Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gabrillius

Oldal: 1234
Dátum: 2009.06.05. 21:15:49
Kérjük válaszolj az összes kérdésre!
Kedves Játékostársunk! Néhány héten belül szeretnénk egy 4. világot elindítani, ezzel kapcsolatban szeretnénk kikérni a véleményedet. További részletek a fórumon (katt ide)
1. Milyen legyen a játék sebessége?

* Ugyanaz, mint az első 3 világon
* Kicsit lassabb, legyen naponta kevesebb cselekvés és portyapont.
* 3x gyorsabb világ, kisebb őskő árakkal, amely egy bizonyos feltétel után véget ér és a legjobbak jutalmat kapnak.

2. Ha gyorsított világot szeretnél, mikor érjen véget a világ?

* Valamilyen szövetségtől függő nyerési feltétel teljesítésekor (X epikus, hatalom tornya stb)
* bizonyos karakterfejlődéstől függő nyerési feltétel (szint, TÖ vagy szakértelemösszeg)
* portyázástól függő nyerési feltéltel (pl. zsákmányolt LE)

3. Milyen legyen a portya/háború rendszere?

* Olyan, mint az első 2 világon
* Békésebb, olyan mint a 3. világon
* Agresszívabb (pl. 15% alatt is lehessen támadni)

4. Korlátozzuk-e az építkezést?

* Ne, maradjon úgy, mint az első 3 világon.
* Igen, ne lehessen a szövetségi átlag többszörösét építeni.
* Mindegy.

Az első kérdésre nem a gyorsabb világot választottam és mégis kéri válaszoljak a második kérdésre, illetve megkér, hogy válaszoljak az összes kérdésre! Azt hiszem lemondok az 1600 LE-ről, pedig nem szoktam, de szeretnék vadászni és a gép nem engedi, csak ha mégis a gyorsabb világot választom és válaszolok a második kérdésre is.
Dátum: 2009.06.05. 21:11:26
A kérdőívre azt a választ nem fogadja el a gép, ha nem a gyorsított világot választom. Vajon miért? Most írjam át, hogy tudjak játszani, és elmenjen a válasz? Hmmm.... szomorú vagyok.
Dátum: 2009.05.23. 19:41:05
Sziasztok!
Így igaz, kiégett őskövet szinte sosem ad a gép.
Hmmm...
Dátum: 2009.05.19. 20:27:16
Sziasztok!
Nem tudom az állatom lélekenergiáját kisajtolni egyik világban sem. Ez biztosan hiba, jó lenne ha használható lenne.
Dátum: 2009.04.05. 14:30:25
Hogyan halt meg Vercingetorix, a gallok legendás vezére?
megmérgezték
kivégezték
éhen halt
öngyilkos lett

Hm...vajon honnan kellene tudnom, és vajon most én nem vagyok általánosan művelt mert nem tudom? Nem tudom, de nem is érdekel. Bár lehet hogy az általános műveltségemmel még sincs baj.
Dátum: 2009.03.29. 13:21:39
Dátum: 2009.03.20. 13:00:24
Milyen színű játékos nincs a Catan telepeseiben?
fehér
fekete
kék
narancssárga

Hmm... miért is kellene tudnom? Általános műveltség?
Dátum: 2009.03.15. 11:08:58
No én úgy játszom, hogy felveszem a küldetéseket és igyekszem megcsinálni nem szeretek feladni semmit, de ha a gép nem engedi, hanem ki kellene találnom, hogy ne vegyem fel, az azért elég bosszantó. Nem szokásom feladni semmit, amit elvállalok az véghez viszem a játékban is. A másik két szerveren is látszik hogy fontosak a küldetések számomra. Csak a 3. világon nehezebben mennek a küldetések valamiért. Más is panaszkodik a 200 LE-s re, de biztosan a játékosokban van a hiba. Nem értjük mi a lényeg ezek szerint.
No inkább törlök és nem lesz probléma, nem ér annyit, hogy mérgelődjek! Jó játékot!
Dátum: 2009.03.15. 10:35:13
No ezt nem értem:( ez a feladat, e miatt megyek neki erősebbeknek hogy veszítsek, a karakterem egy roncs lett ezáltal rengeteg vesztett csatával, amit a játékban adott küldetés erőltetett ki nálam, mivel a másik két világon sokkal jobb a győzelmi arányom, és a végén kiderül és vagyok a hibás, és a .... ? Érdekes felfogás, honnan kellene tudnom milyen eséllyel veszíthetek stb? Miért kellene ismernem a képleteket ahhoz hogy jól érezzem magam a játékban? Valahogy nem értem én ezt, a lényeg én bennem van a hiba. Kár volt regisztrálni a 3. világba ez belőle a tanulság, és lehet törlöm is karaktert, mert ez a küldi maradandó nyomot hagyott a karakteremen. Ja és az okosok, akik ismerik a működést, könnyen vannak és szólnak le, hogy mit hogyan kellene gondolnom, csinálnom. Ha én is a játék készítőinek csapatában lennék mindenféle információ birtokában, biztosan nem írnék ilyesmiket és könnyen venném a küldetések akadályait.l

Elszomorít, hogy ilyen küldetés van benne, és ha valaki szóvá teszi rányomjátok, hogy ő a hibás érte.
Dátum: 2009.03.13. 15:36:45
Üdv!

A küldetéseknél a veszíts el 100 LE-t kapcsán írok.
Nem tudom, nem értem miért jó ez??? Már vagy 50 vesztes csatám van emiatt és nem tudom elveszíteni a 100-at, pedig ha nem kellene akkor egészen más lenne a statisztikám. Miért kell direkt ilyen küldetést betenni, hogy veszítsen az ember szándékosan???? Hol van ilyen bárhol ahol arra buzdítják az ember (játékost) hogy veszítsen és azért kap jutalmat??? Nem értem mi ennek a mozgató rugója, miért jó ez bárkinek is?

Ha visszaadom, akkor kevesebb LE-t kapok a következő küldetésért vagyis megbüntetnek. No ezt sem értem.
Dátum: 2009.02.14. 21:14:10
Mit jelent az hogy No angolul?
igen x
szeret
okos
szia

?????
Dátum: 2009.02.07. 11:18:16
Sziasztok!
A térkapu nagy csalódás a szövetsége sok tagja számára.
15-ös szint felettiekről van szó. 10-bő jó ha tudunk kettő-háromban győzni, a vesztes csatáknál rengeteg ÉP-t veszítünk. Nekem alig van protyában vesztes csatám, itt meg szinte mindig. Amikor nyertem véletlenül a 31-32-es szörny ellen LE-t kaptam. Jellemzően 10 szinttel magasabb szörnyek jönnek. Váruk nagyon, most meg nem szívesen használjuk a térkapupontot, mert csak kudarc a vége. Nem polyognak a kincsek ahogy Miklós írta egyik hozzászólásában. Eddig egy szövetségi társunk aki 31 szintű kapott csak láncot és többen nem.
Dátum: 2009.01.28. 12:19:32
Mai bírálatra kapott kérdések:

Akik Rossz kérdés értékelést adnak....
irigyek.
mellényomnak.
fogalmuk sincs a helyes válaszról. x
nem tudnak olvasni.

No comment.

Nem másoltam ki a kérdést, de valahogy így szólt:

Hol rendezték meg az 1932-es olimpiát.

Berlin x
London
Moszkva
Párizs

A helyes válasz nincs köztük Los Angeles.

Hányas számú mezben játszik a2088 as foci EB legeredményesebb játékosa a klubban. (nem másolt, kb. így hangzott)

6 x
9
10
? nem emlékszem a negyedikre

Hmmm.... nem egyszerű alapműveltségi kérdés ez is.
A fotoszintézis a Nap energiájának segítségével történő szervesanyag-szintézis, pontosabban az energia kémiai energiává történő átalakítása. A fotoszintézis olyan metabolizmus, amely lebontó (katabolikus) és felépítő (anabolikus) folyamatokból tevődik össze. A katabolikus folyamat a fényreakció, amikor a fényenergia kémiai energiává alakul. Az anabolikus folyamat során a szén-dioxid megkötése (fixáció) történik és annak szénforrásként való felhasználása a növekedéshez, ezt nevezzük sötét reakciónak. Továbbá a fotoszintézis „fény-szakaszában” felhalmozott kémiai energia és redukálókapacitás (NADPH) hasznosul még az oxidált állapotú kén- és nitrogénatomok redukciójához és azok szerves molekulákba történő beépítéséhez. A fényenergiát kémiai energiává a növények, a színesmoszatok (Chromista regnum fotoszintetizálói), a fotoszintetizáló cianobaktériumok, bíbor- és zöldbaktériumok képesek átalakítani . A cianobaktériumok és az eukarióta fotoszintetizálók („növények”) az oxigéntermelő fotoszintézist használják; a bíbor- és zöldbaktériumok a bakteriális vagy anoxigénikus (oxigént nem termelő) fotoszintézist alkalmazzák.
Hmmm innen néztem ki a kérdést, lehet nem jól tettem fel, de azt írja oxigént termelnek a növények a Nap energiájának segítségével. Ha nem lenne a Nap fényenergiája/fényenergia, a többi folyamat sem mehetne végbe. No mindegy.
Dátum: 2009.01.22. 19:47:44
Köszi a választ. Mondjuk az hogy mik maradtak fenn, az más mint az, hogy milyen nyelven írt. A mai világban íródott a kérdés, és az iskolában is költőként tanítjuk Balassit és Kölcseyt nem íróként.
Ilyen alapon nagyon sok foglakozást, hivatást lehet összekeverni, ha ez lényegtelen kérdés.
Engem elszomorít, ha valakinek mindegy, hogy Balassi és Kölcsey lehetett akár író is és mindegy mi volt, vagyis nem költőként tartja számon.

Ha ez jó kérdés, akkor ne szórakozzanak egyesek egy vesszőhiánnyal, vagy egy ékezettel, mert az ehhez képest szerintem lényegtelen, mert úgy is megérti mindenki a kérdést is és a válaszokat is, ha van benne helyesírási hiba.
Egy irodalmi kérdést illene pontosan feltenni szerintem. Magának a kérdésnek örültem, csak lett volna pontosabb.
A növények mivé alakítják a Nap energiáját?

nem alakítják semmivé
oxigénné X
széndioxiddá
vízzé
Sziasztok mi nem egyértelmű ebben? Mi a rossz válasz, vagy mi a több jó válasz?
Teljesen egyértelmű hogy a növények a Nap engeriáját fotoszintézissel (általános iskolai anyag) oxigénné alakítják.
Dátum: 2009.01.20. 10:44:52
Lehet hogy így van sajnos nem másoltam ki, de akkor sem író egyik sem.
Amúgy Balassiról nem tudhatjuk, hogy nem írt-e azokon a nyelveken, amelyet ismert, használt beszédben és írásban. Aki több nyelvet is ismer, használ, akár verseket is írhatott, lehet csak nem ismerjük őket. Eléggé nagy valószínűsége lehet annak hogy írt verset az általa ismert és használt bármely nyelven is. Azt a szót, hogy csak magyarul, nem használnám a kérdésben, mert nincs rá bizonyíték.
Magyartanárként dolgoztam néhány évet és talán van némi ismeretem, bár lehet ez kevés ehhez a kvízkérdéshez. Tanítottam az említett költőkről általános iskolában.
Az értő olvasás lényege, hogy a mondatban minden szónak fontos a jelentése. A "csak" szócska elég hangsúlyos ebben a témában. Ezért választottam Kölcseyt. Még ha benne van az először szó is a kérdésben akkor sem egyértelmű a válasz.
Amennyiben úgy hangzott volna a kérdés hogy melyik "költő" írt először magyarul verset, akkor jó lenne Balassi válasznak. Ez a kérdés sehogy sem jó.
Dátum: 2009.01.19. 21:05:21
Sziasztok!
Sajnos nem másoltam ki a kérdést. Minden esetre buktam a küldetést pedig már 10-et jól megválaszoltam és ezzel buktam, pedig szerintem rossz a kérdés és a válaszok sem stimmelnek hozzá.
Valahogy így szólt a kérdés:
Melyik magyar író írt csak magyarul?
Balassi Bálint
Kölcsey Ferenc
Wesselényi Miklós
Bonf.... erre nem emlékszem, de olaszos hangzású név volt

A kérdésben rossz, hogy írót kérdez, mert nem írók, akiket annak gondolt a kérdező, hanem költők.
A másik csak magyarul írt? Elég nehéz megmondani, mert Balassi több nyelven is írt, olvasott, bár verseit magyarul írta, de magyarul írta verseit Kölcsey is.
Vagyis a kérdés duplán rossz, mert mindketten magyarul írták a verseiket, vagyis két jó válasz is lenne, bár mint írtam nem írók, hanem költők.

Azért vagyok mérges, mert a jó válasz Balassi volt a kérdés író szerint, pedig Kölcsey is magyarul írt, én legalább is így tudom és így tanultam anno.
Szia!

Rájöttem, hogy tényleg nem egyértelmű, és így talán nem is baj, hogy kiesett a kérdés. Jó hogy reagáltál, így én is nyugodtabb vagyok, mert tudom a magyarázatot. Már ezért megérte beírni!:) Köszi!
Jó játékot!:)
Hány királyunkat koronáztak meg a Szent Koronával?

52
49
56
46

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!
Szerintem szomorú, hogy ezt nem volt hajlandó megnézni a válaszolók többsége a google-ban. Én igyekszem ott megkeresni a választ, mert kell minden LE a játékhoz. Amennyiben 5 perc alatt nem találom meg rá a választ, akkor már szerintem sem jó a kérdés.
Oldal: 1234