Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Texex

A mai értelemben vett szappan első biztos említése 385-ből származik. 800 táján már általánosan elterjedt a szappanfőzés. Faggyút és hamuzsírt főztek össze nagy üstökben. A kenőszappant pedig a 12. század óta ismerik.


http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kjc/0/30717/1

de a wiki és google is hozza
Magyarázatot? Mire hogy miért esett ki egyetlen éjszaka alatt?Tőlem? Honnan a nyavajóból tudnám? Épp azért írok ide, hogy mi történt.
Dátum: 2008.12.17. 11:01:06
Mikor említik a történelmi írások először a mai értelemben vett szappant?

385
i.e. 200
XII. század
XVIII. század

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


Ezt a kérdést tegnap a server leállás után tettem fel és lett elfogadva. Most meg már ki is esett? 1/2 nap alatt, lehet meg kapták ketten és mivel rosszat nyomtak igy már rossz is? Azért legalább 1hetet kapjanak már a kérdések.

Ui.:

Még át sem vettem érte a jó kérdésért járó LE-t mivel éjjel mikorra elfogadták már nem akartam tovább játszani.
Mikor említik a történelmi írások először a mai értelemben vett szappant?

385
i.e. 200
XII. század
XVIII. század

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


Ezt a kérdést tegnap a server leállás után tettem fel és lett elfogadva. Most meg már ki is esett? 1/2 nap alatt, lehet meg kapták ketten és mivel rosszat nyomtak igy már rossz is? Azért legalább 1hetet kapjanak már a kérdések.

Ui.:

Még át sem vettem érte a jó kérdésért járó LE-t mivel éjjel mikorra elfogadták már nem akartam tovább játszani.
Dátum: 2008.12.12. 14:45:21
melyik kerületben van a parlament?
8.
7.
5.
2.

Oké hogy magyarok vagyunk , és mindenki arra gondol hogy a magyar Parlament épülete, de talán nem ártana még is pontosítani. Ráadásul mondatot nagy betűvel kezdünk, és a Parlament is nagybetűvel írandó.
Dátum: 2008.12.10. 01:08:00
Hányadik The Sims sorozat fok megjeleni 2009-ben?
4
3
1
2

fog
gyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / a, talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.
Dátum: 2008.12.10. 00:43:02
Egyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / , talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.
Dátum: 2008.12.10. 00:03:18
Hol van az NYME székhelye?
Sopron
Győr
Veszprém
Pécs

NYME ennek nincs rendes neve?
Dátum: 2008.12.09. 23:42:37
Idézet: Bekas - 2008.12.09. 23:15:07
Ki nem valamelyik Enterprise űrhajó kapitánya volt?
James T. Kirk
Kathryn Janeway
Jonathan Archer
Jean-Luc Picard


Juj, de béna megfogalmazás. Jobb lenne így:
Ki nem volt az Enterprise űrhajó kapitánya?


Hát nálam ez így van:

Ki nem volt kapitánya a Star Trek filmekben az Enterpriese űrhajók valamelyikének?

Valaki lenyúlta? Épp csak el magyartalanította?
Dátum: 2008.12.09. 23:22:27
A kérdés az enyém és 51%-on áll.
Dátum: 2008.12.09. 22:59:54
Dunaújvárosban van Tűzoltóság?
boldog karácsonyt
van!!
hát
nincs

törölni még a kérdés feltevés jogát is
Dátum: 2008.12.09. 11:58:35
Melyik bankjegy színe zöld?
200
500
1000
5000

Szintén változhat, sőt ha jól tudom már márciusban fog mert a 200as fém lesz.
Dátum: 2008.12.09. 11:54:07
Melyik filmben szerepel Joe Jonas?
Camp rock
Tuti Gimi
HSM
Barátok Közt



Ki????? HSM????
Camp Rock talán a Rock tábor? A HSM meg a High Scool Musical?

Spec gyanús.


Hány 'világa' van a végzetúr online játéknak?
4
1
3
2

változhat bármikor
Dátum: 2008.12.08. 17:51:25
Hol található a Kölcsei Ferenc Református Tanítóképző általános iskolája ?
Budapesten
Sopronban
Debrecenben
Nyíregyházán

Miért kell nekem tudni hogy hol van egy általános iskola? Talán alap műveltség?
Dátum: 2008.12.08. 11:31:41
Kösz! Ezt nem láttam, de látom akkor másnak is feltünt egy ideje.
Dátum: 2008.12.08. 11:12:15
A Szövetségek közti háburút se ártana szabályozni.
Jó példa most ahol vagyok. 3 sokkal nagyobb szövetség támad egyszerre. Tagokban 6-9el, szintekben átlagosan 3 erősebbek. Gyakorlatilag óránként támad valamelyikből ránk valaki és még láthatatlanság és pihenés közbe is elvernek annyival erősebbek, és ez nem csak azért mert tulajdonságban annyival jobbak ,ha nem a szövetségek épületeivel is jobban állnak.
Igy esély sincs a kisebb szöviknek fejlődni.
Ezért javasolnám hogy minden szövetség egyszerre 2 háborút vívhasson maximum. 1-et amit ő kezd,1-re pedig őt lehessen kihívni.
Ekkor nem lenne az a helyzet hogy az elsők között alakult nagyobb szövik 6-8 háborút is vívnak kisebbek ellen és mivel sorra nyerik abból sokszorosára emelik épületeik, miközben az embereik alig lépnek szintet a kisebb TP miatt. Viszont zsebelik be a kisebbektől a LEt amiből tovább nő a tulajdonság különbség.
Dátum: 2008.12.08. 08:09:53
Mennyi 5! (5 faktoriális)?
80
120
60
240

azért nem kéne, játszanak itt 15év alatti nem matematikai zsenik is
Dátum: 2008.12.07. 22:21:07
Mit kaphat az a hölgy, aki fagyöngy alá áll?
5000 Ft-ot
Hasbarúgást
Csókot
Bolhákat

na ne, főleg a második.
Dátum: 2008.12.07. 22:20:19
Melyik karó véd a hideg ellen?
a takaró
a vakaró
a fakaró
a csavaró

szép, de ez igazából csak szóban jó