Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.10.14. 08:39:14
Szervusztok!

Idézet: Ihateangel - 2008.10.14. 08:33:42
Honnan ered a az Amerikában és már nálunk divatos Halloween?

Angliából
Írországból
Amerikából
Franciaországból

A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!

Köszönöm, remélem nincs a tagnak se gyereke, se unokája, se tesója.

Október 30-án menjen a kedvenc helyére a falusi kocsbába.
SZOCILIZÁLÓDNI!


Hát nem tudom. Én a rossz kérdést nyomtam volna be, érdektelen információként. Pontosan azért, mert minden amerikai szokást majmolunk így is. Magyarországon a Gyermeknap május utolsó vasárnapja, nem pedig valami amerikai őrültség. Jelmezbe pedig tudtommal a jelmezbálokon is öltözhetnek, csokit kaphatnak máskor is... de azt a csokikövetelési szokást kár volt meghonosítani Magyarországon, a Valentin-nappal együtt.
Dátum: 2008.10.13. 08:37:00
Szervusztok!

Magnusbyron: A kérdés csak akkor hibás, ha nem a négy felsorolt közüli legmélyebb a helyes. Ott szerepel ugyanis az "az alábbiak közül" kifejezés, ha nyelvtanilag a mondat helytelen is.
Dátum: 2008.10.13. 07:19:41
Szervusztok!

Érdekes elképzelés ugyan, és megváltoztathat levezetéseket, de végülis a matematika is változik. Akkor a hatványos kérdésre tett megjegyzésemet visszavonom. Így is segített egy elvileg jó kérdést magírni. :-D
Dátum: 2008.10.13. 07:10:44
Szervusztok!

Ma is ráfutottam néhány hibás, avagy elkarmolt kérdésre.

Melyik könyv nem a Sárkánydárda Krónikák része

Kellene a végére egy kérdőjel, és a Téli Éjj sárkányai címből egy j eltávolítása.

***

Ki támadott legelőször a barlangi trollra Móriában? Tipikus túl speciális kérdés, aki már fejből ismeri a könyvet és a filmet egyaránt, az talán tud válaszolni. Bár elég jól ismerem a Gyűrű történetét, mégsem találtam el, annyira apróság.

***

A leginkább hibás kérdés:

Mennyi a 0 a nulladikon?

A kérdésíró szerint az érték értelmezhetetlen, pedig nekem még úgy tanították, hogy bármely szám nulladik hatványa 1. Ez egy definíció volt, úgy is kellett tudni.
Dátum: 2008.10.13. 05:29:19
Szervusztok!

Jandro: Sokan hiénák a portyázók közül. Valaki letámadd közülük egy játékost, és utána öt percenként még páran... utána nem sok LE marad az áldozatnál. A portyapontok bevezetése óta sokkal inkább koncentrálódtak a támadások. Lehet ugyanis, hogy maradt 50 LE-je a költögetés után, de ha sak egy is megtámadta közülük, már elkezd fogyni. A hiénák mindegyike visz egy keveset, s könnyen lehet, hogy szó szerint semmije sem marad. A pontok bevezetése előtt széjjelebb szóródtak, mert nem volt gondjuk, ha véletlenül belefutottak egy pofonba.
Dátum: 2008.10.12. 21:42:39
Szervusztok!

Daar: Csak annyit buksz vele, amennyit eddig teljesítettél belőle. Utána újból felvehetővé válik, s előről kezdheted a küldetés megoldását, mintha sosem vetted volna fel.

***

Jandro: Sokan elköltik az energiájukat, ha nem építésre, akkor szakértelemre, vagy tulajdonságra. Nem szeretik az emberek, ha elhordják az összeszedett LE-jüket. A Lélekenergia-értéket te nem látod, lehet, hogy más már lerabolta. Vannak kedvelt célpontok.
Dátum: 2008.10.12. 15:24:59
Szervusztok!

Necronis: Ez egy jó kérdés... de végülis ez a Google-használat ellen hat, mert rövidebb időd lesz keresgélni, ha a válaszadási idő csökken. Ha meg nem, akkor valóban megtörténhet az, amit mondasz. Egy ideig azért talán nem lesz ez még zavaró, addig ki lehet találni valamit a helyzet javítására.

Engem mondjuk nem érintene, mert két vadászat alatt én megválaszolom a kérdéseket (általában huszat).
Dátum: 2008.10.12. 15:14:57
Szervusztok!

Szerintem sem rossz a kérdés, mert én úgy sejtem, hogy a vadászatra fordítható CsP-mennyiségeket növeli szakértelem, a vadászat ideje csökken, de a válaszadási idő logikátlan, hogy csökkenjen.
Dátum: 2008.10.12. 15:02:35
Szervusztok!

Zsolesz: Nehogy azt hidd, hogy a gép előtt nem dicsérem meg a rossz kérdések feltevőit... :-D csak arra vigyázok, hogy a gőz ne legyen észrevehető a reakcióból, mert nem lehet tudni, hogy egy okos tízéves, vagy egy ostoba ötven éves ül a gép előtt, természetesen csupán hasracsapással választva két feltételezhető szélsőséget.

Nekem viszont büszkeséget jelent, és valahol jóleső lehet, ha azt látod a fórumban, hogy "De jó kérdéseket írt Zsolesz!" Tehát főleg ezért mondom. Volt más játék, ahol hasonlóan lehetett kérdéseket beküldeni, néhány apróság volt csupán más. Ott is láttam, hogy egyes komolyabb kérdésbeküldőket sokszor kérdeztek meg a fórumokon, hogy hogyan lehetne jobb kérdést írni. S azért gyanús lehet idővel, hogy ki az, aki sok, valamiért határesetes kérdést küld be.
Rangsoroláshoz viszont nem feltétlen kell a karakterlapra kiírni a kérdések számát.
Dátum: 2008.10.12. 13:09:24
Szervusztok!

Tiha, Arcsrác: Én a kérdéseitekre rossz kérdést nyomtam volna, mert nincs pontosítva jó megjelölés. De, mint az előbb mondtam, ne építsetek arra, hogy majd használni fogják a keresőt, én sem teszem sosem. Egyszerűen azért, mert nem pénzre megy, és túl sok a különféle okok miatt rossz kérdés.

***

Paskovich: Két lehetőséget látok: valaki szándékosan írt mindenféle kérdést, amit nem ő küldött be, a másik, hogy szerepelt már valaki mástól vagy ez, vagy egy nagyon hasonló.
Dátum: 2008.10.12. 12:56:37
Szervusztok!

Én így, Tiha, nem tudnám egyiket sem Bruce Willis nevéhez kötni. Egy bizonyos: egyik sem Bruce Willis volt, ellenben a felsorolt szereplők közül hármat eljátszott.

Tehát a kérdés úgy - talán - jobb lett volna, ha azt kérdezed: "Melyik szerepet nem Bruce Willis játszotta?" Emellé nem ártott volna esetleg a filmeket mögéjük írni, jelen helyzetben a rajongókon kívül nem sokan tudhatják, a Google-ra ne számíts, hogy majd használják, nem logikus minden kérdés miatt a netet bújni.
Dátum: 2008.10.12. 12:30:59
Szervusz!

Nézd meg, hogy hány kérdést tettél fel, és ezt szorozd meg 30-cal. Utána hasonlítsd össze a helyes válaszaid számával. Logikusnak tűnik nekem ugyanis, hogy jóval több kérdést tettél fel, mint amennyit a jó válaszaid engedtek volna, s akkor ennyi kell ahhoz, meglegyen az újabb kérdéshez szükséges további 30 jó válasz is.

Ezen kívül az lehet még magyarázat, hogy valami egetverő szamárságot kérdeztél, és emiatt valamilyen büntetéssel sújtottak, vagy pedig valóban egy technikai hiba áldozata vagy.
Dátum: 2008.10.12. 12:22:13
Szervusztok!

Egyelőre nem szavazok, mert igazából a lehetőségek nem érintik azt, amit jó megoldásnak tartanék. Szerintem az lehetne a jó megoldás, hogy a beküldött kérdés alatt látszódjon a beküldő neve, hogy személyesen a beküldőnek lehessen írni, ha valami kiegészítés kellene. Természetesen nem árt néha az ilyen kommunikációkat figyelni, mert sokan valószínűleg a melegebb éghajlatra küldés enyhébb-erősebb verzióinak küldözgetésére használnák.

Az elfogadott kérdések megjelenhetnek a karakterlapon, a rosszak nem, főleg, mert az a kérdésbeküldőn és az adminisztrátorokon kívülálló okoktól módosul. (A véletlen melléklikkeléstől a szándékos rossz válaszig, és szándékos leminősítésig bezárólag.)
Dátum: 2008.10.11. 06:57:11
Szervusztok!

Bocsánatot kérek az offért.

Zsolesz: A manapság divatos kvízkérdések színvonalát látva jobbnak láttam megemlíteni, főleg, hogy az előző hozzászólásod olyan színvonalat ért el, hogy kénytelen voltam stílusa miatt lepontozni, ami egyébként nem szokásom. Viszont a sakk egy régi - tudtommal - perzsa játék, ami tulajdonképpen egy harci szimuláció volt. Az, hogy mára szellemi sporttá vált csupán, az is elősegítette, hogy olyan technikai fejlődés volt a haditechnika és a hadászat területén, hogy a sakk, mint "taktikai szemléltetőeszköz", és oktatófeladat, idejétmúlttá vált.

Az, hogy tudod, pont a dühöngésed színvonalalatti stílusa miatt meglepett, de a gyerekek közül sokan nem tudják már. Hogy pont a neked szóló hozzászólásrészben tettem, azért volt, mert nyelvileg odaillett, hisz te vetetted fel a problémát.
Dátum: 2008.10.11. 06:10:41
Szervusztok!

Zsolesz: Hivatalosan a király mellett a vezér áll, hisz ugye csatában nem járkált a királyné az ura mellett. Magyarországon, de lehet, hogy néhány más országban is szokás ugyan királynőnek nevezni, de a valódi neve akkor is vezér.

Emellé egy érdekesség: A magyar nyelv hajlékonysága miatt a királynő nem is állhat a király mellett, mert a király felesége a királyné, a királynő például II. Erzsébet, az Egyesült Királyság uralkodója.

***

Tramenes: remek kérdés, csak manapság nem divat összefüggéseiben látni a dolgokat, ez pedig ráadásnak egy olyan dolog, amire a fizikatanárok vagy nem figyelnek fel, vagy érdektelennek tartják. Én is marhaságot nyomtam volna válaszként, noha kiváló értékelést kéne kapjon.
Dátum: 2008.10.10. 07:41:19
Szervusztok!

Tramenes: Tudtommal még nem kötelező az általános iskolákban a hittan oktatása. Megtörténhet persze, hogy elmondják, mi a különbség... de attól tartok, hogy akkor sem használják a szakszavakat. Nekem sem tanították a kérdésedre a választ, de gyanítom, hogy a János-evangélium azért különleges, mert a vallás transcendens (nem evilági) részével foglalkozik nagyobb részben (Apokalipszis és jelei). Ha tévedek, javíts ki, mert érdekel a válasz.
Dátum: 2008.10.10. 06:38:33
SZervusztok!

mik a balrogok valojában

egy láng és árny keltet iuzio
megromtot maia szelemek akik morgoth mel áltak testük etöl át alakul árnyá és lángá
egy mulo tünemény
láng bol és árnyébol készitet démonok kiknek a pusztitás a célja


Ezt a kérdést kaptam ma, az egyik vadászatomhoz. Természetesen tudtam a választ, mert kedvelem a Gyűrűk Ura világát, ha minden apróságot nem tudok is. Ezzel együtt jó lenne a kérdés beküldőjének jelezni, hogy tanuljon meg helyesen írni, és kissé közismertebb dolgokat kérdezzen, ez ugyanis még szerintem is túl speciális a kriminális helyesíráson kívül.
Szervusztok!

Én már az elején ráfanyalodtam az építésre, bosszantó, ha az aktuális dolgot azért nem tudod megvenni, mert az egyik portyamániákus egyed megtámad. Volt ilyen, ráadásul hiénafalkával karöltve, szerencsém, hogy az első támadás után azonnal majd 1500 LE-t nyomtam az építésbe. Ez van, bár nem az összeset teszem a szövibe, hanem úgy a felét, ha nem támadnak. A többiből fejlődök, ha lassan is.
Szervusztok!

Egyetlen ok lehetséges: Valami IQ-negatív egyed karmai közé került... és az lepontozta, mert nem tudta.
Dátum: 2008.10.09. 13:29:36
Szervusztok!

A 21 úgy jön ki, hogy a legkisebb összeg 4, a legnagyobb 24 lehet. Mindkét számot bele kell számítani, tehát felsorolható, és megszámolható.