Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
101. hozzászólás - 2012.07.24. 07:47:43 (Válasz Lavender #99 hozzászólására.)
Az elképzelésről az utolsó hivatalos infó az volt, hogy 3 szintje lesz a chatnek. Magán, szövetségi és világ szintű. A fórumok megmaradnak, az "időtálló", tehát amit odaírsz megmarad "örökre", de lassabb kicsit az infóáramlás, kapcsolatteremtés. A chat gyors társalgást biztosít valós időben az aktív, társalogni vágyók közt, de amit odaírsz az "elvész", ha le nem mented magadnak a szöveget.

Remélem jól emlékszem. Ha biztosat akarsz akkor menj rá Miklós profiljára és a hsz-ei közt biztos megtalálod pár perc alatt, nem ír itt olyan sokat, hogy túlontúl vissza kéne nyúlnod, szerintem az utolsó pár oldalban ott lesz.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.42
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
102. hozzászólás - 2012.07.24. 07:49:24 (Válasz Quellon #101 hozzászólására.)
Ok, köszönöm!
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.10
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
103. hozzászólás - 2012.07.24. 10:22:56
A leírás akkor is ez:
Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson.

Hogy mikor íródott, illetve hogy nem teszi tönkre a karakterem a vadászat érvek mind igazak. Csak hogy a fentebbi idézet pedig a játék szabálya, melynek tudatában döntöttem a gyorsítás kiváltása mellett.
Feltételezem érhető miért aggályoskodok..
Pontszám: 7.31
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
104. hozzászólás - 2012.07.24. 10:32:56 (Válasz Ywgarrd #103 hozzászólására.)
De ember,egy akkor még nem létező lehetőséget ,nem vehettek figyelembe.Ha sokat erősködsz, majd átírják,és ennyi.Amikor elolvastad,és döntöttél,olvastad azt,hogy csökkenti a templomban megválaszolandó kérdések számát?Nem?Csak gondoltad hogy így lesz? Akkor rosszul gondoltad.Ennyi.
A hozzászólást Azazel módosította 2012.07.24. 10:35:30-kor
Báró Samedi
Pontszám: 7.01
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
105. hozzászólás - 2012.07.24. 10:43:29
Nincsen ezzel semmi baj, csak a hirtelen nagy fejlesztésekben mindig van valami hiba, ami miatt az ember keserű szájízzel tekint az újításokra. Ma is vártam a szöviküldikből több mint 1M LE-t a 3X-os jutalomra, erre reggel ez várt:

Átveszem a jutalmat: 348100 LE, 36 kristálypont, 3 AF pont


Inkább nem venném át.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.89
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
106. hozzászólás - 2012.07.24. 10:49:13 (Válasz Isten Kardja #105 hozzászólására.)
Átvétel előtt írj emailt a bug@-ra és javítják.
Pontszám: 7.66
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
107. hozzászólás - 2012.07.24. 10:50:55 (Válasz Craslorg #106 hozzászólására.)
Írtam.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.89
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
108. hozzászólás - 2012.07.24. 12:22:53 (Válasz Azazel #104 hozzászólására.)
Gondolkozz már miket írsz.. A templom 4 hónapja van, se a templomnál se a gyorsításnál nincs kiírva, hogy nem hat templomos küldetésnél. Új karakternél sem. Ez a gyorsítás leírása, ez a szabály.
Hiába szajkózod ugyanazt, attól még nem lesz igazad.

*Azt olvastam, hogy a helyes kvízválaszok száma duplán számít minden esetben:
Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson.

Ez elég egyértelmű, függetlenül attól, ki mit gondol. Olvasd végig a teljes leírást, és szólj ha valahol látsz olyat, hogy kivétel/nem minden esetben.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.07.24. 12:29:12-kor
Pontszám: 6.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
109. hozzászólás - 2012.07.24. 12:25:12 (Válasz Craslorg #92 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.07.23. 19:51:01
Nem fórum, hanem chat. Független valamennyire, de lehet majd szűkíteni azoknak a listáját, akikkel akarsz beszélni. Hogy mennyire, azt nem tudom, de ilyenről volt szó.


Lesz privát, szövetségi és össznépi beszélgetés is. Nem fórum. A fő különbség nyilván az, hogy
* nincs hosszútávú beszélgetés történet
* frissítés nélkül kapod az új hozzászólásokat.
Akinek nem tetszik, az majd nem használja. Sokaknak meg nyilván jól fog jönni.
Pontszám: 7.99
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
110. hozzászólás - 2012.07.24. 12:28:24 (Válasz Kwisatz #94 hozzászólására.)
Idézet: Kwisatz - 2012.07.23. 22:23:45
Tappancs, maradjunk abban, hogy a Túlélők Földje rendelkezik "csodás mélységekkel", a Végzetúr csak sekélyes felszín.


Ennek a hozzászólásnak annyi értelme volt, mintha valaki egy Subaru Impreza WRX STi-re azt mondja, hogy erős a motorja, te meg közlöd, hogy nem, mert a bányagépeknek meg az óceánjáróknak erős a motorja.
Pontszám: 7.99
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
111. hozzászólás - 2012.07.24. 12:29:40 (Válasz Ywgarrd #108 hozzászólására.)
Ezt mondom én is. Nincs odaírva,hogy befolyásolná a templomos küldit.

Amúgy, direkt csak a templomos küldi miatt vetted meg?
Báró Samedi
Pontszám: 7.52
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
112. hozzászólás - 2012.07.24. 12:30:59 (Válasz Ywgarrd #95 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.23. 22:31:44
A végzet templomában bugos a kvíz. Hiába van "gyorsabb kvíz" gyorsított funkcióm, a válaszolj helyesen 10 kvízkérdésre küldetésnél nem elég 5 helyes választ adnom, hanem 10-re kell felelnem.


Nyilvan, hiszen a feladat nem ugy szol, hogy 10 vadaszathoz tartozo kerdesre adj helyes valaszt. Hanem ugy, hogy 10 kerdesre. Nem latok benne hibat. Te 10 kerdesre adsz valaszt, amit aztan 20 vadaszathoz tudsz felhasznalni. Egyebkent meg nehogy mar 28 naponta 20 vadaszattol menjen tonkre a karid.

Megcsak az idezett szoveggel sem utkozik, hiszen az a valaszok duplazasarol szol, nem a kerdesek duplazasarol.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.07.24. 12:34:24-kor
Pontszám: 7.24
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
113. hozzászólás - 2012.07.24. 12:35:03 (Válasz Azazel #111 hozzászólására.)
Az van oda írva, hogy "minden esteben". Ebbe beletartozik a templom is.
Egyébként azért vettem meg, mert nem vadászok, így a cspt-t ebbe fektettem bele. Illetve régebben még nem lehetett előre válaszolni kvízekre, akkor jól jött, hogy 50 vadászat indításával (és időben történő megszakításával) több kvízválaszra tehettem szert. Ezáltal kevesebbet kellett vadásznom, hogy meglegyen a kvíz feltevéshez szükséges 100 válasz, ami a küldetéshez kell.
Pontszám: 6.94
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
114. hozzászólás - 2012.07.24. 12:41:51 (Válasz Kocos #112 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.07.24. 12:30:59

Megcsak az idezett szoveggel sem utkozik, hiszen az a valaszok duplazasarol szol, nem a kerdesek duplazasarol.


Ezt elnézted. Íme a hivatkozott rész, sokadjára:

Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson.


Nem azt írja, hogy a válaszok számát duplának veszi, hanem hogy "minden egyes megválaszolt kvízkérdésem" kettőnek számít. A "megválaszolt" jelen esetben a "kvízkérdés" jelzője, nem pedig a mondat tárgya.
Nincs kitétel, hogy nem mindenhol így működik.
Pontszám: 7.96
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
115. hozzászólás - 2012.07.24. 12:56:19 (Válasz Ywgarrd #113 hozzászólására.)
Ehh,elbeszélünk egymás mellett.Neked így logikus( mert így esne jobban..érthető) , nekem meg úgy.Igazából nem lenne baj ,ha számítana a templomban , de ha nem,hát nem.A dühösködésed nem indokolt,mert kár nem ért.Megvetted,és használtad is arra,amiért megvetted.Hogy azokon kívül,még valami másra már nem jó...hát megesik...Ha semmiképp sem vadászol, válaszolsz a kérdésre,lelövöd a vadászatot,újraindítasz, válaszolsz,lelövöd.Nem is kell egyesével,egy vadászatnyi idő alatt simán válaszolhatsz3-4 kérdésre is,és még marad időd leállítani is.
Báró Samedi
Pontszám: 7.52
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
116. hozzászólás - 2012.07.24. 13:04:56
Ywgard: Egyetlen oka panaszodnak az lehet ha már előre feltöltötted a kvízadatbázisod (pech, ezentúl nem fogod) és emiatt kénytelen vagy most kemény 20-at vadászni. Ha jó a karid (ahogy látom nyeri a bajnokikat) ezt bőven elviseli, másrészt össze lehet hangolni más templomos kvesztekkel is.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.07.24. 13:05:21-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
117. hozzászólás - 2012.07.24. 13:08:22 (Válasz Ywgarrd #114 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.24. 12:41:51

Ezt elnézted.

Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson.


Nem azt írja, hogy a válaszok számát duplának veszi, hanem hogy "minden egyes megválaszolt kvízkérdésem" kettőnek számít. A "megválaszolt" jelen esetben a "kvízkérdés" jelzője, nem pedig a mondat tárgya.
Nincs kitétel, hogy nem mindenhol így működik.


Nem néztem el semmit. Folytasd kérlek az idézetet. Ott részletesen ki van fejtve mi számít kettőnek. A válasz. Gondolom nem véletlenül hagytad el az idezetből.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.07.24. 13:08:56-kor
Pontszám: 6.99
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
118. hozzászólás - 2012.07.24. 13:42:07
Azazel, ha tudatában lettem volna, hogy meg fog változni a koncepciója a képességnek/hogy valamikor lehetőség adódik 300 kérdésre előre válaszolni, akkor nyilván másképp döntök. Az a bajom továbbra is, hogy sehol nincs leírva, hogy templomra nem érvényes.
De az is teljesen lényegtelen, hogy használtam-e bármire is a gyorsítást/nem, jelen esetben nem a leírásának megfelelően működik, ez pedig hiba. Utólag megváltoztatni valamit, amiért áldoztam pedig nem volna fair szerintem.
*Ami miatt dühösködök az a következő: valami határozottan és egyértelműen nem a leírásnak megfelelően működik, ezért kérem a javítási listára való felvételét (meglepődtem, hogy alapból nem volt rajta), ami korrigálja a hibát, senkinek semmilyen hátránnyal nem jár és hogy a képesség a leírásának megfelelően működjön. Sokan pedig megpróbálnak meggyőzni mindezek ellenére, hogy jó ez így a jelenlegi hibás formájában.*

Aurri, a szabály az továbbra is szabály attól függetlenül, hogy feltöltöttem előre a válaszlehetőségeket vagy sem. De ha már szóba jött: 388 helyes kvízválaszom van, ebből 232 előre megválaszolt kvíz (templomok nélkül ez 182 volna). Egy darabbal sem vadásztam/válaszoltam többet, mint amennyit a küldetések megköveteltek eddig.

Kócos, valóban nem véletlenül hagytam ki a többi részét a leírásnak. Az első mondat konkrétan megfogalmazza a gyorsítás szabályát. Az azt követő mondatok pedig példákkal magyarázzák a képesség működését, nem azt írják le, hogy csak azokban az esetekben működik. Illetve semmilyen egyéb utalás sincs, hogy egyéb esetekben nem működik. Egyik sem írja felül, és nem is utal rá, hogy a "minden eset" csak ezekre a példákra vonatkozna - Tehát a szabály szemszögéből lényegtelenek.
Mint ahogy a válaszolj helyesen 50 kvízre küldetés esetében is él felező hatás (hiszen a minden esetbe az is beletartozik), habár az sincs külön feltüntetve.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.07.24. 14:06:35-kor
Pontszám: 7.22
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
119. hozzászólás - 2012.07.24. 14:23:31 (Válasz Ywgarrd #118 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.07.24. 13:42:07
Mint ahogy a válaszolj helyesen 50 kvízre küldetés esetében is él felező hatás (hiszen a minden esetbe az is beletartozik), habár az sincs külön feltüntetve.


A magyarázatod sajnos nem áll meg a lábán, nem is idézgetek, mert aki elolvassa a szöveget annak ez úgyis egyértelmű.
A szöveg alapján a kettő közül ez utóbbi küldi tűnik bugosnak, ha arra hivatkozol, hogy ez a küldi tévesztett meg, akkor szerintem jogos, hogy visszakérd a gyorsdításba beleölt erőforrást.
Pontszám: 6.80
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Várható fejlesztések (2012.jún. taliról)
120. hozzászólás - 2012.07.24. 16:14:48 (Válasz Kocos #119 hozzászólására.)
Egyértelmű? Konkrétan le van írva, hogy minden esetben, az az egyértelmű. A szöveget szó szerint kell értelmezni a szabályoknak általában ez a lényegük. Feketén-fehéren ott van, hogy "minden esetben".
Értem az álláspontod, de az általad képviselt vélemény legfeljebb következtethető, az egyértelműséghez semmi köze sincs a leírás megfogalmazásának.

(Annyit fűzök a fogalmazás és leírás pontosságának fontosságához, hogy az én munkámban egy ilyen baki bizonyos esetekben jó ha "csak" pénzbüntetéssel és az állásom elvesztésével járna. Talán ezért is vagyok erre fokozottan érzékeny.)
Pontszám: 7.96
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!