Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.11.17. 06:50:44
Szervusztok!

Itt az a szósz, hogy letesztelik három ember mintáit, aztán a TV közli, hogy a vizsgált hatvan ember fertőzött... noha a vizsgálat futamideje akár több napos is lehet, tehát akár még le sem futott a teszt.

Innentől minden, a TV-ben bemondott adat gyanakvással kezelendő.

A másik téma: Bika: 15000 fertőzött emberből 75 halál, az nagyjából a normál influenza halálozási aránya: statisztikailag fél százalék. Ez már a hibahatáron belül van, ami öt százalék lenne, bőven valószínű, hogy akikre rámondják, hogy H1N1 influenzában haltak meg, azoknak csak jelen volt a szervezetében, és egyéb fertőzésben halt meg valójában, de a médiának jól jön, pánikot kelteni. Ne higgy el mindent, amit a TV mond, manapság már nem megbízható információforrás.
Dátum: 2009.11.17. 06:41:14
Szervusztok!

Mik/kik azok a Wookie-k?

Egy toalettgyár
A Star Warsból ismert szőrös faj és a Kashhyk-ról származnak
A kövek alatt lapuló giliszták egy vállfaja
Egy étterem felszolgálói

Helyesírási hibák halma, és jelölt helyes válasz. Magyarországon a faj nevét simán vukinak írjuk. A bolygójuk neve meg helytelenül van írva, a helyes: Kashyyyk. Amúgy meg Star Wars univerzum, avagy magyarul, ha már magyar oldalon játszunk, és van magyar címe: Csillagok Háborúja.
Dátum: 2009.11.16. 05:10:23
Szervusztok!

"Kissé" elfüstölt az agyam a következő kérdésen:

Alaszka mikor vált az Amerikai Egyesült Államok tagállamává?

1958. december 29.
1958. május 20.
1959. május 20.
1959. január 3.

Napra pontos adatot kér a drága, egy hazánkban teljesen lényegtelen esemény tekintetében, és a válaszai egy éven belül vannak, ráadásnak még megtévesztő is, az emberek a két azonos nap közül választanak, hogy valószínűleg azok valamelyike a jó.

Kérném törölni, de addig a helyes válasz január 3.

***

Brancaleone: A kérdés elfogadható, elvileg az általános iskola felső tagozatán már tanítják a tényt, hogy a helyes válasz négy. Elvileg még a nukleotidok neve sem speciális. A képletük már az lenne.
Dátum: 2009.11.14. 07:32:01
Szervusztok!

Kócos: A H1 és at N1 két különböző, a víruson megtalálható fehérjelánc-típus. Ezért mondom, hogy lehetséges keresztimmunitás már azoknak, akik valamelyik fehérje ellen már kaptak oltást. Konkrétan annak eddig nem néztem utána, hogy hányféle típusa van ezeknek a fehérjéknek, de aki valamelyik ellen immunitást szerzett, az az olyan törzsek ellen védettebb, mint az oltatlan ember, amelynek az egyik komponense ellen már oltották, avagy átvészelte. Az oltatlan ember csupán nem tudja nevesíteni, hogy épp melyik típus ellen védett.

Ha meg kialakul súlyos szövődmény, az pech, nem az orvos, és nem a beteg hibája az esetek nagy részében. Az említett tojásallergiás esetben az orvos, és valószínűleg inkább a gyártó felelős, pontosabban az az orvos, aki beadta a gyógyszert, holott tudni lehetett, hogy tojásban készült az ellenanyag, főleg, ha az elhunyt tojásallergiájáról is tudott.

Ha nálam alakul ki szövődmény, az IJ kategória, az orvost, meg a médiát nem kárhoztatnám, olyan arányok mellett, amilyenben a súlyos mellékhatások bejöhetnek, már a lottónyeremény is esedékes. :-D
Minden döntésnek van következménye, főleg, hogy nem oltathatom magam a léguti nyavalyáim miatt. Innentől nem kérdés: Nem tehetem meg, mert jó orvos nem adja be a böketet, ha akarnám, sem.
Dátum: 2009.11.13. 07:22:51
Szervusztok!

A leglényegesebb dolog szerintem, hogy egyetlen dologban újdonság a mostani influenzavírus: Vagy tévesen becsülték fel, hogy melyik törzs indul el, vagy két törzs kezdett fertőzni egyszerre, amelyikből az egyikre nem számítottak. Pletykaszintű információk szerint a H1N1 törzs már okozott járványt, valamikor 1968 előtt, tehát az idősebbek elvileg már találkoztak vele.

Emellé azt se feledjük, hogy a madárinfluenza hasonló pánikot okozott, mostanra meg kb fütyülünk rá, ráadásnak annak a típusa H5N1 volt, tehát aki akkor oltatta magát, már részben védett kéne legyen. Jelenleg a pánikkeltés azért megy, hogy bizonyítsa a WHO, hogy szükség van rá. Az, hogy nálunk az oltásból is politikai kérdést csináltak, már nem is meglepő.

Én most, nemrég estem át egy influenzán... bár nehezebben kicsit, mint szoktam. Valószínű, hogy az újat kaptam el, de már felesleges oltatnom magam... meg nem is adnák meg az oltást, van egy idült léguti problémám (orrmelléküreg-gyulladás).

A halálozási adatok nem rosszabbak, mint egy normál influenzánál, akik eddig elhunytak, öregek voltak, és betegek. A tizenöt éves gyerkőc meg a vírus nélkül is tüdőbeteg volt, tehát az, hogy a vírus által okozott fertőzés elvitte, a sajnálat ellenére várható volt. Nem kell bedőlni a pánikkeltésnek.
Szervusztok!

Flasi: Az első kérdés helyesírási hibás, de jó. Sorolom:
Második válasz: Össze zavarja helyett összezavarja, utána esetleg kellene egy vessző is.
Harmadik válasz: elgépelés: Bizonyosból kimaradt az o.
A negyedik válasz: Felhő képződés helyett felhőképződés.

A másik kérdés:
Az első verzió valóban szótáras, és ezzel túl egyszerűvé válik, a második verzió jó, de helyesírási hibás.
Folyadékkristályos egybeírandó, s nagyon gyanús nekem, hogy a plazmakijelző is egybeírandó.
Szervusztok!

Flasi: A bemásolt kérdésemhez hasonlóval nem találkoztam. Ezzel együtt igazad lehet, 200000 körül lehet már a kérdések száma.

A kérdésed is helyesírási hibás, mint manapság sok fiatalé. Át kéne nézni az igekötős igék helyesírását, nagyon zavaró a megírta helyett a meg írta, és társai. Ez természetesen mindenkinek szól, aki ilyen hibákat vét.

Milyen jármű a batiszkáf?

Önjáró mélytenger kutató hajó.
Magas légköri meteorológia léggömb.
Az ISS Nemzetközi Űrállomás "mentőcsónakja".
Nagy mélységű kontinentális lemez szonda.


Itt javítani kellett volna a mélytenger kutató hajót, a jobb a mélytengeri kutatóhajó lett volna.
A második válaszodnál Magaslégköri meteorológiai léggömb a használhatóbb, nyelvhelyesebb.
Aharmadik válaszod nyelvhelyes, a negyediken törnöm kell még a fejemet, hogy ne szaladjak egyéb hibába, de ez is hibás.

Mint látod, én visszaküldtem volna neked a kérdést helyesírással.

***

Vodkáslecsó: A dátum önmagában hibás, mert a kutyát nem érdekli. Kérdezz a maciról érdekesebbet, talán lehetséges a száraz adatnál jobbat is kérdezni.
Szervusztok!

Flasi: Sértegetsz egy olyan fórumon, ami azért van, hogy a játékosok, akiknek a kérdéseit általában elfogadják, segíthessenek azoknak, akiknek valamilyen okból a jó kérdésfeltevés nehézséget okoz.

Akadnak köztünk kvízadminok is, valószínű, hogy nem is csak egy-két személy. Mindenki emberként bánik a másikkal, tehát a stílusod nem erre a fórumra illik. Akadnak fórumok, ahol elfogadható az ordibálás, és a sértegetés, ez nem az. (Amellett nem is chat, nem árt figyelni a helyesírásra.) A hozzászólásaim nagyobb része meg pont a hibás kérdések javításából adódik, lassanként nem árt megint nekiállnom pár elszabott állapotban bekerült kérdést is megkritizálni.

Nem vagyok kvízadmin, de nem is bánom, bár közel annyi kérdést válaszoltam meg helyesen, mint ők. :-D

Mellesleg három napja fogadták el a kérdésemet:
John Loudon McAdamról kapta a nevét a makadámút. Ki volt ő?

Angol tudós
Skót mérnök
Walesi nemes
Ír feltaláló

Gondold végig, mi erre a helyes válasz, és tán ráérzel arra, hogy merre haladj a kérdésekkel. de Zoltanszon aláírásában is átnézheted a linket, az is sok hasznos tanácsot ad. (Bár ez a kérdés lehet, hogy pont nehézke lesz, hajtson rá, aki pontosan tudja! :-D)
Szervusztok!

Flasi, a stílusod botrányos, szedj fel egy kis kultúrát, mielőtt billentyűzetet ragadsz.

A kérdésedről: úgy, ahogy megkérdezted, a kérdésed egy száraz statisztikai adat, ami a kutyát nem érdekli, tehát érdektelen is.

Ha úgy kérdezed meg, hogy hol van a világ legnagyobb emberalkotta gödre, amely 2009-es adatok szerint akkora, amekkora, és értelmes, logikusan kitalálható válaszlehetőségeket adsz, akkor talán átmehet... de még akkor sem kezeskednék érte.
Én nem csak amerikai választ adnék meg, hanem kínait, oroszt, esetleg indiait, vagy bármely más, nagyobb területű országot, azonos egységig, mint az amerikait, ügyelve arra, hogy valós neveket használjak.
Szervusztok!

Ösvényjáró nem lát tovább az orránál. Mindenkire a saját, egész napot, és éjszakát felölelő szuperportyázó stílusát akarja ráerőltetni, miközben (intelligensektől elnézést!) a segge alá toltak egy szövetséget, mert maga egyedül szivarvéget sem ért volna, és most osztja az észt.

Igen, vannak olyanok, akik a manakonstrukciót, és a törlés előtti mindent beépítést gerinctelenségnek tartják. Igen, én is egy vagyok közülük.
Közepes játékos vagyok, mert nem dumálok le senkivel semmit, ha összejön a küldi, jó, ha nem, akkor majd összejön később. Ja, ha valaki megtámad, és visz tőlem LE-t, akkor annak egészségére... mert ennek az esélye 5%. Nem töltöm az egész napot a Végzetúr mellett, tehát nem érhetem utol azt, aki aludni is csak perceket mer. Tegye, nekem nem tud ártani.

Addig viszont nem lehet sokat kezdeni Ösvényjáróval, amíg meg nem tanulja, hogy nem csak az ő útja vezethet sikerélményhez, hanem másé is, azaz nem csupán ő van, aki szuper játékos a haverjaival együtt, és mindenki más, aki pancser... Van, aki idő, pénz, avagy gerinctelenség hiányában (ez utóbbi az etikus játékos) nem tud olyan fejlődést felmutatni, mint ő.

Akik meg bónusz nélkül is sikeresek, azoknak gratulálok, Ösvénymester nincs közöttük. Mellesleg a pókok érdekes módon leszálltak rólam, mióta rájöttek, hogy túl sok TP-t visznek a minimális mennyiségű LE-hez. Lehet, hogy pont ezért nyafog Ösvénymester is, mert voltak, akik gyorsan tanultak a hibáikból, és vállalják, hogy nem tökéletesen kezdték a karakterfejlesztést? *gonosz*

Ha netán valaki sértést olvasna ki a hozzászólásomból, mindenkitől elnézést kérek, kivéve Ösvénymestert, a legszentebb pókprófétát.

Módosítás: elgépelés, és gratulálok Wildfishnek, jó pillanatban támadott. :-D
Szervusztok!

Amena, mellényúltál. Ezt a kvíz 4. topikba kellett volna, nyugodtan oda lehet írni alá, hogy speciális, törölhető.

Dühöngeni felesleges, a fórumon nem igazán elfogadható nyugtatónak, az asztalra csapni otthon a gép előtt (vagy a munkahelyen) hasznosabb.

***

Zoltanszon: Köszi a kiegészítést, én nem is tudtam, hogy létezik ilyen filmjük... viszont tény, hogy akkor valóban hibás az a válasz is.
Sziasztok!

Tény, hogy kell belefeccölni energiát... de ezért te tulajdonképpen végtelen építhető LE-t kapsz, erőforrás felhasználása nélkül. Ez a hiba, meg az, ahogy egyes villogni akaró újrakezdők alá felépítik vele a szövetséget.

A szakértelem kivételével máris nézhetnének az újrakezdők, hogy nem terem oda két nap alatt a teljes szövetség. Ezek mondjuk nem érintenek engem, mert egyelőre magasan felettük vagyok, de engem is zavar, hogy arcoskodnak, mikor ajándékba kapták a teljesen felhúzott szövetséget.

Ha újrakezdeném, akkor én ilyet nem kérnék senkitől, becstelennek tartom. Ha csinálok valamit, azt én csináljam, és ne mások ajándékaként kelljen elfogadnom.

Lehet, hogy te is ajándékba kaptál egy szövit? Mert úgy csak magadra kellett költened a LE-t a konstrukcióig, ahogy az újrakezdő pókoknak is. Aki meg magának építi a szövetséget, az a szerzett lélekenergia egy részét mindenképpen kénytelen a szövetségre fordítani, tehát gyengül az újrakezdőkhöz képest.
Szervusztok!

Ösvényjáró pont az előnyös oldalán áll a kardnak, persze, hogy védi. Aki abba akarja hagyni a játékot, az törölje a karakterét, az előtte felszabadított LE-hegyeket meg nyugodtan beteheti a nagy szövetségbe is, ha be akarja. Aki magasszintű szöviben építő, az kevesebbet árt, mint egy tizedik szint alatti karinak felépített teljes szövetség, amit a manakonstrukcióval és a felejtéssel a törölni készülő nagykari felhúz, 1000 LE árán.

A manakonstrukció pedig egy nagyon elhibázott képzettség, nullázni kéne mindent, amit azzal építettek. Nem visszaadni, hisz nem fektetett semmit az építésbe, csak amire nem volt szüksége. Akkor mindjárt látszódna, hogy ki mennyit épített valódi erőforrásból... de az építésbe, és a kútfeltöltésbe most sem kéne, hogy beleszámítson a konstrukció. Könnyen dumálnak, akik számára a varázspont nem érték, mert szórhatják a pénzt varázsitalokra.

Ha pedig újrakezdő valaki, akkor legyen bátor, és saját erőből szenvedje ki az Akadémiát, az Epikusokat, ne egy nagykari építse fel neki, hogy ő villoghasson a szuper karijával.
Szervusztok!

Idézet: Fonixportal - 2009.10.06. 07:13:28
Nos ez igen érdekes előzöleg is filmes kvíz kérdést tettem fel és érdekes módon azt elfogadták a mostanit pedig nem ez miért nem jó ime

Legutoljára feltett kérdésed
Melyik az a Bud spencer Terence hill film amiben kettős szerepben láthatjuk őket?

Bunyó karácsonyig
Pirinyó behemót és a jó fiú
Nincs kettő négy nélkül
Külömben dühbe jövünk

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

És ez volt az elöző ami pedig jó volt nos mi a külömbség akkor a két kérdésem közt?????

Melyik az az Arnold Schwarzenegger film amiben mozihőst játszik?

Végképp eltörölni
Ítéletnap
Az utolsó akcióhős
Total Recall - Az emlékmás

A kérdésre eddig 22 jó és 6 rossz válasz érkezett.


Szerencséd, hogy nem vagyok kvízadmin, az átment mozis kérdésedet primitívvel dobtam volna vissza.

A fennakadt kérdéseddel több gubanc van így ránézésre:
A másodikként adott válasz -tudtommal- nem létezik, tehát eleve megjelölt hibás válasz.
A negyedik válaszban helyesírási hiba is van, elgépeltél egy n-et. A film címe helyesen: Különben dühbe jövünk.

A kérdésben a színészek neveit nem választottad el egymástól, én kötőjelet használtam volna, illetve nem feledem el a vezetéknevüket nagybetűvel írni. Sőt, a film után kellene egy vessző is, mivel egy tagmondat határán van.
Dátum: 2009.09.27. 06:43:13
Szervusztok!

A mai bosszúság:

Mikor bukot el a Római birodalom keleti része?

591
524
412
476

A kérdés úgy rossz, ahogy van. A válasz alapján a Római Birodalom nyugati részének bukására kérdez, ráadásnak a múltidőt sem tanulta meg rendesen képezni.
Szervusztok!

Wyhar: Visszadobják a módosítás után helyesírással. Anonymus nevét elkarmoltad.
Szervusztok!

Zakar: Csámpás István fals lehet, mert nem biztos, hogy létező. Kis Pippin nevéből szerintem kimaradt egy p betű. Emellett esetleg nem ártana odatenni, hogy frank uralkodóról van szó. Kövér Alfréd létező uralkodó lehetett, talán épp a helyes válasz.
Szervusztok!

Halott Angyal: Az a csatorna, amit te emlegetsz, az egy bizonyos politikai párt szócsöve. Nem fogalmazhatok finomabban, mert nem lehet.
Pont emiatt sokan nem is nézik. Éppen ezért, bármilyen adatot emelnek ott ki, az speciális ismeretet igényel.

Amellett nekem még azt tanították, hogy '56 bűntény volt. Ez a TV-ostrom is bűntény volt, a jelenlegi hozzáállás szerint. 2110-ben majd már talán objektíven lehet az eseményről kérdezni, de addig inkább ne tedd. (Az utolsó évszázad történelme mindig problémás, mert még élő személyek szubjektív visszaemlékezésein alapul a történelem. Amikor már a résztvevők elhunytak, akkor kezdődhet a hiradások, és a papíralapű újságok segítségével a történtek objektivizálása.)
Dátum: 2009.09.17. 09:18:17
Szervusztok!

Mortimer: egyelőre bármekkora Egészséggel Ép-szűkében lennék... Kell még pár szakértelem, mire nekieshetek a tulajdonságnöveléseknek. Az egészségnövelés önmagában nem old meg semmit, csak annyit jelent, hogy többen támadhatnak meg, mire elfogy a támadási lehetőség (Akár Ép, akár egyéb korlát miatt). A támadóim felét verem, szintben kezdek korrekten erős lenni... de a felülről támadás akkor is gond lenne, ha 200-as Egészséggel rohangálnék.

Neked kevésbé van ilyen gondod, elől rohansz. Tedd, de ne feledd: az élen rohanás teljesen más taktikát igényel, mint az átlagszinten való manőverezés. VF nélkül nem lenne esélyem erősödni, a jelenlegi helyzetben már az élhez hozzáerősödni állandó felügyeletet igényelne a játék (szó szerint, alvás esélytelen stílusban, hónapokig), s erre nincs időm. Elől hasznos a sima Egészségnövelés, középtájon, ha nincs mellé megfelelő(nek érzett) szakértelem-, és egyéb tulajdonságszint, csak vízfejet generál, ahogy minden teljesen egyirányú fejlesztés.
Dátum: 2009.09.17. 08:48:05
Szervusztok!

Szinthuszároknak valószínűleg nincs... és gond, mert a táp beszerzése befektetést is igényel. Alacsonyabb szinteken, ahol az aktuális Ép befolyásolja, hogy mennyit párbajozhat valaki, bizony kell gyógyítani az állatokat. Nem mindenkinek van ugyanis lehetősége/pénze elegendő gyógyitalt venni. Ugyanez a helyzet a Transzcendális projekcióval is. Az élen szükségtelen, de a mezőnyben néhány LE sikeres levédése is komoly előny lehet.

***

Küldetések: Az epikus tárgyat nem mondtam, hogy kell... beszélje le a szövetségével a játékos. (Tudom, az élen vannak olyanok, akiknél a kicsik ilyen segítése nem divat, mert sajátmaguk elől húznák el a forrást. A beírásokból legalábbis ez szűrhető le.)

Én nem tápoltam, nem beszéltem le senkivel semmit. Nagy hátrány, hogy emiatt a rabolj x LE-t küldetések befagyasztanak, mert vagy sikerülnek, vagy sem. Akadt olyan is, hogy a sikeres portyát egy nálam alacsonyabb szintű ellen vertem végig, naponta kétszerütlegelve szegényt. Utána bocsánatot is kértem tőle, mert csúful játékromboló a folyamatos verés.

Ebből kifolyólag az epikus küldetések a majd hamarosan kategóriában vannak... de a szövetségi epikusba nem fogok tudni akkorákat sebezni, amekkorákat kérne. Nekem a sebezz 3000-et az Epikusba fagyos küldi lesz, a másik talán, sokhét alatt teljesíthető... de az előző miatt soha meg nem kaphatott. Ha megkapható, akkor is hónapokra fog megfogni küldiszinten... de ez van. Aki leszervezi magának a küldetést, az meglepődik, ha egy mankó nélküli közli: az élen rohanók miatt a hátszél nélküli játékosok számára akár megoldhatatlan lesz egy küldetés. Ez is ilyen, és a fejezz be két épületet! küldetés is nehézkes lehet, ha a szövetség alól kifutnak a nem lebontható épületek.

Számba belekötést felejtsd el, a klaviatúrára csaptam. Nagyságrendileg nem tudok nekimenni teljes Ép-vel az Epikusnak, vannak felettem játékosok, akik ütnének. Tudod: mindig van nagyobb hal, csak az élen lévő időmilliomosok nem találkoznak vele. (Gonosz megjegyzés: KH az élen állóhoz képest plusz tíz szint, és az elsőharminc karaktert a szintkorláton túl is támadhatja... Ez lenne az a helyzet, ami leképezné részben az alacsonyabban lévő állapotokat. Emellett nektek sem lenne esélyetek olyan egyszerűen Epikusozni.)
1000 Ép környékéről leüt nullára az Epikus, szerencsés esetben a varázslatából, de több Ép-vel nekimenve a támadás lehetetlen, mert mire ütnék, valami camper leüt sok plusz szintről.

Módosítás: Affene, most is pont ráfáztam, hiába vertem el a támadót, gyógyulhatok fel, hogy térkapuzzak, vagy epikezzek. Nem tréfálok, hogy nincs lehetőség alacsonyabb szinteken komoly Ép-t összespórolni Epikütésre, a gyógyitalok LE-be kerülnek, a kevesebből az ember nem erre fog költeni, regen gyakran épp töltődik vissza. :-D