Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ez is ritka, hogy ide írhatok, és nem a rosszakhoz.
Ezt találtam az imént:
Mi nem igaz a szürke marhára?
Kiváló tejtermelő fajta.
Hortobágy jellegzetes állata.
Törvényileg védett haszonállat.
Húsa garantáltan kergemarhakór-mentes.


Bár rá lehet fogni, hogy kissé lexikális, de egy olyan hungarikumról van benne szó, ami igenis megérdemli, hogy ilyen kérdések szerepeljenek róla. Érdekes volt megtudni, hogy teljes mértékben bio-üzemmódban tenyésztik őket, és ezzel teljes mértékben kizárható a BSE-fertőzés veszélye.
Idézet: Izisz - 2009.02.21. 10:08:17
Mi a Polonium vegyjele?

Pl
PO
Po
Pn

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
.


Ajánlom figyelmedbe a két aláhúzott választ. Szerintem ugyanaz, a különbség a kisbetű - nagybetű különbség összesen. Emiatt akárhogy csűröd-csavarod, nem egyértelmű. Ugyanis mint ahogy te sem, más sem képes négy helyes választ kitalálni, vagy ellenállni, hogy valami aprósággal kiemelje a helyes választ. így aki megkapja, az malmozhat felette, hogy nálad a PO azért van, hogy beugrasson a nagy o betűvel, pedig a Po a helyes, vagy azért van PO-nak írva, mert azt jelölted helyesnek, csak lusta voltál egy negyedik vegyjelet beírni, és ezért mégegyszer szerepel a Po.
Nem másnak az IQ-ját kell kétségbe vonni, mikor neked sincs annyi kreativitásod, hogy négy különböző választ kitalálj. Ha, és nem, a nincs ilyen elem sem számít értelmes válasznak.
Dátum: 2009.02.21. 03:08:32
Naa, meséljetek! Kikerül a 18-as karika a Napkapu topicra?

(bocsánat az off miatt)
Dátum: 2009.02.21. 00:50:07
Ráadásul az időpont is ideális, mert mindjárt kezdődik egy Wyatt Earp film az rtl klubon. Szóval bekészültem egy whiskys pohárnyi Vilmossal az ihlethez, aztán nosza.
Dátum: 2009.02.21. 00:47:41
Hát, ha ott is elkezdjük ezt a vonalat, akkor simán. Bár Danka kicsit eltűnt az utóbbi napokban, de szerintem rá is számíthatunk majd, hogy meglegyen a vadnyugati kocsmahangulat.
Dátum: 2009.02.21. 00:43:33
Szerinted? Ott sajnos nem lehet pontozni.
Dátum: 2009.02.21. 00:36:27
Ismét remek fejezet. Én most a w3 belépőmön dolgozom.
Dátum: 2009.02.20. 21:11:37
Gau, így már stimmel, és teljesen okés, a 35 őskőből ítélve többek közt kisütött az ismerősöd egy lélekkutat. Az egyszeri eset bármikor összejöhet, de éppen ez az; attól hogy egyszeri esetként van egy ilyen, nem lehet általánosítani, hogy akkor 10-es kamrával napi 15k pluszbevétel lesz.

Hogy mennyire tisztességes épület, az mindenkinek az egyéni mentalitásától függ. Akinek eddig belefért az 5 szinttel lefelé ütés, annak ez sem fog morális problémát okozni, aki pedig eddig is az egyenlő harc híve volt, az ezután sem a könnyű prédát fogja keresni.
Dátum: 2009.02.20. 19:56:31
Nem értem ezt a hatalmas sírásrívást. Ez pontosan ugyanaz mint az ajánlás, kivéve, hogy csak egy napig megy, és őskövet sem lehet szerezni belőle. Veszteség nincs belőle.
Gau nem vezetett le semmit. Neki van egy 30-as ajánlottja, aki után átlag 1500 LE-t kap, ebből azt a következtetést vonta le tévesen, hogy egy átlagos 30. szintű karaktertől is ennyi lesz a bevétel kínzásból. Más kérdés, hogy elég szkeptikus vagyok ezzel az átlag 1500-zal kapcsolatban, mert az azt jelentené, hogy napi átlag 150.000 LE bevétele van, amit nem nagyon tudok elhinni. 30. szinten maxolt spektrálissal, maxolt elementárissal, erős csapdakészítés-sajtolás kombóval talán összejöhet ennyi. De aki 30. szinten ilyen szakikkal rendelkezik, az egyrészt nem átlagos karakter, másrészt az ehhez szükséges LE túlnyomó részét a gyengébbek szipolyozásából harácsolta össze, így meg is érdemli, hogy valaki leszedje róla a sápot.
A másik, amit számolt, a 10-es kamránál 10*500, meg tényleg hatamas táp, mikor egy átlag karakter is összeszed annyit 3 vadászatból.

Eddig az elöl állóknak az volt a baja, hogy nincs értelme portyázni, tessék, most némelyiküknek az a baja, hogy aki portyázik, annak lesz egy kis bevétele.
Miért jut nekem erről az egészről az a South Park rész eszembe, mikor mentek mindig tüntetni valami miatt, és mikor minden problémájuk megoldódott, elkezdtek azért tüntetni, mert szimplán unatkoztak, hogy nincs miért tüntetni.
Itt jelen pillanatban ugyanez megy. Megy a nyafogás, hogy hű de szar, minden játékcél kifújt, és mikor bekerülnek újítások, új célok, akkor azért megy a nyafogás, hogy hű de szar lesz ezentúl, mert van egy úgy bevételi forrás.
Dátum: 2009.02.20. 18:27:05
Sebaj, van még egy két jó kedélyű, részeges csibész ott is.
Dátum: 2009.02.20. 18:25:39
Átszámolni még egyszer. ha x=34 akkor 34+z=59, tehát z=59-34=25 y-25=-5, tehát y=-5+25=20
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.20. 17:10:01

3. Mivel csak a lakosság 20%-a budapesti, feltételezhető, hogy a játékosok legalább fele sem Pest vonzáskörzetéből játszik, így valószínűsíthető, hogy sok játékos még nem is járt Pesten, így számukra ez egy speciális kérdés.


Cegléd milyen messze is van Pesttől? 70-80km? Azt hiszem mondhatjuk, hogy a mai közlekedést tekintve nem távolság, onnan van aki képes hetente többször bejárni Pestre. De mi van azokkal, akik az ukrán határ mellől játszanak, közel 400 km-re, és nem voltak még messzebb Nyíregyházánál? Nekik sem ördöngös?

Lefordítom neked. A játékosok egy részének primitív, a másik részének speciális.
Dátum: 2009.02.20. 17:51:11
Ha ennyire okos vagy, akkor áruld el, te hogy akarsz védekezni egy olyan ellenfél ellen, aki ellen nem tudsz védekezni? Egy több szinttel, még több szintű cuccokkal és 100-150 tö-vel erősebb karakter ellen hogy védekezel, hogy ne téged farmoljon? Megtanulsz vigyázni a Lére -> nem éri meg neki téged farmolni; ha nem a LE miatt csinálja, max a láthatalanság marad -> nem csinálsz semmit napokig.
A harmadik lehetőség, szívod a fogad, és nem foglalkozol vele, csak arra figyelsz, hogy ne raboljon sokat.

A kínzókamrával ugyanez áll. Ha esélyed sincs megverni, vagy nem csinálsz semmit napokig, vagy nem foglalkozol vele, hogy a te munkád után ő is kap 1%-ot. Nem attól az 1%-tól lesz még erősebb, mikor így is több millió befektetett LE a különbség kettőtök közt.
Dátum: 2009.02.20. 17:18:09
Nem szükséges pontosítani, szerepel szebb formában is.
Azzal semmit nem vesztesz, ha nem rohansz azonnal kérdést feltenni, ha összegyűlt a 100 jó válasz. A jutalom a szintedtől függ. Ha néhány szinttel később ihletet kapsz, máris többet nyertél. Valamint a kényszeresen feltett kérdés nagyobb eséllyel lesz visszadobva, amivel viszont LE-t vesztesz.
Első ránézésre több problémám is van a kérdéssel.
1. Az újabb, környezetbarát buszok kék alapon zöld színűek, tehát valahol a kék és a zöld válasz közt félúton.
2. Aki budapesti játékos, annak ez egy primitív kérdés, viszont
3. Mivel csak a lakosság 20%-a budapesti, feltételezhető, hogy a játékosok legalább fele sem Pest vonzáskörzetéből játszik, így valószínűsíthető, hogy sok játékos még nem is járt Pesten, így számukra ez egy speciális kérdés.

Te például tudnál egy olyan kérdésre könnyedén válaszolni hogy Budapesten kívül melyik magyar városokban jár még villamos, és milyen színűek?
Pedig ugyanaz, csak megfordítva.
Idézet: Csaba112 - 2009.02.20. 17:02:16
Mi az, hogy csak egy speciális érdeklődésű kör tudhatja erre a választ? Aki már járt Pesten az szerintem tudja. Szerintem aki értékelte nem figyelt.

Szerintem a 3. pontom tökéletesen leírja, hogy ez miért hibás érvelés.
Dátum: 2009.02.20. 16:57:26
Ki nyerte 2008-ban az USA-ban az elnökválasztást?
nem volt
Orbán Viktor
Barack Obama
Barakk O'bamma
Dátum: 2009.02.20. 16:55:08
Dátum: 2009.02.20. 16:46:33
1. Szerintem Magusocska sem azt írta, hogy törlendő, hanem hogy javítandó.
2. Nincs igazad, amelyik kérdésben bármilyen módon megvan jelölve a helyes válasz, az semmivel sem jobb annál, mintha mellé lenne írva. Mindenképpen javítandó, vagy törlendő.
Dátum: 2009.02.20. 16:43:58
Idézet: Magusocska - 2009.02.20. 16:26:45

Egy dobozban 8 sárga 10 lila és 6 piros labda van. Mennyi labdát kell kivennem, hogy mindegyikből legyen legalább egy de nem tehetek vissza egyet sem?

15-öt
17-et
19-et *
18-at

Hibás!
A kérdésből kövekezik(nem tehetek vissza), hogy nem választásos hanem véletlenszerű kivételről van szó. Akkor legfeljebb 5-t vehetek ki, mert a hatodik (ha mind a 6 piros) már zárolja a lehetőségeket - nem lesz piros labdánk.

Rosszul értelmezed. Ne a dobozban legyen legalább egy mindenből (akkor maradjon lenne a kérdésben), hanem nálad. Akkor pedig bekövetkezhet az a legrosszabb eset, hogy először egymás után kiveszel 8 sárgát és 10 lilát.