Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - balgos

Oldal: 123456789
Dátum: 2009.11.14. 07:15:49
Elsőnek is kösznöm kedves informátoromnak (E) a lentebb megadott linkeknél valamivel hitelesebb forrást.

http://www.informed.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/infections/viral/ influenza

Reflekcióim:

AZ oltással, annak minőségével eddig sem volt problémám,de mint Ariel példája is mutatja alkalmazásának kezdeti stádiumában nem voltak elég körültekintőek.(reméljük ezen már túlléptek,kevés százalékban de találtam más heves reakciót is a cikkek között)

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy aki be akarja oltatni magát tegye minnél előbb, a 8-10 napos "átfutási idő" alatt és előtt kerüljön bármiféle fertőzési lehetőséget.Aki nem oltja be magát, annak nagyon fontos a megelőzés(pl higénia etc), illetve ha már beteg(kiemelném hogy a lappangás akár 1 hét is lehet) kerülje azt,hogy másokat is megfertőzzön.

Kiemelném hogy társadalmi felelősége mindazoknak e kérdéssel foglalkoznia, helyzetét kezelnie aki sok emberrel foglalkozik.(nem gazdasági, különben is ez elsősorban az ország érdeke lenne= minél több oltás ingyenesen...)

A statisztikákról: erősen kérdéses (nagy általában) a források számokkal való "bánásmódja". PL.: elméletileg az erős szervezetből váltja ki a legnagyobb "reakciót", de továbbra is a halálozási arány hasonló a szezonális virusokéhoz. Gyerekeket támad meg leginkább, könyörgöm nem az iskolák az első fertőző gócok?....

Spanyol nátháról, véleményem szerint az emberi civilizáció nagy járványai(= sok emberáldozat) mind egybeestek valamely világeseménnyel(VH1,jégkorszak...)

Összegezvén mindenki tegyen valamit a fertőzés ellen, jellzem nem fekete és fehér a világ, én speciál nem oltom be magam de sokat megteszek, és eddig is megtettem a fertőzések továbbadása/elkerülése végett.

És ezzel itt végeztem is max a hülye számokhoz szólok hozzá.
Dátum: 2009.11.13. 15:10:00
Huh ebből azt hittem kis végzeturak lesznek...

De akkor meg lenne a következő épület is: szülőszoba, óvoda...

Úgyis újra be kell népesíteni Ghallát
Dátum: 2009.11.13. 14:17:42
Idézet: Firemancs - 2009.11.13. 03:58:23
google WHO H1N1

Buta emberek vagyunk nem félünk míg élünk,más ország kárából sem tanulunk!Az orvosok nem használják a net által elérhető statisztikát.Próbaképp tegyük fel a kérdést háziorvosunknak hogy aki elkapta a betegséget pl:egy 60000fős város abból hányan haltak meg?

Összesített

as of október 25, 2009


Esetekben *
Halálesetet

A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
13536
75

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO)
174565
4175

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
17150
111

A WHO Regional Office for Európa (EURO)
Felett
64000
Legalább
281 Halál Ébresztő

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
42901
605

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
129509
465


Világosan látszik hol nincs elég oltóanyag!


Teljes
Több mint 441.661
Legalább 5.712


Ez mondjuk nem jó példa az oltóanyagra szerintem, max közegészségügyi felmérés...
Gondolok erre: Mekkora a teljes lakosság? Abból hányan oltották be magukat? etc.
Dátum: 2009.11.13. 14:14:07
Mondjuk mert eddig nem nagyon szóltatok hozzá? És mert főképp itt a V1 en jött ki ez a később nállatok is előkerülő probléma?
Dátum: 2009.11.13. 14:02:04
Lehet magam ellen beszélek, de a mostani változtatások mellett is 3-4 szövi játékszere lesz a HT.

De mondjuk nem egy szövi mind felett...
Dátum: 2009.11.13. 13:59:54
Én a hiteles információ link-jére kiváncsibb lettem volna mint egy tömegmédiába megjelent cikkére.

Jelzem és utaltam is rá, hogy nem vagyok elene az oltásnak de sokkal egészségesebb összeségében ha a szervezeted bármiféle oltás nélkül küzdi le a betegséget mint az oltóanyag révén.Az eddigi halál hírekben (Magyarországi) én csak idősekről vagy már amúgy is beteg emberekről hallottam ami mellé társult a H1N1.

Többet ,ha lesz később.

Egy érdekesség az egyik fentebb megkérdőjelezett orgánumtól:
http://www.origo.hu/itthon/20090924-h1n1-influenza-magyar-vakcina-meg-nincs- engedely-kicentiztek-a-teszteket.html

ARiel ez valahol az egészségügy szégyene.
Dátum: 2009.11.12. 22:03:40
Egyszerűen csak nézz a a toplistára és emlékezz vissza milyen volt decemberben.
Dátum: 2009.11.12. 19:25:42
Lehet, hogy nem teljesen ide tartozik, de számomra kutyagumit sem ér az egész ha emiatt bármelyik Azúros is befejezi a játékot.
Dátum: 2009.11.12. 18:06:51
Szerintem nem is azzal van a baj hogy az emberek meghalnak,de nekem egy 100 éves is van olyan értékes mint egy újszülött, vagy egy életerős családapa.

A szezonális virusok ellen be vagy oltva?
Dátum: 2009.11.12. 17:59:02
Jelzem eddig nem a virusba, hanem annak szövődményeibe haltak bele...
Dátum: 2009.11.12. 17:54:39
Idézet: Kocos - 2009.11.12. 17:16:05
azzal, hogy egy 85 éves mama jobb létre szenderül nem olyan nehéz megbékélni


NO COMMENT

Nem vagyok egy nagy KSH-adatbomba, de nem rosszabb a halálozási arány mint a napjaink influenza járványainál.

Ukrajnába meg nagyobb a füstje mint a lángja, és a legnaygobb problémát az ottani közegészségügy (szerencsére őket MÉG ebben megelőzzük) és életmód, és a lecsúszott rétegek jelentik.

Az oltás hosszútávú határsai meg még habokba sem mutatkoznak. Én a magam részéről az egészséges életmód híve vagyok(amibe az étrend és az ilyen fertőző közegek elkerülése is benne van,testmozgás...), szüleimnek azt mondtam oltsák be magukat mert nekem fontos az a pár év is amit ezzel nyerhetnek....
Dátum: 2009.11.12. 09:37:06
Melyik nagymacska üvöltése a leghangosabb?
A fekete párducé
Az oroszláné
A szibériai tigrisé
A jaguáré


hmmm
Dátum: 2009.11.11. 12:23:03
Hány tagja volt a Jakson Five-nak?

3
4
5
6

A kérdés idézése nem pontos mert utólag derült ki hogy a feltevő nem tudta a választ...

6 tagja volt, szerinte 5 a helyes válasz.
off

The itsy bitsy spider went up the water spout.
Down came the rain, and washed the spider out.
Out came the sun, and dried up all the rain
And the itsy bitsy spider went up the spout again.


on
Dátum: 2009.11.08. 04:28:01
Hanyadik VB címét szerezte valentino Rossi?

4
5
8
9

1. érdemes lenne minden, olyan kérdéshez egy évszámot oda(....)tenni amelyben a helyes válasz még változhat.(pl. András király valószínű nem lesz már,pláne árpádházi)

2.Jah a helyes válasznak a 8 volt megadva....
Én speciál a döntés körülményeit kérdőjelezem meg. Amúgy a Sláger és a Danubius teljes legénysége átszerződött szép lassan ....
Dátum: 2009.11.05. 16:39:22
törölve
Kevés sajtót olvasok, de szerintem magáért beszél az ORTT elnök(persze ő is politikus) reakciója (kivonult,stb) és az ORTT összetételéről is van egy kevés fogalmam....

És jó lenne ha a döntésekbe sokan, köztük te is betekintenél, és nem csak höbörögnének magyarázva a bizonyítványt.

És igen itt végül kompromisszum született mert mindkét félnek érdeke volt, amúgy általában nem a gyors döntés elsődleges érdekük....
Pontosítsunk nem a rádiók szünnek meg, hanem nem kapják meg nagy lefedetségű frekiket.

A döntés egyértelműen politikai, jó lenne ha nem csak ilyen piszkos ügyekbe értene egyet a két nagy párt....
Dátum: 2009.11.05. 11:49:20
Epikeken ne változtassunk?

(Aki az iróniát nem ismeri, ne vegye magára)
Oldal: 123456789