Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.03.15. 21:33:14
Az bizony Vacskamati.
Utólag hiába vagyok vele tisztában, hogy egy egy ilyen kérdés nem azért születik, mert minket degradál a kérdés feltevője, hanem mert belefáradt, hogy a jó kérdései kiesnek 25%-on, amikor értékelek, nem tudom, hogy ez most egy kis hülyegyerek, akinek annyi esze sincs, hogy egy kérdést kitaláljon, vagy a fent említett, megfáradt végzetúr, 40-50 jó kérdéssel a háta mögött.

Nem neked szól, a kvízjutalom bevezetésével (szerintem nyugodtan beszélhetek többesszámban) bekeményítettünk, a színvonal visszaállításának első lépcsője, hogy a túl egyszerű kérdéseket visszadobjuk, ha jól hallottam, hamarosan lesz is rá külön indoklás.
Szerintem tarts ki, nem kell túl sok idő, és jöhetnek újra a fogósabb kérdések.
Dátum: 2009.03.15. 21:15:59
Az 1924-es Párizsi Olimpián volt olyan versenyszám, hogy szellemi olimpia, ezen Hajós ezüstérmes lett. Az egy más dolog, hogy a margit-szigeti sportuszoda jó 10évvel később készült, tehát aligha azokkal a tervekkel szerepelt rajta.
Szóval a tied volt a pókos kérdés? Esetleg azt is oszd meg a többiekkel, hogy mik voltak a válaszlehetőségek:
2, 4, 6, 8.


A legtöbb esetben nyolc szemmel rendelkeznek, amelyek jellegzetes elhelyezkedési mintázata a fajok azonosításában is jelentős. A Haplogynae családba tartozók hat, a Tetrablemma családba sorolhatók négy, míg a Caponiidae tagjai csak kettővel rendelkeznek


Részemről teljesen jogosnak érzem a három nap pihenőt, legközelebb utánanézel annak amit meg akarsz kérdezni.

Balor, én részemről gondolkodtam, hogy törlésre értékeljem a kérdésed, vagy simán rossz kérdésre. Én sem szeretem ha hülyének néznek, pedig az én fejemben nincs gond.
Dátum: 2009.03.15. 17:14:45
Idézet: csati777 - 2009.03.15. 16:23:02


Az Indul a bakterház cimű film főszereplőjének mi a /bőcsűletes/ neve?
Reggeliző Bendeguz
Retenetes Bendeguz
Regős Bendeguz*
Rémes Bendeguz

A "cimű" hosszú í, a "bőcsületes" felesleges, a "Bendeguz" hosszú ú.



A "bőcsűletes" nem gond, mert így mutatkozik be Bendegúz mikor elkezd mesélni, de a perjelezés nemkéne, és inkább böcsületesnek kéne írni.


Hogyan folytatódik:1 sör nem sör, 2 sör fél sör, 4 sör 1 sör, de...
1 sör nem sör
hazavárnak
ennyi elég is
4 sör sem sör
Azt hiszem, ezt nyugodtan törölhetjük.
Dátum: 2009.03.15. 16:45:19
Neked ezek már elborzasztó nyalánkságnak számítanak? Én annak örülnék, ha több ilyen kérdés lenne a rendszerben.
II. József általános iskolai tananyag, az is, hogy mivel nem koronáztatta meg magát, "kalapos királyként" rendeletekkel kormányzott, szám szerint valahol 5000 felett; az Opel meg egy érdekesség, tekintve, hogy Ford bácsi csak az 1900-as évek elején találta ki a futószalagos összeszerelést, különösebb hozzáértés nélkül tudni lehet, hogy csupán néhány darabról lehet szó, és valahogy nem hiszem, hogy a válaszlehetőségek 9, 10, 11, 12 lettek volna, amiből nehéz a 11-et kiválasztani.
Idézet: Kissonen - 2009.03.15. 14:30:01
Melyik város nem Magyarországon található?

Párizs
Debrecen
Budapest
Miskolc

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

ezen mi nem egyértelmű?


Számodra ez a rész az érdekes. Egy ilyen kérdésbe beleírni a francia fővárost nevetségesen egyszerű, ami nem felel meg az elvárt színvonalnak, ezért rossz. Trianon után Magyarország kétharmada került külföldre, nem igaz, hogy nem tudsz olyan magyar várost negyediknek, ami már nem magyar város.
Dátum: 2009.03.15. 13:23:25
Pusztán laikusként.

Nem lehet, hogy azt az irdatlan mennyiségű befektetett LE-t a TGY a toronyra költött, a légiósok egyszerűen a saját fejlődésükre fordították?
Ti az akadémia bejöttekor ráugrottatok a hatalom tornyára, és annak bevételnövelő hatásaira, ők nem. Azért néhány százezer másra fordított LE érezteti a hatását hordagyűlölettől függetlenül is.
Dátum: 2009.03.15. 13:16:23
Ez nem hivatalos tény, hogy márpedig ez így van, ez csak néhány, az eredményeket rendszeresen követő, aprólékos végzetúr megfigyelése, vagy bejön, vagy nem. Nekem most az elméleti határnál cirka 10-zel kisebb szerencsével 20 vadászatból 2-3 apró, és több mint a fele nagyobb, vagy óriás.
Dátum: 2009.03.15. 12:49:57
Ismerősen kellemetlen érzés, eddig nálam többnyire az utolsó utáni figyelmeztetés hatott szerencsére, de az inaktív tagoknak nincs értelme. Háborúban veszélyforrás, épületeket nem fejleszt, csak kárára lehet a szövetségnek, a kolonctól muszáj szabadulni, mert rányomhatja a bélyegét az egész szövetség életére.
Dátum: 2009.03.15. 12:44:07
Azt meg fogod látni, ha elolvasod a vesztes portyáid kiírását. A szakértelem meg ugyanaz, ami az állatoké.
Dátum: 2009.03.15. 12:28:32
Nem tudom feltűnt-e, de már a 19. szint óta csak minden második szinten kapsz új szakit. Ennyi erővel minek az Akadémiával szenvedni, be lehetett volna oda is pakolni őket, nem?
Írj privát üzenetet a fórumon Baraty-nak, ő az egyik fórumadmin és programozó, más nem nagyon fog tudni segíteni. De arra számíts, hogy lehet hogy csak hétfőn lesz belőle valami reakció, neki is hétvége van.
Dátum: 2009.03.15. 12:18:27
Én úgy tanultam hogy az, de itt a fórumon is többször szóba került, hogy vannak akiknek nem úgy tanították, ennek tükrében a válaszadó vagy belefuthat a rossz válaszba, mert úgy tanulta, vagy 50% esélye van eltalálni a helyes választ, mert nem tudja, hogy a kérdés feltevője hogy tanulta.
Dátum: 2009.03.15. 12:16:17
Ne haragudj, de ha neked a kisujjadtól a könyöködig található a singcsont, akkor nem tudod mozgatni a csuklód, erre vonatkozott a félreérthető gnóm kifejezés. A singcsont az alkar egyik csontja, az egyik vége a könyökcsúcs, a másik vége a jól tapintható csuklónyúlvány. A kisujjhoz annyi köze van, hogy az alkar kisujj felőli oldalán található, de a csuklótól a könyökig, tehát a válaszod nem helytálló.
Dátum: 2009.03.15. 11:39:01
Várj, az istenekre vonatkozó részt viccnek szántam, annak vedd, egyrészt tudom hogy tiltva vannak, másrészt nekem sincs semmi közöm ahhoz a játékhoz, én sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák, viszonyt tény, hogy a főbb anime szereplőket, és hkk színeket a sok idióta kérdésnek köszönhetően 95%-os aránnyal el szoktam találni.


A határ valóban ingatag, amit követni, és javasolni próbálunk többen, ne száraz adatot kérdezz, hanem próbálj valami érdekességet belecsempészni, hogy felkeltse a válaszadó figyelmét, érezze úgy hogy erről már hallania kellett volna, és ne legyen rest utánanézni, vagy ha alapból is utánanéz, mert neki kell a 10%, akkor valami adalékinformációt kapjon, ami miatt érdemes megjegyezni.
Az ilyen kérdések ritkán kapnak rossz értékelést, és általában akkor is bíztatjuk a feltevőt, hogy tegyen még egy próbát, és másodikra be szokott kerülni.
Dátum: 2009.03.15. 11:27:55
Persze, ez érthető. Én sem hagynám ott egyik szövimet sem, pedig v1-en rendszeresen próbáltak elcsábítani, míg nem volt térkapunk.

Ugyanakkor Byzonnak is igaza van, a társaság az igazán fontos, egy haldokló, inaktív szövetséget akkor jobban jár az ember ha elhagy, ha a teljes építés az ő keze munkáját dicséri,és bukik rajta ha vált.
(csak általánosítok, a te szövid nem ismerem )
De jóü lenne, ha mindenki így fogadná a kritikát! Ez mindenképpen díjazandó!
Idézet: Nina - 2009.03.15. 10:35:30
Ebben a kérdésben mi az, ami nem egyértelmű, vagy rossz???

Ki nem szerepel az Egri csillagok című regényben?

Dobó István
Bornemissza Gergely
Cecey Éva
Mézga Aladár

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Kiemeltem a lényeget. Bár mindenki csak a regényből ismeri őket, az Egri csillagok főszereplői valós személyek voltak, melléjük nem elfogadható egy rajzfilmfigura. A kérdés egyébként jó, de akkor már helyes válasznak inkább egy A Tenkes kapitánya szereplőt válassz, és megkockáztatom, lehetne kevésbé egyértelmű szereplőket is válogatni az Egri csillagokból, a kérdés jelen formájában ingyen 10%.
Dátum: 2009.03.15. 10:38:03
Ha naponta hatszor szívsz, azt a hét istent már igazán megtanulhattad volna.
Az meg teljességgel érdektelen lexikális tudás, hogy Clinton hányadik elnök volt a sorban, függetlenül attól, hogy 4 másodperc a gugliban.