Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.01.08. 20:03:31
Idézet: Kukatz - 2009.01.08. 19:40:06
Gratulálok a fejlsztőknek az informáltatásról. Hétfőota zeng a forum erről, de már megbocsájts basztak kitenni időben a szabályokat/besorolásokat. Remekül tükrözi ez a fejlesztők trehányságát és nemtörödömségét...


talán kötelesek elárulni neked? intelligencia, ember.
Dátum: 2009.01.08. 20:01:19
Idézet: masterv - 2009.01.08. 16:48:31


No akkor most mi van? Nem értem! Az oké,hogy az ellenfél nyert,de én miért ütöttem vissza a két utolsó körben? Az utolsó ütésekor kellett volna a kivégzésnek működnie,mikor 0-ra sebzett.Így szerintem nem kellett volna bekapnia az utolsó 140 pont sebződést és az állatának se a 15öt! Ez valami bug? Ezúton is: bocsi,nem rajtam múlt!


lejátszottátok a csatát, neked maradt némi életpontod, bekapcsolt a kivégzése és kivégzett.
Dátum: 2009.01.08. 19:59:07
Egervári Sándor melyik magyar labdarugó csapat vezető edzője?
GYŐRI ETO FC
UTE
MTK
DIÓSGYŐR

valakinek a szemébe lógott a focistahaja és 1. nagybetűzött, 2. rosszul írt helyesen, 3. eszébe sem jutott, hogy az edzői állás nem állandó. ld. egervári.
Dátum: 2009.01.08. 12:24:08
Idézet: Doktordikhed - 2009.01.08. 12:19:35
Akkor az alacsonyabb szintű karakterek arra vannak ítélve, hogy vadásszanak? Vagy költsék az összes LE-t gyógyitalra, ha esetleg a játék többi lehetőségét (portya, ami a legszórakoztatóbb, mert összemérheted az erődet más hasonló szintű karakterekkel, tanulhatsz belőle, hogyan fejlődj...) szeretnék használni? Mert ha gyógyitalra költöm minden LE-m akkor csak gyengébb leszek. Megint oda jutunk, hogy aki hamar kezdte, az játszhat, a többi szívjon.

Én egy aktív, portyázó karakter vagyok, aki felhasználja a cselekvéspontjait is, viszonylag gyorsan lép szintet, de az utóbbi időben alig tudok portyázni. Néha egyáltalán nem. Ezen a szinten már olyan magasról is támadható vagyok, hogy így lehetetlen játszani.

Nekem nem nagy megoldás, hogy akkor vadásszak, CaveMan. Abban nem sok szórakoztató van. A fejlődéshez kell és kész. Mintha vennék egy tévét, aztán kiderül, hogy nincs rajta kép, és a boltban annyi tanácsot adnak, hogy akkor hallgasd a hangját....


figyi, mindenki "alacsonyabb szintű". a 11. szintű a 15-ösnek, a 20. szintű a 25-ösnek, a 28. szintű a 33-asnak. kivétel csak a pár legelőrébb tartó, ez már csak így van.

annyit tehetsz ellene, hogy nem teszed kívánatossá magad a portyákra, tulajdonságösszeget növelsz, miegymás. vagy pedig okosan portyázol és nem adod meg az esélyt, hogy leverjenek, hiszen egy 4-gyel nagyobb szintű csak akkor lát meg, ha kábé az életpontod a harmadán van. de max ép-ben nem életbiztosítás lenni, hiszen akkor bárki neked mehet.

és igen, az a jó a verésekben, hogy 15% alatt vígan vadászhatsz.
Dátum: 2009.01.08. 10:50:18
Idézet: Eardog - 2009.01.08. 10:21:05
Idézet: winnie - 2009.01.06. 19:55:00
Idézet: Zenepowa - 2009.01.05. 14:13:56
Ha valaki 17. szintű hogy tudja megvenni a 18-as szintű fegyvert??


van, aki 17. szinten 21-es fegyverrel mászkál. irány szakértelmet fejleszteni:)


sokkal jobb példa TrueBlood, aki még 2 napja 24-es szintűként 30-as fegyóval nyomult


nem jobb, mert akkorra már természetes, hogy többeknek van 60-as összkereskedelme, de a 17-es szinten 40-esnél jobb nincs.
Dátum: 2009.01.08. 10:24:25
Idézet: Noyo - 2009.01.08. 09:53:23
Tehát nem mindegy, hogy (14. szintű vagyok jelenleg) melyik kategóriába esek bele.


hidd el, mindegy. nem te fogsz nyerni. ugorj fejest és kész, nem kell ezen stresszelni magad. játék:)
Dátum: 2009.01.08. 10:22:52
Idézet: Mucmuc - 2009.01.08. 10:01:45
Melyik nem édesvizi hal?
Ponty
Csuka
Harcsa
Delfin


A delfin mióta hal?


?? nem hal. senki nem mondta, hogy hol. melyik NEM édesvizi hal? a delfin nem az.
Dátum: 2009.01.08. 10:21:34
Idézet: Mortimer - 2009.01.08. 09:11:51
"A csatában összesen 752 sebzést okoztál, és 109 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 7 lélekenergia és 6 TP!"

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én sajnálom ezt, az emberke most fél napig biztos nem játszik, pedig csak kattintottam egyet. A sebzések durván elszaladtak, ezzel tényleg csinálni kellene valamit.



nem szaladtak sehova, lassan, de biztosan nőnek, ezt nagyon egyszerűen lehet számolni, nyilvántartni, belőni játékvezetői szintről, hogy ne szaladjanak el. ha valamihez, akkor ehhez ért miklós. nyilván le van modellezve jó ideig a játék fejlődés szempontjából. ahogy nő az életpont, a sebzések is.

egy dologt kell észrevenni: alapvetően mindenki ugyanazon a szinten van mindvégig a játékban, a különbségek állandósulnak, ha hasonló tempójú szintlépéseket feltételezünk (és a tp miatt, valamint a fix cselekvási pont miatt lehet is feltételezni), a különbség annyi, hogy nagyobb életpontba nagyobbakat sebeznek. de az arányok maradnak.

teszem azt 1 év múlva is ennyi lesz a sebzés csak egy nullát mögé kell képzelni. akkor az lesz a megszokott, most még ez. mindössze az év során egy tizes szorzóra valónyi pluszt szedünk össze.

ha játszottál beholder-játékkel korábban tudhatod, hogy eleinte 10-eket sebez az ember, majd 100-akat később 1000-eket, de a jutalmak is ilyen mértékben nőnek (jó összehasonlítani egy régi és mai TF-fordulót.) ami kvázi állandó, az a szintlépés üteme.
Dátum: 2009.01.08. 07:51:19
Hányszoros Formula 1-es bajnok Ayrton Senna?
5
2
4
3

általános műveltség?
--------
mire vadászik spongyabob és patrik mingig a kíres mesesorozatban ?
medúzákra
halakra
vagy tengeri uborkára
pénzre

ez meg hogy ment át...? erre 10-15 játékos "jó kérdést" nyomott?
Dátum: 2009.01.08. 00:54:41
Ellenben ez:

Hány világbajnoki címet nyert Valentino Rossi?
5
6
7
8

speciális tudás
-----
Hány lyukú a férfi gomb a megszokás szerint?
4
2
Teljesen mindegy
A férfiak nem hordanak gombos dolgokat.

komolytalan válaszok...
Dátum: 2009.01.08. 00:53:54
Idézet: LacaX - 2009.01.08. 00:49:33
Melyik filmben NEM játszott Jack Black?
Ez aztán általános tudás, gratulálok az írójának...


ezzel mi a gond, főleg, ha a válszokat sem soroltad fel? sok ilyen kérdés van és azért a filmek megheletősen általános részei a tudásnak, főleg, ha ott a titanic köztük vagy egy olyan film, amiről biztosan tudod, hogy nem volt benne?
Dátum: 2009.01.07. 22:43:28
ezzel a kérdéssel valami gond lesz.
------
Hányszoros világbajnok Talmácsi Gábor?
nem nyert még világbajnokságot
kétszeres
ki az a Talmácsi?
egyszeres*
-------------

én nem ismerem talmácsit, ezért a jó válasz a "ki az a talmácsi?", de mégsem...

(ennyire nem lehet valaki unkreatív, hogy egy harmadik szám ne jusson eszébe...
-----------
Melyik nem alapító gyarmata az Egyesült Államoknak?

Delaware
Maine
Connecticut
New Hampshire

műveletlen vagyok?
---------
Mikor halt meg Leonardo da Vinci?
1502
1510
1521
1519

pedig világosan le van írva: "Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) "
------------
Melyik ország gyártja az M-16-os gépkarabélyt?
Nagy-Britannia
Grúzia
Oroszország
USA

áltanos műveltség?
---------
Melyik nem honda gyártmány?
Jazz
Civic
Ka
Accord

helyesírás
------------
Melyik Város nem erdélyi?
Besztercebánya
Arad
Marosvásárhely
Brasso

helyesírás
Dátum: 2009.01.07. 12:11:12
Idézet: Ashran83 - 2009.01.07. 11:34:52
Pont hogy érdekesebbé tenné, így van leegyszerűsítve nagyon, ugyanis mindenki ugyanazokkal a fegyverekkel harcol, max az dönt, hogy kinek mekkora a kereskedelme, mennyivel előbb tudja megvenni az 5 szinttel nagyobb cuccot.


akkor nem gyakran szoktál karakterlapokat nézni.

épp ez az, hogy a te javaslatodban semmi kihívás nincs, akkor csak azzal lenne a fegvyervásárlás ekvivalens, hogy szinlépésenként lélekenergiáért tudod növelni pár tulajdonságodat - erre pedig van lehetőség. (hasracsapva: ld. 25. szinten: +5 támadás +5 erő, 26. szinte: +6 tám +6erő, +2 sebzás, 28. szinten: +8 támadás, +7 erő, +5 sebzés, +2 védekezés. és ugyanez mágiás, iq-s fegvyerekkel)

az ember ilyenkor matekkal kiszámolja, hogy megéri-e neki x LE-ért +x tulajdonságösszeg és mindiggépiesen megveszi, ami a matek alapján jut neki abból a csoportból, amiew egyébként is gyúrni akar. nulla kreatív döntés, mindent feláldoz az optimalizálás oltárán.

így viszont sokkal komplexebb a döntési helyzet, saját példa: gondolkoztam, hogy érdemes a +sok mágia/iq/tau megadó ősköves káoszbotot megvenni vagy várjak 1-2-3 szintet, amikor is az eddigi tapasztalt logika alapján kapok támadás/erőt adó fegyvert. ez dilemma, döntési helyzet.

és, ha már olyan játékot játszunk, amiben kevés a dilemma, kihívás (hiszen vadászáshoz, építéshez vagy a 4-5 szinttel alacsonyabb karakterlapján a támadás gombra klikkeléshez nem kell sok "tudás), akkor legalább ez az ötlet maradjon meg.

lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel és nem tudom, hogy mi volt a cél a mostani rendszerrel (lehet, hogy más, lehet, hogy csak spórolás) és TUDOM, hogy nekem is kényelmesebb lenne, mint találgatni, várni, taktikázni, kényelmesebb, ha a játékvezető döntené el, hogy mit vegyek (azért most is ez van, hiszen akik elöl jár, az nem vesz fegyvert/páncélt/pajzsot, hanem miklós veszi helyette), de mint a küldetések eldobásának lehetősége nonszensz ellen (pedig milyen jó lenne:), így ez ellen is tiltakoznék.
Dátum: 2009.01.07. 11:54:56
Idézet: Liadas - 2009.01.07. 11:36:54
[
A farkasember mire érzékeny?
arany
vas
acél
ezüst


erről az jut eszembe, hogy a kérdésfeltevők egy része miért nem hsznál toldalékokat? akinek nincs kedve, az meg tegye fel úgy a kérdést, hogy ne kelljen...
Dátum: 2009.01.07. 11:26:10
akkor ez is kap törlést?

nem lehetne "komolytalan kérdés vagy válasz" kategóriáét csinálni az értékeléshez? és nem lehetne azokat büntetni, akik csak "jó kérdés" értékeléseket adnak, ahelyett, hogy a "rossz kérdés"-esek kapják a letiltást az értékelés alól?

Vajon mennyi lehet 100-nak a fele?
50
125
25
101
---
ez se komolyan válaszilag:

Melyik név egy Stephen King regény címe?
Antie
Marie
Carrie
Pistie


------
néhány általános google-műveltséget kívánó kérdés is akad.

Melyik évben született David Andrew Gemmell a Legenda c könyv írója?
1944
1970
1948
1933
------
Hányszoros bajnok a Manchester United focicsapata?
3
12
17
28
----
Dátum: 2009.01.07. 10:15:01
Idézet: Ashran83 - 2009.01.07. 10:03:25
Szintenként több választható fegyver, pajzs és páncél mellett kardoskodom most leginkább, nem tudom mennyire megvalósítható, bár csak a készítők akaratától és hajlandóságától függ.


az túlzottan leegyszerűsítené a játékot. így lehet taktikázni, hogy megveszed hamarabb a varáspluszt adó fegyvert vagy vársz egy-két szintet és veszel hasonlót, de támadásbónuszokkal.
Dátum: 2009.01.06. 19:55:00
Idézet: Zenepowa - 2009.01.05. 14:13:56
Ha valaki 17. szintű hogy tudja megvenni a 18-as szintű fegyvert??


van, aki 17. szinten 21-es fegyverrel mászkál. irány szakértelmet fejleszteni:)
Dátum: 2009.01.06. 12:54:43
viszont, aki nem ért a focihoz, az ne írjon focis kérdést.

Játszott-e magyar labdarúgóválogatott világbajnoki döntőben ?
Nem, nem játszottunk még
Igen, a legendás "Aranycsapat" 1952-ben
Igen az 1986-ban Mexicóban
Igen, a legendás "Aranycsapat" 1954-ben

----
a 38-as ezüstérem meg smafu?
Dátum: 2009.01.06. 12:53:27
Idézet: Spityu - 2009.01.06. 12:47:13
Ha már több, mint egy éve megjelent a könyv, miért spoiler? Akit annyira érdekel, az elolvasta már...


hmm, akkor most nem értem. te jobban tudod, hogy engem nem érdekel? és mennyi a határ? 365 nap? 300-nál még spoiler, 400-nál már nem.

egy könyv végének a vége mindig spoiler, főleg, ha olyan film készül róla, ami 2012-be kerül a moziba.

melyik film végén derül ki, hogy xy szellem? az aranypolgárban mi a rózsabimbó? ki játszotta keyser sözét? hadd ne taglaljam...
Dátum: 2009.01.06. 10:07:40
Idézet: Outraged - 2009.01.06. 09:48:19
Hi!

Jómagam is nemsokára szintet lépek (17-ről 18-ra). Baromira nem mind1, hogyan lesznek a kategóriák...
Egyébként nem értem miért nem jó a szintenkénti kategorizálás. Tényleg durva különbségek lehetnek már 1 szint különbség esetén is.

Üdv, O.


miért nem mindegy? játék. de azt elárulom, hogy nem csak 1 szint, hanem 0 szint különbség esetén is vannak különbségek.