Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.04.27. 09:43:50
Prisma, én nem tudok olyan megoldást, mely a kvízolimpiát rendberakja...

-Ha a kvízolimpia rendszerével variál a Beholder, akkor sajnos rengeteg idő elmegy értelmes programozások elől. Ennek töredéke alatt elkészül az új script, így az egész meló értelme kérdéses!
-2-3 hét alatt nem küldenek be az emberek annyi új kérdést, hogy lehessen "szűz" kérdésekből tartani mindig olimpiát. Sőt az is elmondható, hogy második nap végére az új kérdések is fel vannak térképezve, ha lefut párszáz olimpia.
-Utólag módosítani a medálok adta bónuszt lehetetlen, iszonyatos lázadás lenne belőle, hogy az emberek (A valójában amúgy is elérhetetlen.) medálszerzési reményei szertefoszlanak. És az eddíg medálból szerzett előnyök bebetonozódnak.
-Sajnos játéktervezési hiba volt Miklós részéről, hogy az "informatikai evolúció"-val nem számolt, és olyan bónusszal látta el a medálokat, mely Lé/Tp arányban drasztikusan befolyásolja a karakter fejlődését. (VF-el 24%-al befolyásolja már el az arányt vadászatonként a 12 medál!)

A kvízmedálnak nincs renoméja, legalább 12 hónapja scriptolimpia van, most már rendet tenni drasztikus lépések nélkül?

Ezért jó a pókok élete! Nem izgatja őket a medál, mert nem vadásznak
Dátum: 2010.04.27. 07:11:55
Erre volt egy csúnya kérdés:

Minek használjak szakit/prémet/stb, ha a scripttel léköltés/őskő nélkül is megvan egy igen magas hatásfok?
Ha kiiktatom a kvízt valamilyen módon, akkor még annyian se fognak kérdést írni, mint eddig, és még annyian se fognak kategorizálni, mint eddig.


Egyenesen következik, hogy első körben a scriptekkel szemben hugyozás fog felmerűlni mint ötlet, rengeteg programozási kapacitás kidobásával a helyett, hogy a "nyűg" kiváltható legyen valamilyen módon...

Már többször leírtam egy szakit, melyet kifejlesztve "fixálhatjuk" a kvízkérdés adta bónuszt. Ennek maximális hatásfoka term szintfüggő kéne hogy legyen, vagy mint az irányított vadászat szintenkénti költséget kéne hogy igényeljen.
Továbbá, hogy értelmetlenné tegye a scriptet, azaz hogy ösztönözze az embereket a kifejlesztésre, ezzel a script értelmetlenné tételére?
-maximális hatásfoka legyen több mint 10% (Kvízmedállal 22 a maximum!), hogy az eddig össze scriptezet kvízmedálokkal szembe lehessen állítani, mondjuk egy maximális 16%-os hatásfok egész korrektnek tűnik, nagyon sok embernek ösztönző lenne! (Tudom hogy így a 6-12 medálosok "érdemei" sérülnek, mert 16+6-nál már maxolna a dolog, de nem sok embert érint, mondhatnám így jártak, tápoltak már eleget a kétes eredetű medálokkal (TISZTELET A KIVÉTELNEK!)...)
-a kategorizálás lébónuszának adjon szorzódó hatásfokot, pl maxos szakival *3

Egy ilyen szaki töredék programozás árán (A folyamatos kvíz reformokkal szemben) belezné ki a kvíz scriptet, és a kecske is dorombolna, valamint a kaposzta is megrohadna a földeken
Dátum: 2010.04.25. 07:57:19
Ha bajnoki van, akkor ki fogja emelni az egyéb menüpontot, mint minden más érdekes eseménynél, mely időlimites. (Fertőzés, kvízolimpia pl.)

Bajnokin indulni 8. szinttől lehet, ezt a bajnoki topik első postjában korrektül le is írták.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,57.0

Összefoglalva a bajnokival kapcsolatos információk:
http://vegzetur.wikidot.com/bajnok
Dátum: 2010.04.24. 19:04:54
Ez marhaság, nincs legális script!

Bocsi a fogalmazásért!

Megtűrt, hiánypótló, a játékot nem befolyásoló "skin" módosító scriptek lehetnek.

Ha ezek megvalósulandó Behólderes fejlesztéseket pótolnak ideiglenesen, akkor nem probléma! Aki meg "iqfighter" használni őket, az várja ki, amíg sorra kerülnek a fejlesztések listáján ezen ötletek.
Dátum: 2010.04.24. 19:00:37
Endyr?

Azaz ha szívok azzal, hogy copy-pastezok, az dicséretes, de ha az amúgy is elérhető információt (gugli, wiki, adtabazisok, excelek stb...) valami lekeresi helyettem az már pfuj?

Mar bocsi, de elég időt töltök így is a vu-val, a copy-paste helyett inkább wikit szerkesztek, exceleket írok, megválaszolom az üzeneteimet, esetleg fórumozok stb...
Dátum: 2010.04.24. 17:17:32
Jelentem nem a gyors gombokkal van a probléma, hanem a megosztó oldal nyílvánossá tételével.

Hogy miért is?
Felhívás keringőre, annak a ténye, hogy egy "legális" funkciós scriptre mutató linkkel felhívod valakinek a figyelmét egy oldalra, ahol a szomszédban 1 klikkre lévő "Mint megtudtam illegális" másik script is lehet.

Azaz egyenesen következik, hogy a google, vagy vikipédiát-t belinkelni a vu fórumra illegális, és törlendő postot generál az írója
Dátum: 2010.04.23. 21:10:59
Ne nekem, bárcsak értenék hozzá...
Dátum: 2010.04.23. 19:56:28
Jun. 19-én lesz idén.
Dátum: 2010.04.23. 12:17:15
Term ha van valaki hajlandó kifizetni magának a 3-as kristályosítót, akkor regelhetek egy akadémiányi lét Sok-sok reg lesz, de megéri bolondozni érte
Dátum: 2010.04.23. 12:09:56
VF??? Honnan lesz akadémiád hozzá, ha még szövitag se lehetsz a katakombában?
Dátum: 2010.04.23. 08:21:52
Május 1 vagy május 8, mert pénteken van...
Dátum: 2010.04.22. 23:57:03
Hmm...

Miklós, amíg nem jön ki a karakter katakombából, addig ingyenes spec váltás igencsak jó lenne.
Dátum: 2010.04.21. 14:20:49
Gyorsíts csp-ből...
Dátum: 2010.04.21. 08:01:32
Az én elképzelésem valahogy így nézne ki a gyorsgombok kapcsán (Éljen a MSPaint!)
Sajnos a prioritása elhanyagolható gondolom, mondván ott vannak a kedvencek...



Mod: Kisebbre vettem a képet, és ráklikkre nyílik ki így a nagy
Dátum: 2010.04.20. 08:01:44
Biztos át lehet tenni egy skinnel, Let. a nagymester benne

Jól jönne egy központilag beállítható Css lehetőség pont ilyen esetekre asszem (Bár lehet ez az ergonómia topikba kéne menjen?)
Dátum: 2010.04.19. 22:48:46
Megint nem tudok veled egyet érteni....

Kliens oldalon futó scriptet megfogni képtelenség, egyszerűen szélmalomharc, és önámítás azt hinni, hogy fel lehet lépni ellene érdemben Nem beszélve róla, hogy az értelmes fejlesztések elől venné el programozási kapacitást.

Viszonyt olyan "extrákat" adni bizonyos funkcióknak, melyet a script SEHOGY nem tud megoldani, mert szerver oldaliak? Bármikor megoldható, és így a scriptelő hátrányba van a "jogtiszta" úserrel szemben! ÉS IGEN, EZ A JÁRHATÓ ÚT! Nemmellékesen az is "user friendly" időbeosztással játszhat így, aki sík lapos a scriptekhez, még ha az bolondbiztos linksorozat rögzítő csak...

Nem kell nagy bónuszt adni, mind lehet kényelmi apróság! De sok pici sokra megy!
Dátum: 2010.04.19. 22:31:51
Nincs igazad!

Scripttel nem tudsz 60-as szakiból 50 vp-ért 65-öst csinálni, csak 33-ból 65-öt, és pakolgatni kell a turbót is.
Továbbá Itt nem lassul be a vadászat, és 1 blöki pozíció is elég, hogy folyamatos legyen a vadászat, miközben 10 blökit használhatsz harcra/küldire!

Scripttel az életben nem lesz 300-as pp puffered!

Sajnos a többi funkció kiváltható jelenleg ingyen is, de egy szóval nem mondta Miklós, hogy nem kerülhetnek be a packba utólag olyan feature-ok, melyek még piacképesebbé teszik a scriptekkel szemben

Term. lesznek olyanok, akiknek már 33-ról 60-ra felnövelni a sajtolást is horror unoptimum, lékidobás, de a többség szerintem egy emészthető, tényleges bónuszt kapott!
Persze a kétkedők száját is be lehetne fogni, de ne akarjak tul sokat asszem (Az autó sajt kapásból 67-es sajtolással tolná azoknak akik autó sajtolnak...)

Miklós köszi, hogy meghallottad a "tömeg" hangját, és beláttad a +5 fontosságát!
Dátum: 2010.04.19. 22:01:54
lehet akár arról is szó, hogy a magas kincskamra azt teszi lehetővé, hogy az aktuális epikus helyett egy korábbit hívjon vissza a szövetség.


Ez mekkora!!! Pl.: amennyivel nagyobb a kincseskamra mint 15, annyi általuk meghatarozott szintű epikust tapsolhat vissza a szövi, amennyiben az előző epik megölése óta eltelt legalább 4 nap? (A köv szint építési költségben ezerrel benne kellene lennie a hány epiket ölt eddig a szövi, és aktuálisan hányas epiknél járnak most, azaz szövetségenként dinamikus, arányban a visszatapsolt táp potenciállal!)

Fél éve mondtuk, hogy a viszatapsolható epikusok lennének a megoldás, eljutottunk ide is, köszönjük!
Dátum: 2010.04.19. 14:30:32
Viszont aki nem scripttel sajtol, annak van egy lehetősége IE alatt vegre egy mankós sajtolásra
Dátum: 2010.04.19. 12:17:35
Tartalmaz olyan elemeket, melyek tényleg "extrák", azaz jogos hogy van valamilyen költsége, a finanszírozása viszont nekem nem logikus...