Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Dátum: 2012.06.08. 19:21:20
Ariel: A legnagyobb rablások pont a prémiumos játékosoktól vannak, és nem az ún. beleszarok farmoktól, akiket egyszerre 10-en figyelnek, agyonrabolnak és szlovák farmvédelmemmel van felvértezve.
Dátum: 2012.06.08. 17:40:12
Engem jobban zavar a lelakatolt ládikónál a vadászzsákmány. Kócos felírta, hogy elviekben bármennyi megvehető ebből a cuccból, ha van kess. Ez pedig a legkeményebb portyaszívatás, ami valaha megszületett. Tudom nem fog mindenki ezzel flangálni de pl HT napokon elnyom az ember 2-3 ilyet és még 15% alatt sem kell menni, feljelentést sem kell írni, ha lerabol vmi gonosz kristálygömbös csíter ( ), csak katt-katt-lé felmarkol-elkölt-elkölt és pihi, a pókok meg főjenek csak a levükben. Ez az igazi pvp játékélmény ám.
Dátum: 2012.06.07. 00:13:24
Hype: Akiknek két ultra-implant esett azoknak nincs :p
Dátum: 2012.06.03. 21:39:30
A 7 térkapus aranydukát ablakon kidobásáért valóban jár egy meleg kézszorítás az ötletgazdának, brávó.
Dátum: 2012.06.02. 22:42:35
A cél nem feltétlenül a szívósság övét lebóvlísítani, sőt szvsz a legjobb cuccok legyenek drágák és ne lehessen 10. szinten bezsákolni őket. Viszont aki ezekről hajlandó lemondani/nem győzi kivárni az költhesse el a dukátjait hasznosan. Amúgy ha beesik pár szívósság öve-aranytallér kaliberű cucc az ezen tárgyak árára is kihatással lehet.
Dátum: 2012.06.02. 22:27:52
A szintlépős küldi nem módosult 1,1 szintnyi TP-re?

Plusz egy javaslat:
Többen kifogásolták, hogy a végső jutalmak nem arányosak a különböző méretű templomoknál. Kicsit feldobná a dolgot és talán igazságosabb lenne ha a végső jutalom is random lenne a kis zsákokhoz hasonlóan.
Lenne 8-10 (lehetőleg jól kibalanszolt) jutalom (a +1 tul mellé) mindegyik templomhoz és random dobna ebből 3-at a kicsihez, 4-et a közepeshez, 5-öt a nagyhoz (ez már az elején látható lenne a kisjutalmakhoz hasonlóan, de mindig más és más lenne).
Dátum: 2012.06.02. 22:14:04
Az AH kezdetektől így megy. Először igazságtalannak tűnik, aztán amint eléred a térkaput majd a 100 küldit megindul a dukátgyűjtés, innentől kezdve semmiféle elvi hátrányban nem vagy azokkal szemben akik korábban indultak (a kezdeti előnyük persze dukátban realizálódik, de előbb-utóbb ezt kinullázzák egy licittel). Sőt jelenleg az 50. szint alattiak még előnyben is vannak, hiszen ők havi +30 dukátból gazdálkodnak a templom miatt (ami nem is kevés).
Dátum: 2012.06.02. 21:46:48
Lavender: abból indultam ki, hogy ha én most új karit indítanék (mint ahogy nem fogok) szuboptimális LE/TP ide, irányított fejlesztés oda, bizony kőkeményen tolnám a templomokat és nem hiszem hogy hosszútávon nagyon rosszul járnék. De abban igazad van hogy ez egyelőre spekuláció és ezekkel a karikkal a korábban indult karik sosem fognak érintkezni (mint ahogy ezt írtam és azt is hogy ez nem lehet mindig érv).

Viskos: És további 100 őskőért lehessen is kiváltani egyből, ez a gondolatmenet így teljes.
Dátum: 2012.06.02. 21:10:25
Jelenleg 5 sloton fut az AH. 2ritka+2gyakori+1kisebb.

Szerintem ha kicsit átgondoljuk ezt akkor némi variálással és kb 40-50 új tárggyal (esetleg nagyon gyengék lehúzásával) meg lehet úgy oldani hogy minimális kavarodás legyen. De ha ez nem elég be lehet hozni új slotot. Én egy új gyakori sort hoznék be a jelenlegivel megegyező sebesség mellett, és a legtöbb új cuccot is oda tölteném fel. Járulékos hozományként az új cuccként bekerülő ritka cuccokkal a korábbi ritkák kissé felértékelődnének a lasabb recirkuláció miatt.

Dukát inflálódás ellen +1 kisebb slot kellene apróbb nyereményekkel, VAGY a kisebb nyeremények naponkénti cseréje (azaz 24 órás licitidő). Apró nyereménynek mehetne pl. 3-5 sorsjegy, 3-5 templomkristály, 3-5 random eszencia, stb.

Amúgy megtehetné valaki valóban hogy átnyálazza a topicot és a -színvonalsabb- javaslatokat csokorba gyűjti és elpostázza a főnöknek. A VT-s topic alapján ennek még akár foganatja is lehet.
.
Dátum: 2012.06.02. 15:35:11
Vagy ne csak a 4hetes 6x6 templomot lehessen választani, hanem a kisebbeket is.
Mire felér 60. szintre egy játékos a 2-3 hetes templomokkal teleszedte magát medálokkal brutális AF tuningot fog kapni a kezdetektől (a közelharci bónuszról nem beszélve), aki magasabb szinten kezdte a templomozást az ettől elesik. Oké hogy a két szint nem fedi át egymást elviekben, de nem lehet ez örökké az érv abban az esetben, ha bizonyos szintrétegek kiváltságokat kapnak, lásd nemrég bevezetett top LE/TP buff.
Dátum: 2012.06.01. 22:39:57
Az új AF skill akkor lenne ösztönző és érné el kívánt célját, ha nem csak a TK-t hanem az egész jutalmat duplázná (azaz pl 2 vadászat itala, 2 LGY csomag, stb bár pl 2 fehér kristály ital vagy 6 kiégett őskő ugyanolyan seggdörgölő kategória maradna mint eddig, de mégis..). Attól tartok azok félelme igazolódik be, akik szerint ezzel a fejlesztéssel le van tudva a köztes jutalmak tuningja :S
Dátum: 2012.05.29. 19:20:27
Kicsit naív kérdés, de: VF mellé a relikvia nem ad semmit sem?
Dátum: 2012.05.28. 22:12:55
Pont ezt akartam írni. Érdekes marketing hogy magasabb szinten fele-kétharmada olyan sebeséggel kaphatsz templomot mint alacsonyan. Sokkal jobb lenne ha választható lenne ki melyik templomot kéri. Az hogy 2 (3) hetente vagy 4 hetente gyűjtöm be a templomi medált nagyon nem mindegy. Ráadásul a 30 dukát is sokkal izmosabb jutalom mint a szinte érzékelhetetlen transzdestrukció (plána hogy minden második templom kidobja a növeld 3-al a transzcprojekciód küldit, ami hosszú távon a destrukcióval együtt is csúnyán gyilkolja a portyát).
Dátum: 2012.05.19. 20:58:06
Összeszámoltam, csak a biztosan aktív karakterekkel számolva (erre tökéletes a bajnoki eredménytábla, és még így is sokan nem neveznek) 221 élő célpontom van 87. szinten. Igaz fertőzött vagyok és 15 PP, csak írom ám azoknak, akik sopánkodnak a kevés célpont miatt, hogy hogy van ám ilyen szegmense is ugyannak a játéknak, bizony. 917-es regszámmal elsők közt regisztráltam, ott lehetnék a toplista elején, de ezt az utat választottam, és nem bántam meg. Ha mondjuk tizedennyi célpontom lenne egész biztosan töröltem volna már. Egy pvp játékban szerintem hosszú távon az aktív "interakcióba" vonható játékosok száma az egyik legkritikusabb pont, a lehetőség erre pedig mindenki előtt adott.
Dátum: 2012.05.19. 16:41:55
Matias csak nevet váltott, most már Mathias Tisztelendő.

Goa'uldért viszont remélem elmormol egy miatyánkat, tényleg nagy kár érte. Freeként tolta a kezdetektől, méghozzá nagyon eredményesen (bajnoki cím 50. szint felett), de a mostanság tényleg elvadultak a dolgok. Köszi hogy velünk voltál Goa, legjobbakat "odakint".

A Gaia-ból az utóbbi időben Goa mellett több nagyon jó ember (és játékos) is nyugovóra tért (Darah, Kisgyík), őket még nem temetném, mert nem töröltek, de hónapok óta csak a síri csend a katakombák felől.

Egyre több nagy név távozik, ez sajnos idővel szinte minden játéknál törvényszerű, a kérdés jön e a helyükre más..
Dátum: 2012.05.19. 00:18:05
Az aa bizonyos (kb+5%) bónusz LE vajon csak a virtuális vadászatért kapott CSP számításánál játszik vagy a betöltött LE-re is adja a bónuszt, ezt nem lehet tudni?
üdv,

Nem szerettem volna már itt reflektálni a témában, de egyrészt szeretném megköszönni azoknak, akik a kérésem ellenére megvédtek (elsősorban Chanának), és szeretnék pár tévhitet eloszlatni.

Bár soha nem próbáltam/fogom kipróbálni és mélyen elítélem aki ilyesmivel él, de nem tudom elképzelni hogy scripttel lehetne igazán eredményesen portyázni. Talán v3-on és alacsonyabb szinteken igen, ahol annyira nem kell vigyázni az embernek a LE-re. Biztos lehet nagyokat rabolni néha vakon lődözéssel is, de kb 60. szint környékére kihalnak a szó szoros értelmében vett farmok (tapasztalat), kevés kivételtől eltekintve megtanulnak az emberek vigyázni a LE-re (különben addigra már a sok kudarc miatt töröltek volna). 40. szintig alig volt értékelhető rablásom, a VF bejövetelétől láthatatlan vadászatos stratégiával fejlődtem, kb 45. szinten elsők között szereztem be a kémgömböt (Begginerrel és Smaragdszemű Shelával meccseltünk nagyokat érte az AH-ban), kb 2-2,5 éve, azóta volt időm kitapasztalni, főleg mivel időközben a láthatatlan VF takitkát kivégezték. Azóta a gömb számos nerfet kapott, de még most is a játék messze legerősebb relikviájának tartom. Ha az ember időt áldoz rá (amiből sosincs elég), akkor kis túlzással azt is megmondja, hogy mikor mentél ki a wc-re. Az hogy tudom mikor vadászik valaki, és mikor nem éri meg támadni 2 éves gömbözési tapasztalattal szerintem érthető, és így is rengetegszer árnyékra vetődök, mert nincs türelmem/időm mindig gömbözgetni és egyre többen megtanultak ügyesen védekezni ellene.

Adalék: Texex ellen kb másfél év alatt volt kb. 5 (öt) értékelhető rablásom. Kiszámíthatóan (mert HT napon fixen 15% vadászok sok-sok CSp-vel és sosem költi el 15% alatt), de trükkösen játszik (hazárdírozik az ÉP-vel,), így kihívás volt elkapni, sokszor pár kémkedés után fel is adtam (ezt ő nyilván nem látja, mivel a gömb legnagyobb előnye, hogy csak akkor támadok ha látom hogy van értelme). Már 50K körüli rablásnál is csalózott és törlést helyezett kilátásba, ezek után meg sem lepődtem amikor beakadt egy 200K-s rablásom így reagált. Volt aki hasonló esetben gratulált és megkérdezte hogyan csináltam, elmondtam neki és megtanult védekezni ellene, ennyi. A nevezett játékosnak egyébként (aki feljelentett csalásért) a bukott LE-je az egyötöde az enyémnek, ennek továbbgondolását rátok bízom.

Még egy tévhit: A nagy rablásoknál tényleg nincs jobb LE/TP arány, és nagyon szép mutató a LEdiff. De semmit nem mutat, ha pl. az illető nagy részét EH-val vagy rengeteg 30PP-s lukrafutás mellett érte el, netán az így nyert LE-t nem optimális fejlesztésre költötte. És pókság mellett is léteznek nagyon jó stratégiák, nem kell kristálygömb sem, hogy valakit "lecsalózza
nak", mert túl erős a karija. Ügyes játékkal és elsősorban kellő türelemmel, 0 rablással is lehet olyan karit csinálni, aki kettéhugyozza a legtöbb pókot a szintjén (legjobb példa erre a v1-es Yoli, Larz c.d. Mort, vagy Mordred).
Üdv,

Nem előszőr rágalmazol meg, de remélem ez az utolsó lesz.

Elfogadom, hogy nem tudsz veszíteni, Te fogadd el, hogy én meg le tudlak néha rabolni, ha konzekvensen HT napokon vadászol és többszázK-val bukkansz fel, mert képtelen vagy elköltelni a LE-det 15% alatt.

A támdólistámban ott van, hogy 10 percen belül 4 szövitársadat támadtam, az direkt rátok szűrtem (HT nap). Tudtam, hogy hamarosan feljössz és tudtam hogy trükközni fogsz. Kidobott a lista és támadtam. Hogy éppen epiket vagy akármit is ütöttél nem tudom, majd a vizsgálat kideríti (az is lehet bug, nem érdekel, az érdekel hogy csalással vádolsz - nem először). Nagyon szokszor nem tudtalak elkapni (ha így lenne az összes HT napon elkaptalak volna), most és még párszor igen (szerintem 5-nél több nagy rablásom nem volt ellened). Hűűű, képzeld ez ilyen játék, aki százezrekkel hazárdírozik az néha beszívja, az ilyen kattingatós hülyegyerek miatt mint én.

A bukott LE-d elgondolkdotató (összesen nincs fél misi mint amit állítasz, nekem ennek kb 4x-ese). Tudom szinte mindent én raboltam le, talán másokat visszatartott a szkarád (én lexarom ha LE-t szagolok, msot is buktam 40-et), meg el kell ismerni ügyesen iszogatod a gyógyitalt, és vigyázol a LE-dre, és azért tegyük hozzá hogy top kari vagy Te is, aki talán nem szokott hozzá, hogy naponta rabolgassák. Megmondom mi a te bajod: nem tudsz veszíteni. Meg nem tudod megtanulni hogy ha 15% alatt vadászol, és nem költöd el a lét amikor felbukkansz, akárhogy trükközöl előbb-utóbb megszívod, mert -szerencsére- nincs 100% védelem.

A csalókat én rühellem a legjobban elhiheted, mert amit én gömbözéssel, karilapnézegetéssel, listák frissítgetésével érem el, azt lehet más scripttel fél perc alatt (bár kétlem hogy eredményesen lehet ilyet csinálni, mert elég összetett dolog ez) és ez felbosszant. De sokkal jobban felbosszant, hogy magadfajta "emelt fővel tudok veszíteni" emberek egy kalap alé vesznek velük.

És végül: A rágalmak amiket nem előszőr írkálsz nekem pm-ben (és amik nem tűrnék meg a fórumfestéket) minden határon túl mennek, kezdetben türelmesen válaszolgattam erre, még tanácsot is adtam, de most túlléptél egy határt. Ez egy játék, és nekem a játéktól elveszik a kedvem az ilyemsik.

A kivizsgálást vállalom, sőt ragaszkodom hozzá, viszont utána remélem büntetlenül a továbbiakban nem növeled a vérnyomásom az arcátlan megjegyzéseiddel.

Aurri
Dátum: 2012.05.14. 16:06:32
Legalább tudtok most már utalni őskövet ukashal (vagy mivel) is a templomhoz!
Ez most fontosabb fejlesztési prioritás volt, gondolom mindenki belátja..
Dátum: 2012.05.12. 12:46:27
Ezt lehet valóban félreértettem. A "sokan panaszkodtak" vezetett félre, azt hittem az előző gondolatmenetet folytatja Miklós és a várható módosításokról beszél még.