Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2009.11.19. 22:09:52
Huh, elsőre nem is esett le

De szerintem ott van a poén, csak nem éles már az agyam este
Dátum: 2009.11.19. 22:04:32
Engem speciel érdekelnek a számok is, csak mivel a 2. világon játszok, számomra az első világ statisztikái nem sokat érnek.

A statisztika akkor lett volna reprezentatív, ha mind3 világra elkészül, valamint számol azzal az aprócska ténnyel is, hogy a VF-es vadászat mellet átlag 37-40% LE jön (nekem) vadászatból (0 TP-vel). 23. szintre visszamenőleg megvan az összes vadászatom eredménye (azt most ne firtassuk, miért vezetek erről táblázatot ), szóval az adatot nem hasra találtam ki.

Ilyen módon talán egy kicsit pontosabb, és reprezentatív adatokhoz jutnánk. És engem érdekelne is.

Azt viszont nem értem, miért ragaszkodtok a szavazáshoz, a nagy többség heves ellenzése ellenére?

Szerk: szótévesztés: ragaszkodunk -> ragaszkodtok
Dátum: 2009.11.19. 19:59:35
Köszönöm az infót, bár csak érdekességnek írtam be, hogy sorszám ütközést találtam

Sajnos ma még nem volt időm és energiám kalandozni.
Dátum: 2009.11.19. 19:54:54
Egyetértek.

Ha most megbuherálják a VF-et, akkor valószínűleg meg fogják gondolni a játékosok, hogy akarnak-e tovább fizetni azért, hogy akaratuk ellenére "kihúzzák a talajt a lábuk alól".

Legalábbis én komolyan el fogok gondolkodni rajta, hogy játsszak-e tovább egy olyan játékkal, ahol egy maréknyi ember miatt sokkal több ember véleményére fittyet hánynak.

Miklós, ezt jó lenne szerintem átgondolni, melyik jobb az üzletnek:
A maréknyi ember adta bevétel, vagy a több száz (ha nem 1K+) ember adta (igaz /fő kisebb) bevétel?

Vagy esetleg mindkettő, ebben az esetben viszont olyan megoldást kell keresni, ami nem jár létező taktikai eszközök alapvető és utólagos megmásításával.

Szerintem.
Dátum: 2009.11.19. 14:11:33
Nagyon bízom benne, hogy a leendő szavazás nem itt a külső fórumon fog megtörténni, mert akkor egy maréknyi ember fogja átalakítani a saját szája íze szerint sok száz másik ember játékát, annak tudta és beleegyezése nélkül.


Ez már nem Miklós hozzászólásához tartozik:

Azért kíváncsi lennék arra, hogy ezek a korszakalkotó "ötletek" - hogy változtassunk meg egy szakértelmet, annak bevezetése után fél évvel - kinek az agyából pattannak ki. Az egy dolog, hogy a VF átalakította az erőviszonyokat, egy másik meg az, hogy ez optimalizációs játék, ahol az érvényesül, aki jobban játszik.

Abban teljesen egyetértek, hogy az akadémiából ki kell venni a szakértelmet. De azt, hogy csökkentsük a hatását, meg kapjon plusz TP-t protyára, aki VF-ezik, azért álljon már meg a menet! Gondolom, ilyenkor nagy kegyesen elfelejtik a szintben előre haladók azt, hogy
- magasabb szintjüknél fogva több LE-t kapnak a vadászatért (az állatok alapszintje miatt)
- harcban bónuszt kapnak az alacsonyabb szintűekkel szemben (valószínű olyat is, amiről nem is tudunk)

Nem tudom elfogadni azt az érvet, hogy a nem VF-ezés (és helyette a szintben előrehaladás) gyengíti a karaktert, látva a világomban azoknak a karaktereknek a tulajdoság és szakértelemösszegét, akikkel fél éve még 1-2 szint különbségben voltam, de ők akkor nem a VF-et választották. Az akkori 150 pontnyi lemaradásom hozzájuk képest mostanra 350-400 pontra dagadt (!). Ebből látszik, hogy gyengülés/erősödés elsősorban az optimális játék kérdése, a VF csak egy taktikai eszköz.

Érveltek embererek azzal is, hogy "a VF tönkreteszi a kalandrendszert". Mekkora bullshit!. A kalandrendszer jött be később, nem a VF. Egész egyszerűen rosszul lettek belőve a küszöb értékek. Arról nem a VF tehet, hogy a fejlesztő team nem jó mércét állított fel. Egész egyszerűen a szintátlag tulajdonság/szakértelem érték nem mérvadó mérőszám ez esetben, a karakterek közti nagy eltérések miatt. Bár hozzáteszem, annak ellenére, hogy a környezetemben én vagyok az egyik legerősebb figura, okozott jó párszor meglepetést az az átlag, ami elméletileg még nekem kedvezett.

Szerintem most már nem kéne bolygatni a VF-et, leginkább a hatásait kéne beleszámolni az újonnan bekerülő fejlesztésekbe.

És még egyszer kihangsúlyoznám, hogy szeretném ha nem pár, véleményével a fórumot telekiabáló ember döntené el, hogy mi legyen további x 100 ember karakterével, mert nekik ez valamiért nem jó. Utálnám, ha a fejem felett akarnak dönteni engem is érintő dolgokban.

Ez a véleményem.
Dátum: 2009.11.18. 21:52:42
Erre a kalandra akadtam: A legendás torony

Sorszáma (477) a Wikin egy teljesen más nevű kalandra utal. A talált kaland próbáit csak holnap tudom tesztelni, akkor majd többet tudok mondani.

Leglehetségesebbnek azt tartom, hogy a wikire felvitt kaland sorszáma el lett írva, de majd kiderül.

Szerk: helyesírás
Dátum: 2009.11.18. 18:10:23
Mikor született Raul Gonzalez?
1975.05.02.
1985.02.05.
1977.06.27.
2005.07.26.
Túlzásnak tartok ilyen kérdéseket átengedni.
Törlés
Dátum: 2009.11.18. 13:43:25
Mikor kezdödött a Végzetúrban a 3.világ?
2009.jan.29.
2009.jan19.
2008.jan.29.
2009.jan.09.
LOL
Törlés

Ki a felesége Bárdos Andrásnak a Tények műsorvezetőjének?
Máté Krisztina
Tóth Gabi
Tóth Vera
Jakupcsek Gabriella
Nem vagyok celebhatározó.
Legközelebb már a Blikkből kérdez valaki?
Dátum: 2009.11.17. 14:40:32
Az első kettőt én sem tartom jó megoldásnak.

Megmondom őszintén, egy kicsit megijedtem először, mert a 38-as csapdakészítés (tegnap már 39) és a 76. szintű tanulás próba után arra mertem következtetni, hogy akár jöhet egy 140. szintű EF próba is akár.

Viszont örülök neki, hogy a korlátos szakiknál van a küszöb randomnak egy plafonja, így legalább tudom (remélem), hogy nem jön egyszer csak egy olyan próba, ahol már matematikai esély sincs KrP nélkül megoldani.

Ez esetben legfeljebb lesz mindig pár kalandom, amiket napokon át görgetek, bízva a szerencsémben.
Dátum: 2009.11.16. 21:39:00
Winnie, te hányszor tudnád megtenni, hogy 60-100 KP-t elnyomj egy kalandra? Én max. 3 alkalommal. Eddig kb. 80 kalandot nyomtam le, egyet sem dobtam el, de szerintem erős túlzás egy kalandra akár 50 KP is, annak a fényében, hogy mibe kerül ezt beszerezni. (5 ismétlős küldi nálam jó esetben 5 nap, vagy áldozok követ meg PPt, vagy LE-t).

Egy darabig nyomtam a KP-ot amíg olyan 150 nem maradt. Aztán kifejlesztettem a kalandokhoz szükséges szakikat, meg azokat, amikkel el voltam maradva (800K LE zsupsz). Haladok is most jól velük, egyetlen megjegyzést sem tettem, kivéve arra, amikor egy korlátos szaki maximumára aránytalanul nagy számot pakol rá a kaland generátor. Mert azt már nem tudom tovább fejleszteni, és rá vagyok kényszerítve, hogy akaratlanul is égessem a KP-okat ott, ahol ezt semmi nem kéne indokolja.
Dátum: 2009.11.16. 21:18:31
Egy kicsit elmentünk szerintem a témától. Nekem például nem azokkal a próbákkal van gondom, amiknél a karakter fejlesztéssel előbb-utóbb el lehet kerülni a kudarcot (felnyomom az erőt, stb.), hanem azokkal, ahol a fejlesztésnek van egy plafonja (pl. vezetőkészség 50), és erre rámond egy olyan számot, amit csak matematikai esélyem van teljesíteni kristálypont nélkül.

Ha jól sejtem, a rárakott szám függ a szaki plafonjától és a karakter szintjétől. Most még eljátszogatok pár napot az ilyen kalandokkal, de mondjuk 10-12 szinttel feljebb ez már gáz lesz nagyon.

És én még úgyis erősnek számítok a szintemhez képest, szerintem. (V2, GlassEye)
Dátum: 2009.11.16. 20:06:39
Én gondnak tartom. Pláne, ha ilyen próbából 3 is van egy kalandban. Az olyan, mintha rá lennék kényszerítve a kristálypont vásárlásra.

Nekem még 20 felett egyébként nem dobott a random egyszer sem.
Dátum: 2009.11.16. 14:24:49
Annyit mindenképp jó volna megcsinálni szerintem, hogy a próba szintje teljesíthető legyen azoknál a szakértelmeknél, amiknek van felső korlátja.

Például lehetne húzni itt egy olyan ésszerű határvonalat, hogy az ilyen szakértelmeknél a próba szintje nem haladhatja meg a szakértelem korlát + 10-et. Így még 50% eséllyel teljesíthető kristálypont nélkül is.
Dátum: 2009.11.13. 22:13:04
Douglas Adams regénye szerint hogyan lehet megtanulni repülni?
erősen kell koncentrálni rá
csinálj magadnak szárnyakat papírból
egy varázslattal szárnyakat növeszteni, és gyakorolni
teljesen véletlenül el kell hibáznod zuhanás közben a földet
Atomspec.
Dátum: 2009.11.13. 10:17:09
Lehetségesnek tartom, hogy valamiért átállították úgy, hogy csak 24 óra elteltével lehessen próbálkozni.

Nekem az előző verzió jobban tetszett.
Dátum: 2009.11.13. 00:37:42
Hmm, elmúlt éjfél, fél órával, és a tegnap kudarcba fulladt kalandjaimat nem engedi újra próbálni, hiányzik az "elvállalom" gomb, ami még tegnap éjfél után azonnal megjelent az előzőnap kudarcba fulladt kalandoknál.

Vajon mi lehet az oka?
Dátum: 2009.11.12. 12:45:46
Mire használják a gyűszűt?
töményital mérő
varróknak újvédő
gyümölcs szüretelő
aranypor mérő
Dátum: 2009.11.11. 22:58:22
lg100 mennyivel egyellő?
1000
2
10000
0,1
Jesszus!

Ez hogy ment át a rostán?
Dátum: 2009.11.11. 21:59:38
Én ugyan VF-el tolom, de ma engem is meglepetés ért.

441. Bajnoki viadal előestéje

38. szintű csapdakészítés próba: csapdakészítés: 30 + 16 = SIKERES!
csata
125. szintű tudatturbó próba: tudatturbó: 120 + 5 = SIKERES!
30. szintű meggyőzőkészség próba: meggyőzőkészség: 25 + 13 = SIKERES!
76. szintű tanulás próba: tanulás: 60 + 15 = KUDARC...

A csapdakészítésen is fennakadt a szemöldököm, de a tanulás próbát egyenesen irreálisnak tartom.

V2, GlassEye
Dátum: 2009.11.11. 11:05:42
Aminek nincs meg a leírása, azt 0-val szoktam csinálni, hogy ne nyeljen be az amúgy is kevés kristálypontokból.

De ne térjünk el a témától. Az érdekelne, hogy hogy bír egy olyan számot hozzádobni a szaki max korlátjához, hogy nagy eséllyel KP-ot kelljen használni.

a 30-as korlátú szaki 38, a 60-as 76. szintű próba elé állított. Ebből kiindulva egy 100-as korlátú szaki próbája, ha már mindenki 100-ra fejlesztette a szakit, 126 lenne, ami totálisan irreális. És hozzáteszem, hogy "csak" 60. szintű vagyok.