Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Kvízkategóriák
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
101. hozzászólás - 2010.03.21. 22:56:11
Most értékeltek mint a güzü a semmiért, aztán majd mikor már jó sok kérdést jó sok játékos értékelt, akkor megindul a LE-kánaán.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.94
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
102. hozzászólás - 2010.03.21. 23:34:50
Ez is ugyanúgy el van szúrva, mint az, hogy a játékosok írják a kalandokat.
Pontszám: 4.15
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
103. hozzászólás - 2010.03.22. 00:18:10 (Válasz Fulijoe1 #100 hozzászólására.)
Idézet: Fulijoe1 - 2010.03.21. 22:18:48
Idézet: Hatsepsut - 2010.03.19. 16:18:14
....Azt nem tudom, megoldható-e, hogy esetleg több száz kérdést tartogasson neked a program, amíg nem sikerül a besorolás, de továbbítom a kérést.


Tehát nagyon valószínűtlen, hogy több száz kérdést minden egyes karakter mellé tárolna a rendszer. Pontosabban a válasz időpontjában nem úgy volt.
Főleg, mert még válasz se érkezett.
Nem bírom ki némi irónia nélkül.
Ha kihirdetnék, hogy "le vagy szarva, értékelj, hogy mások majd kaphassák a LE-t", te értékelnél?


fene, ezek szerint csak vissza kellene olvasnom... bocs...

no, de a kérdésedre 2féle a válasz

1) inkább el kéne magyarázni buta usereknek, hogy mi a helyzet - új értelmezésemben ez:
bár eleinte egy darab LE-t sem kapsz, de ha senki nem csinálja, akkor sose nem is fog senki kapni, mert sose lesz "elegendő válasz"
ha azt mondod, hogy te majd akkor, amikor már jönnek a hírek a nagy LE-kről, akkor ugye minél többen mondják ezt, annál később lesz "elegendő", ha pedig kellően sokan mondják, akkor sose
kb. arról van szó, hogy dobálj be köveket egy hatalmas hombárba, ha megtelik, aranyrögök fognak kipotyogni minden egyes újabb kő után - amíg nem telik meg szívsz vele, amikor megvan, a potyázóknak is jut -> a kérdés az, hogy ennek ellenére akarsz-e aranyrögöket

2) eddig "a genyók nem mondanak semmit, csak csináljuk mint a hülye" esetekből azért nem sültek ki rossz dolgok (a fertőzés leküzdése nem hozott olyan átütő változást, mint reméltük egynéhányan, de megérni megérte, ahogy én számoltam, aztán Zarknod is a végén kis szorzás-osztással hasznos volt a fun-factor mellett)
tehát én akár bízom benne, hogy valami pozitívum fog kisülni belőle a nagy hallgatás ellenére is

Ugyanakkor mostmár nem teljesen értem az egészet: a kategorizálásból majd akkor kapunk LE-t, amikor már a kellően sokan kategorizálták? De akkor már minek? Akkor gyakorlatilag ki lehetne venni a kérdést a kategorizálandók közül, hiszen már megtörtént. Ebben az esetben kinek jut LE? Azoknak, akik pont aznap értékelik a kérdést, amely napon elérik a kritikus "jó válasz tömeget" - ad abszurdum lehet, hogy ez éppen egyetlen embert jelent? Merthogy többszáz választ nem lehet tárolni egy-egy karakter mellett (az egyik iménti hozzászólás szerint).

Ja, és úgy amúgy minek ez az egész értékelősdi?
Pontszám: 5.42
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
104. hozzászólás - 2010.03.22. 12:29:49 (Válasz Bekas #91 hozzászólására.)
Idézet: Bekas - 2010.03.21. 19:24:20
Kb. úgy kéne, hogy az értékelésért (akár jó helyre sorolja, akár nem) kapna AZONNAL az illető mondjuk +3%-ot, hiszen melózik vele.


Es ezzel jol elerned, hogy a jatekosok zome rabokne az elso alkategoriaval nem rendelkezo kategoria a plusz LE-ert.
Pontszám: 6.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
105. hozzászólás - 2010.03.22. 12:32:53 (Válasz Fulijoe1 #88 hozzászólására.)
Idézet: Fulijoe1 - 2010.03.21. 19:05:11
Awenhai és Craslorg

Szerintem nem az a baj, hogy csináljuk a kategorizálást, és kevés a LE.
Hanem, hogy csináljuk és nem kapunk érte LE-t.
Még nem hallottam olyanról, aki 50 LE-nél többet kapott volna...


FYI: 176 LE.

Amugy szint/5 LE jar kerdesenkent valahogy kerekitve. Ez egy 50-es szintu karibak 50 vadaszatbol 40 jo besorolassal szamolva napi 400 LE. Pont jonak erzem, mert megiscsak valami, de aki nem akar vele szenvedni, az lemond rola gond nelkul.
Pontszám: 6.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
106. hozzászólás - 2010.03.22. 12:34:48 (Válasz Fulijoe1 #79 hozzászólására.)
Idézet: Fulijoe1 - 2010.03.20. 00:22:34
Ez alapján sokaknak az esik le, hogy akkor kell értékelni, amikor már kitaposták az utat.
Addig nem jár érte LE, az úttörők már kimentek a divatból?


Akkor az sok buta ember. Minden jo besorolasert kapsz LE-t, mind1, hogy te vagy az elso besorolo vagy a 26. besorolo. Minden esetben akkor kapod, amikor a kerdes besorolodik.
Pontszám: 6.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
107. hozzászólás - 2010.03.22. 12:36:16 (Válasz Craslorg #83 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.03.20. 19:20:44
Kéne valahol (vallás/mitológia?) babonák menü.


Egyeb mitologia?
Pontszám: 6.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
108. hozzászólás - 2010.03.22. 12:39:14 (Válasz PottomPanna #93 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.03.21. 19:34:04
Ennyiért nem szórakozok vele, néha azt sem tudtam, hova tegyem.


Tipp: lehet azt is csinalni, hogy bekategoriazalod ami trivialis, es tuti kapsz erte LE-t, es nem kell rajta gondolkodni, a tobbit meg hagyod. Azt majd kategoriazaljak az olyan marhak, mint en .
Pontszám: 6.17
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
109. hozzászólás - 2010.03.22. 12:41:11 (Válasz dorong #98 hozzászólására.)
Idézet: dorong - 2010.03.21. 21:49:25
vagy nem így van?


Pontosan igy van.
Pontszám: 6.17
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
110. hozzászólás - 2010.03.22. 13:00:20 (Válasz Kocos #106 hozzászólására.)
Látom ma te vagy az ügyeletes megmondóember.
Gondolom te jobban tudod, mint Hatepsut, és Miklósék küldtek, hogy megmondjad a frankót.

Idézet: Hatsepsut - 2010.03.19. 16:18:14
....Azt nem tudom, megoldható-e, hogy esetleg több száz kérdést tartogasson neked a program, amíg nem sikerül a besorolás, de továbbítom a kérést.


Szerintem meg egyértelműen az a butaság amit te írsz, és egyet kell értenem azokkal akik eddig pont az ellenkezőjét mondják annak, amit te. Tehát levettem, hogy szerinted a hülyék táborába tartozom.
Eddig nem érkezett hivatalos válasz. Azt meg nem tudom, hogy te mit hiszel, de a te hozzászólásod nem az.

FYI: 176 LE.

Amugy szint/5 LE jar kerdesenkent valahogy kerekitve. Ez egy 50-es szintu karibak 50 vadaszatbol 40 jo besorolassal szamolva napi 400 LE. Pont jonak erzem, mert megiscsak valami, de aki nem akar vele szenvedni, az lemond rola gond nelkul.


Kellemes légbőlkapott szint/5.... Lol! Örülök, hogy te jónak érzed, de köze sincs a leírt 1-1,5%-hoz.

Vedd kérlek észre, hogy a hivatalos szervekből szeretnék én is választ kiprovokálni, nem a játékosoknak szól, amit írtam. De okíthatsz még, alig várom.

Ui: Egyébként teszik, hogy a mondandódat 6 külön hozzászólásban írod meg. Gondolom szereted, ha az emberek téged nézned.
A hozzászólást Fulijoe1 módosította 2010.03.22. 13:06:55-kor
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 4.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
111. hozzászólás - 2010.03.22. 13:47:53 (Válasz Fulijoe1 #110 hozzászólására.)
Idézet: Fulijoe1 - 2010.03.22. 13:00:20
De okíthatsz még, alig várom.


Sajnos lehetne, de nem az en dolgom (lett volna).
Inkabb azt javallom, hogy olvasd el a jatekban es forumon fellelheto informaciokat, amit en leirtam az is onnan szarmazik, kiveve a legbolkapott szint/5 (felfele kerekitve) ertek, amit a matematika es azon belul az osztas csodajanak koszonhetoen kiszamoltam.
De orommel latnam a cafolatodat, amiben felmutatsz egy olyan erteket, ami ennek a kepletnek ellentmond, barmikor kesz vegyok felulvizsgalni a kerdeskort.
Pontszám: 6.93
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
112. hozzászólás - 2010.03.22. 13:59:01 (Válasz Kocos #111 hozzászólására.)
Ha egyáltalán problémám van a hozzászólásaiddal az pont az, hogy nem a te dolgod, mégis megteszed. Egyébként nincs, inkább csak meglepnek, nem hagyom szó nélkül őket.
A legfurább az, hogy nem értem miért veled kötözködöm. Talán a kvízolimpia alatti leállás (a leállások általában), az ideiglenesen elvesztett 600 dukátom (időközben megkerült THX to Baraty), az eltűnt AH tárgyak, az elégtelen válaszok lehetnek az okai. Téged meg eddig is komáztalak, továbbra is foglak, de a rendszer most nem működik jól. S ekkor jöttél te.

De szeretnék egy hivatalos választ, hogy pontosan hogyan működnek az értékelések.

A képletednél nem fogok jobbat mutatni. Alapja akkor sincs. Miklósék 1-1,5%-ot írtak. Egyelőre nincs visszajelzés, hogy egy későbbi időpontban megkapjuk az értékelésért a LEt-t. Egy karakter, de még egy szövetség sem mutatja meg, hogy mi is van.
Senkinek se lehet fogalma arról, hány kérdést értékeltek előtte, hányat talált el, stb. Nem felülvizsgálat kell, hanem józan paraszti ész. Az meg tudom, hogy neked is megvan. Csak meglep, hogy azért válaszolsz mégis - gondolom gépelési ingerencia. Az nekem is van.
A hozzászólást Fulijoe1 módosította 2010.03.22. 14:10:07-kor
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 6.49
népszerűBLOODs2Nő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
113. hozzászólás - 2010.03.22. 14:30:52 (Válasz Vaczakka #99 hozzászólására.)
Kb én is így jártam, kategorizáltam egy ideig de semmi látszatja. Úgyhogy abba is fejeztem
Magunkon ítélkezni sokkal nehezebb, mint máson. Ha sikerül helyesen ítélkezned saját magad fölött, az annak a jele, hogy valódi bölcs vagy.
Pontszám: 6.67
fórumozóMucmucFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
114. hozzászólás - 2010.03.22. 16:58:06
2010.03.22. 20 lélekenergiát kaptál, jutalmul a kérdések kategóriabesorolásáért.
2010.03.21. 20 lélekenergiát kaptál, jutalmul a kérdések kategóriabesorolásáért.


Részemről akkor itt vége van, csak a kérdésekre válaszolok eztán.
Pontszám: 5.59
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
115. hozzászólás - 2010.03.22. 17:26:50
Érdekes, én még nem kaptam semmit, viszont tisztában vagyok vele, hogy logikusan majd csak 2-3 hét után jönnek nagyobb LE-k utána, nem 2-3 nap után. Persze ha mások abbahagyják, akkor majd később, de sebaj, mert jönni fog
Pontszám: 7.90
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
116. hozzászólás - 2010.03.22. 18:40:17
Közben Kócos úr felvilágosított arról, milyen formában jutott a fenti következtetésekre és remélem igaza van a módszert illetően.
Illetve remélem, hogy a karakter értékeléseit hordozza a rendszer és nem tűnnek el nap végén.

Minden tiszteletem azoknak akik (virtuális) jutalomtól függetlenül is értékelnek.
A hozzászólást Fulijoe1 módosította 2010.03.22. 18:40:37-kor
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 9.03
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
117. hozzászólás - 2010.03.22. 23:55:10
....Azt nem tudom, megoldható-e, hogy esetleg több száz kérdést tartogasson neked a program, amíg nem sikerül a besorolás, de továbbítom a kérést.


Én írtam, ezt többször beidéztétek, csak nem arról szólt, amivel kapcsolatban bekerült.
Tehát igen, minden általad értékelt kérdés sorszámát odateszi melléd a program az értékeléseddel együtt. Ha összejön valahány egyező vélemény, akkor azok, akik ennek megfelelően értékeltek, megkapják a jutalmat (másnap reggel), függetlenül attól, hány nap tel el az értékelésük óta.

Az idézett válaszom viszont arra a javaslatra felelt, hogy jó lenne (a kvízben általad írt kérdésekhez hasonlóan) látni az összes olyan kérdést, amelyet kiértékeltél, a helyes besorolással együtt, amennyiben az már megvan. Így lehetne látni, mi volt a többség véleménye, és tanulni belőle.
Pontszám: 9.08
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
118. hozzászólás - 2010.03.23. 00:05:11
Idézet: Hatsepsut - 2010.03.22. 23:55:10
Tehát igen, minden általad értékelt kérdés sorszámát odateszi melléd a program az értékeléseddel együtt. Ha összejön valahány egyező vélemény, akkor azok, akik ennek megfelelően értékeltek, megkapják a jutalmat (másnap reggel), függetlenül attól, hány nap tel el az értékelésük óta.


Köszönjük az érdemi választ. Azt hiszem nem csak nekem nem volt tiszta a kép. Legközelebb szerintem érdemes lenne a mechanizmusról alaposabban tájékoztatni a játékosokat.
A hozzászólást Fulijoe1 módosította 2010.03.23. 00:07:19-kor
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 8.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
119. hozzászólás - 2010.03.23. 05:17:26
Javaslat.
Az alabbi felmondatot:
"A jutalmat az ajánlásoknál írjuk jóvá, minden nap végén, akkor, ha a kérdés kategóriabesorolását véglegesítettük."

igy javitani:
"A jutalmat az ajánlásoknál írjuk jóvá, annak a napnak a végén, amikor a kérdés kategóriabesorolását véglegesítettük."
Pontszám: 9.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkategóriák
120. hozzászólás - 2010.03.23. 11:08:52
Az eddigiek alapján úgy látom, hogy az embereknek kb. 10-15%-a foglalkozik a kategóriabesorolással, talán mert nem értik, hogy megy a díjazás, vagy keveslik azt ahhoz képest, amennyi plusz időt igényel ez a játék. Ezért eszközöltünk néhány változtatást, és elmagyarázom még egyszer, hogy is megy a dijazás:

Amikor egy kérdést besorolsz, a besorolásod tárolásra kerül. A kérdést azonban további játékosoknak is értékelniük kell, egész addig, amíg elég értékelés össze nem gyűlik. Ez általában több nap. Ha elég értékelés gyűlik össze egy kérdésre, besorolásra kerül, és a jutalmat akkor kapod meg! Lehet, hogy 1 hét v 2 hét múlva, lehet,hogy 3 nap múlva.

A dolgok egyértelműsítése érdekében:
1. A magyarázatot megváltoztattam úgy, ahogy Kócos javasolta.
2. Az ajánlásoknál azt is kiírjuk, hogy hány kérdésért kaptad ezt a jutalmat.

Ezenkívül a helyes besorolásért járó jutalmat szint/5-ről szint/2-re növeltük, hogy jobban megérje vele foglalkozni. A gyorsítás ezt továbbra is duplázza. Mivel a kvízadminoknak sok kérdést el kell utasítaniuk, ezért az így szerzhető LE-nek átlagosan a feléről lemaradnának, ezért a jutalmat az ő számukra is duplázzuk.

Ami fontos: a rendszer természetéből adódóan ebből eleinte mindenki kevés vagy semmi LE-t kap, mivel minden kérdésre kerülnek értékelések, de kevésre jut elég. Aztán ahogy elkezd egyre több értékelés befutni, egyre több LE kezd majd csordogálni - de aki a végén kap észbe, annak eddigre már túl késő lesz, hiszen a jutalom túlnyomó részt már az előző 1-2 hét munkájának a gyümölcse.
Pontszám: 8.75
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!