Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Karakterlap reform
népszerűRomantikus erőszakFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
101. hozzászólás - 2012.07.20. 11:21:16
Ez nem csak a mi kényelmünket szolgáló fejlesztés, hanem gépigény csökkentést is jelentő.
a régi felület használat opció szerintem elég irreleváns felvetés.

viszont az jó lenne, ha a tárgylistán öltözködés közben nem pakolna át minden tárgyfelvételnél a karakterlapra
Pontszám: 9
kedvelt tagKisapoFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
102. hozzászólás - 2012.07.20. 11:53:48
Ha a tárgylistában dolgozunk ne ugorjon már vissza a karilapra a következő alkalommal is maradjon a http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&sub=targylista oldalon. Átöltözéskor ez az eddigi 6 helyett 12 lapletöltésbe kerül. Mindig vissza kell kolbászolni a tárgylistába, csak őrült kattogás az egész. Egyébként is nagyon sok plusz kattintást okozott az új tárgylista a használat során. Lehet hogy kevesebb adatot töltünk és kérünk le a szerverről egy alkalommal, de a lapletöltések száma szerintem tuira jócskán megnőtt, ez pedig egészen biztosan jobban terheli a szervert mint az a plusz pár adat amit lespóroltatok. Ezt a szerverstaton biztos látjátok.

A tárgylistát szerintem tök feleslegesen tettétek külön lapra, azzal a js megoldással sokkal jobban lehetne kezelni az egészet amivel a bónuszok, eredmények stb.-t megjelenítitek, még akkor is ha minden tárgy alkalmazása után ujra kellene nyitni, de valószínű hogy még azt sem kellene tenni (mármint újranyitni).

Nem mindenki prémesként, kényelmi funkciókkal játszik, anélkül is tesztelnetek kéne ha már belenyúltatok abba ami eddig is jó volt...
A hozzászólást Kisapo módosította 2012.07.20. 12:12:44-kor
Pontszám: 6.67
irritálóCrazy71Férfi
Végzetúr mester
336 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
103. hozzászólás - 2012.07.20. 12:16:19 (Válasz Romantikus erőszak #101 hozzászólására.)
Igazad lehet, de egy játék attól jó ha áttekinthető és kényelmesen kezelhető, ami erről az új adatlapról nem mondható el.
Jake Sully - V1 - Az egykori Smaragd Farkasok vezére, jelenleg a Phoenix Rend tagja
Ha a halál völgyében járok is, nem félem a halált, mert én magam vagyok a halál!
Pontszám: 3.97
kedvelt tagPixapaFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
104. hozzászólás - 2012.07.20. 12:18:16
Egy másik észrevétel,

mikor két tárgyat ki akarok cserélni amit visel a karakter, az első cseréje után visszaugrik a karakterlapra és vissza kell kattintani a tárgylistára, hogy ki tudjam cseélni a másikat is... Ezt tegnap nem tapasztaltam...

most látom, hogy Kisapo is ugyanezt taglalja...
V2- Martalócok

Pontszám: 5.39
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
105. hozzászólás - 2012.07.20. 12:20:46 (Válasz Pixapa #104 hozzászólására.)
A fő karakterlapon is tudtok cserélni, csak rá kell klikkelni a lecserélni kívánt cucc képére. Ha az ember tudja, mit mire akar lecserélni akkor ez a legegyszerűbb módszer, ki lehet hagyni a tárgylistát.
Pontszám: 7.97
kedvelt tagRoger1984Férfi
Végzetúr tehetség
228 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
106. hozzászólás - 2012.07.20. 12:22:38
És tényleg.Akkor viszont így már jónak tűnik.
Pontszám: 6.45
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
107. hozzászólás - 2012.07.20. 12:23:36
Változtattunk pár dolgot az új karakterlapnál:
- az eredményeket most már nem kell lenyitni, mindig ott vannak, saját karakterlapon, portyánál és kémkedésnél is.
- a varázs- és gyógyitaloknál már kiírja a program a darabszámot is.
- bizonyos tárgyak cseréjénél nem frissültek a spec-képességek (bufa gyűrűje és társai). ez csak kiírási gond volt,de korrigáltuk.

Ami még biztosan bekerül előbb-utóbb:
- öltözködéskor maradjon azon az oldalon a program, ahol volt. (öltözetváltásnál is)
Pontszám: 9.46
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
108. hozzászólás - 2012.07.20. 12:26:39 (Válasz Shadowrun #99 hozzászólására.)
Közben megtaláltam! Szokni kell még az új karakterlapot.
Pontszám: 6.90
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
109. hozzászólás - 2012.07.20. 12:28:54 (Válasz Pixapa #104 hozzászólására.)
Nem értem... Átöltözéshez minek mentek egyáltalán a tárgylista menübe? Karakterlapon cserélni kívánt tárgyra rákattint, gyönyörű felugró ablakban listából másik tárgy kiválaszt, "Csere" gombra rányom. Nagyon profin meg lett oldva, hogy ne kelljen bemászkálni a tárgylistába átöltözéshez, miért nem használjátok?

A profi megoldás egyetlen szépséghibája, hogy nem frissíti a cserélt tárgy képét és kiírt bónuszait, de fölül kiírja hogy végrehajtotta a cserét, és mint tegnap Rubin Triásszal teszteltem, külön oldalfrissítés nélkül is a helyes bónuszokat használja.

mod.: hűű de lassú vagyok
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2012.07.20. 12:30:20-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.98
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
110. hozzászólás - 2012.07.20. 12:29:28
Jó ez az új karakterlap, egyre jobban tetszik!
Pontszám: 6.27
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
111. hozzászólás - 2012.07.20. 13:32:57
Sőt, most már nemcsak állandóan látszanak, de jók is az eredmények a csatáknál, össze lehet ismét hasonlítani az aktuálissal!

Köszönjük!
Pontszám: 7.97
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
112. hozzászólás - 2012.07.20. 13:39:37 (Válasz Baraty #107 hozzászólására.)
Így most mégjobb...köszönjük , bár a darabszámnál én arra gondoltam hogy az ikon mellett írhatná ,de így is jó
Báró Samedi
Pontszám: 7.49
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
113. hozzászólás - 2012.07.20. 13:57:22 (Válasz Azazel #112 hozzászólására.)
Ikon mellett? Melyik fajtát a sokféléből: kereskedelemmel elérhető legmagasabb, ősköves, kalandhoz szükséges legalacsonyabb, innen-onnan nyert szint szerinti, torta, Isteni ital...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.98
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
114. hozzászólás - 2012.07.20. 14:06:49 (Válasz Lanmandragoran #113 hozzászólására.)
Összesen.

A részletek meg ottvannak ha rákattolsz.
A hozzászólást Azazel módosította 2012.07.20. 14:08:19-kor
Báró Samedi
Pontszám: 7.49
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
115. hozzászólás - 2012.07.20. 14:18:26 (Válasz Gtr2 #54 hozzászólására.)
Idézet: Gtr2 - 2012.07.19. 16:47:18
Jó a fejlesztés gyorsan tanulható egy pici hibát vettem észre a tárgyak cseréjénél, ha jobbról közelítek a névre a kép hamarab jön fel eltakarva a nevet és így nem tudom felvenni, ha balról megyek semmi gond a kép a tárgy előtt van.


Ez engem is zavar. Pontosabban, hogy az ikon a kurzortól balra-fent jelenik meg, és kitakarja azt a tárgyoszlopot, amiben keresgélek. Ha a kurzortól jobbra jelennének meg a tárgyak részletes leíró ikonjai, úgy látnám az oszlopot, így viszont nem. Azzal, hogy a szöveglistában a tárgyak végét látom, nem vagyok kisegítve. Akadályoz és lassítja a játékot (személy szerint olyan érzést kelt, mintha nem lenne kontrollom, beleszólásom a saját tárgyaimhoz való hozzáférésbe).
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.06
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
116. hozzászólás - 2012.07.20. 14:45:14 (Válasz Lavender #115 hozzászólására.)
Idézet: Lavender - 2012.07.20. 14:18:26


Ez engem is zavar. Pontosabban, hogy az ikon a kurzortól balra-fent jelenik meg, és kitakarja azt a tárgyoszlopot, amiben keresgélek. Ha a kurzortól jobbra jelennének meg a tárgyak részletes leíró ikonjai, úgy látnám az oszlopot, így viszont nem.


Ha a kurzortól jobbra jelennének meg, akkor meg annak takarná ki, aki balról közelít. És mivel a tárgylista menühöz tartozó ikon és felirat egyaránt a bal fölső sarokban van, elég valószínű hogy a játékosok többsége balról közelít. Egy apró trükk, a felszerelések nevének első betűjét célozd be az egérrel, ne az utolsót, és akkor a kép pontosan a lista mellett fog megjelenni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.98
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
117. hozzászólás - 2012.07.20. 14:52:32 (Válasz Lanmandragoran #116 hozzászólására.)
Nincs olyan, hogy jobbról-balról közelít, ezt gtr2 írta, nem én. Eleve balra rendezi, de én nem trükközéssel szeretném látni a tárgylistámat, hanem értelmezhetően. A kezdőbetűkből, vagy a szó elejéből többre megyek, mint a szavak végéből, engem zavar, hogy kb ezt látom:
http://kephost.hu/share-46AD_500953F4.html
Sorry, nekem nem megy máshogy a szemléltetés.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.06
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
118. hozzászólás - 2012.07.20. 15:00:27 (Válasz Lavender #117 hozzászólására.)
Én ezt látom:

http://kephost.hu/share-46F5_50095623.html

Így azt kell mondjam semmi baj a megjelenítéssel, vidd arrébb az egered és neked is jó lesz.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2012.07.20. 15:03:27-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.98
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
119. hozzászólás - 2012.07.20. 15:14:28 (Válasz Lanmandragoran #118 hozzászólására.)
Köszi. A trükközés lényegét értem, csak azt sajnálom, hogy hirtelen szükség lett rá. Azt ezt megelőző tárgylista/rendszer megjelenésével nem volt gond. Igazából tök mindegy, hogy balról, vagy jobbról látható a kép, a gondom az, hogy túl közel van az egérhez, és csak a precíz elhelyezés teszi lehetővé a lista és a kép egyszerre történő megjelenítését, ami egész egyszerűen körülményes, időigényes, magyarul zavaró. Illetve jobbkezesként és közép-európai kultúrát látó, balról jobbra olvasóként nekem igenis számít, hogy normális, kényelmes egérmozgatáskor az olvasott szöveg, sorok elejét vagy a végét látom, illetve melyik része nem zavaró kitakarva. A precízen elhelyezett egérkével pedig szórakozzon aki ráér.
A hozzászólást Lavender módosította 2012.07.20. 16:02:16-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 8.06
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Karakterlap reform
120. hozzászólás - 2012.07.20. 15:21:36 (Válasz Lavender #117 hozzászólására.)
Ha a szavak elejére teszed a kurzort, akkor simán látod a tárgylistádat, nem takar semmit - én legalábbis ezt látom így:

V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.89
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője