Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Csapka: Ez valóban nem egy jó kérdés. Lehet, hogy én csak érdektelennek minősítettem volna, de tény: nem jó egy karakter hovatartozását megkérdezni, nem tanít semmit. Próbálj inkább komolyabb kérdéseket feltenni.

Amellett van még egy súlyos hibája, amire nem számíthattál. Mindkét szerver azonos adatbázist használ, tehát a Világ1-en játszó karakter jó eséllyel nem találja meg a keresett karaktert, vagy esetleg mást jelöl, ha véletlenül szerepelne ilyen nevű karakter. Ha Világ1-es játékos kapta meg a kérdésed, jogosan választotta az azonnal törölni kitételt. Te ugyanis az értékelők személyét semmilyen módon sem befolyásolhatod.
Dátum: 2008.11.22. 13:30:31
Szervusztok!

Hlegba: Ne aggódj. A mentor, ahogy a beírásokból megértettem, megadja a szükséges dolgokat, így tehát a portyázásra is kaptál egy plusz pontot a küldetésedhez.
Dátum: 2008.11.22. 13:14:14
Szervusztok!

Idézet: Kagemusha - 2008.11.22. 11:03:42
Idézet: Awenhai - 2008.11.22. 07:04:31
Szervusztok!
Egy apa ad a fiának 800Ft-ot, és egy másik is. Összeszámolják a fiúk a pénzüket, és 400Ft lesz. Hogy lehet ez?

A dédi, az ükapja, és annakis az apja a részt vevők.
Az apa és a fiú a részt vevők.
A nagyapa az apa, és a fiú a részt vevők.
Lehetetlen.

Miért is? Kellene egy levezetés, mert logikusan 800 Ft lenne náluk.


Nem 800 Ft, lesz náluk, 3 szereplő esetén is 1600 Ft van a fiúknál, azaz a negyedik válasz a helyes: ez így ebben a formában lehetetlen.


A válasz a nagyapa, apa, fiú sor volt, de nincs kikötve, hogy akármennyi pénz is lenne náluk a kapotton kívül. Ekkor nem lehet több pénzük nyolcszáz forintnál, és az egész a fiúnál lesz. Helyes a gondolatmeneted, hogy a kérdés lehetetlen, de rossz válasz a jó, és rossz a kérdés is.

Az alábbiak közül valaki Batman ellenfele. De ki?

Joker
Frodó
Darth Wader
Győzike

Ennyire ne nézze ostobának a játékosokat…

Nem nézi. Szerintem jó kérdés, más kérdés, hogy nem ezeket a válaszokat adtam volna, hanem mondjuk Spiderman, stb.


Valóban, ennyire ne akarja eltaláltatni a helyes választ, mert ki is fog bukni a kérdése. Túl egyszerű így.

Az alábbi játékosok közül ki a Manchester United labdarúgója?

Frank Lampard
Jo
Wayne Rooney
Robie Keane
A kérdés így mindenképpen törlendő, nem örökéletű. A törlésig a helyes válasz Rooney.

Én inkább kiegészíteném évszámmal/évszámokkal a kérdést...


Vödörrel vannak már ilyen melyik csapatban játszik XY típusú kérdések, egyszerűbb törölni, mint javítani.
Dátum: 2008.11.22. 07:59:22
Szervusztok!

Régen igaz volt, amit mondtok... ma már az iskolások fele az iskola mellé jár, legalábbis a fórumozók helyesírásából ezt a következtetést lehet levonni. Slendrián népség, nem egynél bizony nagyon sokat számítana az a "makarenkói pofon". A kvíz-olimpia viszont jó így is, úgyis kéthetente van, akad lehetőség javítani, ha egyszer elszabja valaki.

Nem múlik rajta semmi, hogy egyszer behúz az ember egy rossz kérdéssort.
Dátum: 2008.11.22. 07:18:03
Szervusztok!

Minden szabály betű szerinti értelmezése előhoz ilyen vadhajtásokat. Itt jön be az, hogy ki milyen intelligensen tudja értelmezni a dolgokat.

A gond az, hogy a HKK-bajnokság győztesét Miklós védte meg valamelyik topikban, és ebből származik a kalamajka. Ha az befér, márpedig Miklós, a játékvezető szerint befér, akkor az egyéb szerepjátékos témakörök alapkérdései is be kell férjenek. A gond az, hogy nincs öt perced utánanézni, tehát ha nem tudod azonnal, tippelned kell. Ezen én is elúsztam most, kifogva pár számomra érdektelen kérdést.

Mivel pedig a kvízolimpia az első 3000 kérdésből van, pont a reklám miatt akad benne szerepjátékos. A játékot ugyanis a fantasy- és a szerepjáték-kedvelők kezdték, a hívogatás utána indult meg. A számadat szintén Miklóstól való, tehát ha téved, akkor ő gépelt el valamit.

És igen, feltehetők az általad említett területekről kérdések, ha azok megfelelően alapszintűek. Nem kérdezheted meg, hogy hányas porton működik az Internet, de azt igen, hogy mi kell a netre való kapcsolódáshoz, ha jól választod meg a válaszokat.
Dátum: 2008.11.22. 07:04:31
Szervusztok!

Melyik magyar együttes számának cover változata a Scropions 1995-ös "White Dove" c. száma?

Bikini
Beatrice
Omega
LGT


A kérdés komoly, hallgasd meg a Gyöngyhajú lányt... Nagyon meg fogsz lepődni. Egyébként a Scorpions elég ismert, de nagyon szégyellhetik magukat, hogy ennyire csúful elvitték a teljes zenét, és csak szöveget fabrikáltak hozzá. :-(

***

Mai termés:

Milyen színű a mirg szeme a Végeztúrban ?

izzóvörös
kék
zöld
sárga
Kit érdekel? Felesleges szőrszálhasogatás.

***

Egy apa ad a fiának 800Ft-ot, és egy másik is. Összeszámolják a fiúk a pénzüket, és 400Ft lesz. Hogy lehet ez?

A dédi, az ükapja, és annakis az apja a részt vevők.
Az apa és a fiú a részt vevők.
A nagyapa az apa, és a fiú a részt vevők.
Lehetetlen.
Miért is? Kellene egy levezetés, mert logikusan 800 Ft lenne náluk.

***

Az alábbiak közül valaki Batman ellenfele. De ki?

Joker
Frodó
Darth Wader
Győzike
Ennyire ne nézze ostobának a játékosokat…

***

Az alábbi játékosok közül ki a Manchester United labdarúgója?

Frank Lampard
Jo
Wayne Rooney
Robie Keane
A kérdés így mindenképpen törlendő, nem örökéletű. A törlésig a helyes válasz Rooney.
Dátum: 2008.11.22. 06:51:43
Szervusztok!

Sajnos az, hogy ide tévedsz, jelez valamit: Akár csak marginális szinten is, de érdekel a fantasy. Ezt abból gyanítom, hogy a linkre egyáltalán ráléptél, és regisztráltál. Kevés az olyan tapló ugyanis, aki mindenhova regisztrál, hogy behányjon valami teljesen témánkívülit, jó eséllyel reklámot.

Ekkor pedig nem mondhatod, hogy nem ismerhető némelyik fantasy regény, vagy játék alapszinten. Amik pedig fantasys kérdések, azok hosszabb távon úgyis csak akkor maradnak benn, ha megfelelően alapszintű információra kérdeznek rá, mert megkapják a speciális jelzót hamar.
Vagy te egy autós oldalon dühöngeni kezdenél, hogy honnan kéne tudnod a trabant karosszériájának anyagát?

Szerintem minden oldalon más az alapműveltség, pontosabban más speciálisabb információkészlet felé tágítják ki. Itt a fantasy és a szerepjátékok ez a tágítás leginkább, a példának említett autós oldalon a gépjárművek műszaki adatai, avagy egy japán kultúrával foglalkozó oldalon a japán történelem is ilyen.

Egyébként a bemásolt idézet szavai szerint az sem lenne megkérdezhető, hogy "Mikor volt a Honfoglalás a legismertebb elmélet szerint?" Válaszlehetőségek: 1001, 955, 799, 896. Általános műveltség, mégsem szerepelhetne, mert évszámos. Innentől nem értelmezhető szó szerint a szabály, mert azonnal ki kéne venni a kérdések nagyobb részét. Gondolkodó ember viszont elfogadja azt, amit az előbb írtam, és ha nem kedvence az a terület, aminek az ismeretével az általános ismeretek kalap bővül, keres másik oldalt, ahol az ő kedvelt témái bővítik a műveltséget.
Dátum: 2008.11.22. 06:30:48
Szervusztok!

A HKK-bajnokság egy külön téma. Én sem játszom, és nem érdekelne... de egy cégen belüli játékrendszer, ami bizony eléggé ismert a kiadó fő területén, a fantasy játékok piacán. Igen, a HKK is Beholder termék, a kérdéssel elvileg rákényszeríthetik a játékosokat, hogy nézzék meg a kártyajáték oldalát... és ha száz emberből egy elkezd játszani, akkor nekik már megérte.

A szerepjáték meg sajnos, itt határeset, pont a fent is írt helyzet miatt. Egy fantasy- és szerepjáték-kiadó esetében alaphelyzetben nem dühönghet a játékos, hogy a kiadó profiljába tartozó kérdésekkel is találkozik. Szerepjátékos vagyok, de ütöttem már speciális megjelölést általam ismert és kedvelt játékra vonatkozó kérdésre, mert már nem az alaphelyzetre kérdezett rá.
Dátum: 2008.11.22. 06:09:08
Szervusztok!

Mortimer, ez logikus. Egyszerre csak egy állatkádat babusgathatod, a sérülések gyógyítása nem olyan egyszerű feladat, hogy egyszerre több állatot is kezelhess. Inkább vagy szokva a harchoz, mint a gyógyításhoz.
Dátum: 2008.11.22. 06:06:29
Szervusztok!

Black Death: Erről van szó. Ezért is írtam a két példát, örülök, hogy átment az értelme. A határ viszont nagyon vékony, gyakran a bíráló hangulata dönti el, hogy már túlbillent a kérdés a határon, vagy sem. Ezért sem merek én szerepjátékos kérdést beküldeni, mert nagyon könnyen csúszhatok át olyan szintre, ami nekem pofonegyszerű, egy nem szerepjátékosnak viszont esetleg megválaszolhatatlanul nehéz.
Dátum: 2008.11.21. 22:54:48
Szervusztok!

Concolor: Amit kérdeztél, feltehetnéd kvízkérdésnek. Tudom, hogy az északi tengereken akad ilyen hajó, de a nevét nem tudom. Rákerestem azonban, hogy válaszolhassak neked: Fjodorovnak hívtak egyet.

Az alapvető virágképletet, és az alapvető szimmetriaviszonyokat elvileg tanítják az általános iskolában, tehát tudni illik. Ha nem tudod, és nem biológiai területen dolgozol, nem ér vele kár. A számrendszereket is az általános iskolában tanították nekem, s az alapvető dolgokat, hogy egy adott számrendszerben hogyan kell (lehet) felírni számokat, azt megtanították. Ezért tehát egy kétjegyű számot nagyjából fel kell tudni írni bármely számrendszerben, amit kérnek. Lehet persze nagyon bonyolult dolgot kérdezni, de alapvetően ismerni illik a szabályokat.

Hogy te nem értesz a számítástechnikához, nem gond, én sem vagyok profi benne... de a lényeges részeit ismerem a számítógépeknek, s azért ritkán szólok számítástechnikusnak, mert elfeledtem bekapcsolni a monitort. Ez mostanában már alapműveltség, de mivel sok imformáció tartozik bele, ezért sem te, sem én nem fogjuk az összes ismeretet birtokolni. Biztos vagyok benne, hogy kérdezhetnék olyasmit, amire nem ismered a választ, de ez nem baj. Ha érdekel, meg fogod jegyezni, ha nem, vállat vonsz. Ahhoz gratulálok, hogy művészeti területen valós alkotásokat készítesz, az elveket valamikor tanították nekem, de nem volt szükségem rá, tehát elfeledtem. Örülnék néhány ilyen kérdésnek is, felfrissítené a tudásomat.
Egyébként minden kérdés szakmai kérdés, csak van, ami már közismertté vált.

***

Black Death: A létezés, és a speciális kérdés nem azonos dolog. Lehet, hogy te egy általad ismeretlen kérdésre azonnal speciálist kiáltasz, én ennél megengedőbb vagyok, főleg, hogy egy fantasy oldalon jársz.

Írok is két példát: Jónak minősülő kérdés: A M.A.G.U.S. játékban milyen fajú karaktered lehet, amely más fantasy szerepjátékban nem létezik? Válaszok: Ember, elf, udvari ork, törpe. A saját ismereteid alapján próbáld meg megválaszolni.

Rossz kérdés lenne: Melyik ynevi állam kedveli a páratlan számokat (M.A.G.U.S. szerepjáték)? Válaszok: Predoc, Pyarron, Sirenar, Toron.
Erre te nem fogsz válaszolni, jó eséllyel meg sem találod a választ a kérdésre.

Mindenki számára van olyan kérdés, ami ismeretlen. Ám ne akarj kitiltani teljes mértékben egy olyan témakört, amely a játék alapját képezi. Egy autóverseny-szimulátorban sem közölheted, hogy mondjuk a monzai autóverseny-pályát nem tehetik be, mert azt te nem ismered. Az szerintem teljesen jogos feltételezés, hogy az itt játszó emberek nagyobb része kedvel legalább egy fantasy, avagy sci-fi világot. Az emberek egy része akár aktívan is játszott már legalább számítógépes szerepjátékkal. Ekkor már nem mondhatja, hogy az alapvető dolgok nem megkérdezhetők, ha a kérdés nem ismerete okán semmilyen anyagi kár nem éri, némi talált bónusz marad csupán el.
Dátum: 2008.11.21. 13:31:23
Szervusztok!

Sajnos, Naksh, tévedtél. Te nem csinálhatsz egyszerre két dolgot, tehát nem portyázhatsz és vadászhatsz egyszerre, de a vadászatod közben megtámadhatnak a portyázók, akik éppen végzeturakra vadásznak.
Dátum: 2008.11.21. 07:43:41
Szervusztok!

Nem az én kérdésem, de a világháborús kérdés jó, csak nem nyelvhelyes.

A 2. Világháborúban mely országok nem voltak csatlósai a Német birodalomnak?

Svédország*
Bulgária
Finnország
Románia


Ez úgy lenne helyes, hogy "Melyik ország nem volt Németország csatlósa a második világháborúban?". Svédország ugyanis semleges volt, ezt a történelmi atlasz, amit az iskolában a gyerekek használnak, remekül mutatja. A többi ország meg valamilyen okból, ami a kérdés szempontjából irreleváns, kénytelen volt segíteni a németeket.

***

A mai terméském:

Volt-e 3. helyezett a 2001-es évad során M. Schumacher?

Nem
Nem tudom
Igen,egyszer
Igen,kétszer
Ez a speciális kérdés iskolapéldája.

***

Mi a dalszöveg folytatása: "Angyal zuhan tépett szárnnyal a farkasok közé..."?

nincs már visszaút a mennybe
ledobta a menny szenvedni a földre
gyilkos álruhában jársz, de az arcod az áldozaté
gyilkos szemek tekintenek rá, és felfaják
Speciális.
Dátum: 2008.11.21. 07:18:51
Szervusztok!

Nekem nem volt gondom a kérdésekkel. Helyeseknek tűntek, nem voltak túl speciálisok.

Aki azonban azért lázadozik, mert szerepjátékos, illetve fantasys kérdések is előfordulnak, az gondolkodjon el:
Valós világon játszódik a Végzetúr? Nem.
Szerepjátéknak nevezik? Igen, azzal együtt is, hogy ez egy harcias tamagochi.
Egy szerepjátékban szerepelhetnek szerepjátékra, és fantasyra vonatkozó kérdések? Igen.

Ha pedig az a baj, hogy egy fantasy játék oldalán felbukkannak ilyen témájú könyvek, játékok és kérdések róluk, akkor nem kötelező vele játszani. Akad olyan kvízjáték az interneten, ahol az ilyen témájú kérdések mennyisége jóval kisebb.

Az általános műveltség pedig egy meglehetősen nagy kalap, amiből mindenki ismer egy részletet. Van, aki a festészetben van otthon, van, aki a történelemben, vagy a matematikában, esetleg más területen. Ettől még nem kell dühöngeni, ha olyan kérdést kapsz, amit nem ismersz.
Erre most én is ráfáztam, ha nem szúrtam el tizenöt kérdést legalább, akkor egyet sem. Ez van, behúztam néhány érdekes, ám számomra még ismeretlen információt is. Amit nem ismertem, annál is jófelé kerestem, csak nem eléggé, azaz a helyes válaszhoz legközelebb álló helytelent tippeltem. Nem esik le emiatt a gyűrű az ujjamról, ami érdekel, azt később tudni fogom.

Ha pedig a kérdések minősége nem tetszik nektek, tegyetek róla, írjatok olyan kérdéseket, amelyek szerintetek megfelelnek a kritériumoknak, és másoljátok be a szerintetek hibás kérdéseket a Kvíz topikba, a javítási ötletetekkel együtt. Ha valóban hibás a bemásolt kérdés, javítva, vagy törölve lesz. Én is ezt teszem, és így javítom a kvízt, nem dühöngéssel.
Dátum: 2008.11.20. 14:15:11
Szervusztok!

Edef, pihenj... :-D

A kérdés, amire te hisztisen ugrottál, mástól kapta meg a véleményt. Azt mondta, hogy speciális.
Én ugyan kapásból tudnám, de nem vitattam, mert nem mindenki ismeri. Láthatólag nickekre ugrasz, és kötekedsz. Én ugyanis Zoltanszon kérdésére válaszoltam, mert érdekelte őt egy apróság.

Ja, normál TV alatt a képcsöves színes TV-t értették, manapság már nem ismeretes, hogy voltak fekete-fehér TV-k is. Ma meg már ugye kaphatók LCD és plazma-TV-k is.

Ha sértődnél, megteheted, az irritáló stílusodnak szól a bírálat.
Dátum: 2008.11.20. 14:08:04
Szervusztok!

Hydro: Az a Rejtő-idézet a leggyakrabban olvasott regény kezdő jelenete... Aki kedveli azt a fajta elegáns humort, amiben a poén nem a nemi érintkezésen alapul, szinte biztos, hogy ezzel kezdi. Ajánlom neked is a Piszkos Fred, a kapitány című könyvet.

A DS9 megfogott volna, de csak egyszer, mert utána nekem is eszembe jutott volna a háború.

Egyébként egyik kérdés sem az én művem, veszedelmes lenne engem ilyen területekre rászabadítani. Lenne is egy kérdésötletem, de akkor szegény édesanyám kezdene csukladozni, ha fel merném tenni... :-D
Dátum: 2008.11.20. 12:43:31
Szervusztok!

Zoltanszon:
Az AD&D szabályai szerint melyik szinű sárkány köp savat?

Kék
Fekete
Vörös
Fehér
Azon kívül, hogy speciális: a D&D-t mégcsak sejtem, hogy Dungeons&Dragons, de mi az az "AD&D"?


A D&D egy szerepjáték-rendszer. Ez volt az első kiadás. Utána jött az AD&D, az Advanced Dungeons and Dragons, majd mostanában a D&D 3, 3.5, és a 4. Ezek mind az alap szabályrendszer különböző fejlesztései, de azonos családba tartoznak.
Dátum: 2008.11.19. 13:36:21
Szervusztok!

Zoltanszon: A kérdés nyugodtan maradhat így szerintem, a filmben is megszámolható a Gyűrű Szövetségének tagsága, amellett a könyvben ki is emelik: tulajdonképpen a kilenc nazgúl ellenfelei, kilenc lény megy a Kilencek ellen, Középfölde népeinek képviseletében.

Szauron minden lényének parancsba adta, hogy keressék a Gyűrűt, igazából a kérdés a Gyűrű Szövetségének a taglétszáma.

Kár, hogy nem kötött le a könyv, de ha nem stílusod, el kell fogadni. :-D
Dátum: 2008.11.19. 08:08:05
Szervusztok!

Gorduin, itt nem arról van szó, hogy nem lehet több induló... Ez amolyan legjobb tíz kategóriás ranglista, mert nem specifikálta, hogy nincs a szereplőkön kívül más.

Tehát nyugodtan megelőzheti valaki a listán a tizediket, akkor az lecsúszik a 11. helyre, aki pedig megelőzte, az lesz a tizedik.

Ha specifikáljuk, hogy egy futóverseny utolsó helyezettjét akarod megelőzni, akkor mögötte vagy, de ez logikai képtelenség, ha versenyben vagy vele. Ha nem, akkor hiába előzöd le, nem történik a versenyszabályok szerint előzés, mert vagy versenyen kívül futsz, tehát nem számít az időd, vagy már lekőrözöd az illetőt, a helyezés akkor sem változik.
Dátum: 2008.11.19. 07:36:01
Szervusztok!

Edef, próbálj meg egy kicsit gondolkodni, mielőtt mindenkit csípőből leostobázol. Sorral is lehet hibázni elütéskor, és oszloppal is, Balszerencsés esetben mindkettővel egyszerre. Elég gyakori elütés az a-e betűcsere, mert a legtöbb esetben az e billentyűt a harmadik, az a billentyűt a negyedik ujj üti le. Nézd meg az emberi kéz csontvázát, a két ujj egy kézközépcsontból indul. Ez egy nagyobb távolságú elütés, és gyakori.

A kérdésről: Egy hibás válasz miatt, ha a kérdés nem lenne rossz, nem az "Azonnal törölni"-t kell megnyomni, hanem a "Rossz kérdés"-t, bejelölve a rossz válasz opciót. Ekkor idővel kijavításra kerül, de a javításig még benn marad a kérdés. Rosszabb esetben már a húsz értékelőn kiesik, jobb esetben előbb kerül kiigazításra. Remélem, érzékeled a különbséget: Te mindent törölni akarsz, ami nem tudományos ismeretanyag, vagy hibás; én kijavítanám a nagyobb szamárságokat, mert maga a kérdés jó lenne, csak javítandó.


Barack Obamát most 2008 novemberében választották meg, de 2007 januárban lép hivatalba.



Ja, és az írásom időpontjában még nem javítottad: Obama semmi esetre sem lehet 2007 januárjától elnök, csak 2009-től. Most én is gorombáskodjak, hogy nem elütés, mert két oszlopot is tévedtél? Pedig ez is csupán egy véletlen mellényúlás.