Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.07.10. 11:31:36
Idézet: Szabinho - 2009.07.10. 11:26:04
Szerintem csak mindenki megérti hogy felb@ssza az agyát ez a dolog, még ha nem is fogalmazta meg valami szépen a mondandóját...na jó, ez enyhe kifejezés..


az nem kifogás. te meg tudod szépen. sokan meg tudják akkor is, ha frusztráltak. de.

1. nem mindenki, mert akkor 9.73 lenne a számláló. 2. egy dolog, ha valaki frusztrált és egyetért egy KH elleni kirohanással. más dolog, ha valaki egyetért a csalásra való buzdítással. az utóbbi csoportba csak rongyember tartozik. (erre céloztam korábban is, hogy a hazai netes fórumos morál még az ilyen mikroközösségekben is nagyon mélyen van. tisztelet a kivételnek.)
Dátum: 2009.07.10. 11:11:29
Idézet: Mortimer - 2009.07.10. 11:10:10
Nincsenek háborúban.


köszi. akkor meg sem szólaltam. viszont elkezdett érdekelni a támadási algoritmus, hogy kit, mikor, hogyan és miért:)
Dátum: 2009.07.10. 11:10:34
Idézet: bokorn - 2009.07.10. 06:18:48
ugy dontottem, egy probat meg meger
varok otleteket, hogy hogyan lehetne valamit kezdeni a kristaly hordaval. minden megoldas erdekel (ha kell, scripttel barmilyen folyamatot tudok automatizalni, szoval ez nem akadaly. azt hogy a jatek szabalyaiba utkozik, leszarom. a 15% ala tamadas is a jatekszabalyok megszegese, innentol baromira nem tul erdekelni, ha a jatekvezetes a sajat szabalyait sem tartja be, akkor nekem miert kene?... ha a dragalatos jatekvezetesnek ez nem tetszik, akkor annyit kerek, hogy adjanak idot amig a karakteremet teljesen lebontom es beepitem a szovetsegbe, utana torlom magamtol is).


ez azért nem semmi: Pontszám: 5.67

mindent elmond a játékosok, izé, a fórumozók moráljáról. taps.

megjegyzem, magasabbra számítottam, szóval azért valahol kellemes csalódás.
Dátum: 2009.07.10. 11:08:01
de háborúban vagytoknem? csoda, hogy csak ennyiszer támadnak. aki nem háborúzik, annak nagyobb a nyugalma, de ezen nincs mit csodálkozni.

komolyan mondom, hogy a rosszban is érdemes meglátni a jót: téged is csak egészkor támadtak. mi lenne, ha nálad is random lenne?
Dátum: 2009.07.10. 11:05:06
Idézet: Endyr - 2009.07.10. 09:29:40
Ajkad hangtalanul mozog, egy kataklizma igéjét mondja. (-205 VP). 2102 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! Ellenfeled állatai 513 életpontot sebződtek. Tojásrakó pöfeteg, Mantikór, Fatty harcos és Kyorg agyfagyasztó elájult.

Szegeny Eliminatus, most biztos sir a sarokban


ezúton köszönöm ezt a nemes tettet. végre némi sikerélményhez jutottam, és újabb 1300 LE-val közelebb kerültem a 20k-s küldetés teljesítéséhez:)
Dátum: 2009.07.10. 10:58:03
Idézet: Mortu - 2009.07.09. 22:03:19
Pyron is egy "lopott" név....


ne stresszelj, nem te döntöd el, hogy a saját játékodban milyen név érdemel kártyát.
Dátum: 2009.07.09. 18:31:55
??

van, aki direkt másodlagosat fejleszt ki? vagy nem felejti le?
Dátum: 2009.07.09. 14:30:11
ha számoltok, szűrjétek ki a randomot.

a fix sebzésű varűzslatokat csekkoljátok, hamarabb lesz eredmény. vagy egy 0-ás sebzésűbe tegyetek fókuszkristályt, azonnal lehet következtetni.

azon meg érdemes elgondolkodni, hogy mitől függ, hogy ha egy fix sebzésű varázslattal (eltörlés, 215-215) az epikus lénybe mindig 1311-et sebzek, ha kritikus, 1008-at, ha nem kritikus és betalál, viszont, ha nem talál be, akkor 272, 282 és 343-at.

szóval az egyik miért fix, a másik miért nem? min múlik? vagy már valaki kiszámolta, csak átfutottam fölötte? ha még két érték lenne, akkor elfogadnám, hogy a kritikus sebzés valamiért akkor is érvénybe lép, ha nem talál be a varázslat, mert nagyjából 26-27%-a a sebzéseknek a mentett sebződés. de így, hogy nem két, hanem több érték van...
Dátum: 2009.07.09. 13:39:40
Idézet: Ajgatsz - 2009.07.09. 12:57:56
Nos szerintem a Kaffogó hebrencs, és az Orbitális Mackósajt mellett nem hinném, hogy nagyon feltünne.


nem bezzegelünk, kócos megmondta. attól, hogy más hülye, még nem kell neked/nekem/pityunak is annak lenni.
Dátum: 2009.07.09. 11:22:34
Idézet: Ricardo - 2009.07.03. 14:15:03
Inkább nyerjenek mindig azok akik megérdemlik, mint hogy orosz-rulettet játszunk. Így tudom ki az aki a szintemen a mérvadó, ki az aki előrébb jár a fejlesztésben, illetve azt is tudom milyen irányba kell fejlesztenem.

Gratulálok minden győztesnek, mind a három világon!


jogos, de akkor jó lenne, ha az első hármat tudnánk legalább. mármint, ha a márvadók keresése a cél. mert az "EGY"-et mindenki ismeri már.
Dátum: 2009.07.09. 11:19:24
Idézet: Borgian - 2009.07.09. 10:20:45
remélem a beholder nem fogadja el cimson nevét, mivel egy zenekar neve
ennyit erről


sima ügy. bárki nyeri az aukciót, csinálok a nevére egy zenekart ls megvétózom.
Dátum: 2009.07.09. 10:09:18
ja, és a lényeg: ez játék. aki egy játékon képes felhúzni magát, aki a fórumkommenteket nem tudja kellő lazasággal olvasni, az ne stresszelje magát kommentolvasással, mert még véletlenül olyat talál olvasni, ami nem ért vele egyet. vagy, de ezt le sem merem írni, be mer szólni neki. (ez úgy működik, hogy beszólni nem lehet, de visszaszólni _anyázva: a beszólónak már igen. hmm. bagoly mondja verébnek? nem pityu fórumozóra gondolok természetesen.)

ezért jó, hogy van a fórumban szűrőfunkció, ami az alacsony népszerűségnek örvendők kommentjeit kiszűri. akkor tényleg csak a topperek sírása és az egyenvélemények fognak eljutni hozzá. használni kell.
Dátum: 2009.07.09. 09:59:54
Idézet: pityu - 2009.07.09. 04:32:20
Szeretnék megkérni minden fórumozót, hogy mostantól kezdve ne kommentálja egyetlen egy hozzászólását se a winnie nevezetű akárminek. Se jót, se rosszat, de főleg a rosszat ne, mert elegem van a hülyeségeiből, és felfodrul a gyomrom


pityu. pityu fórumozó. ejnye. most komolyan mit vársz. te leírod, hogy felfordul tőlem a gyomrod, de én nem írhatom le, hogy kitalálsz valami jót és úgy prezentálod, hogy az én gyomrom felfordul tőle?

aki nem tudná, annak ismertető, hogy miért sértődött be pityu. min is kapta fel a vizet pityu fórumozó?

a semmiségen. előállta egy fasza ötlettel, megnyitotta a hall of lame [sic!] topikot (POÉN VOLT! NEM BESÉRTŐDNI. Ha ő viccelhet a Flame-mel, akkor én is a Lame-mel:). elolvastam, amit írt, elhánytam magam (a stíluson), de közben bólogattam, hogy végre valakinek eszébe jutott ilyesmi. reagáltam rá.

először is vicceltem vele egy sort pajkosan (nem, a viccet ő nem érti, az magas...) majd leírtam, hogy remek ötletet hozott. (gondolom akkor szépek lettek volna az álmai, ha nem viccelek, csak nyalintok egyet, hogy "hú, de jó az ötlet, hiba nincs benne", ezért elnézést kérek, de gondoltam általában az emberek értik az iróniát. pityu fórumozó nem biztos.

szóval, csak annyit kértem tőle, hogy a (valóban) jó ötletét ne vigye el giccses, csöpögős, gejl irányba, ne írjon olyanokat, hogy "ő volt minden kalandozk legjobbika, aki ránézett, elcsöppent, ágyékából biztosan a világ vezetői fognak sarjadni", hanem tényleg legyen igazi tisztelgés a nagy kalandozók előtt a topik.

mi más ez, mint jobbító javaslat?

erre mi a reakció? pityu fórumozó ezt csinálta: utána meg azt, hogy , ehelyett

megsértődött. neki az jön le, hogy viccelni merészeltem vele. ezennel ünnepélyesen megígérem, hogy pityu fórumozóval többet nem fogok viccelni. érti ő a humort, csak nem szereti. de az ötleteit, ha jók, ha rosszak, ettől még minősíteni fogom. vagy dicsérni, vagy szidni.
Dátum: 2009.07.09. 09:55:04
Idézet: Szabinho - 2009.07.09. 09:50:37
Mondtam én hogy olvassa a fórumot!


jaja, a fórumot olvasom, naná, csak nem túrok bele. mondom, aki akar, az más módokon megtalál. de általában az embernek elég, ha kiírja magából, hogy "winnie rossz, fúj és állatokkal hál". reakciót már nem vár rá.
Dátum: 2009.07.09. 09:53:54
Idézet: Szabinho - 2009.07.09. 09:39:32
Szerintem olvassa, ha nem olvasná nem tudná fikázni azokat akik kifejtik a véleményüket...csak azokat a postokat nem veszi észre ami őt kritizálja Sajna így van programozva...:


az a nagy helyzet, hogy általában van egy csordavélemény, ami hol jogos, hol nem. és az is helyzet, hogy a fórumokon sok a buta ember. (ezt már kifejtettem, a feltett kvízkérdésekből is látszik, hogy a VU sem Einsteinek gyülekező helye. és nem, ezzel nem sorolom magam a nem-buták közé, félreértés ne essék.)

és, ha valaki ellent mer mondani a csordavéleménynek, akár jogosan, akár nem, akkor annak flame a jussa. (nyilván nekem is hol igazam van, hol nincs, de a többségnek való ellentmondás, mindig sértődésekkel jár. ez sajnos igazi a fórumokra. ha valaki másnak ellentmond, annak beindul a könycsatornája, pufókabb lesz az arca, törölgetni kezdi karcsiszemüvegét.
Dátum: 2009.07.09. 09:46:42
Idézet: Cavalorn - 2009.07.09. 09:33:58
Ugyan már winnie egy zseni Tudjátok mi az a forum troll? Na ő ezt a művészetet gyakorolja igen magas szinten ahogy látom...


a troll az teljesen más. a troll csak rombol. aki at hiszi, hogy (csak) ezt teszem, az nagyot téved és kicsit vaksi.

1. legtöbbször a sírások, a negatív kommentek ellen kelek ki. ez nyilván nem gáz. kinek van kedve panaszkodásokat olvasni folyton. ("Jajj, én menten törlök, ha nem kapok ezt-azt!")

Főleg azon sírásokról van szó persze, ha azok nem megalapozottak. ld. a kollega sír a KH miatt, hogy milyen szívatás, milyen nehéz, milyen milyen. attól, hogy rávilágítok, hogy az ő karaktere erősebb, mint az enyém, mégis nekem 30-40 és neki 0-1 az aránya a KH ellen, mert én próbálkozom, ő meg anélkül sír, hogy próbálkozna. Erre mit mondjak? Tipikus félrevezető komment.

2. Dettó muszáj írni a csőlátás ellen, hiszen van, aki képes leírni, hogy "ez senkinek nem tetszik", amikor pár Top-os iletett valamit negatív kommenttel vagy 5 játékos. Álljon meg már a menet.
Dátum: 2009.07.09. 00:04:05
Idézet: CaveMaN - 2009.07.08. 23:19:59
Mikrofonpróba 1...2...3.... khm...khm....

Az lenne felvetés, illetve az érdeklődés tárgya a játékvezetés felé, hogy szükséges lenne az őrtorony további bővítésére lehetőség. Például a mesteri építészet adhatna +2 szint bónusz építési lehetőséget hozzá. Mert őszintén szólva az az igazság, hogy mi most is tele vagyunk mint a déli busz, de a jelentkezőkkel egyenesen dunát lehet rekeszteni. Szóval igazából el bírnánk viselni több mint két szintet is, de nem akarunk telhetetlennek tűnni...

Köszönettel!


amúgy meg... szerintem rettentő rossz ötlet lenne. egyrészt valóban a kisebb szövetségektől vonna el potenciálisan embert, másrészt meg a szövetségek eddig is a limit alapján alakulgattak, kár lenne mindent borítani.

olvasom egyébként is, hogy sokan itt-ott abbahagyják a játékot. nem lesz sokáig maxos tiétek sem. (Tyrant vagy Kristály szövetség, nem tudom, melyik vagy.)

ja, és így valóban rangot jelenthet egy top szövetség soraiban lenni. a bővítéssel devalválódna mindez.
Dátum: 2009.07.09. 00:00:27
Idézet: Piciklon - 2009.07.08. 23:50:19
Am...komolyan elgondolkoztam azon, hogy miért pont 35 fő egy szövetség maximális létszáma?
Miért nem 24 vagy 45?
Vajon miért pont 35?

Csak halkan megjegyzem: ha van egy 40 fős társaság aki együtt akar játszani hosszabban...akkor miért ne lehetnének egy csapatban? Csak azért mert koppan egy épület?


legyen 100 a limit.

de mi lesz, ha jön egy 110 fős társaság? ugyan már... ne így érveljünk.
Dátum: 2009.07.08. 22:03:37
Idézet: pityu - 2009.07.08. 18:34:23

A pókok nemzedékének egyik legelső és legnagyobb királya, ha nem a legnagyobb.


szóval a másik karaktered. get a room. ja, hogy "a játék közben nem alakult ki köztetek kapcsolat"?

még mielőtt jönnek az ilyen fejű karcsiszemüvegesek.

az ötlet jó. remek. de, ha én lenne az, aki "az élről hagyja el a játékot" (NOT!), akkor elnézését kérnek ezért a kommentedért. valahogy fura, mert dicséred, de akkora nyelvcsapásokkal, hogy nem lehet komolyan venni, azonnal azt gondoltam, hogy ironikusan írod, vitriollal fűszerezve. (ld. a topik címe). akkor viszont nem értem a szándékot.

szóval felteszem, hogy valóban jóindulatú a megemlékezés. de akkor az istenért, legyen vállalható a szöveg, lehet isteníteni ízlésesen is...
Dátum: 2009.07.08. 21:57:15
Idézet: Infernal - 2009.07.08. 21:24:03
Szerintem ez természetes hogy megmarad...nehogymár hogy ha valamikor 1 hétre ha nincs kavicsom tagságot váltani, visszacserélődjön az alap képre,


és nehogymár, ha egy hétre nincs kavicsod tagságot váltani, kevesebb CSP-t kapj.

anyám... logika. nem érzelemmel kell érvelni, hanem hideg fejjel. mindkettő bónusz. nézz meg más játékokat. ha nincs pénzed, az LENNE A LOGIKUS, hogy nincs bónusz fícsör. ennél tisztább dolog nincs is.

majd jön a JV és azt mondja, hogy tényleg nem törlődik, de nem baj, nem változtatnak, hadd legyen jó, aki arra indul be, hogy neve van egy képnek.