Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aisling

Dátum: 2008.10.01. 15:49:17
Kaptam egy kérdést, hogy a mittomén milyen skála szerint milyen kemény a ludwigit. Hát, van sok barátom (gugli, szótárak és enciklopédiák, jé, papír alapúak), mégsem találtam meg a helyes választ, pedig az 5 percet végigkutattam...
Más. Végigolvastam az utóbbi beírásokat, és némiképp felháborítanak azok a megjegyzések, hogy "ez hozzá tartozik az általános műveltségez" meg "általános iskolai anyag". Az általános műveltség jó dolog, de azért senki ne várja el a mástól, hogy ami neki egyszerű/egyértelmű és az élete része, az másnak is az legyen. Nincs két ember, akinek ugyan az volna az általános műveltség(e). Az általános iskoláról meg annyit, mindenki mindenre emlékszik abból az időből, úgy őszintén? Másrészt meg kicsit más volt a tananyag 25-30 éve, mint 5-10 éve...
Dátum: 2008.10.01. 08:26:40
Idézet: Balumaci - 2008.10.01. 08:20:12
Milyen zenére szoktak X-szelni?

Hardstyle
Trip-hop
Drum and Bass
Downtempo


komoly nagyon mi az az X ez olyan mint az izé meg a bigyó?


Ezt én sem fejtettem meg, viszont lehet hogy specifikus a dolog. Akinek O lába van, lovagoljon, akinek X, az táncoljon... Válassz egyet, oszt kész
Dátum: 2008.09.30. 21:45:49
Kaptam egy kérdést, miszerint hogy hívják az Indiai domborműveket, mire is a sztélét fogadta el jónak. No, erre találtam egyiptomi és mezopotámiai hivatkozást, Indiait viszont sehol. Amúgy a másik három válasz még a kartus (díszítés, pl. pajzson), ambó (emelvény a templomhajóban), és a fauves (francia festészeti irányzat) volt. Tehát ezeket nézve igen, sztéle, de hogy kimondottan egyiptomi volna... Kéne pontosítani.
Dátum: 2008.09.30. 13:21:02
Cirip, köszönöm, én is így gondoltam, még készítettem is párszor
Mortu, aham. Ez esetben a kérdés bután/hibásan van megfogalmazva, mivel barátom a G első 13 találata kizárólag az életre vonatkozik... Hogy miket tudok meg így...mókásan néz ki a foltos kuszkusz
Dátum: 2008.09.30. 12:28:34
Kérek valakit, írja le nekem milyen a Kuszkusz nevű állat/valami, mivel egész eddigi életemben azt hittem, az egy tésztafajta
Dátum: 2008.09.29. 10:35:46
Oh, rendben, minaret nincs Szigetváron:D
Éljen a Wiki...
Dátum: 2008.09.28. 19:20:38
Találtam egy kérdés, miszerint melyik városban nincs minaret, mireis a Szigetvárat fogadta el jó válasznak. Wiki szerint: "Magyarországon a török hódoltság idejéből öt minaret maradt fenn, ezek Egerben, Pécsett, Esztergomban és Szigetváron és Érden láthatóak" ...

Nemrég megint olvastam itt ilyet, hogy HKK-s és hasonló kérdések miért is szerepelnek, ezek pozitív és negatív elfogadását is. Az oldalon a Kvíz menüpontra kattintva, szépen olvashatóan ez áll: Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Szóval innentől kezdve...
Dátum: 2008.09.26. 10:53:50
ööö...ok, de lásd 70es hozzászólás, tehát az utáni, mikor én meg azzal buktam el, hogy 4-et jelöltem be... valaki tudja hogy jelenleg pontosan melyik a helyes megoldás? Csak érdeklődésképpen...
Dátum: 2008.09.26. 10:39:44
Mi lett javítva a Tunéziai feleségeken? Csak mert az összes hozzászólás végülis arról szólt, hogy az 1 feleség helyes...
Dátum: 2008.09.25. 13:48:00
Most találkoztam a következővel:
Mikor dobták le az első atombombát?
Technikailag gondolom az érdekelte, hogy hadászati célból, mert a Hirosimára érdekezett dátum volt a megoldás, de valójában kísérleti célból már 1945. július 2.-án ledobtak egyet az új- mexikói sivatagban.
Dátum: 2008.09.24. 15:23:14
A kérdést költőinek szántam, de megnyugtat, hogy más is úgy látja, bármit is csinálsz, a vége az, hogy valaki hátsón billent Na jó, nem ennyire sötét a világképem
Dátum: 2008.09.24. 15:07:55
Oh, köszönet, ezt jó tudni. És akkor vajon mi van, ha én a vallási dogmák szerint élek, ám ez úton törvényt sértek?
Dátum: 2008.09.24. 14:19:24
Altair megjegyzésére a 4 feleséges kérdésre nekem a helyes válasznak az 1et hozta ki (így "elbuktam" a kérdést), holott a lakosság mohamedán vallása szerint tényleg 4 a megengedett, és a kérdés feltevése egyértelműen erre irányult...szerintem. Esetleg mégis más ott a fő vallás, hogy a "keresztény" 1 feleség a megoldás? (Tunézia 98% muszlim)
Az Orient Express végálomása kérdés hiányosan van megfogalmazva. Az expressnek 1883 és 2005 között 5 különböző végállomása volt, így az eredeti vonalon az istambuli végállomást nekem nem fogadta el (viszont már nem emlékszem melyik volt a jó válasz )
Dátum: 2008.09.24. 13:48:51
Elnézést ha már kérdezték, de a játékosok által írt kvíz kérdéseknél csupán akkor van lehetőség minősíteni, ha még NEM válaszoltam, így amennyiben a kérdés pl. hibás, akkor nem tudom ezt hozzáfűzni, viszont amíg nem válaszoltam, nem tudom róla, hogy a kérdező által megjelölt válasz hibás... megoldás?