Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.04. 22:29:34
Ha Az utolsó Mohikánt olvastad, akkor ajánlom neked a Cooper féle Nagy indiánkönyv másik négy kötetét is. A teljes történet tulajdonképpen Sólyomszem és Csingacsguk életét követi végig ifjúkoruktól halálukig. A kötetek sorrendben: Vadölő, Az utolsó Mohikán, Nyomkereső, Bőrharisnya, A préri. Bár a Bőrharisnyát nem szeretem annyira, de azzal teljes a történet.
Ha jobban meggondoljuk, Coopernek elég volt arra 5 kötet amire Salvatore húszat rászánt.
-------------------------------------------------------------------------------- -
Idézet: Rosszqtya - 2008.12.04. 16:48:48

gúgliba meg talán úgy kéne beírni, ahogy az eredeti kérdés hangzott! "Melyik a világ leghosszabb folyója?" de ehhez megintcsak agyakapacitás kéne, ami nálad hiányzik.


A gugli használatodhoz csak gratulálni tudok. Tudod, az egy keresőoldal, ahová kulcsszavakat kell beírni, nem pedig a beírt kérdésekre válaszoló csodamasina. Ne jelölje meg egyből a helyes választ is?
Dátum: 2008.12.04. 21:48:20
Ki írta a Bőrharisnya című könyvet?
Jules Verne
J.F.Cooper
Rejtő Jenő
Karl May


J. F. Cooper
(kiváncsi vagyok, hány ember akarja majd ráfogni, hogy érdektelen, speciális ismeretlen fantasy regény)

Hányban bukott meg a neoabszolutizmus első korszaka Magyarországon, a Bach-korszak?
1856
1954
1958
1859


Iskolapéldája az olyan évszámos kérdésnek, amit illik tudni. de egy "Mikor" kérdőszóval sokkal szebb lenne.

Ki énekli a sebességmámor című számot?
Dopman
Belga
Majka
Sub Bass Monster


Számcím nagy kezdőbetű, Dopeman.
Dátum: 2008.12.04. 14:58:32
Úgyszint! Sőt megkockáztatom elfogadtam volna, és megkérem pm-ben Hatsesutot, hogy pillantson rá, duplikált-e, mert sok ilyen kérdés van, de Gödöllővel még nem találkoztam.
Dátum: 2008.12.04. 14:43:44
Az őszinteség mindenképpen díjazandó.

Azért mert valami van egy böngészős játékban, még nem egyenértékű azzal, hogy hasznos is. Én is játszom olyan játékkal, amiben van bank, de annak ha úgy vesszük megfelelője a Végzetúrban a Transzcendális projekció szakértelem.
Dátum: 2008.12.04. 14:22:23
A "netikettet sértő" kifejezés szerinted mit takar, ha nem az általad felsorolt eseteket?
És ez benne van a Leírásban:
Ha értelmetlen, vagy netikettet sértő kérdést teszel fel, vagy a válaszok nem egyértelműek, kérdésed "Azonnal törölni" értékelést fog kapni, és egy időre elveszted a lehetőséget, hogy kérdést írjál.


Idézet: Edef - 2008.12.04. 14:00:40
Jó, de kérdezz meg 100 felhasználót, egy sem fogja tudni.
...
...
Most el olvastam a neten gyorsan két cikket, amit találtam.
Bár Te is elmagyaráztad nekem, hogy mindegyik szubjektíven a saját termékét hozza ki, hogy a legbiztonságosabb.

Nem tudom akarod-e, hogy még részletesebben utána nézek, és indokoljam, hogy ez ahhoz képest, hogy a BASIC programozási nyelvet egy magyar matematikus (a nevet nem is kérve: Kemény János) találta ki, biztos hogy speciális, és csak egy szakmai réteg tudja.
Mondjuk az szégyen, hogy 8+4 évi ének-zene tanulás után az eberek nem ismerik Beethoven, Mozart nevét.


Lehet hogy én vagyok túlságosan kocka, de a biztonságos böngésző nálam azt jelenti, hogy melyik böngésző használatával vagy legkevésbé kitéve a kémprogramok, vírusok támadásainak. Ugyanis ha jól tudom, azok a vírusok, amelyeket nem fájlok letöltésével nyelsz be, hanem egyes oldalak látogatásakor magukat töltik le a gépre, fel kell hogy törjék a böngésző motorját, hogy kiadhassák a magukra vonatkozó letöltési parancsot, vagy az egyes böngészőkhöz igazított képi megjelenési formának vannak álcázva.

Nem kell tisztában lenni vele, de annak aki sokat netezik, célszerű tudni, hogy melyik böngésző használatával teszi ki a gépét a legkisebb veszélynek. A behatolás/bankkártyaműveletek biztonsága nem a böngészőhöz, hanem a látogatott oldal és szerverének biztonságához tartozik.
Dátum: 2008.12.04. 14:14:56
Nem véletlenül tettem hozzá, hogy nem bízom meg benne maximálisan. De akkor sem értem a kérdést.
Dátum: 2008.12.04. 13:41:44
Én arra tippelnék hogy ki lett javítva a helyes válasz benne. Bár őszintén szólva nem értem a javítást, mert a Ladoga-tónak kb harmincszor akkora a felszíni területe mint a Balatonnak, viszont wiki szerint (tudom hogy nem 100%ig megbízható) a Balaton víztérfogata kicsit több mint kétszer akkora mint a Ladoga-tóé.

Pontosítok, a kérdést sem értem, mi alapján melyik a legnagyobb?
Dátum: 2008.12.04. 13:24:44
Nem. Sőt, Obi-Wan Kenobit, Leia Organát, Luke Skywalkert és Yodát sem. Meglepő, hogy Anakint le tudta írni helyesen.
Dátum: 2008.12.04. 13:20:27
A banknak te magad írtad le a problémáját, ami miatt nem hiszem hogy megvalósulna. Nem lehetne elrabolni a betett LE-t. Innentől kezdve a portyázás értelmét veszítené, mert egy szint fölött esélytelen olyan karit találni aki nincs szövetségben, és a szövetségek tuti ezt építenék fel először. Minden nap leütöm magam 15% alá, vadászok egy sort, aztán LE be a bankba. Amikor összegyűlt benn annyi amennyi kell, és a teljes felvehető, leütöm magam ismételten 15% alá, kiveszem a bankból és elköltöm.
Menedék most is van, úgy hívják hogy Katakomba. A minél nagyobbra fejlesztem annál több védekezést ad épület pedig a védőfal.

Ilyenkor felmerül bennem, hogy te egyáltalán tisztában vagy vele, hogy milyen épületek vannak most a játékban?
Ezzel kapcsolatban két kérdés merült fel bennem:

1. Miért gondolod, hogy egyedül végzi? Hatse már többször leírta, hogy nem ő az egyetlen admin aki foglalkozik a kérdésekkel. Pl. Miklós is reagált már néhányszor kvízekkel kapcsolatban.

2. Honnan veszed, hogy a fejlesztők nem akarják tökéletesíteni a rendszert? Én még egy darab erre utaló megjegyzést sem láttam tőlük. Sőt, le van írva, hogy az értékelő játékosokat is értékelik, és csak azok maradnak hosszú távon értékelők, akik korrektül értékelnek. Az nyilván nem lesz szétkürtölve a fórumon ha majd egyszer lesz olyan, hogy egyes játékosok hatékonyabb részt kapnak az értékelésből, hiszen az súlyos visszaélésekre adhat okot.
A HKK-ban maximálisan igazat adok, (csak mert fogalmam sincs, mi az), de az évszámokkal kapcsolatban említeném azt a finomítást, amit Miklós írt a Kvíz értékelésének rendszeréről című topic nyitó hsz-ében. Csak azért, mert évszámra kérdez a kérdés, még nem speciális. Vannak akár a magyar, akár az egyetemes történelemben/irodalomban/tudományok kapcsán olyan évszámok ami igenis hozzátartoznak az átlagműveltséghez, és nem lexikális. Természetesen ahhoz hogy jó legyen az évszámos kérdés, az kell hogy tényleg olyan eseményre kérdezzen rá, amit legalább kb-ra illik tudni elhelyezni az időben, és persze ne mind a négy válasz ebbe a kb intervallumba essen.
Dátum: 2008.12.04. 12:44:56
Ráadásul speciális, mert miért kéne nekem mind a négyet ismerni. A freemail-en még nincs is kiírva, ha valaki meg is nézi mind a négyet.
Dátum: 2008.12.04. 11:07:15
Ha helyesírás hibával küldjük vissza, javíthatja a játékos.
Megmondom mi a probléma a kérdéseddel, miért nem lehet értelmezni. Mert nem írtad bele hogy 2008-ig. Bízunk benne, hogy ez a játék is hosszú-hosszú évekig fog menni. Ez a kérdés jelen pillanatban megállná a helyét, de a következő választásnál azonnal átminősül hibás válasszá. Addigra lesz kb 150-200e kérdés az adatbázisban, szerinted ki fog emlékezni rá, hogy egy évekkel ezelőtt feltett kérdést törölni kell, mert aktualitását vesztette? Vagy ha valami csoda folytán a FIDESZ végigviszi az időközi választásokról dédelgetett tervét, akkor mi lesz?

Tedd fel még egyszer, kiegészítve az évszámmal, és hidd el jó lesz.
Dátum: 2008.12.04. 10:58:55
Mert az állatelfogás a szerencsén múlik. Itt az emberek nagy többsége azzal a problémával küzd, hogy akkor sem fog állatot mikor ő szeretne. Őszintén sajnállak, tényleg hatalmas gond, hogy olyankor is fogsz mikor nem vagy rászorulva. Súlyos pénzekbe kerül ám a feleslegesen elfogott állat etetése...
Dátum: 2008.12.04. 10:56:37
Re1:

Ha muszáj átmennem láthatatlanba, a mostani felezés miatt nem vadászom csak annyit, hogy a napi építés meglegyen, szerintem a hozzáértőbbek még ennyit se. Arról nem beszélve, ha valaki azért teszi láthatatlanba, mert mondjuk elmegy két hétre kenutúrára, vagy ha már tél van, sítúrára. Akkor róla 5 nap után essen le a láthatatlanság mikor 14 napig nem tud belépni?

Re2: Necces helyzetben a jelenlegi 12 óra is sok tud lenni, ha rád szállnak. Akkor mit csináljon, akinek 3 napot kell várnia, mert előtte leportyázta a pontjait egy háborúban? Vagy mert egy kisebb szintű aktív ember, aki egy szövi gyengébb tagjain csinál pár komoly fogást, és rászállnak a szövi 3-4 szinttel nagyobb tagjai?

Re3: Van elég megoldás? Felsorolhatnád. Én a Katakombáról, az ÉP alacsonyan tartásáról és a kapitulációról tudok.
A Katakomba azért már nem kevés LE beépítést igényel, a kisebb szöviknek nem biztos hogy van rá keretük. Egy kis, 8 tagú szövinek fejenként 15k LE-be kerül, nem számítva a kezdeti költségeket. Mit csináljon akinek nincs?

Alacsony ÉP: Mivel 0-15%ra felgyógyul a nem prémiumos, pihenés nélkül is 3,6 óra alatt. Mit csináljon aki nem tud mindig 3,5 óránként belépni?

Kapituláció: Nehogy már azért kelljen kapitulálnia egy szövetségnek, mert van néhány gyengébb tagja.

Szerény véleményem szerint csak a top-szövik közül nem áll fenn egy sem a felsorolt 3 problémából. De ők nem is menekülnek a háborúk elöl. Előbb azt írtad, azért kell javítani a láthatatlanságon, mert 6. szint felett semmit sem ér, mint a gyengébbek menedéke.
Erre most csupa olyan ötlettel állsz elő ami a gyengébbeket szívatja.
Dátum: 2008.12.04. 10:16:15
Egy tanyán 20 bárány van. Kilencen kívül mind elpusztul (3at levágnak, 4 megbetegszik, 4et elvisz a farkas). Hány bárány marad a tanyán?
9
8
5
4


Egy minimális színvonal szint azért lehetne...
Dátum: 2008.12.04. 10:08:06
Idézet: Edef - 2008.12.04. 09:15:32
Ki NEM hal meg a Harry Potterben az alábbiak közül?
Ronald Weasley
Nymphadora Tonks
Dobby
Sirius Black

A kérdés "Rossz, hibás kérdés"!
Kérdésre csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. Aki olvasta.
És mi van, ha következő kötetben meghal? És mi van, ha én még csak az elsőt olvastam el?

"Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Ronald Weasley"
Használtam a keresőt, és nem találtam benne.


Látod, ez tényleg speciális, nem kicsit belekérdez lényegében az összes eddig megjelent kötet tartalmába. Filmen láttam asszem az összeset, de a két középsőről fogalmam sincs hogy kicsoda, honnan tudjam, hogy meghalt-e?

Az előzményekhez annyit szólnék hozzá, hogy sajnálatos hogy még egy ilyen kérdésed kiesett, én is kiakadtam, mikor a "tisztelt" válaszadók három Mikszáth regény mellől nem tudták kiválasztani a Jókai regényt. De az még sajnálatosabb, hogy ennyire személyes sértésnek veszel minden kiesett kérdést, és utána gondolkodás nélkül vagdalkozol. Pedig két kiesett kérdésed közt értelmesen és korrektül jelzed a problémás kérdéseket, és bevallásod szerint így is értékelsz. Ha higgadt vagy vannak helytálló, nagyon pontos és alapos háttérinformációid, amivel alátámasztod ha szükséges, hogy egy kérdés miért hülyeség, vagy nem egyértelmű. Azt a kicsit irónikus, kicsit cinikus, hatalmas műveltséggel bíró Edefet csípem. Ez az óvodás, "dögöljön meg a szomszéd lova is" mentalitású Edef viszont csak lepontozást érdemel tőlem is.
Remélem sikerült elgondolkodtató, építő jellegű kritikát összehoznom, és nem veszed sértésnek.


Idézet: Zoltanszon - 2008.12.04. 09:17:40
Milyen állat a szkink?

borz
rágcsáló
rovar
gyík
A "borz" helyett nem lehetne emlos?



Mármint emlős? De az sem jó, mert a rágcsálók is emlősök.

Nekem az a bajom a kérdéssel, hogy a szkink az a gyíkok családjába tartozó hüllő, idáig jó is a kérdés, de van ugyebár egy szkunk nevű amerikai állatfaj, melyet magyarul bűzösborznak hívnak. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a szkunkról sokkal többen hallottak, mesék rendszeres szereplője, és az "u" és "i" betűk egymás mellett vannak a klaviatúrán,számomra ez elég félrevezető kérdés. Nem lehetne a borz helyett egy "hal" vagy "madár" válaszlehetőséget betenni?
Nem az állattartást, csak ezt az állatot. Ha ezt elengeded, tudsz befogni olyat,ami magasabb szintű, több az élete Mivel ez még gyenge,most még nem buksz sokat ha elengeded, mint ha később kell több ezer LE-ért idomítani, és hiába lesz sok ÉP-je, mert nem fog fel elég sebzést.
Dátum: 2008.12.03. 20:43:17
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.03. 17:10:30

Melyiket írta Janny Wurst?
Kerenszkij vére trilógia
Elenium trilógia
Leigázott föld sorozat
Birodalom trilógia

A szokásos: tök ismeretlen írók tök ismeretlen művei, megjegyezném, hogy az író nevére keresve sem találtam meg a műveit, viszont virsli annál több volt. Wurst=virsli...


Próbáld Wurts néven, menni fog. Attól hogy számodra ismeretlen, érdektelen író, még nem feltétlenül helytálló a kritika.

Idézet: Bekas - 2008.12.03. 19:30:04
Melyik menüpont nincs ebben a játékban?
Információk
Egyéb
Deflorációk
Tevékenységek

Hogy jön ide ebbe a játékba a szűzhártya átszakítása...?


Ki tudhatja, hogy kivel ismerkedsz össze szövi/külső fórumon?