Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kardpeter

Oldal: 1234
Dátum: 2011.09.18. 20:27:46
És azt is megtalálják, amit éppen viselek?
Dátum: 2011.09.07. 12:45:04
Tudom mit értem volna ellene...ezért vagyok kibukva...
Dátum: 2011.09.07. 04:19:28
Hmm...jól elszúrtam a dolgot...mondhatjuk úgy is, hogy esélyesként sikeresen lemaradtam a mostani bajnokiról...nagyon bánt a dolog, tehetetlenség, düh, valamint elkeseredettség kavarog bennem...nagyon elment a kedvem...
Dátum: 2011.07.15. 01:40:52
Én konkrétan nem figyeltem, de ha minden igaz, akkor mi kettőszázharmincvalamennyien voltunk (235), s jelenleg 250-en vagyunk...no comment...
Dátum: 2011.07.15. 01:19:52
Vicces, szinte végig vezettük a "listát", elmegyek reggel dolgozni, s arra jövök haza, hogy a sok "agyas", ne adj Isten korrekt multis elintézte...jelenleg negyedikek vagyunk (4.!!), s a hátrányunk behozhatatlan...ez az, ami nem korrekt, s ezért igen csak elhibázottnak tartom a kufár-váltást, vagy annak módját. Taktikázási lehetőség? Esetleg annak, aki csütörtökön 9 és 10 óra között a gép előtt tudott ülni, de gyanítom, hogy 3-4 karakterrel szépen lehet javítani az esélyeken...
Dátum: 2011.06.03. 20:53:19
Igen, eddig évszámokat nem kérdeztem, de látva a Poe-s kérdést felbátorodtam, mert Moliére azért elég ismert (kellene, hogy legyen). A klánomban ezt írta az egyik társ:

"Igazából én meg azt nem értem ,hogy miért igényelne lexikális tudást Moliére születési ideje , mikor középiskolás tananyag és általában érettségi tétel is... "

Amit viszont abszolút igazságtalannak tartok, hogy buktam a kérdés lehetőségét, valamint a kérdéses statisztikám is romlik...
Sőt, van aki ezt írta:

"Igazából én meg azt nem értem ,hogy miért igényelne lexikális tudást Moliére születési ideje , mikor középiskolás tananyag és általában érettségi tétel is... "
Dátum: 2011.06.03. 17:54:59
Még mindig nem akarok Bezzeg Béla lenni, de...Én kérdésem:


Mikor született Molière?

1766. április 08.
1622. január 15.
1715. május 22.
1588. december 13.
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

S amire tegnap, vagy 28-szor kellett válaszolnom (Híres emberek általában kategória)

Mikor született Edgar Allan Poe?

1849. október 7.
1920. június 18.
1809. január 19.
1798. augusztus 4.

Na most, ez mennyivel igényel kevésbé lexikális tudást, mint Molière?

Bocsi, hogy ide is bemásoltam, de kicsit igazságtalannak érzem, hogy egy jónak ítélt mintát követve elbuktam egy kérdésfeltevési lehetőséget!
Még mindig nem akarok Bezzeg Béla lenni, de...Én kérdésem:


Mikor született Molière?

1766. április 08.
1622. január 15.
1715. május 22.
1588. december 13.
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

S amire tegnap, vagy 28-szor kellett válaszolnom (Híres emberek általában kategória)


Mikor született Edgar Allan Poe?

1849. október 7.
1920. június 18.
1809. január 19.
1798. augusztus 4.
Na most, ez mennyivel igényel kevésbé lexikális tudást, mint Molière?
Nem gondolom, hogy Bezzeg Béla lennék, csak hangot adtam kicsit a keserűségemnek, s hoztam egy példát. Ráadásul azt sem abban a stílusban, hogy bezzeg ezt elfogadták, az enyémet meg nem ezek a .... Ez igen távol áll tőlem, de azért köszönöm az észrevételt!
Részben egyetértek veled, de a kérdések egy jó része olyen, mint amit te is írtál. Biztosan lehetne panaszkodni az én alapműveltségemre is, de nem egy olyan kérdéssel találkoztam már itt, ami messze túl van ezen a körön. Például ott van rögtön az a LEGO-s kérdés, s ezért bosszant a dolog.
Most elküldtem fordítva is a kérdést:

Ki az IKEA alapítója?

Ole Gunnar Solskjaer
Ingvar Kamprad *
Niclas Alexandersson
Kennet Andersson

Remélem így már szemet szúr az IKEA, mint olyan...Ja, pláne, hogy a múlt héten futottam bele egy LEGO-s kérdésbe...az mennyivel kevésbé speciális? (1932-ben Ole Kirk Christiansen asztalosmester megalapította vállalkozását...)

Tudom, hogy kicsit provokatív a dolog, de most enyhén szólva felforrt az agyam...mindenesetre bocsi, ha bárkit sértene a hozzászólásom.

És már meg is jött: Eluatsítva, speciális réteg...tényleg, én még nem is hallottam az IKEÁról...
Kicsoda Ingvar Kamprad?

Az IKEA alapítója. *
Ő találta fel a LEGO-t.
Svéd válogatott futballista.
Nobel díjas matematikus.

Őszintén? Nekem se lenne fogalmam, hogy ki is ez az ember, de beírom a google-be, s rögtön az IKEÁt adja ki...most komolyan, hány kérdés van az adatbázisban, amire csak egy szűk réteg tudja a választ, de a google kiadja... (Mindezt úgy, hogy kb. a 20. kérdésemet dobták vissza azzal az indokkal, hogy már szerepel az adatbázisban, pedig ott utánamolyolva én nem találtam...bár lehet, hogy bennem van a hiba.)

Jó lenne kicsit körbehatárolni, hogy mi tartozik abba a körbe, amit csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ, mert ez így igen szubjektív.
Dátum: 2011.05.28. 23:35:51
Nem tudok jelentkezni a kvízolimpiára, mert ezt írja ki:

A kvízolimpia jelenleg nem fut

Jelenleg zajlik a kvíz olimpia, és holnap éjfélkor véget ér.

De akkor most mi van?
Dátum: 2011.04.26. 18:41:08
Sziasztok!

Ugye jól tudom, hogy csapatválasztáskor elveszítem a győzelmeimet, de az eseménypontjaim megmaradnak, annak semmi köze a csapatválasztáshoz (csak mert 800 láthatatlan vadászat után nem szeretnék pofára esni... ).
Dátum: 2011.04.26. 11:05:12
Hmm...sajnos a Statisztikák / Toplisták alatt csak a győzelmek látszanak, az nem, hogy ezek közül mennyi volt játékosok ellen...
Dátum: 2011.04.15. 23:20:42
Kvízolimpián kaptam a következő kérdést:

Melyik gáz nem éghető?

Hidrogén
Oxigén *
Metán
Bután

Na most, én úgy tanultam, hogy az oxigén fokozottan tűzveszélyes anyag, sőt, oxigéndús környezetben nem szabad tüzet használni, mert könnyen berobban!!! Most akkor mi is lett volna a helyes válasz?? Ezzel meg is lett az első hibám a 40. kérdés környékén...gondolom, ezzel sem lehet már mit kezdeni...kicsit le vagyok sújtva.
Dátum: 2011.03.13. 16:14:54
És a mondatod kulcsfontosságú része az, hogy féltik a KEMÉNYEN MEGDOLGOZOTT előnyüket!! Ez az, amit szerintem sokan nem ismernek el. Irigykedni lehet, én is azt tenném, de az, hogy mennyi energia, tervezés, valamint valós pénz van egy pók-ba beleölve, valahogy sosem kerül elő.
Dátum: 2011.03.10. 21:40:50
A kufár bársony öve befolyásolja esetleg az alku arany láncát, vagy a kettő összesen +70 kereskedelmet ad?
Dátum: 2011.03.10. 11:52:10
Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor a 200 győzelmed csak akkor lesz elég, ha abban a csapatban vagy, melynek tagjai a legtöbb győzelmet elérték JÁTÉKOSOK ellen, egyébként a biztos +20-as kereskedelemhez 300 győzelem kell (200, 250, 275, 300).

Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy túloztam a szintlépéseknél. Most kapok 23 tp-t vadászatonként, s 11 kell a következő szinthez, ami délután kb. 1 támadással meg is lesz. Jelenleg az a kérdés, hogy 23-24 tp-t fogok kapni vadászatért, vagy stabil 24-et. Ez az emelkedés valószínűleg megfigyelhető lesz a többi szintlépésemnél is. Sajnos vagyok olyan idióta maximalista, hogy szeretek biztosra menni, s így a 400 győzelemre hajtanék. Én csak összeszoroztam a számokat, s így jön ki a 9-10.000 tp a 400 vadászatért. Ha 25. szintű lennék, amikor elkezdődik az event, akkor a 3 szinthez kellene 11.858 tp, viszont vajmi kevés arra az esély, hogy 0 tp-vel tudnék nekikezdeni, különösen, hogy ma szintlépés lesz, mint ahogy azt már írta.
Oldal: 1234