Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.06.05. 08:33:13
Tegnap vettem egy őrjöngés italát célirányosan, egyből fel is használtam, ám végül a következő üzenetet láttam a portyaablakban:

"Felhörpintesz egy támadás italát."

Előfordulhat, hogy ettől még +50-nel számolt a rendszer, vagy az egészet ténylegesen csak +15-ös támadás italaként könyvelte el - megjegyzem nem hiába nem azt akartam inni . A bosszúság azért van, mert nem jött össze a támadás, és remélem nem amiatt, mert támadás italaként számolt. Perpillanat már mindegy, az eredményen nem változtat, de a taktikai szempontból fontos lenne tudnom a választ a kérdésre, köszi!
Dátum: 2012.06.04. 23:19:33
.
Dátum: 2012.06.03. 12:55:45
OK, így értem már! Így utólag belegondolva egyértelmű, de tényleg nem tudtam, hogy ezt a műveletet is gyorsításnak hívják ! Köszönöm az okosítást!
Dátum: 2012.06.03. 11:13:28
Köszönjük, Truth! És köszönet Miklósnak is a kérdések értékeléséért és a doksi megosztásáért!
Dátum: 2012.06.03. 11:10:52
Úgy emlékszem, volt már erről szó, és azt a választ kaptuk, hogy mindenképpen tp kell a forgatáshoz, nem a "csp-áldozat" a lényeg. Ha mákod van az állatelfogással, akkor is kell még egyet vadászni, illetve addig, amíg végül elfogás nélküli vadászatod nem lesz.
Dátum: 2012.06.03. 11:06:43
Elnézegettem a templomos küldiket, javaslatokat, és megakadt a szemem valami számomra ismeretlen fogalmon:

"gyorsíts csp-ből vagy őskőből 30-szor."
"turbózd 10 képességedet egy nap úgy, hogy nem gyorsítasz"

A gyorsítás itt mit jelent egészen pontosan? Gondolom ez már nem a kényelmi funkciókra utal. Ez is valami AF képesség, vagy csak bizonyos világokra jellemző szaki? Sohasem hallottam róla.
Dátum: 2012.06.02. 22:50:13
Aurri: Okok, én csak bekapcsolódni akartam a gondolatmenetedbe, nem bírálni azt

Mivel még senki nem tart ott, hogy érdemben be tudjon számolni a templom megérős-e vagy sem, így minden csak spekuláció. Én egyelőre azt feltételezem, hogy az ész nélküli csak-templomozás egy kezdő karinak nem feltétlenül éri meg, veszélyes, ahogy Panna is írta, kimaradhatnak dolgok, nem tud kellően odafigyelni a játékra, kérdéses, hogy minden trükköt és taktikát, el tud-e sajátítani úgy, ahogy anno jobb esetben mi is tettük illetve tesszük.

Abban biztos vagyok, hogy egy újonnan indított kari ha a templomot (is) komolyan csinálja, ne adj isten, ez lesz nála a prioritás, gyorsabb fejlődést produkálhat, mint szeretné, azaz tényleg rá lesz kényszerítve arra hogy játsszon, fejlesszen, több időt eltöltsön a gép előtt, összességében arra lesz ránevelve, hogy alapból több pénzt és időt fektessen a játékba. Merthogy a templom ezek nélkül nemigen megy. Ez egyfelől jó, mert teljesen új játékosok könnyebben beletanulhatnak az egészbe, ugyanakkor nagyobb az esély, hogy valami kimarad, utólag jön rá, hogy már valamit nagyon elrontott, vagy hogy egyáltalán jóval-jóval előbbre kellett volna gondolkodnia, például hogy a játék igazi célja nem az, hogy sorra gyűjtsük a plecsniket, hanem hogy kitűnj a társaid közül. Márpedig ha túl későn derül ki, hogy a nagy sietségben valaki valamit nem egészen úgy csinált, ahogy talán jobb lett volna, akkor rendesen fájni fog a sok befektetett erőforrás.

Spekuláció, ez is csak az, még ha nem is egészen optimista-féle. Különben adja ég, hogy bejöjjön ez valakinek a kezdetektől, attól igazán érdekes lenne az egész mezőny. Pontosan annyival van több esélye mindenkinek a templom adta jutalmakat megszerezni, mint amennyi időt eltölt a játékkal. Aki későn kapcsolódik be, az később építi fel magát amúgyis, mi pedig közben szépen lépegetünk fölfelé, és igény vagy lehetőség szerint templomozunk. Csak annak fájhat a lemaradás, aki mondjuk a meglévő karakteréhez akar visszatérni egy év után úgy, hogy a templom is már legalább egy éve tart. Illetve igen, bizony fájhat annak, aki kimarad belőle. De számára is mindig lesznek "felelőtlenebb", újonnan feltörekvő játékosok, vagy olyanok, akik szintén nem tudnak vagy nem akarnak templomozni. És közben lehet drukkolni, hogy mégse jöjjön be mindenkinek a templom na jó, ezt nem gondoltam véresen komolyan, de lehet lesz aki pórul jár a templom ellenére, vagy anélkül. Mint ahogy ez már többször kiderült, nem játszunk egyformán.

Viszont a lényeg, hogy esetleg a templommal lehet hogy létrejöhet egy új fogalom, egy új játéktaktika, játékkultúra, játékstílus. Idővel ez is nevén neveződik, mint a pókság, vagy a vadász kari, stb. Mindez persze az én nézőpontom, én legalábbis nem látom annyira optimistán azt a játékstílust, ami elsődlegesen a templom adta jutalmak megszerzéséről szól. Az idő tudja csak bizonyítani, ki tippelt végül helyesen, ezen kár is vitatkozni. Lehet, hogy tényleg bejön valakinek, és lehet, hogy nem.

Panna: bár én is hajtok erre a szakira, azért jelentősen meggyűlhet miatta az én bajom is, eddig szépen behatárolt szinten tarthattam a lé-met, ez már nem lesz mindig így, csak ha feljebb tologatom a projekciómat, ami egyébként nem haszontalan, csak eddig én nem szántam ennek túl nagy jelentőséget. Másik lehetőség, hogy tényleg semmi lé-t nem tartok magamnál, de az nem eléggé optimalizátoros, nem megérős. Szóval ez mutatja, hogy nekem is kell taktikát változtatnom, ennyit jelent a templom, de gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
Dátum: 2012.06.02. 15:47:26
Lehet megint én gondolom rosszul, de ugye még nem tudjuk, ki hogy fog boldogulni egy frissen indított karival, hogyan tud karit fejleszteni templom közben, stb. Arra gondolok, hogy azon túl, mennyi kiadást is jelent maga a templom, elsősorban elég erősen meghatározza, ki mire költse a LÉ-t, így felfogható egyfajta irányított karakterfejlesztésnek, ami vagy jó, vagy nem. Még nem tudjuk. Ok, hogy fog kapni templomonként +1tulajdonságot mindenre, ez így mind szép és jó, csak arra próbálok rátérni, hogy nem tud adott irányba fejleszteni, mert a templom egész egyszerűen nem erről szól. Én legalább is így látom. Pont hogy nagyobb kariknak van "könnyebb dolguk" annyiban a templommal, hogy már nem viszi el más irányba a karit, jobban rálát, hogy mennyire tud boldogulni, milyen hatással van rá a templom, míg egy kis kari lehet csak a templomra koncentrálva találja meg a boldogságot, csakhogy még nincs rá bizonyíték, hogy hosszabb távon mennyire lesz ez versenyképes. Az ő extrának látszó tulajdonságaik, élükön kedvencem, a transzdestrukció, nem feltétlenül jelentenek erősebb és hatékonyabb karaktert hosszú távon. És tényleg, ki tudja mikor "érnek be" az egészen újak minket, vagy hogy boldogulnak. Egészen más játékstílus lehet az övék, érdekes lesz, hogy fér meg a kettő.
Dátum: 2012.06.01. 21:05:55
Van már olyan, hogy 30TK/ 10őskő. Hogy ez ki szerint elég, más tészta...
Dátum: 2012.06.01. 20:53:45
Sziasztok!
Az imént lekémleltem egy karit, akinek az adatlapján azt látom, 0,3%-os rezisztenciája van. Első ránézésre a tárgyainál nincs ilyen bónusz, állatainak viszont gondolom van. Azt szeretném tudni, hogy létezik, hogy az állatok szakiját is feltünteti a karekterlap, ha igen, én nem látom az én állatjaim összesített tulajdonságait az adatlapomon, komoly matematikai művelet kell, hogy tudjam, épp hogy állnak Avagy, ha nem állatos bónusz, hogyan lehet ezen kívül rezisztencát növeszteni (a lekémlelt kari még nem 60. szintű).
Dátum: 2012.06.01. 17:17:04
Ezt nem úgy kell és lehet értelmezni, hogy legyen legalább három állatomnak felszerelése? Azaz, ha már van, akkor eleve pipa, vagy nem?
Egyébként előzőleg én is totál elfelejtettem és nem is figyeltem, hogy csak vegyél állatfelszerelést-ről szólt a küldi. Vettem is, és ráadtam a dögökre, mert kiment a kobakomból, hogy el lehet adni felhasználás nélkül még. Így jártam, én nem figyeltem.
Dátum: 2012.05.31. 22:39:07
Az jutott eszembe, hogy nem-e lenne barátságosabb a "költsd el az összes cselekvéspontodat"-küldi, ha összes helyett is egy konkrét szám lenne, mondjuk 200, az már majdnem megfelel az "összes"fogalmának. Ennyit egy hónap alatt el lehet nyomni, ha nem is olyan lazán, de semmiképp sem olyan bosszantó, mint event előtt (esetemben) ellőni az összeset, miközben folyamatosan termelődnek. Leghatékonyabban, tp-nélkül szakik turbózgatásával elbíbelődni enyhén szólva időigényes elfoglaltság és értelmetlen is önmagában. Adott csp ezzel szemben amúgyis elmehet egy hónap alatt, ha nem is azonnal, így ez teljesíthetőbb és kevésbé fájdalmas küldetésnek tűnik. Bár tény, hogy nem tudom, hogy programozásilag mennyire kivitelezhető ez az ötlet, vagy hogy egyébként tényleg nehezebb lekövetni számlálóval a cspk-ket, mint azt hogy 0-esetén teljesített a küldi. Ez csak egy ötlet volt.
Dátum: 2012.05.31. 14:32:29
Köszönöm! Ennek nagyon örülök !
Dátum: 2012.05.30. 21:34:24
Sziasztok!
Lehet, hogy már korábban is kérdeztem hasonlót, mint a mai kérdésem. Meg tudná valaki mondani, hogy eldőlt már, hogy végleges-e az egyéni adatlap-összesítő statisztikák (a kis táblázat) elvétele a lement portyák, csaták egyedi adatlapjairól?
Dátum: 2012.05.28. 00:04:07
Most egy enyhén agyelszívott nap után benéztem ide, és mivel láttam, hogy még nekem címzett üzenet is van, gondoltam minden fáradtságom ellenére beírok egyet még, hátha elviselitek.
Rogalndorn: köszi, ma lehet jobban alszom viszont nem kell T.-s címke, elég ami utána jött. És grat a kitartásért, hogy ilyen messzire visszaolvasol kérdéseket!
Öreg: eurovíziót tényleg ne keverd ide, halhass a srácokra. Ezt a témát most összekombináltam Albániával, és nagyon rossz kedvem lett. Kellett nekem erre járni még este.
Craslorg: "kedvenceim" az ilyen egyébként racionális és igaz, de sokszor túlságosan szőrszálhasogató válaszaid, az igazad, amelyektől néha egy kisebb világ omlik össze másokban, és bár nem az én témám volt ez a gömbölyded forma a síkidommal, most bennem is. Mindezen végletekig kifáradt állapotomban megjelent lelki szemeim előtt egy gömb és egy síknégyszög, és rájöttem, jé. Aztán megnyugtattam magam azzal, hogy a Föld egy elég nagy gömb ahhoz, hogy ha minden rajztudásommal belerajzolok a homokba magam elé egy kis négyzetet, annak oldalai, így a felülete is végtelenül kicsinek, csupán egy pontnak hat a nagy gömb Földhöz képest. De emiatt a kis négyzetemhez képest a Föld tűnik végtelenül síknak, így ebből a szemszögből teljesül a dolog. Persze persze, az eredeti kérdést elolvastam, és megértettem, 500km már nagyobb "pontocska", és ahogy korábban már utaltam rá, ezúttal is igazad van...
Mentem aludni.
Dátum: 2012.05.25. 18:07:54
Ezt én is pont így gondoltam azért ne harapd le Quellon fejét
Dátum: 2012.05.25. 17:57:45
Szerintem neki is az a problémája, hogy ez a legördülő menü azontúl, hogy nem bizalomgerjesztő, nem teszi lehetővé a jutalmak átlátását. Nem egyértelmű (legalábbis nekem nem volt az), hogy mihez kezdjünk a legördülő menüvel, teszem azt ha rákattintok, akkor jó esetben azt az üzenetet kapom meg, hogy még nem tudom x jutalmat megvenni, mert nincs elég kristályom hozzá, vagy rosszabb esetben hopp, megvettem valamit, amiről azt sem tudtam, hogy mi.
Az a baj ezzel a templomkristályos ablakkal, hogy túl kevés az infó, kezdetleges még nagyon, és nem tudja az ember, mihez kezdjen vele. Ok, úgy már látom, hogy működik, ha még jobban belemászok, de mi van, ha rosszul sül el a dolog. Mint például a templom is úgy működik, mármint az "óra akkor indul el", amikor belépek, és nem akkor, amikor én akarom elkezdeni az összes küldetést. De most nem akarok mindent összekavarni. A lényeg, hogy szerintem jó lenne kicsit barátságosabbá tenni a templomkristályos felületet, hogy ne legyenek kétségek, legyen érthető és áttekinthető, mihez lehet kezdeni a templomkristályokkal, hogy ne legyen mindenki számára kérdés ez, és ne jelentsen extra-felfedezést és misztikus fóruminfó-vadászatot mindenki számára. Ami egyértelmű, ami látszik, az sokkal "kívánatosabb", ha jól emlékszem egy másik hozzászólásodban te éltél ezzel a szóval, hát én erre az opcióra is átültetném ezt a jelzőt, már ami a fejlesztését illeti.
Dátum: 2012.05.25. 16:57:55
Okok. Furcsállom csak, hogy ez miért így működik, még az őskőért kiváltható nagy relikviák is egyszerre láthatók, ahogy minden más is. Ez az aktuális fejlesztés kicsit szokatlan. Komolyan féltem kattintani rájuk már eleve az furcsa, hogy ez a karakterlapon keresztül elérhető talán a templomban vagy a templomon keresztül (mint pl. az állatoknál a sajtoláshoz hasonló "al-ablakban") szerintem praktikusabb lenne...
Dátum: 2012.05.25. 16:43:09
A templomkristályokkal kapcsolatban lenne egy felvetésem - nem jártam utána, hogy gondolt-e már valaki hasonlókat.
Jó ötletnek tartanám, ha a relikviakuponokhoz, vagy épp a lélekkufárnál a lélekenergiához hasonlóan működne ez is. Azaz, ha rákattintok, akkor itt is bejöhetnének a templomkristályokért választató jutalmak egyszerre minden alapvető tudnivalóval, kis képekkel és leírásokkal, és ami a legfontosabb, ott helyben az infóval arról, hogy mennyi erőforrás kell ahhoz, hogy meg lehessen venni őket, illetve hogy melyik az, amelyiket már meg tudom venni.
Nem volt bizodalmam kiválasztani egyet, tudom, hogy a végzetúr wikin fent vannak az infók, és utánajárhatok, de akkor is jó ötlet lenne, hogy még ha elérhetetlenek is ezek a jutalmak, legalább lehessen látni és informálódni róluk a játékon belül, talán nagyobb motivációt jelentene.
Dátum: 2012.05.25. 13:17:26
Mennyi Albánia lakossága a 2006-os népszámlálás alapján?

2 000 000
3 580 000
12 560 100
55 612

Ezt illik tudni?