Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Kvízkategóriák
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
121. hozzászólás - 2010.03.23. 12:16:33
Témakör-javaslatok:
- Televízióműsor
- Rádióműsor

vagy
- televízió-/rádióműsor
illetve
- Sorozatok

Emellett továbbra sincs, bár a fentibe beférnek:
- rajzfilmek

plussz:
- mesék, képregények
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.03.23. 12:17:23-kor
Pontszám: 7.90
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
122. hozzászólás - 2010.03.24. 08:31:32 (Válasz Miklós #120 hozzászólására.)
Miklós,

Maga a kvíz jutalom +10%-a se nagyon izgat fel már. Maximum egyet vagyok hajlandó klikkelni a helyesnek vélt válaszra. Tőlem az eddigi megszerzett összes LE is lehetne a kategóriáért a jutalom, nem mozdítana meg az sem. A jutalom növekedése most hoz majd tippre 5% körüli növekményt a játékosok között.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3.43
népszerűtlenFonixportalFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
123. hozzászólás - 2010.03.24. 09:39:48
Tehetnétek be fő kategóriának közlekedés,utazás-t al kategóriának meg légi,földi,vizi alkategóriákat.
Pontszám: 4
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
124. hozzászólás - 2010.03.24. 09:49:27
Szervusztok!

Valószínűsítem, hogy nem csak egy-két filmzenés kérdés akad a kvízadatbázisban. A Filmek alá esetleg elférne egy filmzenék kategória.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.69
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
125. hozzászólás - 2010.03.24. 12:43:36
A sakk a jatekoknal van felsorolva, holott sport. Jo lenne attenni.
Pontszám: 7.60
kedvenc_8._sz._ÁÉVFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
126. hozzászólás - 2010.03.24. 16:28:38 (Válasz Kocos #105 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.03.22. 12:32:53
Idézet: Fulijoe1 - 2010.03.21. 19:05:11
Awenhai és Craslorg

Szerintem nem az a baj, hogy csináljuk a kategorizálást, és kevés a LE.
Hanem, hogy csináljuk és nem kapunk érte LE-t.
Még nem hallottam olyanról, aki 50 LE-nél többet kapott volna...


FYI: 176 LE.

Amugy szint/5 LE jar kerdesenkent valahogy kerekitve. Ez egy 50-es szintu karibak 50 vadaszatbol 40 jo besorolassal szamolva napi 400 LE. Pont jonak erzem, mert megiscsak valami, de aki nem akar vele szenvedni, az lemond rola gond nelkul.


Igen, erről a bőséges LE áradatról viszonylag könnyű lemondani 21. szinten ....
2010.03.23. 5 lélekenergiát kaptál, jutalmul a kérdések kategóriabesorolásáért.
2010.03.21. 5 lélekenergiát kaptál, jutalmul a kérdések kategóriabesorolásáért.

Amúgy némelyik kérdést a kategória besorolás, hogyismondjam.... ellehetetlenít: ....melyik földrészen található.... földrajz->Ázsia

Ez a besorolásosdi nem igazán nyerő, mivel túl sok időt emészt fel, 20 kérdésre sima válasz kb 3-4 perc 15% körüli hibával, besorolással több mint 10 perc ugyanaz.

Részemről besorolás ENDE
Pontszám: 8.50
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
127. hozzászólás - 2010.03.24. 19:21:57
klassz, hogy van értelme az irogatásnak, végülis megkaptuk a választ a dolog működésére!

mostmár csak az 1-kategóriás rendszert kéne elérni
illetve nem is
inkább egy körkérdést javasolnék (imádom, amikor vadászat előtt először kapok egy halom LE-t a játék jobbíításának érdekében való klikkelgetésért) és az alapján eldönteni, hogy nem lenne-e célszerűbb 1-kategorizálni

Kategorizálnál-e, ha nem lennének alkategóriák.
- eddig nem kategorizáltam, de alkategoriák nélkül igen
- így is, úgy is kategorizálok
- így is kategorizálok, de alkategóriák nélkül sokkal szívesebben tenném
- így se, úgy se kategorizálnék
- eddig kategorizáltam, de alkategóriák nélkül nem csinálnám

ja és bocs, van egy ennél fontosabb kérdés is:
Felfogtad, hogy előbb-utóbb MINDENKÉPPEN kapsz LE-t a jó kategorizálásért, eleinte ugyan semennyit, aztán keveset, de kicsit később már sokat, és minél többen csinálják, annál hamarabb?
- persze, elejétől fogva értem
- eddig nem, de az új magyarázattal világossá vált
- nem, mert nem olvasok fórumot, a nyitóoldalt szintén nem nagyon olvasom (mert rögtön belépek), de ha olvasnám is, akkor is hiába klikkelek a megadott linkre, mert a releváns hozzászólás pont az oldal legalján van, és lusta vagyok addig legörgetni - akikkel csevegek, azok meg telebeszélték a fejemet, hogy fság az egész

ja, amúgy lehet tudni, hogy ennek az eseménynek mi az apropója?
hátha ennek tudata is megmozgatna még 1-2 embert (persze az is lehet, hogy éppen eltántorítana...)
nyilván van tippje az embernek, mint ahogy a LE-osztásra is volt, de ha tudjuk a tutit, az azért frankóbb
Pontszám: 5.39
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
128. hozzászólás - 2010.03.24. 21:21:26
"Az eddigiek alapján úgy látom, hogy az embereknek kb. 10-15%-a foglalkozik a kategóriabesorolással, talán mert nem értik, hogy megy a díjazás, vagy keveslik azt ahhoz képest, amennyi plusz időt igényel ez a játék. "

Már bocsánat de a kvízkérdések kategóriabesorolása nem játék. Szerintem az egész egy rossz vicc. Én azt hiszem, hogy ezzel a húzással a bt átlépett egy bizonyos határt. A semmitérő korlátlanul szórható virtuális javakért én biztosan nem fogok ilyen munkát bevállalni, ahogyan adatbázis feltöltést fordítást és hasonló munkákat sem vállalnék LE-ért akár játéknak hívjátok a dolgot akár nem. A többség szerintem pontosan ezért nem csinálja. Ha tényleg dolgoztatni akartok minket akkor fizessetek minimum őskővel de szerintem a huf-ér sem sértődne meg senki. Ilyen sovány "díjazás" (fizetség) mellett ne is csodálkozzatok rajta, hogy a kategória besorolást ami szerintem munka, és nem szórakozás bárki is örömmel bevállalja.

Eddig is jellemző volt rátok, hogy a játékosokkal végeztettetek el bizonyos feladatokat de ez a mostani egy kicsit (sokkal) több annál, hogy viccesre lehessen venni a figurát. Külön gusztustalan húzásnak tartom az LE jutalom megemelését. Ez olyan mintha a beho LE k.. nak nézne minket és most az áron vitatkoznánk hogy mennyiér fekszünk le nekik. Hát én nem fogom se virtuálisan se másképp prostituálni magam.
Pontszám: 6.53
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
129. hozzászólás - 2010.03.25. 09:43:31
Szervusztok!

Wuher: Nem kötelező csinálni, valóban. Ne tedd, ha nem akarod.

Azonban vannak, akik nem ősköveznek, mert nem tudnak, vagy akarnak pénzt költeni a játékra. Én is ezek közé tartozom. Számomra az, hogy egy ilyen, hosszú időt igénylő feladat elvégzésében segítek, amennyit tudok, az a fizetség a játéklehetőségért.

Nem mellesleg 230000 kérdésnél járhat már a kvízadatbázis, számold ki, hogy az hány füzetbe férne bele, ha minden sor egy kérdés. Elég méretes összeg jönne ki, a kérdéseket ezért sem kategorizálhatja egy ember, mert szubjektív dolog. Az, hogy többen csináljuk, objektívebbé teszi a besorolást. Elméletben vállalhatná egy ember... de akkor a napsugaras életben nem lenne kész vele, hisz csak a vadászat során férünk hozzá a kérdésekhez.

A Behosok egy nagy feladathoz a segítségünket kérték. Ha ez neked nem tetszik, ne segíts, de még egyszer ne merj erkölcstelennek nevezni bárkit, aki hajlandó segíteni, akár a LE-ért teszi, akár jószándékból. Az utolsó bekezdésedért minden tisztességes játékos nevében jogosnak tartanék tőled egy nyíltszíni bocsánatkérést, akár segít a kategorizálásban, akár nem.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.06
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
130. hozzászólás - 2010.03.25. 10:00:34
Lenne egy javaslatom:
Feleslegesnek tartom a kategorizálást összekötni a vadászattal - teljesen függetlenek egymástól. Vadászatnál csak elbonyolítja a helyzetet, ugye itt már a "Kész" gomb helyén is ment a módosítás, vadászatnál időre is megy a dolog, az ember igyekszik minél gyorsabban kiválasztani a kategóriát. Ráadásul korlátozva is van a dolog: csak annyi kérdést kategorizálhatsz, amennyi csp-d van.

Amit javasolnék: A kvíz menün belül külön "kategorizálás" almenü létrehozása. Aki ide belép, az kap egy még kategorizálatlan kérdést (válaszaival együtt, a helyes választ nem kell megjelölni - ugye attól nem függ a kategória). Besorolja, jön a következő kérdés. Addig csinálja, amíg van kedve hozzá. A jutalom mehet ugyanúgy mint eddig.

Sokkal gyorsabban be lenne kategorizálva az összes kérdés, akik szeretnék ezt csinálni (gondolom talán nagyobb az affinitásuk is hozzá), azok nagyobb teret nyernének.

Akár még olyasmit is lehetne csinálni, hogy ha egy kérdésre már jött X válasz, Akkor csak azokat a kategóriákat megjeleníteni, amelyek eddig megjelölésre kerültek. Mennyivel egyszerűbb lenne!

Valahogy sokkal logikusabb lenne az egész, és szerintem a játékosok is szívesebben csinálnák.
_____________________________

Akár még olyanokat is el tudok képzelni, hogy aki rendre rossz kategoriákat jelöl meg, azt kizárom a kategorizálásból, Vagy több lépcsős kategorizálást csinálok (először besorolom, hogy irodalom, földrajz, matek vagy akármi, utána bontom tovább akárhány lépcsőben stb.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.03.25. 10:03:05-kor
Pontszám: 9.49
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
131. hozzászólás - 2010.04.01. 14:19:04
Szaisztok!

Én se sok értelmét látom ilyen módon a kategorizálásnak!
Mióta elkezdték csinálom de csak napi 1-3 kategóriáért kapok LE-t holott van hogy napi 3-4x is vadászok max ideig /az pedig jó sok kérdés besorolás!/ és 54 volt a legtöbb LE amit kaptam!
Kérdésem, mi van a többi 20-30...stb a vadászat alatt bekategorizált dologgal, utólag kapunk valamit vagy elégedjen meg mindenki a napi 3 kategóriáért járó 50 körülivel, vagy valamikor a nyakába szakad egyszerre 10000 LE:-)!?
Amit Jeriko felvetett sokkal értelmesebb lenne, külön menüben a vadászaton kívül és aki akarja csinálja, de normális LE összegért nem ilyen nevetséges módon!
Egyébként a végzeturas kategóriát is bevehetitek mert rengeteg van!
A hozzászólást Gelu módosította 2010.04.01. 14:20:02-kor
Pontszám: 4.91
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
132. hozzászólás - 2010.04.01. 14:22:34 (Válasz Gelu #131 hozzászólására.)
játékok -> számítógépes játékok -> Végzetúr
Ez tartalmazza a Végzeturas kategóriát.
Az LE-t pedig, amennyiben valamely kérdést jól kategorizáltál, meg fogod kapni érte. Lehet, hogy holnap, lehet, hogy 1 hét múlva, lehet hogy később, amint be lesz kategorizálva az adott kérdés. Pesze, ha rossz helyre kategorizáltad, akkor nem kapsz érte semmit akkor sem.
Pontszám: 7.82
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
133. hozzászólás - 2010.04.02. 12:53:45
Hát jól eldugtátok az biztos!
Akkor van amire sokat kell várni! Mire mindet besorolja a megfelelő számú ember...
Még mindig a külön vevést támogatom a vadászattól!
Főleg most, hogy a térképszerzés is kötődni fog a vadászathoz!
Pontszám: 4.91
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
134. hozzászólás - 2010.04.06. 07:37:15
Szerintem nem sok idő a besorolás.
Csupán egy kis türelem kell.
Ha ez segít megoldani csak egy keveset is kiszűrni a sok hibás kérdést, akkor LE nélkül is megéri.
Amúgy folyamatosan kapom a LE-t.
Nem sok, az biztos, de ahogy az őseink is tanították, sok kicsi sokra megy
Eddig összesen mintegy 2.000 LE-t kaptam.
Ingyen van, TP nélkül, még esetleg segítek is
Amúgy sem ebből a LE-ból leszek az első
Pontszám: 6.76
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
135. hozzászólás - 2010.04.07. 13:45:23
Abban igazad van hogy sok kicsi sokra megy! De ha kicsit utána számolsz azért nem lenne olyan kevés, ha rendesen adnák mert nem mindegy, hogy egy nap hány kategóriáért kapsz pontot!
pl:
Én eddig max. 4 kategóriára kaptam 1 nap 76 LE, pedig vagy 40-et vadásztam /2x vadásztam/!

Akkor számoljunk!

Kapok kb 19 LE-t 1 kategóriáért

Ha mind a 40 vadászatot számolom, hogy jó volt a besorolás: 40x19=760 LE kellene ami most több mint 1 vadászatom eredménye!
Ha csak 30: 30x19= 570 LE /kb ennyit kapok 1 vadászatért/
Ha csak 20: 20x19= 380 LE
Ha csak 10: 10x19= 190 LE

Na most jóváírva viszont csak 4 van 76 LE-ért!

Tehát aki minden nap 1x játszik folyamatosan /az kb 20 kérdést kap/ annak is 380 LE járna 1 nap /74 helyett/! 1 hét alatt már jelentős különbség jön ki /2660 LE-t kaphatna helyette 518, tehát 4 hétig pihenhetne és akkor is folyamatosan nőne a LE-je!/!
Én arra kérdeztem rá hogy ezt a különbözeti LE-t mikor kapjuk meg, merthogy aznap tuti nem kapsz annyit! Szóval folyamatosan vagy majd egyszerre! Megjegyzem a 4 az nem mindennap megkapott /átlag 2-t kapok/ tehát tolódik az időfüggvény is!
A hozzászólást Gelu módosította 2010.04.07. 13:46:43-kor
Pontszám: 4.87
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
136. hozzászólás - 2010.04.12. 12:10:22
a nyelvi jatekok, fejtorok valamint a talalos kerdes kategoria kozott mi a kulonbseg?
A hozzászólást Endyr módosította 2010.04.12. 12:12:25-kor
Pontszám: 7.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
137. hozzászólás - 2010.04.12. 12:15:04 (Válasz Endyr #136 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.04.12. 12:10:22
a nyelvi jatekok, fejtorok valamint a talalos kerdes kategoria kozott mi a kulonbseg?


Elobbibe mennek az olyanok, hogy milyen mentalitasu cincer letezik? gyava, almodozo, hos, megalkuvo
Meg barmi ami jatek a szavakkal.
Pontszám: 6.76
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
138. hozzászólás - 2010.05.08. 19:36:01
orszagok zaszlajaira vonatkozo kerdes melyik kategoria?
en egyeb->politikaba soroltam oket, de hatha tudtok jobbat
Pontszám: 8.46
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
139. hozzászólás - 2010.05.08. 19:37:13 (Válasz Endyr #138 hozzászólására.)
Fene tudja, nekem mondjuk földrajz lenne
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.04
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
140. hozzászólás - 2010.05.08. 19:48:19
Volt egy link, ahol a kategóriák leírása szerepelt, de nem találom. Ha valaki tudja miről beszélek, linkelje be pls.

Hova sorolom a mi volt a neve xy egyetemnek z ideje tipusú kérdéseket?

És a mi a satu,fűrész, kéményseprő bojtocska, ezek ugye nyelv-magyar,idegen szavak jelentése,
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.22
Oldal: 12345678910
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!