Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Varázslatok használhatósága
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Varázslatok használhatósága
1. hozzászólás - 2009.04.15. 13:55:55
Talán nem én vagyok az egyetlen akiben felmerűlt, hogy van pár varázslat aminek a használhatósága erősen javulhatna ha egy kicsit belepiszkálnánk a rendszerbe. Tudom, hogy volt erről már szó de talán időszerű lenne újra elővenni, most, hogy egyre több varázslatnak van speciális hatása is.

Konkrétan arra gondoltam, hogy a speciális hatásokkal rendelkező varázslatok hatása teljesen elveszik ha lementi az ellenfél, és vagy csak sebez (pl. jégbörtön) vagy egyáltalán semmilyen hatása nincsen (pl. vakító fény). Szerintem jó lenne ha ez a speciális hatás megmaradna és a lementés arányában csökkenne csak a hatás és nem tünjön el teljesen. vagyis ha valaki lementi pl. a jégbörtönt akkor a -20 védelem helyett adhatna -10-et ill. -5-öt attól függően mennyir mentik le ahogy az a sima sebző varázslatoknál most is van. (már ha így működik) Mivel a sebző varázslatoknál ez már eleve így van megcsinálva talán nem bonyolítaná meg nagyon a dolgot, és sokat dobna 1-2 alig használt ill. csak küldetésre használt varázslaton.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.40
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
2. hozzászólás - 2009.04.15. 13:59:33
Jó meglátás, támogatom az ötletet
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
3. hozzászólás - 2009.04.15. 13:59:37
Alapvetően nem rossz ötlet, de gondolj bele a szerepjátékos oldalába. Az ellenfél varázsol, elvetődsz, de mégis levesz valamennyit a tulajdonságaidból? Ez kb. olyan, mintha fizikai harcban melléütne, de mégis sebezne. Valahogy nem kerek...
A hozzászólást Pietrus módosította 2009.04.15. 14:00:08-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5.25
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
4. hozzászólás - 2009.04.15. 14:01:38 (Válasz Pietrus #3 hozzászólására.)
Ha félrevetődök akkor a sebző varázslat miért sebez ? Ha meg megcsap a szele akkor a spec. hatásnak is érződnie kell nem csak a sebzésnek.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
5. hozzászólás - 2009.04.15. 14:01:50 (Válasz Pietrus #3 hozzászólására.)
Idézet: Pietrus - 2009.04.15. 13:59:37
Alapvetően nem rossz ötlet, de gondolj bele a szerepjátékos oldalába. Az ellenfél varázsol, elvetődsz, de mégis levesz valamennyit a tulajdonságaidból? Ez kb. olyan, mintha fizikai harcban melléütne, de mégis sebezne. Valahogy nem kerek...


Ez igaz lenne, ha a sebző varászlatoknál is így működne...metr ott ugye ha félrevetődsz, akkor is sebződsz??? Miért is? Talán mert súrol a varázs...de akkor egy ilyen vakító fény ha súról, akkor az tulajdonképpen eltalál, tehát akkor az ellen mentőt se lehetne dobni..sztem....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.50
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
6. hozzászólás - 2009.04.15. 14:03:29
Bocs, igazatok van, erről megfeledkeztem. Akkor a mostani rendszer sem kerek
A hozzászólást Pietrus módosította 2010.02.18. 12:06:14-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
7. hozzászólás - 2009.04.15. 14:05:26
Jön a vakító fény, és vagy meglep, és elvakít, vagy félig be tudod csukni a szemed, és ezért csak feleakkora érvényesül. Gyengítésnél, tiszta fénynél ugyanígy.

Ezek most tökéletesen használhatatlan varázslatok, szóval mindenképp támogatom az ötletet. (Annak kiemelésével, hogy ha megvalósul, MÉG EZUTÁN SEM fogom használni komoly csatáknál egyiket sem.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
8. hozzászólás - 2009.04.15. 14:07:24
nahde pl a vakítófénynél ha már ennyire megakarjuk magyarázni...elég ha az illető becsukja a szemét azt hupsz márnincs semmi para =)

jóvanez úgy ahogy van...

az iylen dolog is függ attol hogy kivarázsolja mer pl egy smaragd hordás varázslókarakter aki kifejzetten mágikus cuccokra gyúr nah szal nála jóval valószinübb hogy beszopat a varázslatával mint mondjuk egy rubinhordás harcos kari...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
9. hozzászólás - 2009.04.15. 14:16:07 (Válasz Dr_Faktor #8 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.15. 14:07:24
nahde pl a vakítófénynél ha már ennyire megakarjuk magyarázni...elég ha az illető becsukja a szemét azt hupsz márnincs semmi para =)


Persze, hiszen becsukott szemmel mindenki ugyanolyan ügyesen harcol, mintha látna, miért is kapna mínusz támadásokat - ha már meg akarjuk magyarázni.
Pontszám: 9
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
10. hozzászólás - 2009.04.15. 14:18:07 (Válasz Dr_Faktor #8 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.15. 14:07:24
nahde pl a vakítófénynél ha már ennyire megakarjuk magyarázni...elég ha az illető becsukja a szemét azt hupsz márnincs semmi para =)

jóvanez úgy ahogy van...

az iylen dolog is függ attol hogy kivarázsolja mer pl egy smaragd hordás varázslókarakter aki kifejzetten mágikus cuccokra gyúr nah szal nála jóval valószinübb hogy beszopat a varázslatával mint mondjuk egy rubinhordás harcos kari...


Dr. Faktor.....néztél már napba becsukott szemmel? Sztem ha igen, akkor tudhatod, hogy nem feketét (vagyis semmit) látsz, hanem pirosat, mert átvilágítja a szemhéjad...na már most egy überszuper varázsló remélem nagyobbat tud vakítani mint a nap, úgyh becsukott szemmel is van hatása:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
11. hozzászólás - 2009.04.15. 14:19:24 (Válasz Mortimer #7 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.15. 14:05:26
Jön a vakító fény, és vagy meglep, és elvakít, vagy félig be tudod csukni a szemed, és ezért csak feleakkora érvényesül. Gyengítésnél, tiszta fénynél ugyanígy.

Ezek most tökéletesen használhatatlan varázslatok, szóval mindenképp támogatom az ötletet. (Annak kiemelésével, hogy ha megvalósul, MÉG EZUTÁN SEM fogom használni komoly csatáknál egyiket sem.)


Csak annyival egészíteném ki, hogy ha vakítófényet nem is fogjuk használni harcban, pl jégbörtön, ahol sebzés mellett van negatív hatás, azt már jobban megéri ezután, meg más hasonló varikat, amik nem csak sebeznek...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
12. hozzászólás - 2009.04.15. 14:19:56 (Válasz Mortimer #7 hozzászólására.)
Nem is igazán ezekre a csak tulajdonságot csökkentő varázslatokra tett hatása lenne érdekes e változtatásnak, hanem azokra amelyek tulajdonság gyengítő de egyben sebző varázslatok is, a fényrobbanás szerintem elég sokáig jól használható varázs volt, így még inkább az lenne.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.33
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
13. hozzászólás - 2009.04.15. 14:21:27
így van
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
14. hozzászólás - 2009.04.15. 14:21:40
ha már megakarjuk magyarázni...a vakítófény se izzik 10 percen át hanem csak pillanatnyi ideig...és ha valki eközben becsukja a szemét akkor semmi gond sőt el is fprdulhat félre is vetődhet...semlegsítheti is...rengeteg módon megleeht magyarázni hogy mérnem érvéynesül a hatás...én néha azthiszem hogy nektek fáj a gondolkodás...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.33
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
15. hozzászólás - 2009.04.15. 14:23:20 (Válasz Dr_Faktor #14 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.15. 14:21:40
ha már megakarjuk magyarázni...a vakítófény se izzik 10 percen át hanem csak pillanatnyi ideig...és ha valki eközben becsukja a szemét akkor semmi gond sőt el is fprdulhat félre is vetődhet...semlegsítheti is...rengeteg módon megleeht magyarázni hogy mérnem érvéynesül a hatás...én néha azthiszem hogy nektek fáj a gondolkodás...


Ja, jó hogy nem ránt elő egy hegesztőpajzsot...

Mivel ahogy állítod, hogy meg lehet ezt is azt is magyarázni, akkor érdemesebb az újítást bevezetni, hogy sokkal színesebb legyen a varázshasználat, ne mindenki azt az 5 darabot használja....
A hozzászólást Eardog módosította 2009.04.15. 14:24:30-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.20
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
16. hozzászólás - 2009.04.15. 14:28:51
sokkal szinesebb a varázshasználat xD looool...Eardog a sokkal szinesebb varázshasználat nem itt kezdődne és a sokkal szinesebb varázshasználatba az is beletartozik hogy az ellenfél különösen ha kellően erős és jártas a mágiában eséllyel blokkolja le a varázslatod...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.04.15. 14:32:04-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.88
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
17. hozzászólás - 2009.04.15. 14:32:50 (Válasz Dr_Faktor #16 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.04.15. 14:28:51
sokkal szinesebb a varázshasználat xD looool nah kisfijam a sokkal szinesebb varázshasználat nem itt kezdődne és a sokkal szinesebb varázshasználatba az is beletartozik hogy az ellenfél különösen ha kellően erős és jártas a mágiában eséllyel blokkolja le a varázslatod...


Igen, de akkor a sebző varikat is teljesen ki lehetne kerülni....elég ellentmondásosan beszélsz, ha nem vetted volna észre magad...sztem aludj egyet, mielőtt felemelnéd a hangod
Vagy ki lehet teljesen kerülni minden varit, vagy egyiket se...
A hozzászólást Eardog módosította 2009.04.15. 14:43:28-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
18. hozzászólás - 2009.04.15. 14:34:21
nahazé igen gyakran van oylan is hogy a varázslatok is befuccsolnak vagy nem annyit sebznek mint máskor...tehát ez benne van a pakliban...nemértem miről beszélsz...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.67
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
19. hozzászólás - 2009.04.15. 14:37:47
ok, hagyjuk...sztem te meg nyiss egy topicot, amiben azt vitatjátok meg, hogy a sebzést okozó varikat is el lehessen kerülni, és akkor meglátjuk melyik topic nyer
A hozzászólást Eardog módosította 2009.04.15. 14:38:01-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Varázslatok használhatósága
20. hozzászólás - 2009.04.15. 14:42:35
szívesen nyitnék én topikokat hidd el más dolgokról is de mint látod titulusom ezt nem teszi lehetővé...így én megelégszek azzal hogy a ti felvetéseitekre reagálhatok...

Sajnálom ha megbántottalak a "kisfijam" jelzővel...módosítottam...mindazonálltal viszont továbbra se hiszem úgy hogy a varázslatokkal bármit is mahinálni kéne...és sajnálom ha ez pár embert érzékenyebben érintett
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.40
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!