Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - dorong

Dátum: 2012.05.17. 06:12:03
Mi Magyarország hivatalos neve?
Magyar Királyság
Magyar Monarchia
Magyarország
Magyar Köztársaság +++

átgondolásra javaslom a jó választ
Kinek nem keresztnév a vezetékneve?
Költő, születésnapján ünnepeljük a költészet napját
Jules Verne szabadságharcos regényhőse
Fizikus, a holográfia feltalálója
A magyar jakobinus mozgalom vezére

Hát ez elég jópofa!
Dátum: 2011.12.29. 21:37:21
"Mit jelent az Ichtüsz jelentése?
Latin átok szóró pap duma
Értelmetlen szó...
Jézus Krisztus Istean fia megváltó
Tüsszentés utánzó szó"

Ez most még besorolás alatt van, szóval lehetne törölni, mielőtt nagyobb károkat okoz...
Kezdődik ugye a "mit jelent a jelentése" kérdéssel.
Aztán az első két rossz válasz. Ne már, hogy ennyit sikerült és így.
Végül a 3., a jó válasz, hát majdnem sikerült typo nélkül begépelni.
Dátum: 2011.12.06. 00:14:11
gondoltam, hogy nem fog átmenni elsőre, hehe

nem az a bajom, hogy most sebgyógyítással vissza bírok-e gyógyulni 60%-ot, vagy sem
vagy hogy tényleg 0-ra csapnak/csapok valakit, vagy megmarad 20% élete(m)
konkrétan egyáltalán semmi bajom nincs

a post arról szólt, hogy tovább lehetne színesíteni a játékot, fel lehetne frissíteni egy sok lehetőséget rejtő, de sajnos egyáltalán nem kihasznált vonalát (fertőzés), többet lehetne várni a játékosoktól (tőlem is) annál, hogy keresek egy kupac hozzám képest szánalmas fejlettségű játékost és azokon gondolkodás nélkül pörhetem a küldetéseket

de ha Miklósék kikötötték, akkor kikötötték, pardon
Dátum: 2011.12.05. 22:09:12
Sokszor ütnek engem, és sokszor ütök úgy, hogy a nyertes:vesztes sebzése 1.000alatti:10.000feletti.
Ráadásul úgy, hogy a nyertes szintje 8-9-cel magasabb.
Talán meglepő módon azonban nem ezen akarnék nyafogni, hanem leírni az ezzel kapcsolatos ötletet.
Meg a fertőzéssel.

Szóval a fertőzés ugye arról szól, hogy mennyire vadállatok vagyunk, a lekűzdése meg arról, hogy mennyire megvilágosodtunk, hogy mi nem vagyunk vadállatok, sőt, mármár szeretjük egymást.

Hát, a fenti eset, azaz a lehető maximális szinttel lejjebb ütni úgy, hogy a másikat gyakorlatilag maximumról 0-ra ütjük, közben alig karcolást szerezve - ez szerintem nem annyira a fertőzöttségtől való megszabadulás tükre.

Az ötlet olyasmi lenne, hogy valamilyen szinttől függő sebzéskülönbség esetén (konkrét ötletem egyelőre nincs, de a 640 vs. 12540 már jellemzően ez a kategória) a fertőzés erőt vesz a tomboló végzetúron, és a fertőzése nő 1%-kal.

Ezzel ismét szerepet kapna a játékban a fertőzés, és a játékosoknak nem auto-klikk lenne a portyázás, hanem odafigyelést igényelne.
Dátum: 2011.11.03. 05:53:07
Idézet: Krob - 2011.11.02. 16:35:29
A tárgyból adódó pluszokat nézi, de az AF-es szerencsefaktort nem a csapda építésénél... ez direkt van így?


engem is érdekelne...
nem vagyok egy nagy optimalizátor (pl. még egyszer se néztem meg, hogy hány LE/TP-t kapok), de lettek volna alternatíváim elkölteni a kifejezetten az event miatt a szerencsefaktorra szánt AF pontokat - az meg nem jó érv, hogy jó lesz az később is (amikor majd épületbe építek), mert akkor addig a későbbig valami hasznosabb AF-et fejlesztek

bár igazából a kérdés az, hogy így is marad-e, hiszen az 1600 építést ígyisúgyis betolom, meg te is, és ha nekem nem működik a szerencsefaktor, akkor neked sem, tehát a vetélytársakhoz képest relatíve durván ugyanott tartok, maximum abszolútértékben nézve nem csillog olyan szépen a karakterlapon a szerencsepont
viszont ha az 1600 építés után én csapdát építek, te pedig épületet, így neked jobban növekszik a szerencséd, mint nekem (az épületeidről nem is beszélve), akkor már kifejezetten jobban jártál

így aztán bolond leszek aközé a néhány hős közé tartozni, aki többletépítéssel felépíti a csapdákat (gonodolom számítunk arra a 15 végzetúrra, aki bent van + be akar kerülni a top10-be, és egymásra licitálnak építésben)
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- -----------------------------
a jutalmakhoz követelt teljesítményt nem értem kire méretezték
volt már néhány hozzászólás, miszerint a 400 csata már megvan többeknek is
én nem erre a részére gyúrtam (csak 67nél tartok), hanem az építésnek estem neki (amúgy az EHból és a krit küldetésekből + némi térkapuból bejövő LE-ből), és 250k LE-ből 1710-ig pörgött a számláló - ez a LE mennyiség 80+ szinten nem egy nagy ügy, fogalmaznék úgy, hogy nem kihívás

egy durva alapmegoldás a szinthatárok növelése lehetne
egy finomabb megoldás lehetne az (mármint arra, hogy az aktív játékosok ne 1 nap alatt veszítsék el a motivációt az eventtel kapcsolatban), hogy nem 4 szintre vannak belőve a jutalmak, hanem nőnek akár a végtelenségig, és akkor mindenki eldöntheti, hogy mennyit akar szerezni, mennyi rááldozással
példával élve, ha építek mégegyszer ennyit, akkor 24 térkifordító ital legyen a jutalom, ha meg még 2x ennyit, akkor 36
ezt finomítani lehetne egy nem lineáris szinthatárnövekedéssel, azaz nem 400-800-1200-1600 lenne a követelmény, hanem pl. 200-600-1100-1700-2400-3200-4100-stb.
persze ha már kicsit többet épít/csatázik a végzetúr, akkor lehet, hogy nem ugyanabból a dologból akar sokat, hanem több közepeset, vagy sok kicsit - erre jutott eszembe egy "Szakértelmek" szerű megoldás, azaz az összeszedett csata/építés pontokból akárhány jutalomból is lehetne vásárolni, de ugyanazon jutalom egységára növekszik, ahogy egyre többet veszel, illetve egymást is drágítják az egyes jutalmak vásárlásai
Dátum: 2011.08.23. 21:55:05
örömest
a lusta-kérdés valóban nem odament, csak egybefolyt a neked írttal

amúgy azért jöttem fel, hogy hátha valamit találok arról, hogy építésnek számít-e a pilonba töltött LE, azaz növel-e szerencsét, de erre nem találtam választ, és megkérdezni is elfelejtettem végül a nagy ötleteléstől - szóval, erről van infó?
Dátum: 2011.08.23. 06:50:32
Idézet: Klarinét - 2011.08.18. 21:14:30
Ez engem is érdekelne,volt egy event ahol volt fertö csökkentö jutalom,ott nem azt választottam mert nem is voltam akkora szinten...
1 csökkentést elmulasztottam a többit rendszeresen befizettem,most 7%-on állok az event végéig mivel szintlépés elött vagyok kb 4%-n leszek. Most akkor a 10% os korlát miatt nem lehet 0 a fertözésem?


akkor neked a legfrankóbb a dolog: mint írod, 3 szintet fogsz lépni - ebből 1x csökkentsd, 2x ne csökkentsd a fertőt, akkor épp 8%-on leszel a végén
így maximálisan kihasználod a 8-5=3%-os határt, ráadásul nyersz 2 fertőzéscsökkentésnyi LE-t és ugyanott tartasz, mintha 4-ről csökkenne 3-ra
(egyetlen kockázat, hogy kiesel a normál rutinból, és akkor sem csökkented majd, amikor legközelebb szintet lépsz, hehe)

OK, amikor post-oltál, akkor még nem volt szó a 3%-ról (eredetileg a 8-9%-on állóknak akartam javasolni mindezt)

de persze a szívünknek kedves megoldás az lenne, ha a 8-nál kisebb fertőjüek másban kapnák a fertőcsökkentés-jutalom azon részét, ami amúgy kárba menne

más téma: miért hívjátok "lusta karakternek" azt, aki a a ti 4-7 %-otok helyett 8%-on áll (akik így utól fognak érni titeket fertőben)???
azért 8%-ig levinni már önmagában sem lustaság... (nem is beszélve arról, aki szintje miatt csak 8%-on lehet)
nagyon nem okoz lelki törést a dolog, csak kíváncsi vagyok
Dátum: 2011.08.17. 05:54:14
KVÍZOLIMPIA

"1. NecroManci 50 600 már 12 medálja van.
2. Retsemsel 49 431 1 kvíz medál
3. Nagyezsda 49 476 már 12 medálja van.

Minden egyes kvíz medál +1% lélekenergiát jelent, ha egy vadászatnál helyesen válaszolsz a kvízkérdésre. Egy játékosnak maximum 12 kvíz medálja lehet (az olimpián ezután is részt vehet, csak nem állhat a dobogóra)."

Csak én érzem az ellentmondást?
Dátum: 2011.03.02. 22:35:45
'A kihívás nem csökkenti a portya%-ot'

nekem igen...
Dátum: 2011.02.20. 01:13:47
Idézet: Phobosz - 2011.02.19. 19:33:33
Hagy éljenek már még tök jól lehet rajtuk ismételhető krit. küldiket csinálni


mi? ők portyának számítanak?
Dátum: 2011.02.08. 21:21:41
A "szín" mely szóval társítva ad értelmes kifejezést?
szélesség
keménység
erősség
hőmérséklet*

Igen. Meg az "erősség" is jó válasz.
Könnyen javítható, nem érdemes kidobni.

edit: Most látom, hogy fentebb már egyéb jó válaszokról is ment a vita. Lehet, egyszerűbb mégis kidobni.
Dátum: 2011.02.04. 15:00:49
Az epikusok jutnak eszembe, amikor megbeszéljük szövetségi fórumon, hogy "holnap este nosza rajta".

Mert ugye egyesével, véletlenszerűen esélytelenek vagyunk az epikusok ellen. No, ez a Xenókra hatványozottan érvényes.

Lát rajtam kívül bárki minimális esélyt arra, hogy megoldásként itt is ugyanígy összefogjunk, és egyszerre zúzzuk a hölgyeket?

Pl. első nekifutásra azt mondanám, hogy szombat este 8-ra szépen kipihenem magam, a mágikus regenerációt is épp aktiválhatóra futtatom ki, az állatkákat is max. ÉP-re gyógyítom, és reménykedem, hogy épp senki nem ver belém egy 11000 ÉP-s csatát. Ráadásul félreteszek pár gyógyitalt is, hogy amikor elfogy az ÉP-m, akkor rögtön vehessem be őket és mehessen a csata.

Így végezetül a korlátozó tényező az állatkáim ÉP-je lesz, de mire lepunnyadnak, egypárszor megszabdalom a Xenobébiket.

Ha ezt jó sokan, összebeszélve csináljuk, akkor a 115. szint akkár le is fáradhat.

És itt már csak egy összefogási tényező marad: senki nem potyázik ránk, tudván, hogy a Xenóktól jön a LE, tehát éppen érdemes lesz ütni a résztvevőket.

Így elsőre ennyi lenne a nyers ötlet.
Dátum: 2010.12.02. 19:35:03
ahhoz, hogy az állat rendesen sebezzen, Erőt is kell fejleszteni, tudtommal
Dátum: 2010.10.13. 08:42:45
Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy 112. szinten vajon hány szinttel alacsonyabb Végzeturakat lehet támadni.
köszi
(Bocs, ha off-topicnak tűnik ez a kérdés. Nem az.)
Dátum: 2010.09.05. 00:22:32
bocs, tévedtem egy kérdéssel kapcsolatban, ezért töröltem a hozzászólást
izé, nem gömb, vagy ilyesmi, én tisztultam mindkét világon, csak megfogott a probléma, és gondolkodtam rajta, mert egyrészt tényleg jó lenne, ha nem vesznének el játékosok, másrészt ez egy olyan pont lehetne, ahol egy picikét differenciálódhatna a csapat

részemről ez így is fun elem maradna, sőt, jókat mérgelődhetnék és cifrákat mondhatnék, amikor látom, hogy egy "rohadt" fertőzött lenyalta a védett LE-met, vagy pláne, ha befertőződtem, és következő szintlépésnél már megint figyelhetek, hogy leküzdjem ismét

való igaz, hogy az "egyéb" (mint ez) fórumokon nem olvasgat Miklós, de ezt talán valahol még írta is, hogy azt nem győzné, szóval ide nem is igen várnék visszajelzést
ezért én az ötlet további életét úgy gondolnám, hogy kicsit farigcsáljuk, aztán amikor már szalonképes, akkor kirakjuk szavazásra, hogy tetszik-e sokaknak, s ha igen, akkor a kész ötlet menne valami JV által is olvasott helyre -> így talán érdemi válasz jöhet odafentről

a sötét oldalas hátrány nincs benne, az igaz, ki lehetne találni valamit arra is, de az már valszeg igényelne bővebb plusz programozást - szerintem már az is eredmény lenne, ha kiegyenlítődne a fertőzött oldal, s ezáltal néhányan ezt az opciót viccesebbnek találva ezt az utat választanák

a csp/őskővel nem tudok mit kezdeni, de hátha nincs igazad (-:

szóval, ha használható az ötlet, és még nem fásultatok el teljesen, akkor pörögjünk rajta egy kört (esetleg szóljatok klántársaknak, hogy van itt ez az ötlet, nézzék meg - én most éppen csak 1 világon vagyok aktív, és ott is 1személyes klánban...)
kedves olvasó, a lenti ötletelés egyáltalán nem kidolgozott, sőt, kifejezetten pontosításra, fejlesztésre szorul - illetve hát az a kérdés, hogy maga az ötlet egyáltalán továbbgondolásra érdemes-e

nekem az állt össze, hogy olyan cucc kellene az 50+ fertőzötteknek, ami
- legyen kb. akkora bónusz, mint a tisztultaké (hogy ne hulljanak ki lelkes játékosok)
- kelljen küzdeni érte kicsit
- játéktechnikailag megfeleljen
- lehetőleg illeszkedjen a sztorihoz, világhoz, PRG-hez
- figyelembe veszi, hogy a fertőzöttek főleg portyáznak
- JV-k hajlandók legyenek leprogramozni

végülis az alábbira jutottam:
a fertőzött végzeturak elől a tisztultak (és tisztulóban lévők) transzcendális projekciója sem védi meg a LE-t (mondjuk olyan elemi erővel és vadsággal törnek rájuk a fertőzöttek)
valójában fogalmam sincs, hogy kinek mennyi ez, de a számolás alapjául 50-eset véve, és feltételezve, hogy ennek megfelelő átlag 5000 LE-vel kószálnak a végzeturak, akkor ez portyánként +1000 LE-t jelent
maxolt mindenfélével 50 csp jön naponta (ugye?), amin a tisztult 5% az 2.5 csp többletnek felel meg, azaz, hm, nekem így 70. szint körül 2.5x2000, azaz 5000LE plusz
a napi 30 pp-vel a fertőzött 30k-t nyer
eh, akkor ez így nem annyira jó, illetve pontosítani kéne, hogy a feltételezett számaim mennyik is valójában, és ehhez igazítani egy szorzót a transzcend alatti rabláshoz

ez így persze még nem az igazi, mert gonosz optimalizátor fertőzöttek hamar kibökik, hogy kinek magas a TrPr, és állandóan azokat ütik majd

ezért összekötném a valaki által idézett Marcsi féle ötlettel, hogy a fertőzöttek fertőzhessenek
ha a tisztultnál nincs egy adott mennyiségű LE, azaz a fertőzött nem tudja kielégíteni LE-éhségét, akkor bosszúból valamekkora eséllyel megfertőzi
ez lehet pl. (fertőzöttség-50)/100 százalék (azaz 100-as fertőnél 1% esély)
ez persze csak akkor oldja meg a problémát (márha valós probléma, hogy a fertőzöttek tényleg összeállítanák a best of listát), ha a fertőzöttek valóban az általuk hírdetett RPG-s vonal miatt akarnak fertőzöttek lenni, és nem mindig a LE-re mennek, hanem fertőzni is szeretnének

és akár fordítva is mehetne, ha a fertőzöttől adott LE-nél többet rabolnak, akkor az valamekkora eséllyel befertőzi a tisztult (vagy 50mínuszos) rablót

hát, eddig ezért sokat nem kell tennie a fertőzöttnek az egészért
ezért esetleg kelljen kifejleszteni egy fertőzött-szakértelmet, ami a transzcendens rabláshoz kell - csak azt kell beállítani, hogy hányas max. szakértelemnél érje el a lehetséges maximális rablást (amit én alapból a szokásos 20%-nak vettem, de ugye hangolni kellhet), hogy az a fertőzés leküzdésére költött LE-vel pariban legyen
persze a szaki alacsonyabb szintje is adna már valamennyi arányosan kevesebb transzcendes rablást
Dátum: 2010.08.31. 08:50:53
ah, értem, köszönöm
ez a szabály nekem valahogy kimaradt
Dátum: 2010.08.31. 07:01:08
Idézet: Birka - 2010.08.26. 20:17:52
Ha érted, akkor nem értem mit kell elmagyarázni még a lélekszíváson

Mutatok egy példát, hátha megérted:

Te nyerted a csatát, jutalmad 1697 (+3544) lélekenergia és 31 TP!

Feltételezve, hogy 20%-ot kapok csata végén, akkor 8485 LÉ maradt a lénynél mire leszívtam 3544-et, azaz 12029 volt nála.

Ha nem lélekszívtam volna, akkor 12029*0,2 azaz 2406-et kaptam volna a mostani 1697+3544 azaz 5241 helyett. Magyarán a lélekszívás "termelt" 2835 LÉ-t ebben a térkapuban nekem.

térkapu-lélekszívásról ez a válasz érthető, de lenne további kérdésem:
varázslattal és a harci körökben is szívtam LE-t
kivéve az utolsóban amikoris:
"Eltaláltad, 292 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+0 lélekenergia)"
majd a végén még jött jutalom LE is, tehát a szörny nem fogyott ki a LE-ből a szívások miatt

ez hogyan lehetséges?
ha nem fogyott ki, akkor az utolsó harci körben hogy-hogy nem LE-szívtam?

egyetlen ötletem van, hogy a szörnynek is van transzprojektje, és akkor csak a nem védettet szívhattam le, a végén pedig a védett 20%-a jött meg jutalmul

akkor tehát a dögöknek is van transzprojektje, vagy van más magyarázat erre az esetre?

edit:
talán fontos lehet megjegyeznem, hogy 3000LE-vel indultam a térkapuba, és 605 LE szívás + 1218 jutalom jött
azaz bőven az "amennyi nálam van" korlát alatt jött az összbevétel, jöhetett volna több is ennél az 1800-nál