Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jademaster

Oldal: 12345678
Dátum: 2012.05.30. 18:57:48
Idézet: Offsboy - 2012.05.30. 16:58:48
Attól hogy a templomos topicra nem reagálsz, nm hiszem hogy el fog ülni.
Dátum: 2012.05.30. 17:04:31
Melyik nem ősmagyar kutyafajta?

komondor
alaszkai malamut
magyar vizsla
mudi


Egy picit primitív azzal az alaszkai megjelöléssel...
Dátum: 2012.05.29. 20:24:38
Idézet: Kocos - 2012.05.29. 19:58:47
Idézet: Jademaster - 2012.05.29. 18:30:45
Vegyél LE-ből gondolom...


80 dukat 3,2 millio LE, elso nekifutasra .
Minden tovabbi 6,4 millio LE-vel dragabb, mint az elozo.


Úgy érzed ellentmondásba kerül ezen adat bármilyen szinten is Miklós gondolataival?
Viccet félre téve természetesen ez nem reális, ez a része tipikusan amit nem gondolt át, szóval valószínűleg ez lesz először javítva.

Offsboy: nekem alulról felfelé listáz, szóval még nálam nem volt aktuális

EDIT: helyesírás
Dátum: 2012.05.29. 18:30:45
Vegyél LE-ből gondolom...
Dátum: 2012.05.29. 18:19:01
Köszönöm a figyelmeztetést Koc és természetesen a dukátos dolgot beleírtam akkor.
Tigris: ezt kifejtenéd, mit értesz ez alatt? Sajnos erre az eddig felhozott javaslatokból nem emlékszem, így normálisan beírni sem tudom.
Dátum: 2012.05.29. 17:54:51
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.05.29. 17:11:07
De a dukát értékesebb mint a kp


Szerintem ez taktika függő. Megmondom őszintén ezt a dukát dolgot én sem bolygatnám, nekem ránézésre jónak tűnik így. A 60+ szinteken bőségesen lehet dukátot szerezni ezek nélkül is, nem hiszem, hogy komolyabban lényeges lenne, inkább a kisebbeket kell "helyzetbe hozni", vagy ha azt nem is, de szóval picit segíteni az aukció felé.

Másrészt: a templommal a fő bajok mégegyszer:

- Többféle tulajdonságnövelést kér, ami 19 szint felett rettentő kiadást jelent akár őskőben, akár LE-ben. Játékosok javaslata: beépíteni a prémium tagságba, hogy a templom által kért tulajdonságot a megjelölt szintig úgy fejleszthesse, mintha rajta lenne a specializáció.
- A templom teljesen felesleges és ostoba szakértelmeket kér fejlesztésre. Idomítás, transzcendális projekció, stb. Ezeknek nincs semmi értelme. Egy példával élve, ha minden templomban megcsináltam volna, akkor mostanra a karakterem 9-es szinten 9-es idomítással mászkálna, ami nonszensz, finoman fogalmazva. Játékosok javaslata: kéretik leváltani valami értelmes verzióra, pl idomítás helyett vastag bőr, stb.
- A templom tökéletesen értelmetlen és ostoba ősköves dolgokat kér. Abszolút felesleges marhaságokra dobáltatja el az őskövet, ezt így mindenki kifejezett lehúzásnak érzi a kft felől. Jobb lenne, ha értelmes kérésekkel szívná a köveket. Az ősköbves italok, a portyaszimuláció biztosan ostobaság. Játékosok javaslata: kerüljön a helyükre az ősköveknek valami értelmes módja. Pl X kiégett őskő átváltoztatása, lélekkút kisütése, stb. Vagy egyszerűen csak a többi őskőhöz kötöttből dobjon feladatot.
- Jelenleg a non-prémes játékosoknak a sok ősköves feladat miatt a templom nem egyszer teljesíthetetlen. Játékosok javaslata: csak maximum a kiváltási lehetőségeknek megfelelő számú (3 jelenleg) ősköves feladatot hajítson a gép.
- A templom dukátköltsége szintfüggő, míg a szerzése nem tekinthető annak. Hosszú távon egyszerűen ezt a feladatot ellehetetleníti. Játékosok javaslata: a dukátköltség fix értékűvé tétele, nyilván az időtáv alatt megszerezhető bizonyos százaléka lehetne ez a mennyiség.
- A templom LGy költsége magas szinten horribilis. Mivel minden dolgot nem lehet kivenni, így ez egy kicsit nehezebb ügy, erre nem emlékszem javaslatra. A magam részéről azt mondanám talán, hogy max 2 LGy-s feladatot adjon egy templom.
- A templom miatt folytonosan hülyeségeket kell vásárolni. Erre szerintem jó megoldás az lenne, ha egy adott jellegű vásárlást (pl sisak vagy LGy-s tárgy, vagy stb) kér egy templom, akkor a kövi X templomban ugyanilyen ne jöjjön.
- Személyes javaslat: a templom iszonyú erőforrás zabáló jelenleg is, hosszú távon meg főleg. Kérem meggondolni, hogy esetleg a templomi relikvia felezze meg a császári dekrétumok költségét is, ne csak az áldozz feladatokét majd.
- Legkomolyabb és legnagyobb probléma jelenleg véleményem szerint: bár a problémák folytonosan jelezve vannak, indokolva, javaslatok téve, stb, a Játékvezetés hosszú ideje semmilyen reakciót nem tesz a topicban, nem tűnik úgy, hogy konstruktív lenne, sem szavakban, sem eddigi változásokban. Gyakrabban kéne kommunikálni a játékosokkal.

Na, ezt kb oldalanként be is tudnám másolni, egyszer csak észreveszi Miklós Szóljatok ha valamit kihagytam/elírtam
Dátum: 2012.05.29. 10:15:37
Fecsu, igazából azt nem lehet mondani Miklósékra, hogy ne gondolnák át a fejlesztéseket. Hidd el, hogy igen, elég komoly tapasztalat áll már mögöttük, jó húsz év. Nem ez a baj igazán, mert átgondolja ő és a fejlesztési ötletei legtöbb részben jók is. Lásd most is: a templom nagyszerű ötlet. A részletekbe csúszik hiba nála, meglátásom szerint ennek több oka is van. Az egyik, hogy nem úgy játszik minden játékos, ahogy ő azt elképzelte, képtelen minden taktika fejével gondolkodni. Másrészt némileg makacs, ha van egy elképzelése azt tűzön-vízen át megpróbálja keresztülverni, csak ha a gyakorlatban látszik már, hogy nem jó, akkor javítja lassacskán. De mindezek mellett is mondom neked határozottan: ezek nem ad hoc jelleggel kerülnek be a játékba. Sőt.

A legnagyobb baj az, hogy nem nagyon reagál semmire, pl ebben a topicban sem Illetve csak nagyon ritkán. A másik probléma már nem ide tartozik kifejezetten, de hagyta megerősödni azt a nézetet, hogy csak néhány jó játékos ötletei és tanácsai alapján fejleszt a saját kútfeje mellett (topperek), ezért nekik kedvez szinte minden újítás. Van amikor engem is elragad ez az érzés, főleg mivel leggyakrabban ugyanannak a pár embernek a felvetéseire reagál minden topicban. Ettől függetlenül összességében nem így gondolom. Idővel úgyis megváltozik ez is, ha már tarthatatlan lesz a helyzet.

(Na pontozó kommandót ide, szóltam jót is Miklósékról, lehet lehúzni )
Dátum: 2012.05.29. 09:07:57
Ezt csak tippelem, de szerintem azért a középső templom osztja a dukátot, hogy épp a kisebb karakterek szerezhessenek olyan módon, ahogyan a nagyok nem. Általában a magas szintűeknek több dukátja van (vagy legalábbis volt) a játékban, ezzel egy rövid ideig tartó, korlátozott lehetőséget akarhattak betenni, amihez pont a "nagyok" nem férhetnek hozzá.
Dátum: 2012.05.29. 09:05:10
Ez nem kalandhiba, a kvíz adatbázisból rak oda valamit, a kvízes topicban jelezd.
Dátum: 2012.05.28. 23:13:04
Idézet: Gyilkos gizi - 2012.05.28. 22:52:35
utóirat : Rakhatnák az 5x5ösbe a transzdestrukciót, a 6x6osból meg jöhetne a dukát.. Nem érné meg jobban ?!


Wikit olvasgatva aligha. Ott az van, hogy Indiana ostora 3+transzdestrukció szintje/2 kristályt ad bónuszban a templomok végén. Igen hamar bemaxolna a szakid, hioszen 60 felett már nem szerezhetnél, ráadásul ezzel ha a wikis forrás reális gyengíted a relicet is
Dátum: 2012.05.28. 23:09:51
Idézet: Tenuki - 2012.05.28. 22:12:09
D'Artagnan sem testőr, csak szeretne az lenni - és lesz is, a regény végén.
Két jó válasz van.


Nem értem a problémát Nem azt kérdezi ki nem az a regény elején A regény során az lesz, vagyis a kérdés szempontjából az
Dátum: 2012.05.27. 09:12:47
Idézet: Marcush - 2012.05.27. 07:15:52
a megvásárláskor tudja az illető, hogy a későbbiekben xy relikvia már csak dísz lehet...


Ebben azért nem lennék teljesen biztos. Amikor lényegében rendszeresnek volt régen tekinthető (nem tudom mostanság mi a tendencia), hogy 130-170 dukátokért kel el 100 dukát... Vagy éppen annyit tesznek az aranytojó tyúkra, hogy 11 év alatt akár vissza is termeli a megvásárlása költségének nagyobb részét... Sajnos nem lennék benne biztos Az Inspirátor mondjuk jó úgy, ahogy van, de pl a lombikon meg az iszákon erősíteni kéne, legalább annyira, hogy olyat adjon, amit kalandban minimum felhasználhat a gazdája. Még így sem lenne übertárgy, de azért na...
A szent idolra is ráférne némi megerősítés persze... Adhatna elnyelést, számíthatna nagyobbnak az epic spec, vagy akármi (utóbbi talán értelmesebb ötlet, ha azt bónuszolná mondjuk egy huszassal). A tárgyakat időnként felül kéne vizsgálni a játékkörnyezet megváltozása miatt.
Dátum: 2012.05.27. 08:59:22
Szerintem a toppok ledöbbenének bármelyik világon, ha a 43. szintre ugranának 150-200-ról Top 44-ről top 43-ra ugorva értette Panna
Dátum: 2012.05.27. 07:16:32
Ebben nem értek veled egyet. A mondat nagyon híres, hogy kimondta-e Galilei, az kétséges, vitatott, feltehetőleg nem lesz sohasem eldönthető. De most ezen az alapon ne tehessen fel senki kérdést pl Achilleusról, mert csak monda (legenda) beli hős? Ugyanmár! A "Mégis mozog a Föld" bőven az alapműveltség része, akik szinte semmit sem tudnak a természettudós munkásságáról ezt akkor is 98% biztossággal hallották, regénycím is, stb. Szerintem bőven jó kérdés. A válaszok annyira nem tetszenek (mindenhol úgy olvastam, hogy a történet szerint az inkvizíciós tárgyaláson, mikor visszavonta a tanait, utána kifelé menet, az egyik ostoba wikis forrás mégis halála előttöt említ a többi meg a tárgyalást, lehet zavaró adott esetben). Mindenesetre azért mert nem igazolható, még bőven jónak tűnik. Na de majd a főnökség eldönti
Dátum: 2012.05.26. 16:59:21
Hmm. Furcsa, hogy most már a második ember panaszkodik ilyesmire rövid időn belül. Néha egy-egy elszórt eset régen is volt, de ilyen gyorsan kettő... Nem volt eddig jellemző. Kíváncsi leszek Mikiék reakciójára, hol volt a probléma. Twar: alapban az info@vegzetur.hu-ra írj szerintem elsőre, jóvá fogják neked írni a megvásárolt köveket.
Dátum: 2012.05.26. 15:15:37
Ha egy baktérium egy másodperc alatt osztódik, és az edény 1perc alatt talik meg, hány másodperc után lesz félig?

46 másodperc
10 másodperc
30 másodperc
59 másodperc


Elgépelés, amúgy jópofa, majdnem beugrottam

Milyen szörnnyel találkozhatsz az alábbiak közül vadászataid során?

csinosghoul
gúvadékszüttyő
szánalmastörpe
förtelemzombi


1. szintűek is játszanak
Igen furcsa levél. Azért kíváncsi lennék a másik oldal véleményére is, hogy mi a háttere ennek. Néha nehéz kiagyalni. V2-n engem is sokan néztek már a középszerűnek tekinthető intelligenciaszinttől a bányászvorthad csíkos popója alatt tartózkodó személynek, hogy egyes szintű karakterrel beléptem egy majdnem 2 millás kúttal rendelkező szövibe. Ettől függetlenül megvan a maga oka és nem tartom magam azért síkidomnak. De most hiába agyalok a hölgy indokára nem tudok rájönni, főleg a tekintetben, hogy akkor miért nem tiltja le az egész kihívósdit... Furcsa. Mindenesetre ha erre a leveledre még képes és válaszol is és kifejti a véleményét, kérlek azt is oszd meg velünk
Dátum: 2012.05.26. 07:11:47
Idézet: Craslorg - 2012.05.26. 07:03:40
Ezek közül kivétel lehet maximum az országosan legmagasabban és legalacsonyabban fekvő település (Mátraszentimre, Szeged - Gyálarét).


Ezt viszont szerintem ne kérdezd meg (egyiket se) előre szólok, mert szinte tuti, hogy már szerepel az adatbázisban. (Ha nem szerepel, akkor Cras most úgyis felrakja, ha már eszébe jutott ). Mellesleg nem ezt a topicot kerested ehhez a poszthoz, hanem a "Nem fogadták el a kérdésemet, miért?"

Tepertö: a művek címével ilyen szempontból tud baj lenni. Az adminrendszer óta kissé feleslegesnek érzem én is ezt a tiltott szavas marháskodást, mondjuk úgy, hogy amire ez szolgál, azon kérdéseket egyetlen fia admin nem engedné be a rendszerbe. Viszont van. Ezt kell szeretni sajnos. De Lehár Ferenc több kiváló zenemű szerzője, miért nem próbálsz meg egy másikat?
Dátum: 2012.05.25. 20:06:01
Quell, tekintve, hogy azonnali a jóváírás a szövegezése szerint, így elég hamar kiderül, ha gond van (felteszem, nem így szoktam venni ). Másrészt: még ha éppen ideges is vagyok, azért ha egy sok ember által olvasott/nézett fórumra írok, igyekszem összekaparni megmaradó jobbik énem és finomabban megfogalmazni a gondolataim, illetve nem szembántó posztot írni ennyi... őőő... ha nem smiley, akkor ezeknek mi a neve? De én kérek akkor elnézést (elsősorban Golyától), nem bántásnak, legfeljebb jóindulató figyelmeztetésnek szántam. A megadott lehetőségek ettől még állnak, ott fognak tudni segíteni, ne aggódj, nem veszett el véglegesen.
Dátum: 2012.05.25. 19:57:52
Kevesebb smileyval és (a céges emberke idegeit védendő) ha lehet jobb helyesírással írj az info@vegzetur.hu-ra. Vagy keresd meg itt pm-ben Baratyot. Fognak segíteni neked, sajnos hibák minden rendszerben vannak.
Oldal: 12345678