Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Piciklon

Dátum: 2008.12.21. 15:03:52
1. Személy szerint egy "apró" dolgot látok zavarónak: a két csata után a büntető %-kot.
Ez nekem azért baj, mert a munkám miatt nem tudok állandóan a gép előtt lenni (annyira nem vagyok kocka ). Tehát kevésbbé tudom kihasználni a portyázást és szerintem még sokan vannak így ezzel.

Mielőtt bárki nekem esne, csak annyit kéne variálni, hogy ne 2, hanem 3 vagy 4 csata után jöjjenek a -x0%-k.


2. Néhány hete javasoltam Miklósnak, hogy a PP-ket egy minimális (10-15/db) LE-re be lehessen váltani (PP-re nem lehetne cserélni). Így akinek összejön 100PP, az a beváltással kapásból 1000-1500LE-t szerezhetne, igaz nem portyázhatna. De akiknek lehetőségük sincs portyázni, annak jó kis segítség lenne (meg azoknak is akik nem akarják, hogy túl csorduljon a tároló ).

Nem tudom, hogy ezek közül valamelyik használható?
Dátum: 2008.12.20. 01:26:44
Ahoj!

Nekem is birizgálta a csőrömet a "Lépj 3 szintet!" vagy a "Lépjen az állatod 5 szintet!" küldetések és írtam Miklósnak.

A válasz (sajnos) eléggé egyértelmű: azért ilyen a rendszer, hogy "ne legyen 10. szinten mindenkinek 1000 teljesitett küldetése".

Úgyhogy marad ilyen.

P
Dátum: 2008.12.18. 08:06:08
Hidd el, teljesen nyugodt vagyok, mint egy megtestesült Zen folyó

A próféta szóljon belőled, én kevésbbé vagyok bizakodó ( a korábbi lépéseket tekintve: jogosan).

Nem akartam senkit megbántani azzal amit írtam, próbáltam finoman fogalmazni; mivel vendéglátásban dolgozom, ezért nem értem Miklósék döntéseit, ha ebből pénzt akarnak látni - különben nem lenne prémium - akkor nem kéne nyakra-főre korlátozni.

(Sajnos ezeket a lépéseket kapkodásnak érzem, remélem az én készülékemben van a hiba)
Dátum: 2008.12.18. 07:56:16
Mortimer: valószínű, azelőtt küldétek el a hadüzenetet, hogy ez módosítás bekerült volna (jobb ötletem nincs...)

A játékfejlesztőknek/ötletmestereknek : (kereskedő/szolgáltató)szemmel nézve el kéne dönteni, hogy jól akarják-e csinálni (magyarul: megélni belőle) vagy pedig csinálnak egy újabb kattintgatós játékot, amire éppeszű ember egy petákot se fordít.

Az elején jól lekorlátozták (PP), rendben belefér, lenyeli az ember; utána néhány zseni (jó értelemben) kitalál egy taktikát ÉS sikeresen alkalmazza (Gyógyír, Rubinpalota) erre is egy korlátot (mert az jó) csak annyit (15-30%) zsákmányolhat, amekkora a saját kútjuk; erre mindenki átgondolja a stratégiéáját, rendben akkor háborúzunk (magasabb szinten PP akad, nehogy benn maradjon a rendszerben ) erre a korlát csak 1 azaz EGY háborútok lehet, amit TI indítottatok (emellett még mindig fogadhat valaki 4-et).

Szóval zseniális húzás, gratulálok! (Ha a háborúk számát a béke/háború csarnokához kötik, rendben, de így MINDENKIT lekorlátoznak...) Vagy egyszerre raknak be mindkét variácót (háború vs. béke) segítő épületet, rendben. Ez így nem más, mint a komolyabb (általában prémium) játékosok szép lassú lekoptatása ÉS a legtöbbször panaszkodó (általában nem prémium) játékosoknak kedvezés. (Személyszeinrt prémiumos vagyok, és most már csak makcsságból és skótságból is maradok, amíg van kavicsom... )

Kicsit sarkosra sikeredett a véleményem, sajnálom.
Dátum: 2008.11.25. 21:32:53
Idézet: Hunty - 2008.11.25. 20:36:36
Lehet vadászat közben őskövet szerezni? (nem kiégett)


Ha jól tudom sajnos nem

Idézet: Macsk8 - 2008.11.25. 21:28:00
sziasztok

ezt hol lehet teljesiteni "Keresd meg az Orákulumot"


"A Orákulumot a 14. szintre lépve a legenda oldalon találhatod meg. A küldetést bármikor teljesítheted a szint elérése után, ha az Orákulum szóra kattintasz a szövegben."

(http://vegzetur.wikidot.com/)
Dátum: 2008.11.22. 20:24:17
Trinigan mondta, hogy bizonyos mennyiségű LE árán tudod csökkenteni (utána szintenként 1000LE-vel többe kerül és szintlépés után CSAK 1 napig lehet csökkenteni 1%-al)

Még rákérdezek pontossabban...
Dátum: 2008.11.22. 19:22:07
Szia!

Ha a kvíz-olimpiára gondolsz, akkor 2 hetente egyszer van, 2 napig tart és mindenki egyszer 'játszhat'.

(Most azért volt a hét elején, mert az teszt volt)

Ha rosszul tudom, akkor nyugodtan javítsatok ki
Egyet elküldtem a Random istennek (Miklós) , kíváncsi vagyok, hogy reagál-e rá valamit (akár negatív, akár pozitív ).
Ha kaptam választ, nektek is feldobom a labdát, mert (igaz, szövetségen belül tetszik) kíváncsi vagyok

Akkor a megfelelő topikokban jelentekezem az agymenéseimmel.

(Most átlapoztam, és néhányat már most megcsáklyáztam )
Bocsánat és egyben köszönöm!

Csak fura (egyben érthető is), hogy rögtön az derül ki, hogy mi a gyenge pont (azaz csalási lehetőség).

Bár akad még néhány ötletem (2-3 A/4-es lapot írkáltam tele, ami a fiókban lapul)
Látom kár volt megszólalnom

Nem értem mi a gond... 5 háborút indíthat egy szövetség, és (most a hasamra ütök) 4 fogadhat egyszerre. Így is kitudna alakítani egy 9 frontos háborút...

De igazatok van, fejet hajtok az érvelésetek előtt.
Eztet írta Miklós, itt az első hsz-ben:

"2. Ha egy szövetségi háború még tovább húzódik, és 3 hét után sincs eredmény, akkor döntetlennel fog végződni. Ezt bonyolultabb leprogramozni, ha elkészült, ki fogjuk írni."

Előbb-utóbb (remélem inkább előbb) ezt megcsinálják, tehát az általad említett probléma megoldva (ami egy kicsit szélsőséges eset, de igazad van előferdülhetne).

Legalább az eddig elég rendesen farmolt 5-5 szövi 3 hétig békében fejlődhetne. Ellenben az ő kezük is meg lenne kötve, mind portya-célponttól, mind pedig egy-egy háború izgalmaitól (néha hajszálon függnek az eredmények ) és a befolyó LE-ről és TP-ről nem is beszélve.
Dátum: 2008.11.22. 18:04:41
Sziasztok!

A Port.hu-n tényleg ez van (a szereplők eredeti hangjai, jobbra nem tudok gondolni).

Trey Parker és Matt Stone emellett az egész sorozat kitalálói
Elnézést, hogy beleszólok (ígérem csak egy picit).

BaalCainnak teljesen igaza van. Függetlenül attól, hogy ki milyen horda és szövetség tagja. Néha unalmamban szoktam nézegetni a szövetségeket (néhol egész jó szövegek van) és egyszer csak nézem, mondom biztos rosszul látok. Valamelyik szövetségnek egyszerre 6 vagy 7 frontos háborúja volt. Őszintén sajnáltam őket!

Most el kéne dönteni, hogy figyelembe veszik-e a játékosok ötleteit vagy kár volt ilyen-olyan topikokat (pl: Javaslatok) létrehozni.

Ugye egy szövetség 5 háborút indíthat és elméletileg (ezek szerint gyakorlatilag is) bármennyi háborút "fogadhat". Ez szerintem marhaság (már elnézést). Se a megtámadottnak nem jó (érthető) , se a támadónak (mivel lutri, hogy mikor tud egyáltalán ütni valakit). Ebből mindenki szűrje le amit jónak lát, szerintem érdekes. (És most lehet útálni.)
Igaz, ezzel tisztában voltam (olvastam is amit Zoli írt), de gyakorlatban nekem speciel nem jött be.
Lehet, hogy valamit rosszul csináltam, de most már eső után köpönyeg (nekem).

A lényeg, hogy ha a küldetésekben kidobja a: Lépjen az állatod 5 szintet! küldetést, akkor szerintem jobban jön ki az ember egy frissen beidomítottal (hamarabb megvan).
Annyit biztosan tudok, hogy:
14.szintű mösze 1-2 sebzés/kör
4500LE-t beidomított lény 2.szinten stabilan 3-4 sebzés/kör
(Ugyanaz a felszerelés!)

Remélem valaki okosabb is válaszol.
Aza nagy kérdés, hogy átlag mennyit portyázol? Ha sokat, akkor nyugodtan cseréld le, ahogy Byzon mondta, hamar meglépi a szinteket.
Volt egy 14.szintű bíbor möszém, de volt egy-két nap, amikor nem fért bele, hogy rendesen portyázzak és elkezdett "rendetlenkedni". Sajna a tartása (morál növelés) igencsak drágává vált.
Ha más nem a sajtolás miatt tartsd meg, de ne költs rá többet!

(Idomítása: 1200LE volt, 14.szinten sajtoltam és lett belőle cirka 2200-2400LE)
Dátum: 2008.11.21. 21:49:53
Szia!

Nálam is úgy van.

Profilodba belépsz, ott Profil információ és a "Hozzászólások megjelenítése időrendben visszafelé"-t pipáld ki.
Dátum: 2008.10.08. 19:20:25
Idézet: DreamLord - 2008.10.08. 17:49:25
Bocs, kimaradt a "választható" szó. Így viszont már értheted a problémám.

Ez mien kérdés?

Melyik nem Magicoturmix magyar neve? ^^

Getafix
Panoramix
Csodapapix
Bombastix


A rajzfilmekben (régi fordítás) Panoramix, újabbak esetében Getafix, a nagy filmek (mozi) esetében Csodaturmix. Tehát a kérdés elméletileg jó ötlet, csak ugye nem "Csodapapix", és a jó válasznak a Bombastixnek kéne lennie.

Hydro Globus: Nagyon bírtam a sakktábla-lóugrásos kérdést, nagyon tetszett, majdnem elhasaltam rajta, mert nem gondoltam át Szerintem nyugodtan elférne még néhány hasonló.

(Elnézést, a gyorsgépelés miatti javítást )
Dátum: 2008.10.02. 16:12:35
Ugyebár én is azt mondtam, hogy nem írok több kérdést...DE berágtam a sok mafla kérdésre.

Elolvastam a kérdésekre vonatkozó "kis-regényt" Tanultam belőle, ezért most tettem föl 3 régi magyar szó jelentésére vonatkozót, ha ezek közül valamelyik megbukik, abbahagytam. (Az egész játékot)

(Ha valaki találkozik a matrikulával, a szélhámossal és a prakkerrel, engem tessék szidni )

Aki szintén hasonló cipőben érzi magát, próbálja ki, azt hiszem érdekes lesz
Dátum: 2008.10.01. 18:02:54
Nem értem, hogy ez a kérdés miért kapott "Azonnal töröljétek" értékelést : Melyik filmnek NEM John Williams szerezte a zenéjét?

Indiana Jones
Csillagok háborúja
Reszkessetek betörők
Willow --->Ez a jó.

Mi ebben a bonyolult? Nem HKK? Nem TF? Hmmm? Wiki-->John Williams.

Réteg? Akkor mi nem az?
Senki se látta az Indiana Jones filmeket? A Star Wars összest? Reszkessetek betörők? Harry Potter? Kérem szépen mindegyik hozzá köthető.

Azt hiszem több kérdést nem teszek föl, elég volt!

Nem lehetne a kérdéseket egy oldalra kilistázni? Nem kell a jó választ mellékelni vagy, hogy milyen lehetőségek vannak, CSAK a kérdést, akkor nem tennék fel ugyanazt a kérdést többször. Esetleg a játékosok is segíthetnének átnézni, ha valamelyik rosszul van megfogalmazva... Csak egy ötlet volt.

Egyébként az "x-elést" kapásból megtaláltam a guglin. Erről ennyit.