Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Konstantin, vigyázz, átfedő válaszaid vannak, ez nem szerencsés!
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2009.07.06. 08:54:11
Idézet: Alfa001 - 2009.07.06. 08:19:00
Azért el kéne gondolkozni ezen az értékelési rendszeren.Tuti hogy többenis szándákosan rosz értékelést adnak.Mondjátok meg mi ebben a kérdésben a rosz?


Mikor születet Bartok Béla?

1882. március 25.
1892. március 02.
1881. március 25. <-> Jó válasz.
1902. február 21.


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


A ki mikor/hol szuletett es halt meg nehany extra eset kivetelevel a lexikali tudas mintapeldaja. A kerdesed valoban szandekosan kerult elutasitasra, mivel veletlenul nem lehet.

Ehhez még annyit, hogy helyesírási hibás is, és ha valaki véletlenül tudná is március 25-ét, az is ráfázhat az egy éves eltérés miatt. Bartók spk érdekességet írt, a művei kaphatnak nagyobb nyilvánosságot, a születése, és halálozása meg maradjon a művészettörténészek adathalmában.
Dátum: 2009.07.06. 08:58:36
Szervusztok!

Fortes fortuna adiuvat-mit jelent magyarul?

Bátraké a szerencse
Erős vár a mi istenünk
Jancsié az alma
nincs is ilyen közmondás

A nincs ilyenért törlés. Szégyen, hogy még blőd választ sem tud kitalálni.
Dátum: 2009.07.03. 07:28:16
Szervusztok!

Nem volt rossz ötlet ezt bevezetni, egyetlenegy gondom van vele: Én nem akarom, hogy egy válaszom kettőnek számítson, de sokat segíthet, ha egyszerre tudok 50 vadászatot indítani. A két opciót nem ártana különválasztani, és kiemelni, hogy a kvízolimpián a kétszeres válaszmennyiség nem számít.
Szervusztok!

Kopi: Nyugi, a többi hasonló kérdés is rossz. Ha belefutsz, másold be a Kvíz 3 topikba, amikor Hatsepsut utoléri magát, törölni fogja.
Szervusztok!

Idézet: Ywgarrd - 2009.07.01. 18:47:57
Ez a szövetség vicces Világ1-en:

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=2335

Hirtelen 4. szintre ért 6 olyan lelkes tagja is szinte ugyanakkor időben, aki nem csinál mást, csak vadászik a kvízek megválaszolása nélkül, és csak épít.

Bizonyára a sikeres toborzás eredménye az is, hogy mind egy nap csatlakozott a szövetséghez. Biztosan sok a jófej haver, aki bár megunta a játékot már az elején, de azért építeni még ott maradt, vagy csak ezért regisztrált.


Ahogy ránéztem, a két harmadik szintű kari is csúful multigyanús.
Dátum: 2009.07.01. 07:32:24
Szervusztok!

A ma délelőtti termés:

Melyik a helyes ?

technika
tecknika
teccnika
egyiksem

Tagadó válasz, törlendő.

*

Melyik amerikai államban található Detroit?

Illinois
Wisconsin
Indiana
Michigan

Nem feltétlenül illik tudni egy magyarnak, csak az amerikaiaknak.

*

Mikor van BOLONDOK NAPJA?

február.23
április.5
junius.25
április.1

Szóközhiány, és kiabál.

*

Az alábbiak közül melyik Aston Martin modell?

XK
DB9
X5
A8

Nem egy autós honlapon vagyunk, a kérdés itt speciális.

*

Az Eu-ban hány tagország van?

43
10
24
27

EU nagybetűs, mert betűszó. Emellé kéne egy időhatározó, nem biztos, hogy sosem vesznek fel több új tagállamot.

*

Mi a fa-szesz kémiai neve?

etilén-glikol
metil-alkohol
izopropil-alkohol
etil-alkohol

A kérdés jó, de admini javítás kéne a tiltott szótöredék megúszására.
Szervusztok!

Az előbbiben még egy hibácska: A emberi csontok... helyett AZ emberi csontok...
Dátum: 2009.07.01. 06:08:17
Szervusztok!

Egy ötödik szint, mint korlát, tökéletesen megfelelhet, addig már időt kell belefektetni a játékba, s nem két napot. Nem hiszem, hogy sokan tolnának fel ötödik szintre egy karaktert csak a szavazás miatt, ráadásul a szavazás után törölni is kéne, addig meg imádkozni, hogy a multiszűrés ne buktassa le őket.

Ez egy másik magyar játékban a játéktéri fórumok használatánál bevált, a gyalázkodó bejegyzések száma ott is meredeken zuhant. Itt is működhet, egyszerűen nem fogja megérni a csalás, ráadásul, ha valaki komolyabban játszik, az ötödik szintre már valószínűleg legalább egyszer eljut a fórumra is.
Szervusztok!

Idézet: Tibacca - 2009.06.30. 15:10:34
Idézet: Awenhai - 2009.06.29. 20:54:19
Szervusztok!

Chargerrt: Hát, nem hallottam még soha, egyik együttesről sem. Egyetlen számukat sem ismerem, tehát nagyon komoly eséllyel kimondottan rétegzene.

Ekkor pedig jogos a specialitás, a guglit elvileg tudja az ember használni, de ne várd el, hogy névtelen együttesek után kutasson mindenki.


Nos, ha nem hallottál róluk, akkor az a te hibád. Danubiuson és Juventuson nem is fogod hallani, de aki jár koncertekre, fesztiválokra, az ismeri őket. Ha pedig több ezer ember is megfordul egy-egy alkalommal a koncerten, akkor nem hiszem, hogy rétegzenére lehetne hivatkozni. Igenis jó volt a kérdés.


Az, hogy fesztiválokon megfordulnak, az nem jelent semmit. Ha máshonnan nem is, de a reklámokból az ember legalább hallja azoknak az együtteseknek a nevét, amelyek ellátogatnak a nevesebb fesztiválokra. Neves alatt a Balaton Soundot, a Voltot, vagy a Szigetet értem például, mert róluk hall az az ember is, akit a mai könnyűzenei stílusok nem érdekelnek. Ha azonban a piripócsi falufesztivál kedvenc tánczeneszolgáltatója valamelyik, avagy punkegyüttes, azt az átlagos ember nem fogja ismerni, hiába van "többezres tömeg" a koncertjeiken. Eddig még nem tettek le semmit az asztalra, amitől ismertté válhatnak. Ha ez megváltozik, akkor jó lesz a kérdés, addig érdektelen és speciális.

Mielőtt fújolnál: szinte bármit szívesen hallgatok: kelta, és magyar népzenét, countryt, rockot, popot, metált, klasszikus zenét, operettet, és jópár rétegzenét is tán. Ezzel együtt nem tudom sehova sem tenni, s jó eséllyel mások sem. Soha ne a guglinak írd a kérdést, hagyni kell, hogy az keresgéljen, akit érdekel.
Dátum: 2009.06.30. 07:15:35
Szervusztok!

Marcex: A kérdésadatbázis nagyjából 120000 kérdést tartalmaz jelenleg. A legjobb kvízelők is legfeljebb az egyötödét kapták eddig meg a kérdéseknek, én nagyjából a tizedét. Semmi nem zárja ki, hogy az általad írt kérdés valóban szerepeljen az adatbázisban, ráadásnak még meg sem mondtad, hogy mik voltak a kérdéseid.

Ha beírnád, keresd meg a "Nem fogadták el a kérdésemet, miért?" című topikot, és ott kérdezd meg, emberi stílusban, vagy küldd el nekem privát üzenetben. Az emberi hangnemet én is elvárom.
Dátum: 2009.06.30. 06:51:13
Szervusztok!

A ma hajnali termés:

Milyen magyar zenei oktatási módszert használnak Japánban?

Liszt módszer
nem használnak
Bartók módszer
Kodály módszer

A tagadás miatt törlendő, bár a módszerek tudtommal kötőjellel írandók.
Dátum: 2009.06.29. 21:07:45
Szervusztok!

Miklós: Valami arányszámot tudsz mondani? Hány lapos pakliban gondolkodtok, hogy gondoljátok elosztani a helyeket világok és licit/hírnév szerint?

Például 45 laponként megoldható lehet: Világonként 15 lap, öt híres, és tíz licitált. Valami ilyesmire gondolnék.

Szegény kicsi Aryssám nem férhet be szerintem, mert nehezen találnék megfelelő megoldást neki (nem játszom a kártyával, két gyűjtögetős játékot űzni megoldhatatlan lenne). Ő nem is erős, és ráadásnak olyasmi lenne, ami jelenleg a Végzetúron nem megoldható: gyógyító, sőt elf... Bár ki tudja, minden lehetséges.
Szervusztok!

Chargerrt: Hát, nem hallottam még soha, egyik együttesről sem. Egyetlen számukat sem ismerem, tehát nagyon komoly eséllyel kimondottan rétegzene.

Ekkor pedig jogos a specialitás, a guglit elvileg tudja az ember használni, de ne várd el, hogy névtelen együttesek után kutasson mindenki.
Dátum: 2009.06.29. 07:24:38
Szervusztok!

Atoska: A "Nem fogadták el a kérdésemet, miért?" topikba másold be a kérdésedet, s kaphatsz akkor választ a kérdésedre. Nem lesz biztos, de valószínűen el fogják találni az okot.

***

A ma reggeli termés:

Mi a sárgarépa latin neve?

nincs latin neve
Capsella bursa pastoris
Petroselium crispum
Daucus carota

Ha nincs, miért kérded? Törlendő.

*

Mi okozta Kölcsey Ferenc egyik szemének elvesztését?

Párbaj
Himlő
NEm vesztette el a szemét
Születési rendellenesség

Tagadó válasz miatt törlendő.

*

Melyik Tokai bor??

Merlot
Aszú
Rizling
Sangria

Jujj! TokaJi! A helység neve ugyanis Tokaj.

*

Mi volt Győr római kóri neve?

Aquvincum
Arrabona
Alba Regia
Sophiane

Római korról lenne szó, nem kórról. Nem beteg még Győr városa.

*

Milyen élőlény a parazita?

veszélyes kutya
nincs ilyen élőlény
anyósom
élősködő

Idióta, illetve tagadó válasz. Törlendő.

*

Lehetséges a hordaváltás?

Igen
Nem
Nem tudom
talán

Eldöntendő kérdés, kezdő nem is tudhatja. Törlendő.
Szervusztok!

Obelix: Nyugi, nem a rosszindulat szól az adminokból, akik értékelnek, hanem figyelnek arra, hogy lassan fogyjanak a szemétrevaló kérdések. Ez a munka csak azért nem megy gyorsan, mert az IQ-negatív kérdések szaporodnak, hiába szólnak az emberek többször, hogy már hegyet építhetnének belőlük. A jogos törlés után meg jönnek sértegetni.

Ha kérdést akarsz írni, inkább küldd el nekem. Végigszőrszálhasogatom, és esetleg, ha a megfelelő topikba is beleírod, esetleg mások is véleményezhetik. Amit átenged a társaság, azt könnyebben engedi át az admin is.

A tranzisztor kivezetéseit nekem még általános iskolában, technikaórán tanították. Sokkal többet ugyan nem, de legalább hallottam róla.
Dátum: 2009.06.28. 07:38:47
Szervusztok!

A mai termés:

Mi jelent a Fezen?

Könnyű-zenei fesztivál
Egy állat
A balta népi elnevezése
Egy csillag

A feltevő tanuljon meg magyarul, mielőtt kérdez. Törlendő, mert értelmetlen.

*

Hány részes a Viasztestek című film?

nincs ilyen film
sorozat, még nincs vége
1
2

Ha nincs ilyen, miért kérdezed? Törlendő.

*

Kovács István "koko" mikor szerezte meg a WBO világbajnoki címét?

2000
2003
2001
1999

Érdektelen, helyesírás, törlendő.

*

Melyik név nem ugyanazt a halat jelöli?

ponty
carp
cod
rabsic

Szótár, nem idevaló. Törlendő.
Dátum: 2009.06.28. 07:12:54
Szervusztok!

Az az érzésem, hogy ez az ötlet egy dukátlehúzás, de azok, akik megérdemelnék, akár a fórumos munkájukkal, akár a játékban elért eredményeikkel, azok nem fognak licitálni.

Így most majd elmegy 3790 dukátért a lehetőség, és valaki olyan nyeri, aki még a nevét sem tudja helyesen leírni, vagy flancolgat, és így lesz a győztes p3t1K3. Remélem persze, hogy nem így lesz. Valóban jobb megoldás lenne, ha végigböngésznék az adatbázist, és a nagyon nagy sikerek, és a jószándékú segítséget nyújtók kapnának lehetőséget ötletelésre. Kócos, vagy Cyron például megérdemelné, illetve Trueblood. Utóbbi a törlés ellenére, mert sikerült neki, ha régebben is, de utolérni a topot.

És ne automatikusan a karakternév kerüljön a lapra, hanem ötletet adhasson a játékos, amiben persze szerepelhet a karakterneve is, így a rossz nevet használó játékosok, mint a fent említett hipotetikus játékos is, felhasználhatnák az esélyüket, s nem csak eldobálnák a dukátjaikat.
Szervusztok!

Sunyista: Baromi nagy mázlid volt, hogy jószívű admint fogtál ki. A jelölt helyes válasz ugyanis azonnal törlést ér.
Szervusztok!

Szerintem elég ismert vers, tehát mehet, de várj még véleményt.