Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
401. hozzászólás - 2008.12.09. 10:49:56
Mennyi ideig aludt Hamupipőke, miután megszúrta az ujját az orsó?

semeddig
10 évig
100 évig
50 évig

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!


Mindezt egy nap után. Ezúton szeretnék gratulálni az illetékes válaszadóknak. Tudom, hogy szándékos beugratós kérdés, pont mint "Hány állatot vitt Mózes a bárkára?", de hogy két ilyen alap mesét ne ismerjenek...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
402. hozzászólás - 2008.12.09. 16:44:04
Ááá

Első ránézésre simán benéztem volna. És én vagyok olyan magabiztos hogy ne nézzek rá kétszer
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
403. hozzászólás - 2008.12.09. 21:43:21 (Válasz Hydro Globus #402 hozzászólására.)
Agree



Jó kis beugratós, mi is az álláspont? OK, szóval ha nem egy betű különbségén múlik, akkor tessék odafigyelni ...mondom magamnak is, ismételgessétek gyakran Ti is.

Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
404. hozzászólás - 2008.12.09. 22:50:06 (Válasz Dell #403 hozzászólására.)
Az egy betű különbség szerintem nem beugratás, hanem szándékos félrevezetés, mert lehet hogy én vagyok túl jóhiszemű, de feltételezem, hogy csak elgépelte, és ha mondjuk az elgépelt az első, a helyes a negyedik, akkor el semjutok a negyedikig, mert benyomom az elsőt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
405. hozzászólás - 2008.12.10. 00:43:25
gyre többször olvasom hogy, ha a fantasy, sci-fi, kérdések jók, akkor az én sport kérdésem miért spec.?
A válasz egyszerű, kérlek nézd meg hogy milyen játék is ez?
Ha majd focistákat kell cseleztetni a játékba és azért kapod a pontot , és abból fejleszted a gyorsaságát, pontosságát, rúgó képességet, szakértelemnek meg a szimulálást és hasonlókat, akkor ezek a kérdések tökéletesek lesznek ott. Viszont addig itt egy fantasy játékban , ami a Túlélők Földje, HKK, majd Ősök Városából ered, hadd lehessen már inkább ilyen kérdéseket feltenni. Ráadásul a Beholder adja ki ma az egyik legtöbb ilyen jellegű könyvet, és övé a TF, HKK, ŐV is/nézz képernyő bal oldalára a hirdetésre :-) / a, talán érthető ha át megy jó pár ilyen kérdés is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy egy 100példnyában meg jelent könyv, amiről senki se hallott a kérdezőn kívül /saját mű?/ az nem spec. , de talán a több nyelvre is lefordított sikeres írókat csak azért mert te nem ismered kizárni azért mert fantasy nem itt kéne.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
406. hozzászólás - 2008.12.10. 08:15:16 (Válasz Texex #405 hozzászólására.)
Ennyi erővel, mivel ez egy számítógépes játék, ismerni kell a pc játékokat is. Akkor mega focit is kell ismerni, mert évente több focis játék is megjelenik. Nekem nincs bajom a fantasy-s kérdésekkel, bizonyos mélységig. Azért mikor olyan mélységig belekérdez valaki, hogy Y író X könyvének z. oldalán milyen színű sapkát visel a mágus koboldja, meg hasonlók, azt hadd ne kelljen már tudnom, csak mert a Beho az egyik legnagyobb magyar fantasy kiadó. Vagy pl. a HKK-t ők maguk emelték ki, hogy nem szabad kérdezni, akkor ne gyertek azzal, hogy belefér mert Beholder játék!

Biuzonyos mélységig a sportos kérdéseknek ugyanígy be kell férnie. Ha egy Európai szemmel névtelen dél-amerikai focicsapatról kell megmondanom, hogy az 4 dél-amerikai ország közül melyiknek a csapata, én is kiakadok.
De tegnap két olyan focis kérdést emlegettek nekem (1-1 mindkét oldalról), ami mindkettő egyszerűen guglizható, és szinte egyedülálló a maga nemében.

Az egyik, szövitársam háborgott szövifórumon, hogy miért dobták vissza a Raúl Gonzalesre vonatkozó kérdését. Kis adalék focit nem kedvelő játékosoknak, hogy Raúl madridi születésű, ifjúkorában az Atletico Madridban játszott, 16 évesen (lassan 16 évvel ezelőtt) leigazolta a Real Madrid, és azóta már pályafutása végéig érvényes szerződése van a csapattal. A mai kesze-kusza átigazolásos korszakban ez egyedülálló, valamint a legismertebb spanyol játékosról beszélünk.

A másik a ManU edzőjére vonatkozó kérdés volt itt a fórumon. Nagyrészt kifejtettem a másik topicban Sir Alex Fergusonra vonatkozó dolgokat, annyit tennék még hozzá, hogy II. Erzsébet a futballban mutatott munkája, az angol futball javítására tett lépései miatt ütötte lovaggá.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
irritálóBeck's BFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
407. hozzászólás - 2008.12.10. 13:39:59
Nem igazán találtam olyan topic-ot ahova leírhatnám igy ide írom

Nem feltétlenül kell rossz kérdéssé minősiteni az alábbi kvízt, de egy kis javítás kéne. A kérdés az volt hogy "Milyen állat az Orka ?" - nos a két teljesen félrevezető válasz mellett ott votl még a gyilkos bálna illetve a cet.

Utóbbit jelöltem be, kiírta hogy rossz a válasz, a gyilkos bálna a jó. Tény hogy igy is lehet értelmezni a kérdést de ha megkérdezel valakit hogy " pl milyen állat xy ?" , akkor általában rávágják hogy emlős/hüllő/stb
Pontszám: 5
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
408. hozzászólás - 2008.12.10. 15:16:23
Kedves kvízértékelők!

Kissé idegesítő, hogy ez a kérdés rossz kérdés lett:

Legutoljára feltett kérdésed
Mikor volt Napóleon tragikus Orosz hadjárata?

1810
1813
1812
1815

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Ugyanakkor a mai napon volt pár érdekes hibás kérdés, amik benne vannak...

Pl a kérdés mennyi az annyi? válasz rá: annyi

Ez ugye vicc, hogy ilyen kérdést elfogadnak, az enyém meg rosszat kap, mert valaki se történelmet nem ismeri, se a googlét?
V5 Trakk
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
409. hozzászólás - 2008.12.10. 15:23:29 (Válasz Jandro #408 hozzászólására.)
"Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb). Ha ilyen kérdést kell értékelned, válaszd a Rossz kérdés opciót. Kérjük, ügyelj a helyesírásra, és használj magyar ékezetes betűket! Ha olyan kérdést kell értékelned, amelyben súlyos helyesírási hiba van, válaszd a Rossz kérdést."

Idézet a kvíz menüpontból. Aki ezt szó szerint betartja, az rossz kérdést fog adni az évszámos kérdésre. Viszont akit nem érdekel az egész, az simán jónak értékel egy "mennyi az annyi" kérdést. Nem igazán lehet kivédeni, hogy elvétve bekerüljek ilyen hibás kérdések, de azért van a kvíz topic, hogy jelezzük az ilyeneket, csak sajnos néha addigra már bukunk egy jó választ.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
410. hozzászólás - 2008.12.10. 15:32:27 (Válasz Zsolesz #409 hozzászólására.)
Kedves Zsolesz!

Hát ha a történelem órán tanult általános iskolás kérdés lexikális tudásnak számít, akkor az már vicc... Engem sokkal inkább idegesít, hogy pl mi volt az eredeti neve Bud Spencernek(éppen csak erre emlékszem hirtelen). Ez mi ha nem értelmetlen adat... Ha az alap lexikális tudás hibának számít, akkor a kérdések 90%a hibás / rossz lenne!

Viszont az nagyon zavaró, hogy ezzel buktam egy kvíz kérdést és 900 LEt!
V5 Trakk
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
411. hozzászólás - 2008.12.10. 15:36:10 (Válasz Jandro #410 hozzászólására.)
Oda volt írva, hogy ne kérdezz évszámot. A nagyobb baj az volt, hogy egymáshoz közeli évszámokat írtál. Elhiszem, hogy dühítő, de nem én hozom a szabályokat.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
412. hozzászólás - 2008.12.10. 15:39:58 (Válasz Zsolesz #411 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.12.10. 15:36:10
Oda volt írva, hogy ne kérdezz évszámot. A nagyobb baj az volt, hogy egymáshoz közeli évszámokat írtál. Elhiszem, hogy dühítő, de nem én hozom a szabályokat.



Ok értem, legyen. Ne írjunk évszámot. Bár ezt eddig senki se írta/mondta nekem... de akkor legalább kapná vissza az ember a kérdés lehetőségét, amikor van 29 jó kvíz kérdése és 5 rossz!(5 rossz mert annak értékelték, nem mert rossz volt a válasz rá)

És ezzel nem vagyok egyedül...

Melyik síkidom külső szögeinek összege 360 fok?
Szabályos ötszög
Négyzet
Mindháromnak
Szabályos háromszög

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Mindháromnak


Már bocsánat, de ez ugyancsak Iskolás tanulmányokat idéz és lexikális tudás...
V5 Trakk
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
413. hozzászólás - 2008.12.10. 15:45:58 (Válasz Jandro #410 hozzászólására.)
Ha már az általános iskolai tananyagnál tartunk, az olvasás szerintem sokkal korábbi tananyag, mint a történelem. Én nem tartom be az utolsó betűig pontosan az értékelés ottani intelmeit, de az ennyire szűk válaszkörű kérdésekre én is rossz értékelést nyomok. Mind a négy évszámod hat éven belül van. Vannak akiknek már nagyon régen voltak azok a bizonyos általános iskolás évek, és nem elékszik ennyire pontosan. Ha nem néztem volna most utána, annyira emlékeznék, hogy az 1810-es évek elején volt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencDellFérfi
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
414. hozzászólás - 2008.12.10. 18:05:26 (Válasz Lanmandragoran #404 hozzászólására.)
Nono, hiszen ha elolvasod ismét a hozzászólásom: egyetértünk ám!
Pontszám: 5
kedvelt tagSzaszu2Férfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
415. hozzászólás - 2008.12.10. 18:46:18 (Válasz Jandro #412 hozzászólására.)
Mellesleg baromság, hogyan lehet egy négyzetnek 360 fokos külső szögösszege? Tudtommal neki 1080, a háromszögeknél a külső szögek összege 900, ötszögnél pedig 1200 fok. Akkor meg hibás a kérdés, és nem az a baj vele, hogy matek, vagy hogy lexikális tudás
Holló a lélekvadász - Mitsubishi
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Power Like Hell - Plezúr
Pontszám: 3
kedvelt tagSzaszu2Férfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
416. hozzászólás - 2008.12.10. 18:47:47 (Válasz Szaszu2 #415 hozzászólására.)
Vegyétek visszavontnak, hülyeségeket beszélek Asszem kicsit tisztába teszem magam, matek terén, mégis csak muszáj vagyok egyetérteni a kérdéssel, és a válasszal is!
Holló a lélekvadász - Mitsubishi
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Power Like Hell - Plezúr
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
417. hozzászólás - 2008.12.10. 18:55:08 (Válasz Dell #414 hozzászólására.)
Tudom, hogy egyetértünk, csak kérdezted, mi az álláspont a beugratós - félrevezető kérdések közti határról. Én csak leírtam a saját álláspontom.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
kedvencAnubysFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
418. hozzászólás - 2008.12.11. 12:38:10
Nem értem,hogy ez a kérdés miért kapott rossz értékelést,mert az értékelő szerint túl speciális....
Az én szemszögemből ez belefér az általános műveltség témába,de javítsatok ki ha nem!Ráadásul a témán belül szerintem még könnyű kérdés is!Várom a véleményeteket!
A kérdés:
Melyik gépkocsi márkához tartozik ez a típusszám:318i?

Alfa Romeo
Mazda
Mercedes
BMW
A kérdés, ami néha elbizonytalanít, én vagyok őrült, vagy mindenki más? -Einstein-
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
419. hozzászólás - 2008.12.11. 12:48:39 (Válasz Anubys #418 hozzászólására.)
Miért lenne az egyes gépjárműmárkák típusainak ismerete általános műveltség, főleg ha nem fantázianévről, hanem egy lényegében kódszámon alapuló elnevezésről van szó? Itt játszik a fiatalabb korosztály is, akiknek közük nincs az autókhoz, meg szerintem sok olyan ember is, akiknek a BMW nem tartozik az érdeklődési körükhöz. Én pl Ford-párti vagyok, azok közül is a '70-80-as évek típusait kedvelem. Miért kéne ismernem a BMW-ket?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
közellenségAsgoloth di MorgothFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata
420. hozzászólás - 2008.12.11. 13:12:00
Kinek volt a nagy ellenfele Ayrton Senna?

Alain Prost
Niki Lauda
Jacques Villeneuve
Mika Hakkinen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Ez egy egyszerű és primitív kérdés főként azok számára akik nézik a Forma 1-et. A kérdésem az lenne
miért kapott ilyen értékelést!!!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!