Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.07.26. 18:30:13
A VT-s küldetés így szól:

"Szerezz az aukciós házban 60 aranydukátot!"

Így csak az AH-ban közvetlenül szerzett dukátokkal teljesíthető:
- napi rutinos CSP-ről dukátra áldozással, vagy
- térkapus illetve epikus relikviák eladásával, vagy
- lélekenergiából dukát vásárlásával az aukciós házban.

Így se dukáttermő varázstekerccsel, se dukátitallal, vagy egyéb eszközökkel nem teljesíthető, mivel nem az a feladat, hogy megnöveljük 60-nal a dukátjaink számát.
Dátum: 2012.07.26. 08:53:04
Ex J.D. igen, tőle tényleg van mit tanulni, bár amit ő csinál, az valami félelmetes. Anno mellettem is elszáguldott, és meg sem állt a csúcsig (kíváncsian figyelem, hova juthat még még még!!!). Minden respekt felé, de én csak úgy neveztem el őt magamban: "A gép".
Dátum: 2012.07.24. 21:24:41
Sajnos még nem tudunk visszahívni epikust a jelenlegi épületeink alapján, úgy tudom...
Megnéztem gyorsan, a kincseskamránk a 8. szinten van. Egyelőre más terveink vannak. És így marad számomra lehetetlen a küldetés.
Dátum: 2012.07.24. 20:44:19
Nem szeretném tovább rontani a hangulatot, de templomozni egyszerűen nem lehet őskő nélkül. Hiába van három dekrétum (mostmár), a templom tartalmaz őskő nélkül is "lehetetlen" küldetéseket, amikhez vagy mázli kell (a jól ismert random-faktor), vagy erőn felüli LÉ-pazarlás. Kedvencem, amire második templomom alkalmával költöttem dekrétumot, a kincspontszerzős küldetés, amit epikusütéssel például bizonyos szint alatt képtelenség összehozni, építeni ennyit meg enyhén szólva fáj. Ahogy te is említetted, a másik mumus a szerencsekerekes küldi, ami vagy összejön, vagy nem. Most a negyedik templomot csinálom, eddig mákom volt, az utolsó pillanatban befutott egy-egy kék, pirosam még sosem volt (nem is pörgetek őskőből, eddig csak párszor történt efféle, végső elkeseredésemben volt pár próbálkozásom-eredménytelenül). Én úgy időzítem a templomot, hogy ha kell, ezekre menjen a dekrétum, az eleve két-három ősköves küldetést pedig kiköhögöm valahogy (ősköves gyógyitalok vagy varázsitalok, állatfelszerelés felhasználása, stb.). Máshogy nem megy. A harmadik dekrétum pedig arra való, ha valami módon mégis lenne plusz egy teljesíthetetlennek tűnő küldid, mondjuk két olyan gigászira fejlesztett tulajdonság fejlesztést kér a templom, hogy kizárt, hogy legalább az egyikre ne kelljen ellőni 10őskövet 28nap alatt az ingyen speciváltáson kívül.
Dátum: 2012.07.24. 17:30:03
Személy szerint épp nem aktuális, de azért beírom: a relikviáknál a választható ajándékok leírását nem látom, csak a képeket, illetve az esetemben inaktív vásárló gombokat.
Ok, köszönöm!
Engem is érdekel ez a kérdés. Egészen pontosan hogy lehet-e tudni, hogy a chat majd a szövetségi fórum helyett vagy azon felül lesz elérhető? Vagy a kettő teljesen független lesz, és elvileg játékon belül bárkivel chatelhetek, nem csak a szövetségi társakkal?
Dátum: 2012.07.23. 16:10:52
Fordult a kocka délután vadásztam 9-et az elfogyott eseménypontok pótlására, ebből pottyant 4 kaland. Megnyugtató .
Dátum: 2012.07.23. 12:03:13
Amióta megemlítettem a dolgot, közel 40 csatám lement még, és abból is csak egyetlen darab kaland pottyant (tartottam egy láthatatlan fél-hétvégét, és a mai napban is reménykedtem, de hiába). A random "szeret" engem, és az érzés kölcsönös
Dátum: 2012.07.21. 12:40:09
Az alábbi írók, költők közül melyiknek volt kedvenc helye az Alföld?

Weöres Sándor
Petőfi Sándor
Berzsenyi Dániel
Arany János

Talán inkább "kinek" volt kedvenc helye.
Dátum: 2012.07.21. 11:28:28
Jók is az ilyen tréfák... Köszi a választ!
Dátum: 2012.07.21. 11:09:02
A szövetségemben nem csak nekem tűnt fel, hogy nem nagyon potyognak kalandok. Reggel végignéztem az elmúlt napok portyaleírásait (kb 60csata), és ma is még letudtam párat, és mindre összesen 1db kalandot kaptam, pedig kalandgömböm is van. Nem biztos, hogy hiba, lehet csak puszta random, de gondoltam egy jelzést megér.
Én 15 kalandos küldivel akadtam el, miközben kufározom, szövitársam másik világon térkifordító italt szeretne venni, amihez lélekgyémántokra lenne szüksége. Észlelt még valaki ilyen problémát?
Dátum: 2012.07.20. 20:28:00
Hétvégén biztos nem foglalkoznak vele .
Dátum: 2012.07.20. 18:29:15
Idézet: Quellon - 2012.07.20. 17:29:06

Azoknak meg, akiknek probléma, hogy mi hol jelenik meg és mit takar ki - minden sértő szándék nélkül - ajánlom, hogy kicsit böngésszék át a wiki tárgylistáit és/vagy a saját tárgyaik listáját és nem lesz ilyen gondjuk többet, hogy betűről betűre kell olvasniuk a cuccaik tudományát vagy hogy melyikre is van épp szükségük. Esetleg használjatok öltözeteket.
Vagy ezek nagyon extrém dolgok?


Quellon! Nevezz meg bátran, úgy tűnik, ez csak nekem probléma !
Igazából a paraszti júzer viselkedés nem az erősségem, mint a mellékelt ábra is mutatja. Szánom-bánom, nem használok öltözeteket sem, pontosan az őskő-költség miatt, és még így is merészelem jártatni a szám . Követ nem a mindennapos kényelmemhez veszek és használok, csak akkor, ha végképp muszáj, vagy ha összegyűlik jelentősebb kiégett kavicsom. Egész egyszerűen, mert ennyit bírok.
Viszont nem hiszem, hogy kivitelezhetetlen az, ami miatt szólni merészeltem. Azóta Baratyék is babráltak valamit, mert megjelent egy kis kezes kurzorjel, szóval ha változtatás nem is fog történni az én hatalmas igényeimnek megfelelően, legalább láttam, hogy elolvasták, amit írtam, és ez nekem elég.
A wikit szoktam nézni. Nem az zavart, hogy nem látom a cuccaim tudományát, hanem hogy nem látom a cuccaimat, ha mondjuk kényelmesen beállok a tárgylista közepére, mert a felét kitakarja az ikon. Eddig ez a művelet nem okozott gondot. Hogy mindent lássak, most kénytelen vagyok a tárgylista legelső karakterére ráállni, ami eléggé körülményes, erre mondtam azt, hogy nekem kényelmetlen, és hogy engem zavar ez a helyzet.
Dátum: 2012.07.20. 15:31:53
Nem ragozom tovább, én értem azt, amit mondtok. Lehet én vagyok rosszul kódolva, és csak engem bosszant ez egyedül, de nekem zavaró így és kényelmetlen. Apró és jelentéktelen, de probléma, számomra legalábbis.
Dátum: 2012.07.20. 15:14:28
Köszi. A trükközés lényegét értem, csak azt sajnálom, hogy hirtelen szükség lett rá. Azt ezt megelőző tárgylista/rendszer megjelenésével nem volt gond. Igazából tök mindegy, hogy balról, vagy jobbról látható a kép, a gondom az, hogy túl közel van az egérhez, és csak a precíz elhelyezés teszi lehetővé a lista és a kép egyszerre történő megjelenítését, ami egész egyszerűen körülményes, időigényes, magyarul zavaró. Illetve jobbkezesként és közép-európai kultúrát látó, balról jobbra olvasóként nekem igenis számít, hogy normális, kényelmes egérmozgatáskor az olvasott szöveg, sorok elejét vagy a végét látom, illetve melyik része nem zavaró kitakarva. A precízen elhelyezett egérkével pedig szórakozzon aki ráér.
Dátum: 2012.07.20. 14:52:32
Nincs olyan, hogy jobbról-balról közelít, ezt gtr2 írta, nem én. Eleve balra rendezi, de én nem trükközéssel szeretném látni a tárgylistámat, hanem értelmezhetően. A kezdőbetűkből, vagy a szó elejéből többre megyek, mint a szavak végéből, engem zavar, hogy kb ezt látom:
http://kephost.hu/share-46AD_500953F4.html
Sorry, nekem nem megy máshogy a szemléltetés.
Dátum: 2012.07.20. 14:18:26
Idézet: Gtr2 - 2012.07.19. 16:47:18
Jó a fejlesztés gyorsan tanulható egy pici hibát vettem észre a tárgyak cseréjénél, ha jobbról közelítek a névre a kép hamarab jön fel eltakarva a nevet és így nem tudom felvenni, ha balról megyek semmi gond a kép a tárgy előtt van.


Ez engem is zavar. Pontosabban, hogy az ikon a kurzortól balra-fent jelenik meg, és kitakarja azt a tárgyoszlopot, amiben keresgélek. Ha a kurzortól jobbra jelennének meg a tárgyak részletes leíró ikonjai, úgy látnám az oszlopot, így viszont nem. Azzal, hogy a szöveglistában a tárgyak végét látom, nem vagyok kisegítve. Akadályoz és lassítja a játékot (személy szerint olyan érzést kelt, mintha nem lenne kontrollom, beleszólásom a saját tárgyaimhoz való hozzáférésbe).
Dátum: 2012.07.19. 21:13:50
No, tetszik, nem tetszik, megosztom most veletek a változtatásokkal kapcsolatos véleményemet. Összeségében pozitív a véleményem mindenről, viszont az elrendezést nem tartom praktikusnak. Tudom, nem kívánságműsor, és hogy ez már erősen kidolgozott fejlesztés. De bárhogy is sikerüljön végül ez a hozzászólás, én ezt egyfajta naiv javaslatnak szánom, személyes véleménynek, hogy konkrétabb legyek, és ismét csak a hozzáértők fantáziájára bízom, hogy mi tetszik, mi nem. Hogy lehet-e ezekből bármi is, vagy álmodik a királylány.

Így elsőre tehát ez az egész ötlet nagyon tetszik, konkrétabban, hogy a tárgylista kikerült a karakterlapról, és megszűnt a terjedelmes oldal, most még egyelőre az a szokatlan, hogy pörgetném, pörgetném az oldalt, de már nincs semmi az állataim alatt, amelyeket viszont ugyanolyan részletességgel és méretcsökkentés nélkül látok, mint eddig. Ezeknek összességében nagyon örülök! Bár hab a tortán eszembe jutott, nem-e lenne izgalmasabb az állatokat is elkülöníteni, úgy, ahogy a tárgylista is megjelenik külön ablakon, a tárgylista melletti linkkel lehetne belépni az állatokhoz, és elbíbelődni velük tetszés szerint. Maximum megjelenhetnének a tárgyakhoz hasonlóan egy szál képecskeként egymás mellett szöveg nélkül, ahogy a csataleírásokban is szerepelnek.

Amin személy szerint változtatnék, egyértelműen bizonyos dolgok megtartása lenne. Az eredmények és bónuszok külön lenyitogatását nem tartom jó ötletnek, hogy ezt még a saját karakterlapomon is el kell követni, szerintem kifejezetten zavaró. Időigényes, nem is beszélve a használatban lévő tárgyak tulajdonságainak "egyszerre nem látásáról", de ebbe nem folynék bele, ez úgy érzem, szorosan kapcsolódik a fejlesztéshez és örülni kellene ennek is, hát, nekem ez nem jön be, bonyodalmas, mert időigényes végigbogarászni mind a hat képecskét. Nekem legalábbis szükségem van rá, mert nem tudom fejből, milyen tulajdonságai vannak a tárgyaknak, még ha sacc/kb be is lövöm, mennyire félelmetes vagy nem. Jobb híján a tárgylistában megjelenhetnének legalább részletesen, nem a képhez tartozva, bár ez lehet bonyolultnak tűnik programozásilag - amihez sajna nem értek, ezt vállalom.

És ha már az elrendezésnél tartunk, konkrétan úgy tudnám elképzelni a karakterlapot, hogy megmaradnak láthatóan az említett eredmény és bónuszösszesítők, ahogy eddig is voltak, és közvetlenül alattuk lehetnének a használt tárgyak kicsi ikonjai, akár egymás mellett, két oszlop helyett két sorban. A tárgyak alatt közvetlenül el tudnám képzelni az állatokat, az előzőekben említetteket (külön "állatablak", ahol részletesebben megjelennek a kiválasztott állatok tulajdonságai) beleértve akár lebutítva, egymás mellett is. Így alattuk lehetne minden más, ahogy most is van. A relikviák számomra nem olyan fontosak, azt jó ötletnek tartom összenyithatóvá tenni, bár ha meg már itt tartunk, eddig sem lehetett visszazárni például a saját karakterlaphoz tartozó szöveget, így mondjuk a relikviák esetén meg lehetne csinálni, hogy ne csak lenyithatók, de visszazárhatóak is legyenek (az oldal újratöltését megelőzendően). Nekem semmi bajom nincs ezzel a háromoszlopos színes montázzsal, ami a főkarakterlapon látszik, sőt, még örülök is, így sokkal élvezetesebb gyönyörködni a szerzeményekben, mint egy oszlopnyi tárgyat végigböngészni, ahogy tettük azt a reformot megelőzően. Azt is el tudnám képzelni, hogy a relikviák kerülhetnének az általam javasolt elrendezés szerint az állatok alá, szintén "sorban", "vízszintesebben" elrendezve.

A használható tárgyakat, pontosabban a különböző italokat, a gyógy- és varázsitalokhoz hasonlóan még el tudnám képzelni egy más színű vagy fazonú üvegcsében a piros és a zöldek mellett, persze óvatosságból főleg a komolyabb italokat, például a védelem italát mindenképpen ellátnám valami visszacsatolással, nehogy balesetből mellékattintson valaki, és olyat tegyen, amit nem akart. Különben jó ötlet az italokat is külön és mindig látni, hozzáférni, viszont valami darabszámmal tényleg el lehetne látni, szeretem tudni, miből mennyi van, illetve szeretném tudni még ott is.

Végül pedig a kis ládikót is jó ötletnek tartom, viszont sem a méretét, de főleg nem az elrendezését nem tartom annak. Most nekem így túl kicsinek tűnik, attól függetlenül, hogy én még pc-n játszom, így elvileg még látom, de arányait tekintve pont olyan, mintha csak valami ideiglenes, figyelmeztető vagy ajándéktárgy lenne a képem mellett, nem valami komoly, használható valami. Lehetne legalább akkora, mint amekkora képeket csináltatok az ékszerekből (jujj, ezeket sajnáltam, így, hogy kisebbek lettek, nem tudok gyönyörködni a képekben úgy általában, de ez legyen a legkevesebb), vagy mint a végzet templomában a kis ikonok képei. A ládát pedig nem a karakterlapom mellé, hanem alá, vagy fölé tenném, csak a rend kedvéért, ott minden szépen középre van rendezve egy oszlopba, a két kép, ahogy most van, szerintem furcsa egymás mellett.

Befejeztem a mondókámat, amit nem kell komolyan venni, csak ha láttok benne fantáziát.
Minden "mégmitkellenecsinálniszerintem" mellett nagy köszönet a fejlesztésért és az eddig belefektetett munkáért!
Dátum: 2012.07.19. 18:02:57
Legyen úgy! A felirat akkor is megtévesztő (volt, amikor utoljára néztem), és ami miatt nem volt kedvem kockáztatni, inkább betöltöttem újra az oldalt. Azért fő a biztonság, reménykedjünk abban, ahogy Birka kérte, kapunk erre is egy automatikus oldalújratöltést, és nem lesz félreértés !