, vagy dekrétumok!
Amennyiben az irtóztató maszk nem valami utrabrutáltápos cucc (mindenképpen tudni kellene hogy mit tud!), ráadásul fél éves táp csak, úgy EH-s karakterrel öngól az event szerintem.

VF-es karakterek szemével nézve meg frankó. Ennyit arról, hogy a VF-esek nem kapnak semmit
Dátum: 2012.11.29. 12:03:11
Te meg hol élsz?

Ha megnézed az összes karakter viszonylatában, hogy ki milyen ékszerekben rohangál, akkor a top szöviket leszámítva maximum extrém alacsony szinten lehet igaz az állításod... Azt már nem si pedzegetem, hogy 180*2 az 360. szintű epik cucc, míg csak 215-ig van kincstábla. Azaz 110. szintű karakterekre már nem igaz amit állítasz.
Miklós többször kijelentette már, hogy nem extrém játékstílusokhoz illeszti a játékot, hanem a "tömegnek", azaz ne is reménykedj, hogy 50-60. szintű karaktereket vesznek alapul akik 100-120. szintű epikekben rohangálnak most...
Dátum: 2012.11.29. 11:59:28
Tuti az ellőtt dekrétumok fognak számítani minta VT-nél
Dátum: 2012.11.29. 11:58:53
Ne is mondd...
3x kell kikapni, -30 -40 %-ban sikerült csak összehoznom vakító fény+buzogány+elpakolt állatokkal.
Dátum: 2012.11.25. 09:21:08
Ha bekerül mint relik, akkor bárki megveheti majd szerintem...
Dátum: 2012.11.25. 09:17:37
Bevéstem Wikire az új megaesszenciá(t)kat:

36++.) Minden állatodnak +2*X szakértelempontja lehet, a szakértelmek és tulajdonságok fejlesztése (szerencse is) 0.1*X%-kal olcsóbb, 0.2*X%-kal több AF pontot kapsz. Szakértelmet adó gyakori esszenciáid hatásfoka megnő 5*X%-kal. (X=megaesszenciák száma-35)


Valamint eszembe jutott még:
-Ezentúl a térkép relikek osztogatása helyett relikviakuponok használatán gondolkozik Miklós.
-Miklós nyitott a "térképes" relikviák szintjének emelésére, és esetlegesen új relikekkel való bővítésre is. Cél, hogy mindig legyen választási lehetősége még azoknak is, akik közel mindet maxolták már.
-Legközelebb "Karácsonyi" akció várható befizetés kapcsán (Gondolom relikviakuponokkal már...)
Dátum: 2012.11.24. 20:50:42
Vannak akik nem jutottak el találkozóra, így egy rövid kivonat jön a fórumról, amit Miklós hétfőn hivatalosan is publikál majd.

Először is köszönetet mondanék minden résztvevőnek a kultúrált részvételért! (A göngyöleget azért el lehetett volna vinni, de ne akarjunk mindent...)

A megszokottaknak megfelelően összefoglaló/beharangozás/konzultáció sorrendben haladtunk, bár sokmindent nem kellett egyeztetni a sok folyamatban lévő kérdés miatt.

És akkor a tételek:
-Új megaesszencia bekerült tegnap. Ez a 36. esszencia "hízlalható", és hatások erőssége attól függ mekkora szintűre növelted.
-Bolygó ura event tesztelés alatt. Jövőhét csütin indul. Legkésőbb ekkor publikálva lesz a teljes nyeremény rendszer, melyről annyi infót csöpögtetett Miklós, hogy tartalmazni fog egy epik ékszerekhez hasonló "köztes" láncot, mely az ollót alulról próbálja majd "zárni" a nagy szövi hátteres és a gyenge szövis karakterek ékszer ellátottsága közt. Továbbá az első 2 szint "laza" lesz a köv 3 se vészes, de aki az összes szintet végig akarja csinálni az nem ússza meg őskő költség nélkül.
-Új AF képességek folyamatban (főleg azok amik fórumon is voltak)
-Mágia tulajdonság erősítése eldőlt, hogy lesz a szavazatok alapján. Ennek módja, hogy egy AF képességgel (Oka, hogy csak 60. szinttől erősödjön a mágia.) szintfüggő mértékben ad majd elnyelést.
-Új szövi épületek kimerülnek a "Téglás" 3-asban, mely programozása jövőév elejére várható, valamint a köv épületek max szintjeinek emelkedésével (hogy mikor az nem volt téma):
energiaszentély max 75 (több lé kalandokban)
kennel max 75 (gyakorlási időt mondott Miklós, de szerintem valamit elnézett...)
kincseskamra max? (gyorsabb visszahívható epikusozás)
palota max 50 (több elmenthető öltözet + 1 befogott állat slott)
mágustorony max 50 (mágia fejlesztési költség csökkentés)
alkimista labor max 75 (esszencia hatóidő növelés)
átokpiramis "Ez még erősen függőben!" (transzdestr és segítő kéz hatásfok csökkentés)
-Karakterátmozgatás világok közt megvalósul, de csak fiatalabb szerverről öregebbre akár a külföldi szerverek közt is. (Mi lesz a különböző rendszerű szerverekkel az nem volt téma.)
-Világok közti portya sajnos lekerűlt a listáról, mert egyszerűen technikailag túl sok. Helyette kerül be a szubplazma, hoyg enyhítse a célponthiányt.
-Újabb Mentor rendszer mely tapasztalt játékosok mentorrá fogadását ölelné magában, és ez váltaná fel a VT-vel karöltve a "szintküldetéses" elképzelést.
-Chet kapcsán felmerült, hogy:
Ha kicsire letetted, és rád üzennek, akkor felugorjon nagyba az ablak.
Ha kicsibe leteszed, akkor köv belépésnél is kicsiben induljon, és ne nagyban mint eddig.
Látszódjon valahogy a szöviböl az aki éppen aktív, hogy tudj neki üzenni, de erről szavazást ír majd ki Miklós.
-Külföldi szerverek fóruma alapján lesz ezentúl Epikus kaland, mely 100. szinttől és X megcsinált kalandttól jöhet, és minden 10. kaland lenne (olyan mint az erős térkapus ellenfél) ilyen. Ekkor nagyobbak a próbák, és ad némi bónusz stuffot is a jutalom.
-Lady Alvarielhez hasonló heti toplistácskák várhatóak, valamint biztosított róla Miklós, hogy a havi lista nem lesznek szint/erősség alapján differenciálva.
-Nem harci spellek várhatóak (Thx to AURI mondta Miklós) , melyekre lesz értelme ellőni a manát
-Állatokkal szeretne kezdeni valamit, mivel a magas szintű állatok lassan fejlődnek, nem érdemes cserélni őket stb. (Előző találkozón is elhangzott valami "Evolúció" mint tervezett fejlesztés.)
-Új elhasználódó tárgyak LGY és sisakszilánkért
-Nem aktív szövik ne látszódjanak az új karakterek listáiban, ezzel is segítve a szövi keresgélést
-Nagyobb fókuszok autó eladása mivel kezd túl hosszú lenni a lista, így 18? fókusz után automatikusan eladná a legkisebbet az aukciós házban, mely helyére kerülne az újonnan szerzett fókusz
-Aukciós bugok javítása
-Új aukciós tételek a mostani "selejtek" helyére, hogy legyenek újabb célok aukción.
-A topbarba tudatturbó váltási lehetőség
-Az eddigi csaták oldalon látszódjanak az térkapuban esett tárgyak (Akinek addig is hiányozza, az telepítse fel a portyaelemző scriptet ami már tudja ezt. Persze ezt én fűztem hozzá, és nem Miklós mondta!)
-Lopás reformja melyben lehet lopni kiégettet KH-tól, valamint a lopások különbsége számít majd.
-Huzalozott reflex sebgyógyítása ezentúl max-1 ÉP-ig gyógyít majd, hogy ne kerüljön hátrányba az, aki megvette a huzalozott reflexeket azokkal szemben akik gyógyító scripteznek.
-Aktuális event ikonja a napi rutinok órácska felé hogy csökkenjen az oldal letöltés (Már a Bolygó ura eventnél életbe lép!)
-Relikvia, ami ellensúlyozza a top lassítása effektet. (Valahogy úgy működne, hogy 20%-al kevesebb TP lesz egy szint, mely TP-ért járó LÉ-t szintlépéskor *140-es szorszóval egyben kap meg az illető.)
-Lélekkút 5%-os növekedés küldi újragondolás mely során a katakombás emberek, küldizésben nem aktív emberek csökkentik az 5%-ot. (Ez nekem nem tünt kibontakozott elképzelésnek, csak egy "hirtelen", de lehetséges ötletnek.)
-Szövi küldetésekben való részvétel lemondása gomb azoknak, akik nem akarják szivatni a szövetségüket, de szeretnének attól még a szövi tagjai maradni. (Itt azért még kell majd némi exploit védelem szerintem, mert 1 küldiző ember után használhatja az egész szövi az afp bónuszt épületből extrém esetben...)
-VT-ben maxolni az AFP és a fizikai sebzésbónuszt, helyette adni valami relikviát/effektet/tápot, de elakadt az ötletelés, gondolom lesz belőle topick.
-Közepes szövik felzárkózásának támogatása azzal hogy a 20 epikusonkénti kincstábla növekmény helyett 10-es lesz nekik.

Továbbá Miklós többször említette hogy a játékot nekünk, játékosoknak írják, így elv az, hogy az igényeket szem előtt tartva megtartsák a meglévő játékosokat, és az újakat lehetőleg "bent marasztalják" a játékban. Nem lehet cél a nerf, hanem "foldozgatással" az probléma inditekt megoldása fejlesztésekkel, ezzel zárni a kialakult "ollókat".
Dátum: 2012.11.19. 23:48:11
Cras minél kevesebb diverzitást tégy a szerverek közé, mert az folyamatos odafigyelést és bug lehetőséget rejt magában! Ha emlékszel még a hűség zálogra akkor érzed mire gondolok.

Ha benne van a manakons, akkor komolytalanná válik az egész, mivel 1 kons/téglával fogja idővel mindenki építeni, és a manakons folyamatosan növekszik. Most még csak kóc épít vele vagy 1,5 milkát, de 1-2 év múlva többen is (különösen ha a mágia kap tápot is).

Ha már lehet manakonssal építeni, akkor egy konstrukció max x-et építsen az épületbe szerintem, így diverzitás független lesz a szerverek szempontjából is...
Dátum: 2012.11.19. 20:39:12
Kóc, azaz a mágiát tuningolni kellene, és NEM a manakonsot. Totálisan egyet értek veled, de nyitott ajtókat döngetsz, ott a másik topick!
Dátum: 2012.11.19. 20:37:50
Yas te se tanultál meg olvasni?

Próbálom "paraszt" szavakkal leírni,


Ki tud "Paraszt" szavakkal fogalmazni? Hát a KŐparaszt...