Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - winnie

Dátum: 2009.06.17. 11:11:59
olyan nincs, hogy kellő idő. a szakértelemösszeged legyen magasabb a tulajdonságösszegnál. jóval fontosabbak a szakértelmek.
Dátum: 2009.06.17. 10:05:49
az fura. akkor mázlim volt. vagy pedig amikor támadnak, akkor többet szívnak. most is nekimentem egynek több ezer LE-val és -189 lett csak. a másim meg adott 690-et.
Dátum: 2009.06.16. 22:57:53
Idézet: Mortimer - 2009.06.16. 13:41:50
A kristály horda LEt is hozott a játékba. Borzasztó SOKAT, nagyon KEVESEKNEK. Szintben alattuk viszont cserébe sok ezret visznek a játékos karakterektől a 15% alatti betámadásokkal.


keveseknek, de szinte mindenkinek, akit elérnek. mág a magamfajta nímand is pluszban jön ki.

megosztanátok a tapasztalataitokat?

nincs túllihegve ez a betámadás? engem tán, ha 4-5-ször támadtak meg alacsony szinten. egyszer 15% alatt. volt, hogy LE-m is volt, de nem vittek szinte semmit. azt sem látom, hogy a nagyoknak olyan sok veresége lenne, így nem tűnik fájdalmasnak a 15%. (lehet, hogy azért, mert ők nincsenek 15% alatt soha, nem tudom.)

viszont, amit észrevettem, hogy ha támadom őket pár ezer LE-val és vesztek, akkor max 100-200-at visznek.

ez tudom, hogy OFF, de. fura, hogy alig látok olyat, aki a top 50-en kívül törődne velük (még a háborúsak sem.) szóval, izé, a TÖ alapján nem vagyok 150-ben sem, alattam is vannak sokkal erősebbek, de még a szintemen is csak nagyjából csak 1-2 ember támadja a KH-t. szóval..., a lehetőség megvan, és még azok sem "élnek" a KH-val, akik megtehetnék. így valóban csak a TOP játékszere, ha más nem is próbálkozik.
Dátum: 2009.06.16. 22:14:02
remélem az tiszta, hogy nem azt mondom, hogy ez így jó (sőt! - az más kérdés, hogy jóvá teszem magamnak.), csak arról volt szó, hogy tudhattuk volna, hogy így lesz. (ez volt a mondandóm fő része, amit kevesen detektáltak.)

tőled például bőven lehetett hallani értelmes ötleteket. mástól is, remélhetőleg van, aki a JV-vel mág kommunikál kétoldalúan és visszahallja, hogy mi miért jó és miért nem.

viszont annyiban egyetértek a JV-vel, hogy limit kell. nem szabad hagyni, hogy valami elszálljon. vagy, ha hagyjuk, akkor fokozatosan, lépcsőzetesen. közöm nincs a wow-hoz, de mintha ott is hasonló lenne, hogy egy ideig 60. szint a limit, majd talán 80, utána 120. (analógia) de a szintnövelés nem akkor történik meg, amikor valaki eléri, hanem amikor már többen elérnek oda.

arra célzok, hogy valahol a lentieknek is jelentHET sikerélményt az, hogy "nekem is annyi a spektrálisom, mint a nagyoknak" vagy, hogy "nekem is 4 állatom van" (nekem jelentett:) hidd el, nem negatív az, hogy egy kisebbnek is lehet olyan szakértelme, mint a topnak, a kisebbnek is lehet 15-ös katalizátora.

viszont, mint mondtam, amellett, hogy kell a limit, ezt lépcsőzetesen lehetne növelni - akár szakértelemmel. mint ahogy az épületek és az ÚJ szakértelmeknél már meg is történt a növelés. (ilyen lehetne a szakértelem korlátokkal, egy 25%-os ugrás, amit idővel a középmezőny is tudna követni, de egy ideig a top játékszere lenne.)

(nem mellesleg, ha JV lennék, akkor bizony a limit hasznos népjókedv növelő is lehet, hiszen ha meg is csinálom a magasabb limiteket, állíthatom mesterségesen alacsonyra, hogy utána egy növelés osztatlan tetszést váltson ki és elterelje a gondolatokat a negatívumokról. ez tipikus polit marketing húzás. a jó vezető kézben tartja a napirendet, ő irányít. EZ IS olyan dolog, amit a játék kezdetekor, aki átlátja a dolgokat, előre tud. épp úgy mint azt, hogy hiába nem jó, de lesznek korlátok.)
Dátum: 2009.06.16. 12:39:36
ja, a lényeg.

az a nagy helyzet, hogy van fejlesztés. olyan fejlesztés, ami tökéletesen kiszolgálja a kevés tempós játékosokat (lásd: a többség nem panaszkodik, a játék zöme előtte van és ez nem szintfüggő, mert én az 57.-ről is ebben a helyzetben vagyok) és rövid ideig kiszolgálja a tempósokat.

azonban, ahhoz, hogy a tempósokat hosszabb ideig szolgálja a fejlesztés, ahhoz nehezíteni kell. jött a KH. nehezítés - és az eredmény: "jaj, nekem, erősek! nehéz! jaj!" - majd miután leesetek pár nap alatt jött a "csak a topnak táp, jaj, ejnye".

így hogy fejlesszen az ember?

az a baj, hogy ami nehéz, az a nyulakat szűkölésre kényszeríti - nem az újat, hanem a nehezet látják benne. valahogy túl kéne lépni azon, hogy a fejlesztés az csakis a táppal lehet egyenlő, mert sokan csak ebben gondolkodnak.

nem.

a fejlesztésnek a kihívásokkal kell egyenlőnek lenniük. (való igaz, voltak jó javaslatok ilyen irányba, de több volt a "kapjunk egy külön menüpontot, amire klikkelve kapunk 10.000LE-t típusú.)

(az pedig különösen röhej, hogy valaki nímand még a kristálypontos topikba is besírt, hogy az de sz*r, mikor még nem is lépett működésbe az a fejlesztés, mikor az egész küldetésismétlés egyelőre csak nyer tápot ad. ott az a gond, hogy egy plusz dolog, a kristálypont máris ördögtől való csak azért, mert nem ad pluszt. (annak ellenére, hogy pluszt fog adni, csak nem úgy, ahogy azt randomjózsi elképzelte.)
Dátum: 2009.06.16. 12:34:10
már többször is irtad, hogy marhaság, de akkor is már marhaság volt.

nem hiszem, hogy az ilyen iszonyatos negativitást sugárzó faj***ók alá kéne adni a lovat. ( vicces, hogy még mindig én vagyok az ősellenség, és nem az, aki megpróbálja bebeszélni, hogy milyen sz*r az, amit más képes élvezni. lehet intelligensen is kritizálni és lehet kevésbé intelligensen. van, akinek előbbi nem megy, ez van.)

lassan írok, hátha megérted (nézd el a lekezelést, de ha butaságokat írsz, akkor butának fognak tartani.)

a sprinter példa érthetetlen. próbáld átgondolni még egyszer. én is írhatnám, hogy a maratonfutók 10 kilométeres köröket tesznek meg egy versenyen és 4 kör után mehetnek csak új versenyre, de nem írom, mert nem jó analógia, baromság. érted? nem verem a mellem, hogy van egy hülye analógiám, amit saját igazam/hülyeségem alátámasztására alkottam. itt indul az értelmes érvelés. mármint nem nálam, hanem ott, hogy az ökör analógiákat elfelejtjük. az játék. az sport. nyilván nem fogok tökfőzelékes analógiát előszedni.

az elfogy a játék alatt azt értem, hogy akinek van esze, az tudta egyrészt a realitásokat figyelembe véve, másrészt a beholder korábbi játékait, hogy ez lesz a helyzet. a kínálat sosem képes lépést tartani a szélsáséges kereslettel. még a levelezős játékoknál is ez volt a helyzet - akkor komolyan, mit vár az ember egy pörgő netestől. (nem játszottam WOW-val soha, de az első kiegészítő előtt kimaxolták az emberek a karaktert? ez már értelmesebb analógia lenne, majd valaki kifejti, hogy az én javamra vagy a másik oldal javára.)

én kérek elnézést, hogy ezzel a startnál tisztában voltam, de nem hinném, hogy én lennék az egyetlen, aki volt elég "okos" (haha), hogy ilyesmit észrevegyen.

a példákat felsoroltam: a viszonylag sok ideig tervezett kristályhorda (sok idő volt, míg eljutott a tervezés kezdésétől) pár nap alatt ki lett végezve. akkor miről beszélünk?
Dátum: 2009.06.16. 12:00:00
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.16. 11:07:20
akkor egy*-két hónapon belül te is ott fogsz állni hogy jaj de jó elfogyott minden lehetőség de unalmas már ez így!


hogy fogyna már el. aki topkarakter, aki topszövetségben van, annak el kell fogadnia, tisztában kell lennie (annyira nem lehet naiv), hogy hiába minden több hétbe, hónapba kerülő fejlesztés, ha amint az bekerül a legjobbak 1-2 héten belül kivégzik.

új szakértelmek. új épületek, kristályhorda - utóbbi időt igényelt és pár nap alatt le lett rendezve.

azért ez remélem érthető. mint ahogy az is, hogy pár karaktertől eltekintve (30-60-120, nem tudom) a fejlesztések több hónapra elegendő újdonságot nyújtanak.

ez a nagy gond, hogy csőben a fejed és abból indulsz ki, ha neked pár nap/hét alatt meglett a 10-es akadémiád, akkor mindenkinek pár hét, nem pedig több hónap. itt két út van: vagy TOP vagy és elfogadod, hogy hamar letudod az újdonságokat és ezért nem panaszkodsz. vagy pedig nem vagy TOP és tovább tartanak az újdonságok is.
Dátum: 2009.06.16. 11:55:09
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.16. 09:40:05
valóban középen még élvezetes a játék, de előbb-utóbb ti is eléritek a mi szintünket! TEHÁT A PROBLÉMA ADOTT LESZ NEKTEK IS! Ha nem lesznek pozitív változások, akkor hsokkal hamarabb telálkoztok a problémával, mert az élboly jelentős része vagy töröl vagy egyszerűen ott hagyja a karaktert...


teljesen, totálisan tévúton jársz, ha megpróbálod a saját rosszkedvedet másokba beleszuggerálni.

egyáltalán nem középen élvezetes a játék. vagy fent. vagy lent. ezt nem is értem. én simán feletted vagyok és élvezetesnek találom: kihívást jelentő küldetések (egyszer csak meglesz a +20.000 LE), építkezések, kristályhorda, kemény epikus lények, jöttek az új szakértelmek (megint 1-2 hónap, míg meglesz) stb. ha valamit nem találsz élvezetesnek, akkor ne csak a játékot okold, hanem magadat is.

de tényleg, miért jó másokat is meggyőzni a saját tehetetlenségedről?

a játék nem fent, lent, középen élvezetes, hanem ott, ahol azzá teszi az ember. de nyilván a legélvezetesebb fenn, hiszen a fentiek részesülnek a legtöbb újdonságban, ők kapnak mindent. ha valahol, hát fenn a legélvezetesebb ajáték, a középsősök csak irigykednek.

hidd el, ha kiívásokra vágysz, újdonságokra, akkor kreálhatsz magadnak. csak akarni kell. és nem fetrengeni a kényelmes odúban, amit az AL akolmelege nyújt.
Dátum: 2009.06.16. 11:49:15
Idézet: Sultankalifa - 2009.06.16. 09:40:05
én pl gondolkodom egy 2 hónapos katakombán,


nem gondolkodni kell, hanem cselekedni. az ember vagy gondolkodik rajta és megteszi. vagy gondolkodik rajta és nem teszi meg. de nem írja be a fórumba kvázi zsarolólag, hogy gondolkodik, mert akkor hangember látszatát kelti.

de viccen kívül. ha ennyire bizonytalan vagy, akkor az jó megoldás. 2 hónap múlva felfrissőlve fogsz visszatérni.
Dátum: 2009.06.16. 11:46:14
nem kell idejönni. miért zavar? már tudjuk, mi lesz a kristéálypontokkal, a játékot fogják színesíteni.
Dátum: 2009.06.15. 17:18:08
amióta van kristályhorda, azóta lehet LE-t szerezni:)

és akkor is lehetne, ha a portyalista akkor is látható lenne, ha 15% alatt van az ember. ez böszmeség vagy lenne benne ráció? hirtelen jött ötlet az aukciós tárgy alaőján: támadni nem lehet, de a listát lehessen látni.
Dátum: 2009.06.15. 17:16:24
"9. álljon le a vadászt"

ó, egyem a hiperoptimatizátori lelkét, aki ilyesmit kér. remélem nem lesz megvalósítva. nagyon durva random kéne, hogy 60-as hordázás és 50-es vezetőkészség mellett automatikus leállásra szükség legyen.

a javaslatok zöme jó, de olyat szerintem nem érdemes támogatni, amik a "hacsak 10 virtuális LE-t is bukok, dunának megyek" és a "arra a szakértelemre/tulajdonságra nincs kedvem LE-t költeni, inkább változtassátok meg a szabályt" mezsgyén haladnak.

ja, és arra is figyelni kéne majd, hogy egy-egy jó aukciós egyedi tárgy hatását ne szüntessük meg újításokkal.
Dátum: 2009.06.15. 15:20:20
aki katakombázik így is szív, hiszen bukja a térkapupontokat és, ha nem prémiumos, valamint van elementárisa, akkor 6-7 nap után a CSP-t is, PP-ről nem is beszélve.
Dátum: 2009.06.15. 14:51:00
rossz látni, hogy nem kelt el a turbófelező, ehh:) ki hitte volna, hogy lett volna esélyem... meg a 15% alatti sem V2-n. nem is kell témadni, de az aranyat érne, ha az ember látná a portyalistát 15% alatt, hogy ne kelljen trükköznie - vagy, hogy trükközhessen. (vagy csak V2-n nincs annyi dukát?)
első lépés: kilépni a szövetségből. a -60 támadás jól jöhet:)
Dátum: 2009.06.14. 19:37:58
a hétfő az jó. remélem akkor még a héten kitartanak.
Dátum: 2009.06.14. 19:36:47
mintha múltkor lett volna ilyen, üzentek hadat így biankó páran.
Dátum: 2009.06.14. 19:26:38
előreláthatólag mennyi ideig fog garázdálkodni a KH? most 4-0 vagy 5-0 van? (nem értek a háborúk menetéhez:) még egy hétig lehet őket támadni?
Dátum: 2009.06.14. 19:18:52
mégis mindenki felnyomta 99-ről 100-ra a spektrálist. a játék meg a végtelenbe megy, vagyis végtelen LE-t vett a nyertes.
Dátum: 2009.06.14. 17:41:15
hosszú távon mindenkinél több LE-t kapsz vadászatból, sajtolásból, nagyobb eséllyel kapsz el lényt, stb.