Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1H1: beoltatod magad?
21. hozzászólás - 2009.11.13. 09:15:37 (Válasz Huncutszemek #20 hozzászólására.)
Idézet: Huncutszemek - 2009.11.13. 09:00:39
Én egyik évben sem oltattam be magam "infulenza" ellen.

A H1N1 nem keverendo a szezonalis influenzaval. Nagyon nem.
Van most is szezonalis influenza, az ellen van kulon vakcina. Ez az amit nem fontos beadatni. En azert adattam be, mert foglalkoztatasi modombol fakadolag eleg komoly kieses anyagilag ha megbetegszem. Igy nekem nemes egyszeruseggel megeri.
Pontszám: 6.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
22. hozzászólás - 2009.11.13. 09:35:26
Haha az indexesek is benyaltak.
(Csoppet sem) Meglepo modon az osszeszedett informaciok nagyreszt egybecsengenek a korabban altalam leirtakkal. Aki azt gondolja, hogy olvastam mar korabban a cikket teved. Epp most fejeztem be. Egyszeruen arrol van szo, hogy ha az ember megprobalja osszeszedni a hiteles informaciokat es osszerakja, akkor ez jon ki.

Másik érdekes olvasnivaló.
Pontszám: 5.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
23. hozzászólás - 2009.11.13. 09:39:45
Info: a vedettseg kialakulasahoz atlagosan 8-10 nap kell, de 14 napon belul mindenkepp kialakul. Ennek megfeleloen erdemes minimum 14 nappal azelott beadatni az oltast, hogy megfertozodnenk. Egy a teljes nepesseget erinto influenzajarvany a becslesek szerint kb. 6 hetig tart. Ha epp betegek vagyunk nem kaphatunk vakcinat.
Pontszám: 7.04
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
24. hozzászólás - 2009.11.13. 11:37:18
Miklos, csak egy apro megjegyzes:
A topik cimeben csereld le a H1H1-t H1N1-re
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3429 hozzászólás
Profil megtekintése
25. hozzászólás - 2009.11.13. 12:46:55
Na tegnap beoltattam magam, a más oltásokhoz képest annyi különbség volt, hogy előtte aláirattak egy papírt, hogy a doki semmilyen felelősséget nem vállal, mert az oltóanyag nincs kellően tiszteltve, lehetséges (ritka) mellékhatások agyvelőbántalom, Guillain-Barre szindróma (nagyon durva, de gyógyitható idegrendszeri betegség), és Ginotti-Crosti szindróma (bőrbetegség). Illetve allergia esetén sokk lehetséges. Remélem a 2 hétig amíg az immunitás kialakul, még nem ér el idáig a járvány. Aláírtam azt is hogy a gyerekeimet a suliban oltsák be de mivel semmi reakció valószínűeg leviszem őket a gyerekorvoshoz.
Pontszám: 7.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
26. hozzászólás - 2009.11.13. 13:34:52 (Válasz Miklós #25 hozzászólására.)
"Tudomásul veszem, hogy az oltást nem kaphatják meg lázas, akut megbetegedésben, tojásallergiában, a készítmény összetevői elleni túlérzékenységben, immunrendszeri betegségekben szenvedők, illetve a terhesség első 3 hónapja alatt."
Ezt szerintem igenis az orvosnak kellene aláírnia, nem pedig a betegnek. Hányan írják úgy alá, hogy fogalmuk sincs, hogy érzékenyek-e az oltás összetevőire vagy sem. Öcsém barátnőjének a munkatársa pár héttel ezelőtt halt bele az oltásba, mert tojásalergiája volt, amiről az orvosa is tudott évek óta. Ezek az esetek persze nem kerülnek a hiradóba, csak az amikor valaki 4-5 egyéb betegség mellett elkapja az influenzát is és belehal.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.68
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
27. hozzászólás - 2009.11.13. 13:59:54 (Válasz Kocos #22 hozzászólására.)
Én a hiteles információ link-jére kiváncsibb lettem volna mint egy tömegmédiába megjelent cikkére.

Jelzem és utaltam is rá, hogy nem vagyok elene az oltásnak de sokkal egészségesebb összeségében ha a szervezeted bármiféle oltás nélkül küzdi le a betegséget mint az oltóanyag révén.Az eddigi halál hírekben (Magyarországi) én csak idősekről vagy már amúgy is beteg emberekről hallottam ami mellé társult a H1N1.

Többet ,ha lesz később.

Egy érdekesség az egyik fentebb megkérdőjelezett orgánumtól:
http://www.origo.hu/itthon/20090924-h1n1-influenza-magyar-vakcina-meg-nincs- engedely-kicentiztek-a-teszteket.html

ARiel ez valahol az egészségügy szégyene.
Pontszám: 8.53
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
28. hozzászólás - 2009.11.13. 14:17:42 (Válasz Firemancs #12 hozzászólására.)
Idézet: Firemancs - 2009.11.13. 03:58:23
google WHO H1N1

Buta emberek vagyunk nem félünk míg élünk,más ország kárából sem tanulunk!Az orvosok nem használják a net által elérhető statisztikát.Próbaképp tegyük fel a kérdést háziorvosunknak hogy aki elkapta a betegséget pl:egy 60000fős város abból hányan haltak meg?

Összesített

as of október 25, 2009

Esetekben *
Halálesetet

A WHO Regional Office for Afrika (AFRO)
13536
75

A WHO Regionális Irodájának a Amerika (AMRO)
174565
4175

A WHO Regionális Irodájának a Kelet-mediterrán (EMRO)
17150
111

A WHO Regional Office for Európa (EURO)
Felett
64000
Legalább
281 Halál Ébresztő

A WHO Regional Office for Délkelet-Ázsia (SEARO)
42901
605

A WHO Regionális Irodája a nyugat-csendes-óceáni (WPRO)
129509
465

Világosan látszik hol nincs elég oltóanyag!

Teljes
Több mint 441.661
Legalább 5.712

Ez mondjuk nem jó példa az oltóanyagra szerintem, max közegészségügyi felmérés...
Gondolok erre: Mekkora a teljes lakosság? Abból hányan oltották be magukat? etc.
Pontszám: 6.59
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
29. hozzászólás - 2009.11.13. 14:49:23 (Válasz Kocos #18 hozzászólására.)
Igen a rémhírterjesztés büntetendő. Épp ezért kéne saját magát feljelentenie: amit a médiába nyomnak, az szándékos elferdítés és pánikkeltés. Ami bőven megtestesíti a rémhírterjesztés fogalmát véleményem szerint. Ellenben az, hogy a vakcinák elégtelenül teszteltek, kibocsátásuk sem szabályos (hiányoznak róluk - legalábbis több kartonról - a gyártási/lejárati dátumok) és komoly mellékhatásaik lehetnek, na ez az ami tény. A "rémhírterjesztés" annyit tett, hogy ezt közölte az emberekkel. Ami csökkentette az oltóanyag eladhatóságát, a kieső bevétel meg piszkálhatta csőrét az illetőnek. No meg, hogy hiába nyomta propagandába a pénzt.

Anyám tanár. Sokat tépelődött rajta, hogy beoltassa magát, de én és az iskolaorvos egyaránt ellene voltunk, végül szerencsére sikerült lebeszélni.
A hozzászólást Warfoki módosította 2009.11.13. 14:50:45-kor
V3: Xarun
Pontszám: 5.60
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
30. hozzászólás - 2009.11.13. 15:01:08 (Válasz Warfoki #29 hozzászólására.)
Idézet: Warfoki - 2009.11.13. 14:49:23
...és komoly mellékhatásaik lehetnek, na ez az ami tény.

Kár, hogy egyetlen komoly mellékhatásos tényt sem írtál ide. Légy szíves pótolni, hiányos információk birtokában nem lehet dönteni...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.43
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
31. hozzászólás - 2009.11.13. 15:18:03 (Válasz Warfoki #29 hozzászólására.)
OGYI honlap, szakembereknek szóló leírás:
"A 352 felnőtt, illetve 10 12-18 éves serdülő és 10 3-12 éves gyermek bevonásával végzett klinikai vizsgálatok értékelése lezárult. Ezek alapján elmondható, hogy a vakcina teljesíti az ellenanyagszint növekedésére vonatkozó klinikai vizsgálati követelményeket. Súlyos mellékhatás egyik korcsoportban sem fordult elő. A vakcina beadását követő enyhe mellékhatások jellegüket és előfordulási arányukat tekintve megegyeznek a szezonális vakcinával oltottaknál tapasztalt mellékhatásokkal."

És még:
"Az Európai Unió által központilag ("centralizáltan") engedélyezett legtöbb vakcina esetében nem végeztek embereken klinikai vizsgálatokat, csak utólag dolgozzák fel a mellékhatásokra és a hatásossági jellemzőkre kapott adatokat."
Pontszám: 8.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
32. hozzászólás - 2009.11.13. 15:29:55 (Válasz Warfoki #29 hozzászólására.)
Idézet: Warfoki - 2009.11.13. 14:49:23
a vakcinák elégtelenül teszteltek

Megegyszer leirom: tobb mint 40 eve hasznaljuk ezeket a vakcinakat. Pontosan ez az elegtelen teszteles az ami alhir. Nekem legalabbis 40 ev teszteles eleg meggyozoen hangzik.
Pontszám: 7.27
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
33. hozzászólás - 2009.11.13. 15:45:42 (Válasz CaveMaN #30 hozzászólására.)
CaveMaN: Fentebb Miklós például említett pár példát. Olvas vissza! És igen tudom, hogy ezek rohadtul kis eséllyel okoznak tényleges problémát. Azonban annak az esélye is marha kicsi az eddigi statisztikai adatoknak, hogy én - amúgy egészséges szervezettel belepusztuljak a betegségbe. Szóval ez megint nem érv a vakcina mellett. Ráadásul a hosszú távú mellékhatások ismeretlenek lényegében, mivel a tesztelési idő igencsak rövid volt.

Gloria: A 352 felnőtt alany még csak-csak, de azért ahhoz pofa kell, hogy a 10 emberen való kipróbálást hivatalosan tesztnek nevezzék. Az meg, hogy a külföldi még ennyire sem tesztelt, teljesen hidegen hagy. Azt sem adatnám be amúgy.

Kocos: Ez ebben a formában nem igaz. Teljes, inaktivált sejtet tartalmazó vakcinát az Európa Unióban gyakorlatilag nem használnak, gyerekek és terhes nők oltására pedig pláne nem. Ráadásul egy influenzaoltást sem használunk 40 évig, mivel az influenza gyakorlatilag évről-évre változik. Így még egyszer leírom: elégtelenül tesztelt.
V3: Xarun
Pontszám: 5.14
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
34. hozzászólás - 2009.11.13. 15:50:44 (Válasz Warfoki #33 hozzászólására.)
Warfoki: csak a rám vonatkozó komment-részletre szeretnék válaszolni, semmilyen szubjektív véleményt nem akarok rád erőltetni. A gyermekeken való tesztelés megítéléséhez viszont vedd figyelembe, hogy ez nem pusztán tudományos kérdés. (Hála Istennek) etikai akadálya van annak, hogy egészséges felnőttekhez hasonló nagy létszámú tesztcsoporton végezzenek klinikai vizsgálatot ezekben a korcsoportokban.
Pontszám: 7.61
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
35. hozzászólás - 2009.11.13. 16:08:35
Egy olyan oltóanyagot nem hiszem, hogy be fogok adatni magamnak, ahol a tojásalergia alergiás reakciója halálos is lehet. Igaz, hogy nem vagyok alergiás, de a dokumetumon az is szerepel, hogy a készítmény nem adható be az összetevői elleni túlérzékenységben szenvedőknek. Vajon hányan vannak tisztában azzal, hogy mik az oltóanyag összetevői, és ebből hányan tudják, hogy érzékenyek-e rá? Ha pedig az orvosnak nem kell felelősséget vállalnia amiért beadja, akkor nem is fogja érdekelni, hogy tisztában vagyok-e az összetevőivel, vagy hogy érzékeny vagyok-e rájuk.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.35
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
36. hozzászólás - 2009.11.13. 16:29:38 (Válasz Warfoki #33 hozzászólására.)
Nos, a marha kicsi esélyről pár szót:

Konkrétan az egy esetben 1 a 20.000-hez eséllyel bekövetkezendő eseményben, azt az 1-et, akinél ez bejön és meghal, nem igazán fogja megvigasztalni a statisztika. Az apja, anyja, testvére, gyereke tenni fog a maradék 19.999 emberre, mert őket pont az az egy érdekli. Szomorú, ha egy számomra ismeretlen ember hal meg, ha egy közeli ismerős, az már fájdalmas, ha pedig családtag, az tragédia.

Viszont, ha rám hallgattok, mindenki azt csinál amit akar
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.97
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
37. hozzászólás - 2009.11.13. 17:00:52 (Válasz Ariel #35 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.13. 16:08:35
Egy olyan oltóanyagot nem hiszem, hogy be fogok adatni magamnak, ahol a tojásalergia alergiás reakciója halálos is lehet. Igaz, hogy nem vagyok alergiás, de a dokumetumon az is szerepel, hogy a készítmény nem adható be az összetevői elleni túlérzékenységben szenvedőknek. Vajon hányan vannak tisztában azzal, hogy mik az oltóanyag összetevői, és ebből hányan tudják, hogy érzékenyek-e rá? Ha pedig az orvosnak nem kell felelősséget vállalnia amiért beadja, akkor nem is fogja érdekelni, hogy tisztában vagyok-e az összetevőivel, vagy hogy érzékeny vagyok-e rájuk.

Hat nem tudom, szerintem ha valaki halalos szintu allergiaval bir valamire, azt ugy szokas ismerni. Az illeto akirol irtal nem tudta, hogy neki tojasallergiaja van? Nekem a halaslosnal sokkal enyhebb allergiaim vannak megis tisztaban vagyok vele, hogy mire vagyok allergias.
Pontszám: 5.74
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
38. hozzászólás - 2009.11.13. 19:11:53 (Válasz Kocos #37 hozzászólására.)
De, tudta, hogy alergiás rá, és az orvosa is tisztában volt vele. Hogy hogyan kapta meg végül az oltást, azt nem tudom. Lehet, hogy még akkor amikor nem volt tiszta, hogy tojásalergiások nem kaphatnak.

Én viszont sosem kaptam védőoltást influenza ellen, fogalmam sincs, hogy alergiás vagyok-e a készítmény összetevőire, hiszen jó eséllyel sosem találkoztam még velük, sőt az összetevőit sem ismerem.
Pontszám: 6.28
kedvelt tagyworFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
39. hozzászólás - 2009.11.13. 21:25:27
Én mindkét oltást megkaptam semmi bajom !
A wHO londoni laborja nagyon jó minősítést adott a magyar vakcinára , aki ennek sem hisz meg az ő figyelmeztetésüknek az meg is érdemli !
Azok az orvosok vállalják majd amit mondtak ha a páciense ebbe hal bele , vagy a kismama meghal ????
Pontszám: 6
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
40. hozzászólás - 2009.11.14. 07:15:49
Elsőnek is kösznöm kedves informátoromnak (E) a lentebb megadott linkeknél valamivel hitelesebb forrást.

http://www.informed.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/infections/viral/ influenza

Reflekcióim:

AZ oltással, annak minőségével eddig sem volt problémám,de mint Ariel példája is mutatja alkalmazásának kezdeti stádiumában nem voltak elég körültekintőek.(reméljük ezen már túlléptek,kevés százalékban de találtam más heves reakciót is a cikkek között)

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy aki be akarja oltatni magát tegye minnél előbb, a 8-10 napos "átfutási idő" alatt és előtt kerüljön bármiféle fertőzési lehetőséget.Aki nem oltja be magát, annak nagyon fontos a megelőzés(pl higénia etc), illetve ha már beteg(kiemelném hogy a lappangás akár 1 hét is lehet) kerülje azt,hogy másokat is megfertőzzön.

Kiemelném hogy társadalmi felelősége mindazoknak e kérdéssel foglalkoznia, helyzetét kezelnie aki sok emberrel foglalkozik.(nem gazdasági, különben is ez elsősorban az ország érdeke lenne= minél több oltás ingyenesen...)

A statisztikákról: erősen kérdéses (nagy általában) a források számokkal való "bánásmódja". PL.: elméletileg az erős szervezetből váltja ki a legnagyobb "reakciót", de továbbra is a halálozási arány hasonló a szezonális virusokéhoz. Gyerekeket támad meg leginkább, könyörgöm nem az iskolák az első fertőző gócok?....

Spanyol nátháról, véleményem szerint az emberi civilizáció nagy járványai(= sok emberáldozat) mind egybeestek valamely világeseménnyel(VH1,jégkorszak...)

Összegezvén mindenki tegyen valamit a fertőzés ellen, jellzem nem fekete és fehér a világ, én speciál nem oltom be magam de sokat megteszek, és eddig is megtettem a fertőzések továbbadása/elkerülése végett.

És ezzel itt végeztem is max a hülye számokhoz szólok hozzá.
Pontszám: 7.08
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: Ködrelikviák