Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Toner: A Golgi-készülékről tanulnak (tanultak régebben) a gyerekek az iskolában. Az orvosi latin viszont nem tananyag, talán a gimnáziumi biológia-tagozaton, és az egészségügyi szakközépiskolákban tanítják ezt az egyetem előtt. Emellett meg rák képződhet bárhol a szervezetben, a vesében is. Ezesetben pedig két jó válaszod is van.
Dátum: 2010.04.13. 06:47:35
Szervusztok!

Hány fok az egyenes szög?
90
360
115
180

Az egyenes szög annyi fok, amennyi a hőmérséklet az adott helyen, ahol a szög van. A kérdés az egyenesszögre vonatkozott.
Dátum: 2010.04.12. 07:03:58
Szervusztok!

Volt egy kérdés, sajnos nem másoltam ki. :-(
Mit nevezünk spanyol csizmának?

Itt a válasz a kínzóeszköz volt... viszont azt spanyolcsizmának nevezték, egybeírva. A spanyol csizma az Spanyolországban gyártott lábbeli.

***

Szly: A Martin-regényciklust ajánlom, hogy olvasd el, a fantasy történet ellenére remek bepillantást nyújt az uralkodó osztályok hataloméhséges világába. A technika ma is hasonló, csak az eszközök mások. Ha a Végzetúrral játszol, talán nem lesz számodra teljes mértékben zavaró a regény környezete. Jelzem: nem meséskönyv.

***

Módosítás: elkarmolás.
Szervusztok!

Casey: Ha a kérdéseket is így írtad, minden játékos nyert azzal, hogy nem ír(hat)sz több kérdést. Azért nem ártana megmutatnod, hogy milyen kérdéseket is írtál, hadd lássuk, hogy te mit érzékeltél általános műveltségnek. :-D
Szervusztok!

Kócos: Gondolkodtam rajta, hogy kiigazítom szakirodalomra... ezek szerint tényleg kellett volna. Sajnálom, hogy ennyire kötekedő hangulatban ébredtél.
Szervusztok!

Kócos: Az abszolút nulla fok századra, vagy esetleg további tizedesjegyekig történő ismerete nem követelhető meg mindenkitől. Emellé a -273,15 és a -273,16 Celsius-fok értékkel is találkoztam már, irodalmi adatokban. A játéknak nem tiszte letenni a garast egyik érték mellett sem, ha egy átlagos ember egész fokra ismeri az adatot, az a mindennapi élethez elegendő.

***

Drayen: Javítsd ki az elgépelést, és tedd fel újra. Nem veszítettél a visszadobással semmit, nem kell újabb 100 helyes választ adnod. :-D
Szervusztok!

A kérdés ráadásnak erősen megtévesztő is lenne így, hisz a válaszok egyetlen karakterben különböznek. Óvakodni kell az olyan válaszlehetőségektől, amelyek lexikálisan pontos adatot kérnek.

Ha még nem szerepelne a kérdésed, én azt mondanám, hogy ne végződjön minden válaszod 3-ra, hanem csak a helyes. Így nem lenne nehéz, és közelítő emlékekkel is megválaszolható lenne. Még egyszer mondom azonban: a kérdés már szerepel, tehát a tanács a későbbi hasonló kérdéseidre vonatkozik.

Ja: Lexikálisan pontos: dátumnál például napra pontos adat, ilyenkor szoktak dühöngeni, hogy az órát-percet nem kérded-e.
Dátum: 2010.03.28. 06:40:39
Szervusztok!

Idézet: T0m1k4 - 2010.03.27. 20:59:34
A rendszerváltást követően ki volt e leghosszabb ideig miniszter elnök (1989-től 2008-ig terjedő időszakban)?

Orbán Viktor
Antal József
Gyurcsány Ferenc <--- és ezt jelöli meg jó válasznak
Horn Gyula

Azért a kérdés feltevője simán kimeriti a beteg barom fogalmát... De az se gyenge, hogy ilyen egyáltalán bekerül az adatbázisba...

A minősítéstől tartózkodj, a kérdés jó, csupán pontatlan kissé.

A megadott időintervallumban keresgélj, a legtovább hivatalban lévő miniszterelnökre kérdez rá, ez pedig Gyurcsány Ferenc. Horn, és Orbán négy évig, Antall József pedig három évig (haláláig) volt hivatalban.

A benne levő helyesírási hibák javítása után elfogadható lenne. A hibákat én vastagítottam meg, és a zárójelben megadott intervallum elé elkéne egy határozott névelő.
Dátum: 2010.03.25. 09:43:31
Szervusztok!

Wuher: Nem kötelező csinálni, valóban. Ne tedd, ha nem akarod.

Azonban vannak, akik nem ősköveznek, mert nem tudnak, vagy akarnak pénzt költeni a játékra. Én is ezek közé tartozom. Számomra az, hogy egy ilyen, hosszú időt igénylő feladat elvégzésében segítek, amennyit tudok, az a fizetség a játéklehetőségért.

Nem mellesleg 230000 kérdésnél járhat már a kvízadatbázis, számold ki, hogy az hány füzetbe férne bele, ha minden sor egy kérdés. Elég méretes összeg jönne ki, a kérdéseket ezért sem kategorizálhatja egy ember, mert szubjektív dolog. Az, hogy többen csináljuk, objektívebbé teszi a besorolást. Elméletben vállalhatná egy ember... de akkor a napsugaras életben nem lenne kész vele, hisz csak a vadászat során férünk hozzá a kérdésekhez.

A Behosok egy nagy feladathoz a segítségünket kérték. Ha ez neked nem tetszik, ne segíts, de még egyszer ne merj erkölcstelennek nevezni bárkit, aki hajlandó segíteni, akár a LE-ért teszi, akár jószándékból. Az utolsó bekezdésedért minden tisztességes játékos nevében jogosnak tartanék tőled egy nyíltszíni bocsánatkérést, akár segít a kategorizálásban, akár nem.
Dátum: 2010.03.24. 09:49:27
Szervusztok!

Valószínűsítem, hogy nem csak egy-két filmzenés kérdés akad a kvízadatbázisban. A Filmek alá esetleg elférne egy filmzenék kategória.
Dátum: 2010.03.21. 05:28:51
Szervusztok!

Békás: Nem kötelező csinálni. Dönthetsz úgy, hogy ez a fikarcnyi LE nem kell neked, mert nem éri meg. Ordibálni, avagy gorombaságot mondani nem kell.

Engem ez a sóhajnyi hosszabbodás nem zavar, eddig megválaszoltam húsz kérdést két és fél perc alatt, most eltöltök vele akár öt percet is. :-D
Dátum: 2010.03.12. 07:21:01
Szervusztok!

Endyrrel egyet kell értsek, a LE-jutalom "kötelezővé teszi" a kategorizálást, a kiégett őskő viszont nem.
Szervusztok!

Zoltanszon: Használd nyugodtan... bár én a magyar ABC utolsó betűjét tekintettem. :-D Ám az Excellben mindig van újabb sor, legalábbis én még nem értem a végére. :-D
Szervusztok!

Kócos: A Sudoku tényleg nagy móka, tanusíthatom. :-D Bár ahhoz hangulat kell. Vedd hozzá a grafilogika-típusú rejtvényeket is, meg az Olasz módrát. :-D

Ha nem vagy top optimalizátor, akkor elvileg kevés alkalommal látni téged sírni különböző változtatásokért, avagy után... döntsd el, hogy ez mennyire igaz rád.

Annak kategorizálod a játékomat, aminek akarod. Annak tartasz, aminek akarsz, amíg az erkölcseimet nem kérdőjelezed meg. Tudod, a vélemény önmagában senkinek nem árt, ha meg a véleményed kimutatására fizikai lépéseket tennél (ahogyan biztosan nem fogsz, mert eddig egyenes embernek ismerlek, csak véleménykülönbségünk van), arra meg lehetne tenni a törvényes ellenlépéseket.

Tényleg elpáholom valamelyik szerveren a karidat? V1-en logikátlan, de V3-on meglehet... bár nem hiszem, hogy annyira kétbalkezes lennél, hogy elverhesselek. :-D Másutt viszont nem játszom. :-D

Ja igen: Várom a következő eventet. Remélem, majd tudok valami számottevőt is tenni. Egy biztos: Nekem valószínűleg nem lesz gond a jutalmak elmaradása sem.

***

Kvízadmin-vita: A kvízadmin, ha nem fér hozzá az adatbázishoz, nem tud keresni sem benne. Viszont, akiről tudom, vagy sejtem, hogy az, az bizony művelt ember, és nem egy témában múlna felül engem, vagy a legtöbb játékost hozzáértésben. Mondom ezt úgy, hogy többször volt nézeteltérésem az egyikükkel, és mindig tudtunk valamilyen nyugvópontot találni.

Én, mint játékos, biztos vagyok benne, hogy a kvízadminok nem élnek vissza a tudásukkal, ugyanis nem jelentkezni kell, mint hiszed, hanem felkértek néhány játékost, hogy segítsen nekik. A felkérést azok kapták, akik arányaiban addig is a legtöbb helyes kvízválaszt adták... innentől egyértelmű számomra is, hogy akkor is nyernének, ha öt másodperc lenne a válaszidő kérdésenként a kvízolimpián.

A saját eredményemet nem szégyellem: 45-48 helyes válasz nagyjából 350 másodperc alatt. Nem guglizok ki semmit, a melyik ezredrangú színész/sportoló miben/hol (nem) játszott típusú kérdések meg nem érdekelnek, ezeken szoktam bukni az olimpiákat. Én ne merjek indulni, mert téged nagy valószínűséggel legyőznélek?

A kvízadminok a legbecsületesebb játékosok, ahogy ismerem őket a fórumról. Így emlegess csalást velük kapcsolatban. Elvileg ugyanis bárki visszaélhet azzal, hogy hozzáfér egy adatbázishoz. Miklós válasza teljesen korrekt, és sajnos azt kell mondjam: legtöbb helyes válaszos díj, amit bárki megnyerhetne, már a játékosok miatt kell, hogy megszűnjön. Pont azért, mert azok, akik nem képesek még a guglit sem használni, nyafognak, hogy valaki, aki intelligensebb náluk, elnyeri előlük, és azonnal csalót kiáltanak, miközben nem is tudják, hogy az a nick nem teljesen máshoz tartozik-e.
Szervusztok!

Zééé: Aki a Google-ből, vagy a Wordből tanul helyesen írni, az megérdemli, hogy harsányan kiröhögjék.

Forgasd inkább a helyesírási szabályzatot, azzal többet érsz. Az IQ-teszttel meg vigyázz, egy olyant kitöltve csúf meglepetés érhet téged.
Szervusztok!

Kersai: Kultuszfilmet azok néznek meg, akik azt az adott filmstílust szeretik. Kultuszfilm az A Gyűrűk Ura is, de aki nem szereti Középfölde világát, avagy a fantasyt, az nem fogja megnézni, a stáblistát pedig főleg nem. Én is megpróbáltam megnézni a Mátrixot, mint kultuszfilmet, de nem bírtam elviselni, némelyik technikai megoldása bántotta a stílusérzékemet, holott pont azt a megoldást imádták benne sokan.

Ne gondold hát, hogy egy szimpla akciófilm minden szereplőjét megjegyzik az emberek. Én is láttam a filmet, utána gyorsan el is felejtettem, mert -számomra- zs-kategóriás celluloidpazarlás. Amellett meg lexikális is lehetett volna, a stáblistát csak a fanatikusok vágják be.
Szervusztok!

Byzon: Akik nyávognak, hogy jajj, ez túl erős, az túl gyenge, amaz engem nem érint, emezt meg nem tudom megcsinálni, azok nem játszanak, hanem optimalizálnak, avagy itt élik az életüket, itt vadásszák a sikert.

Akik nem nyávognak a változások miatt, hanem módosítanak a taktikájukon, azok játszanak. Te is a játékosok közé tartozol a hozzászólásaid alapján. Tőled sem láttam még olyan nyafogást, hogy valamit módosítsanak, mert te arra tervezted a karakteredet. Etalonként meg ugye a legelérhetőbb személyeket szokta venni mindenki, azaz az ismeretségi körét. Ha többen játszanak az IRL baráti körödből, az szerencsés, nagyobb mintaelemszámból "ellenőrizheted" az elképzeléseidet. Egyébként mindenki úgy tölti el az idejét, ahogy akarja. Hogy kiemeltem, hogy én játszom, az egy példa volt. Példálózzak veled? :-D

Az pedig már nem jelent élvezetet, ha mindig másodpercre belövöd, hogy mikorra kell a gép előtt lenned. Rövid ideig jelenthet élvezetet, hogy milyen jó szervező vagy, de utána nyűggé válik, mert mindent ehhez igazítasz, hozzászoksz. A topon már ezt látom a hozzászólásokban, hogy ha elveszítenek egy CsP-t, az nekik ennyi meg annyi hátrányt jelent.

Nézd meg a Zarknodos vitákat: ott látszik, hogy a top már nem játszik, előre szeretne mindent tudni, hogy számolhasson. Ez játék? Szerintem nem. Minden vélemény a fórumos megnyilvánulásokból szűrődik le egyébként, a felmerülő gubancok kezelésében. Összességében tűnik nekem úgy, hogy a két szélsőség (pókok és top) már nem a játék öröméért játszik, hanem egy borotvaéles versenyt vív egymással. (A pókok a pókokkal, a top egymás közt, az első helyért.)

Aki pedig nem szólal meg a fórumon, arra a véleményem nem vonatkozik, mert ugye nincs miből levonni a következtetéseket.

Módosítás: Mielőtt belekötne valaki: Ellenőrzés jelen esetben: Barátokkal, ismerősőkkel való megbeszélés, koncepcióegyeztetés, sikerek elismerése és tanácsok nyújtása, és ezzel a másik játékstílusáról ismeretek szerzése.
Dátum: 2010.03.10. 06:55:07
Szervusztok!

Ösvényjárónál magasabb, vagy alacsonyabb szintű vagy?
Ha alacsonyabb: próbálj te is portyázgatni, esetleg kérdezz tőle portyataktikát, és valósítsd meg, ami az idődbe belefér. Pókkarinak ő nagyon ütős, ha nem is etikus, amit csinál. Ekkor idővel óhatatlanul elhagy, mert ő majdnem folyamatosan játszik, és kikerülsz az ütőtávjából.

Ha magasabb szintű vagy nála, akkor egy ideig meg kell próbálni minél több időt tölteni a játékkal, lehetőleg úgy, hogy a vadászatod végére a gép elé tudj kerülni, és a kapott LE-t azonnal elkölteni. A másik dolog, hogy vadászni csak akkor, és annyit érdemes, amennyit 15% alatt töltesz. Ezt az időt alacsony ÉP, vagy hasonló megnevezéssel számolja a gép, ez néhány másodperccel követi a valósat. Ekkor a vadászatok alatt nem tudnak megtámadni, és a lélekenergiát fel tudod használni a fejlődésedre, Ösvényjáró meg lemarad, és soha többet nem fog zavarni.
Szervusztok!

Masterv: Én sem egész nap játszom, igencsak figyelem, hogy ha nem lehetek a gépnél valamiért, ne menjen vadászat sem. Mégis ritka baleset, hogy lopnak tőlem, ahogy Pinterdenestől sem lopnak, csak az energiahasznosítás által adottat.

Byzon, Kócos: Ösvényjáró megnyilvánulásairól megvan a nagyon negatív véleményem, ezt nem is titkolom. Ő, és a hasonszőrűek már nem játszanak, a siker mániákusai lettek. Itt, újrakezdve, esetleg szövetséggel körülépítve (emlékeim szerint talán ez utóbbi Ösvényjáróra nem vonatkozik) könnyen elérhetik a napi sikeradagjukat, a kezdők rommászivatásával. Ez nem játék, ezért volt az idézőjel. A top optimalizátorokra is ezért igaz, hogy ők nem játszanak. Ők patikamérlegen mérik, hogy mire mennyi idő kell... az sem játék.

Én játszom, ha megszívom valamiért, akkor módosítok a stratégiámon, de sosem leszek topjátékos, mert nem centizek annyira ki semmit. Ezért a legtöbb módosítás nem ér hátrányként, mert nem zavar az, ha egy-két LE-vel kevesebbet kapok az előzetesen számítottnál.

Módosítás: Byzon: Nem savanyú a szőlő, nem tartom etikusnak a pókstratégiát, főleg úgy, hogy kezdőket ütögetnek. Amikor Nephilia megtámadott, három támadás után leszállt rólam, mert a taktikájába nem fért bele a nullás portya, nullás kamrázással. A legtöbb esetben ugyanis ez várja azt, aki kamrázna. Ösvényjáró viszont a kezdők közt pókoskodik, és ezzel a magasabb szintű karakterek utánpótlását fogyasztja el.
Szervusztok!

Pinterdenes: Az energiahasznosítás egy olyan szakértelem, amivel Ösvényjáró, és a hozzá hasonlóan "játszó" karakterek a nulla LE-s portyákból is kapnak egy-két LE-t. Ez jóval kevesebb annál, mint amennyit egy ügyetlen játékostól szerezhetnének... de nekik elég.

Ha betámad is, nem kell vele törődni, játssz nyugodtan tovább. Hamarosan el fogod hagyni azt a szintet, ahova ő elér, és többé sosem fog megtámadni. Ő nem vadászik ugyanis, csak itt lebzsel, és portyázik. Ne törődj vele, egy kullancs, amit le tudsz rázni idővel. Pénzt nem muszáj a játékba fektetni, jó játékos anélkül is tud kellemesen erős karaktert készíteni.

Játssz nyugodtan tovább, mindig fogsz kapni támadásokat, de a legtöbb ilyen portyamániás az alacsonyabb szinteken van. Ne felejts magadnál sok LE-t, és drasztikusan le fog csökkenni a téged támadgatók száma. Ezt tapasztalatból mondom.