Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Nyílt kvíz adatbázis
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Nyílt kvíz adatbázis
1. hozzászólás - 2010.03.11. 12:55:32
Jelenleg egy nyílt kvíz adatbázis létrehozásán dolgozunk. Ez úgy fog kinézni, hogy akár a játékba való bejelentkezés nélkül is meg lehet tekinteni a kvízkérdéseket, téma szerint kategóriákra bontva. A kérdést és a 4 válaszlehetőséget bárki megnézheti, de a jó választ csak úgy kérheted le, ha előtte beírsz egy ellenőrző kódot. Lehetőség lesz - mindenféle tét nélkül - próbára tenni a tudását a játékosoknak, lesznek külön toplisták.

Mi a célunk ezzel?
1.) A kvízkérdésekre a válaszokat már most is meg lehet találni a keresőprogramok segítségével, ill. játékosok által összegyűjtött adatbázisból. Ha minderre a mi oldalunkon belül is lehetőség van, akkor legalább nem kerül hátrányba az, akinek esetleg nem volt hozzáférése ilyen adatbázishoz (vagy ne adj isten "scripthez").
2.) Régóta kátik játékosok, hogy a kvízt a VU-tól függetlenül is lehessen akár gyakorolni, és bontsuk témakörökre a kérdéseket.
3.) A kvízadatbázis nyitottá tételével reméljük, hogy további játékosokat szerezhetünk a Végzetúrnak.

A kvízolimpia alatt a kérdésekre adott válaszok nem lesznek elérhetőek.

Ezután szeretnénk majd azzal kapcsolatban is lépni valamit, hogy a kvízolimpia tisztaságát megőrizzük. A következő 1 vagy 2 kvízolimpián logokat készítünk, és ezek kielemzése után döntünk arról, hogy mi legyen a következő lépés. Egyik lehetőségként felmerült pl. a kvízkérdések grafikaként való megjelenítése.

Elsőként most annyit fogtok látni, hogy a kvízkérdéseknél a válaszadás mellett lehetőség lesz majd arra is, hogy besoroljátok egy kategóriába (matematika, művészet, filmek stb. + alkategóriák). A végső besorolás meghatározott számú játékos véleménye alapján történik. A helyes besorolásokért utólagosan lélekenergia jutalmat adunk, amelyet az ajánlásokkal együtt, naponta egyszer fogunk jóváírni.
Ha a kérdések jelentős része besorolásra került, akkor a már besorolt kérdések alapján létrehozzuk a nyílt adatbázist.
Pontszám: 7.69
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
2. hozzászólás - 2010.03.11. 13:04:26 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Jajdejo! Akkor egesz nap kvizelhetek? Oriasi! VUrol torolni fogok, mert amugy is csak azert vannak karaktereim, h tudjak kvizelni! Es mar tenyleg felhaborito volt, h csak akkor tudtam kvizelni, mikor volt csp! Koszonjuk!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 0
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
3. hozzászólás - 2010.03.11. 13:09:38
Van 117-es elementális, vadász csuka, végzet medálok!

Így is elég elolvasni a kérdést, gondolkozni, kikeresni, e mellé még érdemben kategorizálni is 1 perc magasságú vadaszat mellé?

Valami kegyetlen nagy puffert kéne találni, vagy vadászat nélkül lehessen előre kvízelni, vagy nem is tudom...
Pontszám: 6.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
4. hozzászólás - 2010.03.11. 13:33:37 (Válasz Birka #3 hozzászólására.)
Gondolom nem lesz kötelező kategorizálni.
Pontszám: 6.73
népszerűKistothFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
5. hozzászólás - 2010.03.11. 15:09:48
Hát az biztos, hogy nem fogok csak a kvízelés kedvéért oda járkálni, mert a sok agyalágyult kérdés miatt így is néha a falba vertem a fejem.
Ha viszont lehetne 1-1 kérdést ott a külsőn javításra beküldeni a fórumnál ez jóval hatékonyabb lehetne.
Pontszám: 9.27
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
6. hozzászólás - 2010.03.11. 15:11:56
Igy van, a kategorizálás nem kötelező.

Ez egy jó ötlet, meg tudjuk csinálni, hogy legyen egy gomb a kérdés mellett, hogy "hibás kérdés, jelentem" vagy valami hasonlót.
Pontszám: 9.38
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
7. hozzászólás - 2010.03.11. 16:15:26
Az is nagyon jó lenne, ha csak lehetne (nem kötelező jelleggel) osztályozni a kérdéseket, ahogy pl. a kalandokat is. Nyilván nem osztályoznák a legtöbben, viszont a technikailag helyes, ámde abszolút bugyuta kérdések ("Hogy hívják az öreg papot az Ördögűzőben?") talán kiesnének.
Pontszám: 5.14
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
8. hozzászólás - 2010.03.11. 16:18:59
Üdv!

Szerintem egy kérdés osztályozása még relatívabb, mint egy kalandé.
Én úgy látom, hogy hibás kérdés jelentése egyszerűbb és egyértelműbb.

Tudható, mikortól kezdődik a kérdések osztályozása?


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.77
fórumozóViharfelhoFérfi
Végzetúr tehetség
164 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
9. hozzászólás - 2010.03.11. 17:33:41
Szeritem 100%, hogy csak kvízért jönnének játékosok. Amit ismerek (Kvízp*rt) ott tényleg olyan brutál kérdések vannak hogy felborulok a székkel.

Szerintem jó ötlet
Smaragd 4 life
Pontszám: 3.19
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
10. hozzászólás - 2010.03.11. 19:36:35 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.03.11. 12:55:32
. A helyes besorolásokért utólagosan lélekenergia jutalmat adunk, amelyet az ajánlásokkal együtt, naponta egyszer fogunk jóváírni.


talan szerencsesebb lenne kiegett oskovet adni jutalmul, igy az emberek nem ereznek kotelezonek (a tap LE miatt), es nem lenne az a fanyar "nincs kedvem csinalni, de ha mas csinalja, akkor lemaradok" erzes ha kihagyjak
Pontszám: 7.74
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
11. hozzászólás - 2010.03.12. 07:21:01
Szervusztok!

Endyrrel egyet kell értsek, a LE-jutalom "kötelezővé teszi" a kategorizálást, a kiégett őskő viszont nem.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.60
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
12. hozzászólás - 2010.03.12. 09:17:13
Sajnos, itt nincs túl sok választási lehetőség. Olyan jutalmat kell adni, ami mindenkinek egyformán hasznos. A kiégett őskővel sok játékos nem tud mit kezdeni. A kapott LE nem lesz túl jelentős, 1,5-2%-ka a vadászatért kapott LE-nek. Ennyit mindenképp kell adni, mert különben nem éri meg a fáradtságot (azért a besoroláshoz kicsit gondolkodni kell). Ez egy újabb játéklehetőség, amivel egy kis LE-t lehet szerezni, korlátozott időn keresztül - gyakorlatilag egy mini-esemény. Annak nincs értelme, hogy "ne adjon jutalmat, mert akkor aki nem csinálja, hátrányba kerül" - ezzel a mentalitással a térkaput, vagy akár magát a kvizt se kellett volna berakni a játékba
Pontszám: 7
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
13. hozzászólás - 2010.03.12. 09:33:41 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.03.12. 09:17:13
Annak nincs értelme, hogy "ne adjon jutalmat, mert akkor aki nem csinálja, hátrányba kerül" - ezzel a mentalitással a térkaput, vagy akár magát a kvizt se kellett volna berakni a játékba


Pedig egy pvp jatekban, ahol VERSENY VAN minden igy mukodik.
Pontszám: 7.24
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
14. hozzászólás - 2010.03.12. 10:55:02
Várjuk, talán így majd visszatér a kérdésíró kedvem is....
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.44
utáltAlcuardFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
15. hozzászólás - 2010.03.14. 00:04:59
Van a végzetúrhoz kvízkereső... Én ezt használom:http://jeriko.hu/vegzetur/quizlister.php
De az angol verzióhoz van? Segítsetek küldjetek privátba egy üzenetet vagy írjátok le ide a fórumba.
Előre is köszönöm
Pontszám: 1
népszerűBryan1717Férfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
16. hozzászólás - 2010.03.14. 00:26:44
Jó ötletnek tűnik ez a kvízes dolog.Meglátjuk milyen lesz.Én biztosan csinálom majd pár napig.Valakinek tesztelni is kell
Ne szaladj, a halál mindenkit utolér!Amúgy is, gyorsabban futok mint te!
Pontszám: 2.44
népszerűKistothFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
17. hozzászólás - 2010.03.21. 04:27:10
Egy paradoxont fedeztem fel ma, méghozzá, hogy, van külön "HKK" és "történelmi évszám" csoport az értékelésnél, ha pedig átmegyünk a kvíz menüre, ezt olvashatjuk:

"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. "

Valami kis következetesség legyen már bennünk! Ha tilos valahol dohányozni nem teszek ki hamutálat!
Itt pedig pont ez történt.
Bár mondjuk én a kvízelés rendszerére mondom amilyen szinten a kérdések vannak, hogy Azonnal törölni!

Bár lehet, hogy az én eddigi kérdéseim sem tetszenek sokaknak, főleg annak a ~65%-nak, aki nem tudja, például:
Mely város jelzője: "Civitas Fortissima"?
A tudás hiánya nem szégyen, az viszont szégyen, ha valaki nem is törekszik a tudásra!
Manapság megszerezni sem nehéz:


Biztos bennem van a hiba és a "Máonika só" és az "Izaura kalandjai" sokkal fontosabb tudásanyagot hordoznak!
Pontszám: 5.58
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
18. hozzászólás - 2010.03.21. 10:13:37 (Válasz Kistoth #17 hozzászólására.)
Nem benned van a hiba, hanem a mai magyar társadalomban. Miklósék meg csak kiszolgálják a plebset.
трамвай-инженер
Pontszám: 0
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
19. hozzászólás - 2010.03.21. 10:24:42
A Civitas Fortissima-ról eszembe jutott h a Communitas Fortissima kérdés az enyém volt. Mivel jó rég jártam a kvízeknél meg akartam lesni, h h áll, de nem leltem. Biztos lemaradtam valamiről, de miért csak kb fele-kétharmada látszik a feltett kérdéseimnek? Nem szokásom idióta kérdést írni, mindig el lett fogadva az összes, s most olyan is hiányzik, ami annak idején bekerült a jó, ötletes kérdéses topikba. No mind1.

Ez viszont durva srácok:

Mi a moratórium?

énekkar
felügyelő testület
haladék, halasztás
féldrágakő

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Gyakorlatilag a napi hírösszefoglalók majdhogynem állandó szava ez, így a 75% ekkicsit durvának tűnik.
A hozzászólást Ddyy módosította 2010.03.21. 10:30:09-kor
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 7.47
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nyílt kvíz adatbázis
20. hozzászólás - 2010.03.21. 11:44:37 (Válasz Ddyy #19 hozzászólására.)
Volt 1-2 hónapja egy nagytakarítás, amikor törölték az összes olyan kérdést az adatbázisból, amit nem fogadtak el vagy elfogadtak, de 25% alatti helyes válaszarány miatt kiesett.
Pontszám: 7.91
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője