Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - ashtm

Oldal: 12345
Dátum: 2014.08.20. 08:45:45
Idézet: Honda14 - 2014.08.19. 07:55:06
Hát én is így jártam.
A Dekrétumozás nem teljesítés hanem kiváltás.


A Templom leírása szerint teljesítés:

"Egy feladatot teljesítettnek jelölhetsz! (Templomonként csak 3 dekrétumot használhatsz fel!)"

Szóval mégis csak járna...
Dátum: 2014.01.04. 08:04:15
Ookami - 150. szintű végzetúr

Erő: 834 (+106)
Támadás: 813 (+239)
Védekezés: 758 (+319)
Egészség: 673 (+72)
IQ: 851 (+153)
Mágia: 332 (+55)
Taumaturgia: 583 (+29)
Szerencse: 841 (+1)

Eredmények
Győzelem: Vereség:
Rubin horda ellen 234 29
Smaragd horda ellen 14790 3436
Zafír horda ellen 5275 3439
Gyémánt horda ellen 4012 3965
Kristály horda ellen 1208 38
Összesen: 25900 10907

Legtöbb okozott sebzés: 16585
Tulajdonságösszeg: 5685
Szakértelemösszeg: 4328
Teljesített küldetés: 2082
Teljesített kaland: 2396
Győztes kihívás: 6030
Összes építés: 1.010.819.723
Zsákmányolt lélekenergia: 18.034.158
Elvesztett lélekenergia: 2.037.917
Helyes kvíz-válaszok: 63.251
Kvíz besorolás: 2.262
Fertőzés: 0%

Prémium él még 02.22-ig, epik cuccokkal és egyéb bizsukkal bőségesen ellátvott, VF-es kari átadó. Feltételek vannak, legfőképpen, hogy minimum 1 évig nem hagyhatja el a jelenlegi szövetségét (Ronin) valamint V1-en nem lehet másik karaktere a leendő tulajnak, ha van, akkor azt törölnie kell.
Továbbiakért kéretik privátban érdeklődni. Ha hétköznap nem válaszolok rá azonnal az azért van, mert melózok, várj türelemmel.
Dátum: 2012.08.28. 20:33:08
Idézet: Birka - 2012.08.28. 16:36:03

Ez a fejlesztés kb 115. szinttől lép életbe jelenleg (ekkor érik el a topplisták az 1000 AFP-t jelenleg), de az új fejlesztéseknek hála (szerencsekerék, templom, szövi küldik) a későbbi generációknak ez sokkal hamarabb megadatik majd (én 80. szinten valahol 420 elköltött afp-nel tartok.) Nekem tetszik, hogy nem az a fejlesztés célja, hogy még több AFP hiányt/fejtörést adjon az alacsony szinteknek, hanem azoknak akik érdemben akarnak fejleszteni/már nincs mit fejleszteni ad egy végtelen költési lehetőséget.


Ezzel némiképpen vitatkoznék. 125-ös szintű a karim, a toplistában a környékemen lévő 25 kariból mindössze 3 haladta túl a 800AFP-t (122 és 128. szint közötti karakterek). Ha kicsit kibővítem a környékemen lévő 75 karira, akkor is csak 8 olyan lesz, aki már 800 fölött van (134-119.szintig).
Dátum: 2011.11.21. 06:15:10
Az ebadóhoz: most is fizeti minden kutyatartó (elviekben), csak nem adónak, hanem kötelező oltásnak nevezik.
Az agydurrantó dolog ebben az, hogy most még egyszer be akarják szedni (valójában még kétszer, mert a kötelező 5k, ez az ebadó pedig évi 12k körül lenne, ha minden igaz).

Chipsadó: engedtessék már meg, hogy heti 1 alkalommal, amikor a kedvenc csapatom meccsét nézem megehessek már egy zacskó chipset/ropit/perecet/stb. Nem ettől fogok megdögleni, hanem "drága kormányunk" balfaszságától, amivel szinte nap, mint nap összehoznak az átlagembernek egy agyvérzést.
Mondok más példát is. Nagyapám egész életében szalonnát, fehér kenyeret, disznózsírt, stb. evett, mégsem nyomott többet 50kg-nál. Azt nem bírják felfogni, hogy ilyen fene egészséges dolgokat eszegetve nem lehet kemény fizikai munkát végezni napi 8-10-12 órában.
A biozöldségről meg tudjuk, micsoda: amit a gazda éjszaka permetez, hogy ne lássák.
Dátum: 2011.06.30. 20:45:50
Idézet: Lord Sman - 2011.06.30. 20:23:09
ÜDV!

Hogyan fejleszthetőek az új szakértelmek? (pl.: tüskés bőr)

A választ előre is köszönöm!


Meg kell venned előtte a megfelelő AF képességet hozzá, az AF képesség minden egyes szintje 5 szintnyi fejlesztést tesz lehetővé a képzettségnél.
Dátum: 2011.06.06. 06:11:13
Piot 120+ szint /Ronin
Belefásult, megunta, nincs ideje rá
Dátum: 2011.05.17. 20:25:05
Nem lesz olcsóbb ettől sem, csak hatékonyabb.
A medál nélkül x LE építéstől y-al nőtt a szerencséd, a medállal x építéstől y+6%-al fog nőni.
Dátum: 2011.05.10. 05:27:21
Dr House
Fekete Vipera
Elit Alakulat
Született detektívek
Két pasi meg egy csajszi
Monty Python Repülő Cirkusza
Hazudj ha tudsz
Életfogytig zsaru
Csillagközi Fejvadászok
Ghost in the Shell (tudtommal nem adtak neki magyar címet)
Dátum: 2011.02.01. 19:25:00
Könnyűzene
Énekesek:
- Freddie Mercury
- Ronnie James Dio
- Chris Daughtry
- Bon Scott

Zenekarok:
- Queen
- Metallica
- AC/DC
- Iron Maiden
- Pearl Jam

Zeneszámok:
- Queen - Radio Ga Ga
- Metallica - Master of Puppets
- Metallica - Of Wolf and Man
- Dio - Holy Diver
- 30 Seconds To Mars - Closer To The Edge
- Pearl Jam - Evenflow
- Three Doors Down - Duck and Run
- Green Day - Basket Case
- Iron Maiden - The Trooper
- Linkin Park - What I've Done


Komolyzene
Művek:
Andrea Bocelli and Sarah Brightman - Time To Say Goodbye
Bár imádom a Ponyvaregényt, de... Fuss Forrest, fuss!
Dátum: 2010.12.03. 14:13:30
Idézet: Craslorg - 2010.12.03. 09:42:39
Azt azért hozzá teszem, hogy az általad említett zenekarok idejében még nem voltak ilyen tehetségkutató vetélkedők. Volt 4-5 évente a Ki mit tud? és ennyi. Igaz, annak a színvonala - mivel csak egy műsor volt - elég magasra tette a mércét, kár, hogy már nincs.
Azzal nem értek egyet, hogy a hétvégi esti műsorsáv a két csatorna miatt érdektelenné vált volna. Inkább a két csatorna műsora vált esetleg azzá, de azért van sok más csatorna is, hogy mást ne mondjak, külföldi sportcsatornák tele jó focival és egyebekkel, normális filmcsatornák vagy a tudományosabb csatornák. Szóval nézni való van bőven


Ja, a jó öreg Ki mit tud?, az valóban volt valami.
Az érdektelenséget konkrétan a két csatornára értettem, de vegyük azokat, akiknek csak M1, TV2 és RTLKlub fogható, mert vannak azért még ilyenek is.
Külföldi sportcsatornák tele jó focival? A Premier League meccseket délután játsszák, más focit nem nézek, csak BL-t, EL-t.
Idézet: Morzkod - 2010.12.03. 10:17:37
Idézet: ashtm - 2010.12.03. 09:16:22
el nem idegeníthetetlen


Hogy tetszik mondani?


Akkor elidegeníthetetlen
Jólvan na, reggel volt
Dátum: 2010.12.03. 09:29:34
Idézet: Viszok009 - 2010.09.03. 18:29:35
Megmondom őszintén, hogy ez a "tehetség kutató verseny" nem bír lázba hozni, mert már Megasarból is volt 5-6? Az RTL-es marhaságból is vagy 8-10, komolyan az gondolják, hogy itthon fán terem "tehetség"?
Okké hogy vannak olyan szegény, sanyarú sorsú emberek, akik itt szeretnének "híresek" lenni őket még talán meg is értem...de a többség az olyan fiatal, aki fogadott a haverjaival, ha elmegy nyer egy tálca sört/üveg valamit. És MI magyarok ennek örülünk jobban, hogy lehessen vigadni a sok "értelmes egyénen". Ennek hála 4 hónapja nem nézek TV-t, maximum a Híradó, időjárás jelentés ami érdekel, a többi műsor érdektelen (számomra).


Úgy látom, nem vagyok egyedül a véleményemmel. Anno a Megasztárból az első kettőt megnéztem, de utána valahogy már nem érdekelt, meguntam, hogy minduntalan újabb és újabb sztárocskákat kaparnak elő valahonnan. Hála a két csatornának a hétvégi esti műsorsáv érdektelenné vált számomra ( mondjuk ertéelt amúgy sem nézek, irritál, hogy megvagdossák a filmeket ), de legalább behozom a lemaradásomat az itthon fellelhető filmekből, könyvekből.
A legrosszabb, hogy a sok marha - akinek nem inge, ne vegye magára - küldözgeti az SMS-eit és gazdagítja a csatornákat és a szolgáltatókat a semmiért, mert, aki tehetséges, az ilyen cirkuszi mutatványok nélkül is befut, én legalább is nem emlékszem, hogy pl. a Tankcsapda, a Magna Cum Laude, az Alvin és a Mókusok és még sokan mások valaha is részt vettek volna ilyenekben, mégis megy velük a szekér.
A másik, hogy egyfolytában ezt a nyálas amcsi vacakot nyomják, hát kinek hiányzik ez?
"Emberi jogok egyetemes nyilatkozata

Az Emberi Jogok Egyetemes nyilatkozatának 19. paragrafusa (1948) szerint a szólásszabadság elidegeníthetetlen jog. „Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást, és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket”.

Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy „a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”.


Ez nem a magyar alkotmány része, hanem egyetemes és el nem idegeníthetetlen emberi jog, így egy törvénnyel ezt felülírni jogellenes. Úgy érzem, ez lesz a kormány 2. buktája (az első majd a nyugdíjpénztári kavarás lesz), az én értelmezésemben ugyanis ez a médiákra is kiterjed, mivel azok tartalmát is független személyek hozzák létre.
Már bejelentették, hogy 2011-től a 24% munkáltatói járulék nem járulék, hanem adó lesz, szóval ezt eltaláltad.
Idézet: Hanra - 2010.11.25. 16:07:29

Plusz talán meg kéne említeni, hogy akik MNYP tagok maradnak azok is fizetik ugye a járulékot. A járulékért cserébe az állam kötelezettséget vállal. Bár ez megkerülhető ha azt mondják innentől ez nem járulék hanem adó, és ezzel megszűnik a kötelezettsége, de ez elég átlátszó, bár kétharmad mellett ez is mind1.


Személy szerint nem akarom elhamarkodni a dolgot, tudtommal az MSZP és az LMP már az Alkotmánybírósághoz fordult, a Pénztárak is és Kolláth György pont tegnap mondta, hogy ez kirívó alkotmánysértés. Január 31-ig még sok minden történhet, majd meglátjuk.
Idézet: Craslorg - 2010.11.24. 17:37:33
Jelen állás szerint még nem kell adnod, de ha nem adod, azzal lemondasz az állami 75%-os nyugdíjról. Mondjuk én megvárom a január 31-ét, fognak itt még történni dolgok addig. Ha nem, akkor rohadt nagy sorok lesznek a hivatalokban


Ma jelentették be, hogy a magánnyugdíjpénztárakat megszüntetik, ergo nem választhatsz, hogy maradsz e vagy nem, mert nem lesz hol maradni. Volt ugyan egy MSZP-s javaslat, hogy a magánnyugdíjpénztárban összeszedett vagyonodat áttehesd az önkéntesbe, de ezt nem szavazták meg.

Update: Már megint össze-vissza beszéltek, nem fog megszűnni a magánnyugdíjpénztári rendszer, de aki marad abban, azt az államiból kizárják. Nesze neked, válassz!
Azt hiszem, a mai napon ez a kérdés értelmét is vesztette, mivel bejelentették, hogy a magánnyugdíjpénztári rendszert megszüntetik, innentől csak az állami és az önkéntes marad. Akinek volt a magánnyugdíj pénztárakban pénze, azt beolvasztják az államiba és kész.
Még jó, hogy demokrácia van és lehet választani.
Dátum: 2010.10.23. 07:59:24
Jeva és Traveller, mindketten valamivel 110. szint fölött a Roninból - V1
Ok: nem tudom
Dátum: 2010.06.27. 20:30:40
Igen, mindketten vettünk kavicsot.
Csak 1 karakterem van, nincs időm és kedvem többre.
Dátum: 2010.06.27. 20:07:07
Hmm, én nem kaptam és egy másik srác sem a szövetségemből.
Na, majd holnap érdeklődök a JV-nél.
Oldal: 12345