Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Varázslatok használhatósága
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
41. hozzászólás - 2009.07.08. 10:43:19
Vakító pl. biztos, hogy a támadástól függetlenül működik. Mondjuk az vicces, hogy egy varázslat hatékonysága az ellenfél krit ütésétől függjön, krit varázslat meg ezekre a csökkentésekre nem hat.
Ha nem sebző varázslatra adhatna mentőt, talán úgy nem borulna a rendszer, ha kritikussal lehetne duplázni, mert egy oldalról belenyúlni nem lehet úgy, hogy mindenki tetszését elnyerje, de még ezen is el kell gondolkozni, krit visszacsatolás pl. 70%ot adna, ami irreálisan sok.
A nem ősköves varik sem rosszak azért, ha valaki olyat választ, ami a karakterének megfelelő. Nem mindegy, hogy IQ-t vagy taut nyomja valaki veszettül, nem véletlen, hogy a legsikeresebb portyakarik szinte mind használnak vakítót vagy más alacsony vp költségűt, bár a kivégzés esélyét csökkenti, de mondjuk térkapuba nincs nála jobb.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
42. hozzászólás - 2009.07.08. 10:52:48
Én negatív csapást használok, több okból is:

- őskövet spórolok
- jól néz ki a képe és jó a neve
- nem sebzek vele állatokat feleslegesen
- tápos

Na most a 4., nem elhanyagolható pont a korábban említettek fényében igen durván megkérdőjeleződik. Vajh mindig adja a negatív bónuszt, vagy csak ha az ellenfélnek alapból magasabb a támadása?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
43. hozzászólás - 2009.07.08. 10:54:50 (Válasz Rafkós #41 hozzászólására.)
Szerintem nem biztos, sőt kb. értelmet nyer az is miért volt a döntetlenezés alatt annyi fura csatám. Vakító fényt kb. küldire használja mindenki aki élesbe tolja, az vagy nagyon tapasztalatlan még és kb. azt se tudja mit csinál, vagy annyira erős, hogy tökmindegy.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.07.08. 11:04:14-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
44. hozzászólás - 2009.07.08. 11:03:40 (Válasz Ricardo #42 hozzászólására.)
A negatív csapás még csak csak mert az legalább sebez, de a pl. gyengítés (-20 erő) ami már alapból is röhely, tiszta fény és társaik még annyit se érnek (kb. ezeket se próbálta ki szerintem senki rajtam kívül ). Úgy álltalába ezek után szerintem csak az állat sebzős és a sima sebző varázslatok érnek csak valamit, a többi meg felejtős. Mert mindegy mit ír ki a progi a varázslat hatásáról, csak annak hiszek ezentúl aminek utánna is tudok számolni és tényleg azt csinálja amit kell.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
45. hozzászólás - 2009.07.08. 11:05:53 (Válasz Otoaak #44 hozzászólására.)
No igen, ha kapok 1500 sebet egy varázslatból és ájultan esek össze utána, akkor azt tudom, hogy hatott.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
46. hozzászólás - 2009.07.08. 11:36:25 (Válasz Otoaak #44 hozzászólására.)
tiszta fénnyel, gyengítéssel sokan rohangálnak érthetetlen módon. szerintem nem értik a szabályokat. legalábbis ők nem tudatosan veszik, mint te.

viszont a vakító fény szinte biztos, hogy hat. én a gyengébbekre és a térkapus lényekre mindig vakító fényt lövök és általában nem is találnak el. pedig szerintem nem vagyok olyan szinten, hogy ha nem számítana a mínusz támadás, akkor ne találnának el.
Pontszám: 5
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
47. hozzászólás - 2009.07.08. 11:46:22
JV alátámaszthatná azért, melyik vari hogyan hathat, vagy szórakozhatunk vele az arénában.

Csatát nyerni biztos, hogy csak sebző varival a legjobb, védekezni viszont lehet, hogy állatba sebző praktikusabb, elmehet a támadó kedve a visszatéréstől.

Vakítót éles csatában semmiképp sem szabad használni, egy-két kivételes esettől eltekintve, háborúban pl. van haszna, több csatát lehet behúzni ha ügyesen kihasználja valaki, térkapuban meg úgy sincs kivégzés, aki biztosra nyeri, annak vp/ép spórolás, 31. szinten 1000 körül ütök bele, vakító után meg kapok tőle 200at max, 1200/400 semmivel sem jobb, sőt...
Pontszám: 5
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
48. hozzászólás - 2009.07.08. 11:48:23
Ha nem hatna a támadás különbség miatt, akkor hogy lehetne az, hogy mindkét félnek bejön? Asszem ez elég bizonyíték
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
49. hozzászólás - 2009.07.08. 11:55:44 (Válasz winnie #46 hozzászólására.)
Ez a szinte biztosan hat nem több találgatásnál, már bocs de aki be van oltva optimalizálás ellen az ne akarjon már itt okos lenni. Kb. sehogy nem lehet bebizonyítani, hogy a vakító fény működik alacsonyabb támadás ellen ahogyan azt se, hogy nem, ekkora random mellett és főként mert nagy különbség esetén sem csökken x% alá a találati esély lehetetlen megmondani, hogy azért nem találtak el mert bejött a vakító fény vagy amúgy sem tudna megütni. A térkapus lényekről meg semmi infó nincsen, csak találgatni lehet mekkora támadásuk van. Tudomásom szerint az épületek számítanak epikus és térkapus lények ellen is ami igencsak azt valószínűsíti, hogy igenis nagyon magas támadásuk van ezeknek a lényeknek mert az esetek nagyrészében az epikus ellenfelek simán átütik még a 20-as védőfalat is, azt meg kb. 40-es szint óta tudjuk ugye, hogy az epikus ellenfelek igazából egyeznek a térkapus lényekkel.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
50. hozzászólás - 2009.07.08. 13:01:07
Védőfal is számít nem csak a gyaktér? Rendes csatáknál csak vagy egyik vagy másik ugye. Térkapusról nincs konkrét infó, azért meglepődnék, ha magasabb támadása lenne mint nekem összesen, első 5 karakteren kívül nem nyerne ellenük senki. Legalább azt azért jó lenne elérni, hogy ha kiírja eredményként, hogy -x valami, akkor az úgy is legyen, vagy ne írjon ki semmit.
Vakítós topicban Miklós azt írja, hogy IQ-szerencse a lényeg, támadást nem említi. Ha mégis számít, akkor átkeresztelhetjük parasztvakítóra
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
51. hozzászólás - 2009.07.08. 13:15:27
A varázslatokról jut eszembe azt olvastam, hogy a minden 20 feletti tau +1% sebzést ad. Ez biztosan így működik?
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
52. hozzászólás - 2009.07.08. 16:59:29
[alap sebzés*(1,össz tau-20)]-varázslat elnyelés

ellenőrizd le pár csatánál, és kiderül
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
53. hozzászólás - 2009.07.08. 19:06:01
sajnos a random egy hatalmas tényező portyázás közben (főleg akkor ha olyat támadsz akinek van esélye ellened).

egy példa: döntetlenes küldi. 78 alap támadásom van, az ellenfelem ezt csökkentette 32-vel (vakító fény). ennek ellenére betaláltam 2szer kritikussal. 600 feletti TÖ-s úriemberről van szó. mielőtt mindenki elkezd kiáltozni hogy szövi épületbónusz, közlöm hogy a támadóm szövijének jobb épületei vannak.

mindezek ellenére úgy gondolom hogy a játékban vannak sokkal "fontosabb" hibák amik javításra szorulnak, ezért én rövid távon egyelőre nem piszkálnám a varászlatrendszert.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
54. hozzászólás - 2009.07.08. 19:28:42 (Válasz Rafkós #52 hozzászólására.)
Idézet: Rafkós - 2009.07.08. 16:59:29
[alap sebzés*(1,össz tau-20)]-varázslat elnyelés

ellenőrizd le pár csatánál, és kiderül


Ok, így gondoltam én is, de volt egy csatám, ahol 173-at sebeztem szikraesővel (50-110), kritikus nélkül, 70-es tau-val (66+4).

Még elég nagy a távolság, gyorsan elmondasz egy szikraeső varázslatot. (-130 VP). 173 sebzést okoztál.


Ha ezt behelyettesítem (legnagyobb alapsebzéssel):
110*1,5=165
És az ellenfélnek volt 3 varázslatelnyelése is, tehát a teljes sebzésem 176 lett volna, miközben max. 165 lehetne.
Lehet, hogy szőrszálhasogatásnak tűnik, de valahogy nem áll össze a kép...

Valakinek van valami ötlete?
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
55. hozzászólás - 2009.07.08. 22:19:31 (Válasz Pietrus #54 hozzászólására.)
Véletlenül nem smaragd vagy?

Azzal a +5%al pont 173!

JAVÍTÁS1
nah elnéztem + 10%, és elfelejtettem, hogy volt neki 3 varázslat elnyelése is.

Ellenfél IQ-ja, nem változtat a sebzésen?

--------------------------------

JAVÍTÁS2

Megnéztem, mi jönne ki, ha ezzel a képlettel számolom:

[alap sebzés*(1,össz tau-10)]-varázslat elnyelés

Így pont 176 jött ki


--------------------------------
A hozzászólást Nari77 módosította 2009.07.08. 22:24:51-kor
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
56. hozzászólás - 2009.07.08. 22:27:01 (Válasz Nari77 #55 hozzászólására.)
Gyémántos vagyok. Az iq miért csökkentené?

Amúgy most nézem a csatáimat, volt egy 177-es is, egy 11 varázslat-elnyelésű zafíros ellen is. Mostmár végképp nem értem...
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
57. hozzászólás - 2009.07.08. 22:28:50 (Válasz Pietrus #56 hozzászólására.)
Akkor valószínűleg, .... sőt(!!!) kész csoda, hogy erre nem gondoltunk: random (ki hitte volna?)
Pontszám: 5
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
58. hozzászólás - 2009.07.09. 14:02:46
88 (+8) tauval 56-76 sebzéssel 240et ütök, és nem egyszer, nem krittel, rubinként. Ez mekkora random? Mindegy sztrájkoljon miatta az, aki kapja

A képlet úgy (is) helyes, hogy +1% sebzés 20 feletti taunként az eddigi max sebzésre.

Bug? Vagy ősköves vari ad +50 taut rejtve?
A hozzászólást Rafkós módosította 2009.07.09. 14:03:33-kor
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
59. hozzászólás - 2009.07.09. 14:27:37
Szerintem meg nem 1,hanem 2 vagy 3%-al növeli a tau a sebzést szintenként.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
60. hozzászólás - 2009.07.09. 14:30:11 (Válasz Rafkós #58 hozzászólására.)
ha számoltok, szűrjétek ki a randomot.

a fix sebzésű varűzslatokat csekkoljátok, hamarabb lesz eredmény. vagy egy 0-ás sebzésűbe tegyetek fókuszkristályt, azonnal lehet következtetni.

azon meg érdemes elgondolkodni, hogy mitől függ, hogy ha egy fix sebzésű varázslattal (eltörlés, 215-215) az epikus lénybe mindig 1311-et sebzek, ha kritikus, 1008-at, ha nem kritikus és betalál, viszont, ha nem talál be, akkor 272, 282 és 343-at.

szóval az egyik miért fix, a másik miért nem? min múlik? vagy már valaki kiszámolta, csak átfutottam fölötte? ha még két érték lenne, akkor elfogadnám, hogy a kritikus sebzés valamiért akkor is érvénybe lép, ha nem talál be a varázslat, mert nagyjából 26-27%-a a sebzéseknek a mentett sebződés. de így, hogy nem két, hanem több érték van...
A hozzászólást winnie módosította 2009.07.09. 14:30:39-kor
Pontszám: 5.43
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!