Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Petrus

Oldal: 12345
Idézet: Jeriko - 2008.11.08. 23:55:35

MOST 8-9. szint környékén ISZONYATOS mennyiségű LE-t lehet szerezni.


Jerikó, a MOST-ot nem értem. Te is voltál 8-9. szintű, mi változott azóta? Annyival több játékos lenne?

/Nem bántásnak, hanem egyszerűen kérdésnek írtam.../
Dátum: 2008.11.08. 22:39:50
Idézet: Zolika761 - 2008.11.08. 15:38:33
Katalizátor kezdő építési költségét be tudnátok tenni?


Szerintem az első szint 5000 LE, mint a többi épületnél. Inkább az előfeltételek megépítése az időigényesebb (Őrtorony 3, Mágustorony 5).
Maci, amit írsz a saját módszeredről, az teljesen hihető.

De az is teljesen hihető Miklós írása alapján, hogy vannak, akik botot használnak. Ez nem tűnik abszolút hipotetikusnak Miklós írása alapján, és gondolom, ő a szerver adatait is látja.
Dátum: 2008.11.07. 22:40:46
Itt volt 2006-ban az 56-os évfordulón a Parlamentnél. Mármint V. Harald. Szóval létezik.
A lefelé/felfelé támadáshoz, a játékosok motivációjához, orientálásához egy javaslat.

Lefelé támadáskor minden szintkülönbségért legyen -10% szerzett LE, felfelé támadáskor minden szintkülönbségért legyen +10% szerzett LE (a TP bónuszok mellett).

Így máris megéri felfelé ütni, és máris nem éri meg a kicsiket farmolni.

Egy ennél jobb megoldás volna, ha nem a szintkülönbség, hanem a TÖ határozná meg a karakterek rangsorát, és ahhoz képest lehetne +/- egy sávon belül támadni. Ez a "pókoknak" lényegében véget vetne. [Tudom, hogy ez az utóbbi nagyon megváltoztatná a játék koncepcióját, és ezért valószínűtlen, hogy Miklósék bevezetik, de azért leírtam.]
Dátum: 2008.11.07. 13:44:30
Idézet: Mortimer - 2008.11.07. 13:23:46
mi az az energiatüske?


Jerikó elárulta magát, hogy valaha játszott a Túlélők Földjén
Dátum: 2008.11.07. 12:52:50
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.07. 11:17:07
Miben volt különleges Széltoló, a varázsló (Korongvilág)?

Három kétkezes karddal harcolt.
Kerülte őt a baj és a kaland, mert féltek tőle.
Csak egyetlen varázslatot ismert, de azt nem merte használni.
Ha dührohamot kapott, elpusztított teljes városokat is.

Komolyan mondom, valamire jók ezek a kérdések is. Lassan meggyőznek arról, hogy alapműveltség, és nekiállok olvasni ilyeneket is. Dosztojevszkij, szünetre mész...


Nem klasszikus alapműveltség. De Terry Pratchett könyvei tényleg nagyon jók, javaslom első olvasásra A mágia színét. Angol(os) humor, hihetetlenül jól megrajzolt figurákkal.

Ha elolvasod, akkor felteheted a kvízben azt a kérdést, hogy miért nem szabad kimondani egy bizonyos számot, ami négy meg négy
Dátum: 2008.11.07. 12:38:35
Hány féle tevékenység van a Végzetúrban a bal oldali menüben?

- 12
- 24
- 8 (a kérdező szerint ez volna a helyes)
- 15

Helyes válasz: attól függ... nekem éppen 7, de aki még nem tud küldetést csinálni, annak 6.
Dátum: 2008.11.06. 23:06:01
Jó lenne a kémgömbnek egy fejlesztett változat, amivel a szakértelmeket is ki lehet lesni.

Lehetne egyszerűen a kémgömb 2. szintje, vagy egy új épület, pl. "misztikus látókő".
Dátum: 2008.11.06. 18:49:24
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.06. 11:56:30
Gyongyszem:

Mark’yhennon-nak milyen szinu a botja?

No Comment


Régi szép idők...

Feketebotos Mark'yhennon, a rend istene John Caldwell / Nemes István regényeiben, ahol a csirkebélszagú Skandar Graunnak, Yvorl isten félork harcos-papjának története is játszódik.
Dátum: 2008.11.06. 17:23:50
Hydro, azért egy TF-es világ2-nek sokan örülnének, hidd el.

Utóirat: a képeket tartalmazó hozzászólást nem lehetne törölni? Szerintem nem olyan jó az, hogy előre kipakoljuk őket...
Dátum: 2008.11.06. 10:34:23
Az állatokkal kapcsolatban valóban átláthatóbb információk kellenének.

Most már valamennyire kezdem érteni a szabályokat a wiki és a fórum átböngészése után, de szerintem egyáltalán nem rontaná a játékélményt, ha mindenki tudhatná, hogy milyen harci adatai vannak az állatának, és az elnyelés, a hp növekedés elve (elve, nem képlete) minden játékosnak, a játék felületén (nem csak a fórumon) elérhető lenne.
Dátum: 2008.11.06. 10:20:42
A játékkal kapcsolatos minden más kritikámmal szemben nekem a küldetésekkel semmi bajom. Szerintem azért mennek rá a szakértelmekre, hogy próbáld ki ezt is, azt is, hogy mit csinál. 400 LE-ért 3000-et kapni nem olyan rossz dolog.

Kicsit a TF-es "megszemélyesítés" hiányzik talán (az istenek - lehetnének esetleg hordafüggő küldetések, pl. zafíroknak sok gyógyítás/gyógyulással kapcsolatos, bár lehet, hogy akkor mindenki azon sírna, hogy melyik hordáé nehezebb vagy könnyebb). Esetleg a jutalom lehetne néha más, mint LE (vagy a LE mellé más jutalom is), pl. sok harcos küldetésért pp, állatos küldetéseknél szakértelempontok...
Dátum: 2008.11.05. 11:31:47
Szinguláris ismeretek: szintenként +4% TP a portyákért, max 200%

Sokat gondolkodtam rajta, hogy vajon mennyire hasznos szakértelem ez? A TP önmagában (LE nélkül) nem tűnik valami előnyösnek a játékban. A szintlépés előnye a jobb tárgyak a lékekkufárnál, és több LE a vadászatból. Ugyanakkor sokkal erősebb ellenfelek közé kerülsz. Mindösszesen - érdemes ezt fejleszteni? Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről.
Dátum: 2008.11.03. 16:48:08
Lopás szakértelemről [kiégett őskövet lop]

Szerintem ez a szakértelem jelen formájában nem nagyon illik a játékba.

- Semmilyen módon nem lehet ellene védekezni (jó, lehet őskövet venni, hogy átváltozzanak a kiégett kövek, de egyesével senki nem fog és nem is tud ősköveket venni).

- A kiégett kövek egyfajta "árkedvezményként" működnek most. Nagyon demoralizáló, hogy más játékos ezt az "árkedvezményt" el tudja venni tőlem. Persze az volna a válasz, hogy lopjak én is, de azért ez mégsem LE, hanem potenciálisan őskő, nem érezném fairnek, hogy ilyet lopok.

- Javaslom, hogy legyen olyan szakértelem, amely a kiégett ősköveket védi a lopástól. Mivel főleg az előfizető játékosok használják a kiégett őskövet, a szakértelem hatékonysága lehetne attól függő, hogy van-e ősköved, és mennyi.

Pl. "Szférikus radiancia - szintenként [2] kiégett őskövet véd a lopástól." opcionális plusz: "ha van ősköved, akkor minden egyes őskő még [2] kiégett őskövet megvéd, de a védett kövek száma nem mehet szintenként [4] fölé"
Dátum: 2008.11.03. 16:25:59
Idézet: Doktordikhed - 2008.11.03. 13:06:50
Néhány észrevétel.

- A szövetségeknél az aktuális háború állását jó lenne nem a kapituláció gomb alatt elérni, mert eleinte arra senki sem mer kattintani

- Szintén a szövetségeknél...az aktuális szavazás jobb lenne, ha a szövetség főoldalán látszódna a tagok számára, mert így sokan nem látják és elfelejtenek szavazni...


Mind a kettőt erősen támogatom. Az aktuális háború(k) állása akár a szövetségi főoldalra is elférne valahol, de legrosszabb esetben nevezzétek át a gombot pl. "Aktuális háborúk"-ra.
Háborúk során szerzett LE

1. Jó lenne, ha legalább kb. lehetne tudni, hogyan áll össze a várható nyereség/veszteség. Tudom, a képleteket nem lehet kérni, de legalább hozzávetőlegesen.

Mi 10k-s lékekkúttal, egy 25k-s lélekkúttal rendelkező, tagok össz. szintjét tekintve 20%-kal erősebb szövi ellen vesztettünk 2900 LE-t, majd egy

9k-s lékekkúttal rendelkező, tagok össz. szintjét tekintve kb. 30%-kal gyengébb szövetség ellen szereztünk 1900 LE-t.

Nem értem, hogy a nálunk sokkal erősebb és nagyobb szövi miért kapott tőlünk sokkal több LE-t, mint mi az arányaiban nem sokkal gyengébb, kb. ugyanakkora LK-val rendelkező szövitől...

2. Az is hasznos lenne, ha legalább egy hozzávetőleges, várható nyereség/veszteségről lenne tudni kapituláció/hadüzenet előtt.
Dátum: 2008.11.01. 20:34:13
"Melyik évben vették-be Jeruzsálemet?
1225
1199
1099
1045"

Esetleg az ott lehetne, hogy kik... bár nyilván, ha csak egy olyan dátum van a fentiek közül, amikor valaki bevette a várost, akkor kizárásos alapon az a jó...
Dátum: 2008.10.31. 22:06:02
"Az alábbiak közül ki volt tavaly forma 1-es világbalynok?
Luis Hamilton
Kimi Raikkonen
Felipe Massa
Fernando Alonso"

Helyesírás, valamint "tavaly"-ra utalás miatt javaslom javítani vagy törölni.
Dátum: 2008.10.30. 19:29:25
A világ-eseményeknél jobb lenne, ha nem

"az A és a B szövetség között kitört a háború" lenne a formátum, mert ez elég semmitmondó, hanem
"a B szövetség hadat üzent az A szövetségnek és kitört a háború" lenne a formátum.


Még valami: a világ-események "fület" elérhetővé kellene tenni a Szövetség menüpontból is.
Oldal: 12345