Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
161. hozzászólás - 2012.11.24. 20:50:42
Vannak akik nem jutottak el találkozóra, így egy rövid kivonat jön a fórumról, amit Miklós hétfőn hivatalosan is publikál majd.

Először is köszönetet mondanék minden résztvevőnek a kultúrált részvételért! (A göngyöleget azért el lehetett volna vinni, de ne akarjunk mindent...)

A megszokottaknak megfelelően összefoglaló/beharangozás/konzultáció sorrendben haladtunk, bár sokmindent nem kellett egyeztetni a sok folyamatban lévő kérdés miatt.

És akkor a tételek:
-Új megaesszencia bekerült tegnap. Ez a 36. esszencia "hízlalható", és hatások erőssége attól függ mekkora szintűre növelted.
-Bolygó ura event tesztelés alatt. Jövőhét csütin indul. Legkésőbb ekkor publikálva lesz a teljes nyeremény rendszer, melyről annyi infót csöpögtetett Miklós, hogy tartalmazni fog egy epik ékszerekhez hasonló "köztes" láncot, mely az ollót alulról próbálja majd "zárni" a nagy szövi hátteres és a gyenge szövis karakterek ékszer ellátottsága közt. Továbbá az első 2 szint "laza" lesz a köv 3 se vészes, de aki az összes szintet végig akarja csinálni az nem ússza meg őskő költség nélkül.
-Új AF képességek folyamatban (főleg azok amik fórumon is voltak)
-Mágia tulajdonság erősítése eldőlt, hogy lesz a szavazatok alapján. Ennek módja, hogy egy AF képességgel (Oka, hogy csak 60. szinttől erősödjön a mágia.) szintfüggő mértékben ad majd elnyelést.
-Új szövi épületek kimerülnek a "Téglás" 3-asban, mely programozása jövőév elejére várható, valamint a köv épületek max szintjeinek emelkedésével (hogy mikor az nem volt téma):
energiaszentély max 75 (több lé kalandokban)
kennel max 75 (gyakorlási időt mondott Miklós, de szerintem valamit elnézett...)
kincseskamra max? (gyorsabb visszahívható epikusozás)
palota max 50 (több elmenthető öltözet + 1 befogott állat slott)
mágustorony max 50 (mágia fejlesztési költség csökkentés)
alkimista labor max 75 (esszencia hatóidő növelés)
átokpiramis "Ez még erősen függőben!" (transzdestr és segítő kéz hatásfok csökkentés)
-Karakterátmozgatás világok közt megvalósul, de csak fiatalabb szerverről öregebbre akár a külföldi szerverek közt is. (Mi lesz a különböző rendszerű szerverekkel az nem volt téma.)
-Világok közti portya sajnos lekerűlt a listáról, mert egyszerűen technikailag túl sok. Helyette kerül be a szubplazma, hoyg enyhítse a célponthiányt.
-Újabb Mentor rendszer mely tapasztalt játékosok mentorrá fogadását ölelné magában, és ez váltaná fel a VT-vel karöltve a "szintküldetéses" elképzelést.
-Chet kapcsán felmerült, hogy:
Ha kicsire letetted, és rád üzennek, akkor felugorjon nagyba az ablak.
Ha kicsibe leteszed, akkor köv belépésnél is kicsiben induljon, és ne nagyban mint eddig.
Látszódjon valahogy a szöviböl az aki éppen aktív, hogy tudj neki üzenni, de erről szavazást ír majd ki Miklós.
-Külföldi szerverek fóruma alapján lesz ezentúl Epikus kaland, mely 100. szinttől és X megcsinált kalandttól jöhet, és minden 10. kaland lenne (olyan mint az erős térkapus ellenfél) ilyen. Ekkor nagyobbak a próbák, és ad némi bónusz stuffot is a jutalom.
-Lady Alvarielhez hasonló heti toplistácskák várhatóak, valamint biztosított róla Miklós, hogy a havi lista nem lesznek szint/erősség alapján differenciálva.
-Nem harci spellek várhatóak (Thx to AURI mondta Miklós) , melyekre lesz értelme ellőni a manát
-Állatokkal szeretne kezdeni valamit, mivel a magas szintű állatok lassan fejlődnek, nem érdemes cserélni őket stb. (Előző találkozón is elhangzott valami "Evolúció" mint tervezett fejlesztés.)
-Új elhasználódó tárgyak LGY és sisakszilánkért
-Nem aktív szövik ne látszódjanak az új karakterek listáiban, ezzel is segítve a szövi keresgélést
-Nagyobb fókuszok autó eladása mivel kezd túl hosszú lenni a lista, így 18? fókusz után automatikusan eladná a legkisebbet az aukciós házban, mely helyére kerülne az újonnan szerzett fókusz
-Aukciós bugok javítása
-Új aukciós tételek a mostani "selejtek" helyére, hogy legyenek újabb célok aukción.
-A topbarba tudatturbó váltási lehetőség
-Az eddigi csaták oldalon látszódjanak az térkapuban esett tárgyak (Akinek addig is hiányozza, az telepítse fel a portyaelemző scriptet ami már tudja ezt. Persze ezt én fűztem hozzá, és nem Miklós mondta!)
-Lopás reformja melyben lehet lopni kiégettet KH-tól, valamint a lopások különbsége számít majd.
-Huzalozott reflex sebgyógyítása ezentúl max-1 ÉP-ig gyógyít majd, hogy ne kerüljön hátrányba az, aki megvette a huzalozott reflexeket azokkal szemben akik gyógyító scripteznek.
-Aktuális event ikonja a napi rutinok órácska felé hogy csökkenjen az oldal letöltés (Már a Bolygó ura eventnél életbe lép!)
-Relikvia, ami ellensúlyozza a top lassítása effektet. (Valahogy úgy működne, hogy 20%-al kevesebb TP lesz egy szint, mely TP-ért járó LÉ-t szintlépéskor *140-es szorszóval egyben kap meg az illető.)
-Lélekkút 5%-os növekedés küldi újragondolás mely során a katakombás emberek, küldizésben nem aktív emberek csökkentik az 5%-ot. (Ez nekem nem tünt kibontakozott elképzelésnek, csak egy "hirtelen", de lehetséges ötletnek.)
-Szövi küldetésekben való részvétel lemondása gomb azoknak, akik nem akarják szivatni a szövetségüket, de szeretnének attól még a szövi tagjai maradni. (Itt azért még kell majd némi exploit védelem szerintem, mert 1 küldiző ember után használhatja az egész szövi az afp bónuszt épületből extrém esetben...)
-VT-ben maxolni az AFP és a fizikai sebzésbónuszt, helyette adni valami relikviát/effektet/tápot, de elakadt az ötletelés, gondolom lesz belőle topick.
-Közepes szövik felzárkózásának támogatása azzal hogy a 20 epikusonkénti kincstábla növekmény helyett 10-es lesz nekik.

Továbbá Miklós többször említette hogy a játékot nekünk, játékosoknak írják, így elv az, hogy az igényeket szem előtt tartva megtartsák a meglévő játékosokat, és az újakat lehetőleg "bent marasztalják" a játékban. Nem lehet cél a nerf, hanem "foldozgatással" az probléma inditekt megoldása fejlesztésekkel, ezzel zárni a kialakult "ollókat".
A hozzászólást Birka módosította 2012.11.24. 20:51:59-kor
Pontszám: 8.07
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
162. hozzászólás - 2012.11.24. 21:00:26
Köszönöm szépen az összefoglalót, Birka! Kirakok majd egy hivatalos változatot is, de nem lesz igazán túl sok eltérés.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki eljött, és remélem jól éreztétek magatokat, tetszettek a programok. Lesz majd hivatalos beszámoló a történtekről, részletes lista arról, mi mennyiért ment a liciten stb. Az ősköveket, jutalmakat, díjakat stb. a hétfői nap során fogjuk beírni. Jövőre ugyanitt
Pontszám: 9.05
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
163. hozzászólás - 2012.11.24. 21:29:32
Jól éreztem magam, köszönöm a pizzát Tuloknak, a relikvikuponokat, a plusz szerencsekerekes nyereményeket.

Szokatlanul nyugodt, és igen csak rövid volt a VU fórum fent a kisteremben. Nem volt részeg randalírozás, hangos szóváltások.
Pontszám: 7.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
164. hozzászólás - 2012.11.24. 21:32:20 (Válasz Miklós #162 hozzászólására.)
Jó volt a tali, még egy kvízmedál is összejött. Viszont a lehetetlen küldetés utolsó feladata nagyon gonosz volt!
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.88
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
165. hozzászólás - 2012.11.24. 21:33:46 (Válasz Maci #163 hozzászólására.)
Nyugodt volt, mint a békés világon az élet.
Pontszám: 8.11
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
166. hozzászólás - 2012.11.24. 21:39:15 (Válasz Legacy #165 hozzászólására.)
Nem hagyom magam provokálni. Feltett szándékom.

Bár ma ketten odajöttek, hogy valami Lord Zerotól tanultam játszani v3-on, azon picit fennakadtam
Pontszám: 7.58
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
167. hozzászólás - 2012.11.24. 21:43:17 (Válasz Ariel #164 hozzászólására.)
Abban mi volt a nehéz? A legkönnyebb volt az összes közül
Pontszám: 7.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
168. hozzászólás - 2012.11.24. 21:56:06 (Válasz Maci #163 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2012.11.24. 21:29:32
igen csak rövid volt a VU fórum fent a kisteremben.

Igen, volt a kezdésnél kb. 10-15 perc csúszás a korábbi programok miatt, viszont a végén nem akartam hosszabbítani, nehogy vki lemaradjon a tomboláról, mint a múltkor. Viszont aki akart, még ott maradhatott, és kérdezhetett.
Pontszám: 7.62
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
169. hozzászólás - 2012.11.25. 07:37:41 (Válasz Birka #161 hozzászólására.)
Kösz Biri!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.97
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
170. hozzászólás - 2012.11.25. 08:04:04
Csak egy gyorst kérdés. Esetleg lehet majd azoknak is befizetni ha nem is kedvezménnyel, de azért a kapott jutalmakat megkapva, a hagyományos módokon keresztül?
Pontszám: 5.61
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
171. hozzászólás - 2012.11.25. 08:17:27
Legyen máskor is...akció, ne csak a találkozón, szülinapon.
A hozzászólást D4vid módosította 2012.11.25. 08:18:28-kor
Pontszám: 5.61
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
172. hozzászólás - 2012.11.25. 08:56:33
Király volt a tali, 1-2 karakterhez ismét tudok arcot kötni, nyertem csomó mindent (lehetetlen küldetés utolsója tényleg naggggyon gonosz volt, de Lanmaffia szerencsés kezének köszönhetően jó kis végzet medál lett a vége), köszönjük a szervezőknek!
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.66
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
173. hozzászólás - 2012.11.25. 09:01:55
Jó volt ez a találkozó is, a tavalyihoz képest sokkal többen gyűltünk össze.

Igenis nehéz volt (a 7-es csapat) számára a Lehetetlen küldetés, főleg az utolsó feladat; de azért sejteni lehetett volna, hogy mi a megoldás (persze utólag mindig okosabb az ember). A nehézségét is bizonyítja, hogy miután mi már rég végeztünk és kb. 30 perc múlva elindultunk kódokat keresgélni, még mindig voltak, akik az utolsó feladaton törték a fejüket az 5 AF pont reményében.

Ami a mi asztalunknál picit nem tetszett, az az, amikor az Élő licit zajlott: amúgy is a színpad köré gyűlik mindenki, akit érdekel, így nem kellene nagyon a mikrofonba üvölteni, anélkül is erősít annyit, hogy halljuk.

Összességében nálam hozta a színvonalat, már csak a hétfőt várom, hogy megkapjam azt a valag kacatot, amit összeherdáltam.
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 5.06
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
174. hozzászólás - 2012.11.25. 09:17:37
Bevéstem Wikire az új megaesszenciá(t)kat:

36++.) Minden állatodnak +2*X szakértelempontja lehet, a szakértelmek és tulajdonságok fejlesztése (szerencse is) 0.1*X%-kal olcsóbb, 0.2*X%-kal több AF pontot kapsz. Szakértelmet adó gyakori esszenciáid hatásfoka megnő 5*X%-kal. (X=megaesszenciák száma-35)


Valamint eszembe jutott még:
-Ezentúl a térkép relikek osztogatása helyett relikviakuponok használatán gondolkozik Miklós.
-Miklós nyitott a "térképes" relikviák szintjének emelésére, és esetlegesen új relikekkel való bővítésre is. Cél, hogy mindig legyen választási lehetősége még azoknak is, akik közel mindet maxolták már.
-Legközelebb "Karácsonyi" akció várható befizetés kapcsán (Gondolom relikviakuponokkal már...)
Pontszám: 6.32
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
175. hozzászólás - 2012.11.25. 09:18:57 (Válasz Birka #161 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.11.24. 20:50:42

-Relikvia, ami ellensúlyozza a top lassítása effektet. (Valahogy úgy működne, hogy 20%-al kevesebb TP lesz egy szint, mely TP-ért járó LÉ-t szintlépéskor *140-es szorszóval egyben kap meg az illető.)


Ezt úgy értsem hogy a top-ra vonatkozik? Tehát be lettem lassítva most meg lesz egy relikvia amivel újra gyorsulhatok?
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.81
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
176. hozzászólás - 2012.11.25. 09:21:08 (Válasz Razor #175 hozzászólására.)
Ha bekerül mint relik, akkor bárki megveheti majd szerintem...
Pontszám: 6.32
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
177. hozzászólás - 2012.11.25. 09:26:48 (Válasz Birka #176 hozzászólására.)
OK csak icsit félreérthető volt, mert ha a top lassítás ellensúlyozására van akkor csak a top-ra vonatkozna az én értelmezésemben. Hiszen ha lentebb veszi meg valaki akkor az nem ellensúlyozza a lassítást hanem elősegíti.

mindenesetre üdvözlök minden olyan ötletet ami elősegíti a gyors haladást...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.81
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
178. hozzászólás - 2012.11.25. 09:26:56
Maffiával rájöttünk ám 1-2 turpisságra...

- 3 után nem kell fizetni belépőt
- 5 helyett 6 játékos is játszat
- Craslorgon kívül Senki nem "bíholderezik"
- Offsboy a levegőbe beszélt, emós szemüvegére
- poker helyett rengeteg HKK-s volt megint
- 3 borítékból, sok hasznosat nem találtam (számomra)...
- Rius feltűnően sokat ordibált
- Nem jöttek el, olyanok, akik ezidáig mindig itt voltak
- Miklós titkos bevételi forrására

stb,stb, blablalaaaa
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.93
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
179. hozzászólás - 2012.11.25. 09:35:45 (Válasz Birka #176 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.11.25. 09:21:08
Ha bekerül mint relik, akkor bárki megveheti majd szerintem...


Csúnya is lenne ha nem vehetné meg mindenki.Az már végképp nem lenne korrekt a top 50-en kívüli játékosokkal szemben.
Egy példa ha jól gondolom a dolgot:
Vegyük a 40. játékost,az ha minden igaz pont 20%-al kell több tp-t szerezzen egy szintlépéshez mint a top lassítás előtt.Ez a relikviával pont úgy lenne neki mintha nem történt volna semmi számára kivéve az,hogy minden szintlépés végén még egy rakás lét is kap amit magára költhet az 51.-től lefele lévő játékosokkal szemben.
Akiket adott esetben lehet,hogy el is ér ér így idővel lazán rommá alázza őket.Ez nem tudom miért lenne cél,nem is lehet szerintem.Nagy hiba lenne ha ezt ebben a formában akarnák bevezetni.

Szerintem már a top lassítást is hiba volt ebben a formában bevezetni,kár lenne ezt tovább tetézni a top 50-en kívüli játékosok kárára.
Pontszám: 8.70
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: IX. Végzetúr Találkozó 2012.11.24.
180. hozzászólás - 2012.11.25. 09:47:01 (Válasz Viszok009 #178 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.11.25. 09:26:56

- Rius feltűnően sokat ordibált


VÚ-TF kötélhúzásnál:

Rius: - Hé! Te már az előző körben is húztál!
TF-s: - Nem én nem húztam.
Rius: - De láttam, hogy húztál. Cseréljetek.
TF-s: - Az nem én voltam hanem az ikertestvérem.
Rius: - Nah ne szórakozzatok már, gyerünk cseréljetek!
TF-s csapat: Rius, nem szórakozik tényleg az ikertestvére volt!
Rius: - Nah persze...
TF-s ikerek egymásmellé állnak.
Rius: Jah rendben...


Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 9.54
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!