Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Angel1721

Oldal: 1234567
Dátum: 2011.07.22. 10:21:19
Új szövetségi épület: Piac! (1-es szintű épület.)

A piacon adni és venni lehetne az Epikusból kiverhető cuccokat szövetségen belül LE fejében.
A felépítése kb. olyan lehetne, mint a lélekkufárnak: tárgy képe, alá a tulajdonságai, alá az ára + alá a szövetségi társ neve, aki el kívánja adni. A LE-t, amit a vevő ad, a piacon lehetne felvenni. De 1 ember maximum 2 tételt rakhat a piacra.
Az ár mondjuk lehetne tárgy szintje*50 LE. Ez nem túl sok és nem is túl kevés szerintem. (Ennek valamekkora %-a mondjuk belefolyhatna a szövetség kútjába szerencse meg minden egyéb növelése nélkül, a visszaélések miatt. Arra gondolok, hogy ne legyen olyan, hogy valakinek nincs küldetéslánca, akkor elkéri a szövetségi társáét, majd a LE felvétele után visszaadja...)

Biztos felmerül az ötlet, hogy akkor miért ne fejlesszük tovább és ne csak Epikus tárgyakat, hanem mást is lehessen adni. NEM! Ez csak az Epikus tárgyaknál válhat be, ugyanis az az egyetlen dolog, ami nem szintfüggő!

Épület előnye, hogy a szövetségen belül biztosan többen is akarnak 1 bizonyos tárgyat, vagy annak valamilyen tulajdonságát. A tárgyak tulajdonságai állandóan nőnek, tehát ha valaki szert tesz egy erősebbre/jobbra, akkor a régit oda tudná adni valaki másnak, akinek kellene.
Továbbá, ha valaki törli a karakterét, akkor a tárgyai ne vesszenek kárba!

Szerintem tökéletesen kidolgoztam a dolgot. A vételi áron lehet változtatni. Az épület költségét meg a játékfejlesztőkre hagyom.
Dátum: 2011.07.22. 09:59:47
A lélekgyémántot felhasználhatod a lélekkufárnál, megengedjük!
A kincspontokat meg a szövetségen belüli Epikus tárgyra való licitálásra. Ezt is megengedjük!

De most komolyan! Gondolj bele egy kicsit. Ha ezt a 2 dolgot be lehetne váltani valami másra, mondjuk AF pontra, akkor simán 0 TP szerzésével úgy megerősödne némely karakter, hogy Isten elszégyellné magát! Kalandra vagy kristálypontra meg nem lenne értelme. Lélekgyémántot a kalandokért cserébe kapsz, ergo hülyeség lenne kalandozni.
Térkapupont meg megy magától... Ha ezt ezen dolgok feláldozásával meg lehetne "venni", akkor fölöslegessé válna az a tárgy amit a napokban iktattak be, a Térkapu stimulátor.
Dátum: 2011.07.21. 22:31:12
Köszönöm a magyarázatokat!

Idézet: Tigristappancs - 2011.07.21. 18:22:35

Annyi lehet jó megoldás, hogy ha a küldetés aktív, akkor a vesztes indított csatákért is megkapja a játékos a TP-t.


Ezt nem tartom jó ötletnek! Ha megnyersz egy portyát azért kapsz valamennyi TP-t és mellé LE-t. Ez így korrekt! Viszont ha a Te ötletedből kiindulunk, akkor vesztes portya esetén nemhogy TP-t kapunk, hanem még LE-t is vesztünk! Van olyan, hogy valaki véletlenül, a randomnak köszönhetően, vagy csak a figyelmetlenség miatt elveszít egy portyát. Ha aktív a küldetés és rengeteg LE-vel támadott az illető és a célpontnál is van LE, akkor nehogy már még TP-t is kapjon a dologért!

Más!
Nem tudom, hogy milyen karakter az, aki olyat csinált, hogy 0 TP-ért kapott küldetés LE-t, de ez a vadászós karaktereknek jól jönne. Ők úgyis le vannak maradva a szintjüktől és sok végzeturat/végzetúrnőt nem tudnak legyőzni. Ha 0 TP-ért kapnák a küldetés LE-t, akkor a pókokhoz is fel tudnának zárkózni talán. Tehát meg kéne szerintem hagyni úgy, ahogy van.
(Nem igazán tudom milyen a helyzetük a vadászósoknak, mivel én pók vagyok, ezért elnézést, ha hülyeséget mondtam!)
Dátum: 2011.07.21. 17:23:53
Nemigazán vagyok tisztában a "nerf" szó jelentésével. Valaki elmagyarázná?
Dátum: 2011.07.21. 13:05:54
A segítő kezet nem mutatja a játék, csak a portyalistán! Azt nem tudom, hogy a toplistán mutatta-e, de a szövetségnél régebben mutatta, de most nincs ott!

Egyébként, ha ide írom a bugot, akkor azzal foglalkoznak is az illetékesek?
Dátum: 2011.07.20. 17:35:08
Hát a poénkodásról nem mondtak semmit, tehát az nem hiszem, hogy gond lenne. A címnél pedig valóban én is gondoltam, hogy nem épp a legodaillőbb, de jobbat nem nagyon találtam és szerencsére azzal sem volt gondjuk...
A gyógyitalos részt átírom és más próbát teszek be helyette.
Köszönöm a segítséget.
Dátum: 2011.07.20. 09:02:14
A segítségeteket kérném. Az Adminok elutasították a kalandomat azzal, hogy nem passzolnak a próbák a szöveghez. Viszont nem tudom, hogy melyik próba nem illik oda. :?

Orkváros

Az utad, amin elindulsz orkvárosba vezet. Már felbukkannak a látóhatáron a város első tornyai, amikor hirtelen rádöbbensz, hogy mit is tettél.
De ekkor már késő. Az út menti bokrok megrezdülnek, és egy nagyobb különítmény ork veti rád magát...
Hamar rájössz, hogy csak úgy menekülhetsz meg ebből a csapdából, ha kivágod magadat az orkok közül. Azaz: mész, amerre a szabadságot gyanítod és ha ork jön szembe, lenyomod, mint postáskisasszony a bélyeget.
--------------
Csata
--------------
Most már csak egyetlen orkkal kell megküzdened. Véres lándzsájával fel akar nyársalni...
-------------
Csata
-------------
Már azt hiszed, hogy megmenekültél, de egy újabb orkkal kell megküzdened, amelyik nagy recsegéssel előtűnik a bokrok közül (félreértés ne essék, a bokrok recsegtek).
Ellenfeled egy hatalmas termetű ork...
--------------
Csata
--------------
Kiszabadultál az orkok közül. A kalandozást tovább folytatva úgy döntesz, hogy tovább folytatod a kalandozást. Ezt a legkönnyebben úgy tudod megtenni, ha tovább mész azon az úton, amelyiken eddig is haladtál.
A gond csak az, hogy a nagy csetepatéban ide-oda rohangásztál és ugyan kibukkantál az ősguzsalyosból az útra, de nem lehetsz biztos benne, hogy arra az útra bukkantál ki, amelyikre ki kellett volna bukkannod akkor, ha a kibukkanható utak közül azon az úton bukkantál volna ki, amelyik egyben annak az útnak is megfelelt, amely a szövetségedből vezetve bukkant ki ide.
Ugye világos és érthető volt?
Te persze tehetetlenül kapkodod a fejed a fenti okfejtés hallatán, de semmi baj, nyugalmadból nem zökkensz ki, ugyanis tudod, hogy ha valami olyan helyzetbe kerülsz, amikor ki kell rántanod a fegyvered és oda kell csapnod, azt fel fogod ismerni.
Elindulsz tehát az úton. De előtte azért megiszol egy gyógyitalt.
--------------
Gyógyital
--------------
Megigazítod a páncélruhádat, igyekszel úgy kihúzni magad, hogy ne újuljon ki a lumbágód, majd határozott, katonás léptekkel elindulsz az úton. Hogy mindvégig megőrizd a látszatot, magadban csöndesen mondogatod a menetelés ritmusát. Jobb. Jobb. Jobb, jobb, jobb... (Régebben elvesztetted az egyik lábad!)
Hirtelen megpillantasz egy alakot, akinek minden gondolkodás nélkül vidáman odakiáltasz. Vidám kiáltásodra felkapja a fejét az a goblin rabló, akinek odakiáltottál. Aztán gyorsan felkapja az imént legyőzött ellenfele fejét is, pedig már majdnem végzett a skalpolással...
Úgy döntesz, hogy elfutsz előle, hiszen nagyon kifárasztott az a sok ork.
Várjunk csak egy picit. Állj meg egy pillanatra, és add össze a lábaid számát. Ha 1-nél nagyobb szám jön ki, akkor csaltál. Ha 1-nél kisebb, szám jön ki, akkor próbáld csak meg még egyszer, kell ott lennie legalább 1-nek! Ha éppen 1 jött ki, akkor jól számoltál!
Hát fél lábbal nem igazán lehet elszaladni egy vérengzős goblin rabló elől. Akkor vissza az egész. Tessék csak megküzdeni vele szépen.
---------------
Csata
---------------
- Áááááááááááá! - hallod, amint átzeng a hegyeken hordaparancsnokod, ##PARANCSNOK hangja a bénázásaid miatt. Képzeletbeli szemed előtt lejátszódik a jelenet, amint a főkincstárnok az utolsó pillanatban még vissza tudja rángatni a bölcs hordaparancsnokot a vártorony ablakából. A szövetséged tagjai pedig a visszafojtott röhögéstől elzöldülve hevernek a padlón, mérgezett csótányok gyanánt.
Ezért tanulnod kell a hibáidból!
---------------
Tanulás
---------------
De mivel a hibáidat nem teheted meg nem történtekké, ezért elkezd fájni a fejed.
Vess magadra (de lehetőleg valami jó nehezet, hogy elnyomja a fájdalmat).
---------------
Élet
---------------
Ezt követően elindulsz a síkságon.
Már jó ideje mész, amikor rádöbbensz, hogy egyáltalán nem az orkváros felé tartasz. De már annyira nem is érdekel a dolog.
Ebben a pillanatban előbukkan egy manó. A manó vékonyka hangján megszólal:
- Légy üdvözölve, éles eszű, bátor kalandozó! Felteszek Neked egy kérdést, és ha helyesen válaszolsz, akkor megkapod tőlem ezt a rozsd... izé gyönyörű szép, remek állapotban lévő kardot.
----------------
Kvíz
----------------
A manó ünnepélyes arckifejezéssel előrelép és átnyújtja a kardot.
Ki akarod próbálni a súlyeloszlását, ezért meglengeted párszor. Néhány lendítés után a kard pengéje azonban darabokra törik. Gyorsan körülnézel: pedig most kivételesen nem is csaptad oda semminek sem. Jobban megnézed a pengét, csupa rozsda.
Lassan a manó felé fordítod a tekintetedet...
- Khm, izé - mondja a manó zavartan. - Hát akkor most nekem mennem kell – hebegi, és gyorsan el is tűnik.
Te meg ott maradsz egy használhatatlan karddal. Mikor épp dobnád el, a markolatából kiesik egy kis csomagocska egy rejtett rekeszből. Amikor kinyitod a csomagot, megdöbbenve látod, hogy lélekgyémánt volt benne.
- Erről a manó biztos nem tudott! - Gondolod magadban, és boldogan odébb állsz...



Segítségeteket előre is köszönöm!
Dátum: 2011.07.17. 12:44:16
2. Ez a meglátásod teljesen korrekt!

3. Nekem nincs ilyen gyűrűm, mert nem vagyok fizetős, de ha ezt írja a leírás, akkor biztos igaz. Ha nem így lenne, akkor biztosan panaszkodtak volna jó páran. Viszont az valóban elgondolkodtató, hogy ha nincs mire lecserélni, akkor vajon engedi-e a levételét... :? Ha jól rémlik, akkor az 5-ös világon PoloPanda viselt ilyet. Ha levélben megkeresed, akkor Ő szerintem tud segíteni.

1. és 4. Ez Tőled, a környezetedben lévő végzeturaktól és a szövetségedtől függ. Ha pók vagy (azaz portyázol vadászat helyett), akkor sokan meg fognak támadni LE nélkül azért, hogy leüttessék magukat Veled, ezért jól jönne, de az ára eléggé magas és ezért a pók karakter könnyen legyengülhet a szintjén lévőkhöz képest. Ráadásul erre alacsony szinten sokáig is kéne gyűjtögetni, ami kockázatos... Tehát én nemigen tudom javasolni. Majd ha magasabb szintű leszel, inkább akkor. (Kihangsúlyoznám, hogy személyes vélemény!!!)
Az EH (energiahasznosítás) a szövetséged Akadémiájától függ. Ha megvan a 7-es szint belőle, akkor a tanulás szakértelmedet kell 44-esre felvinned és az EH fejleszthető lesz. De ez 8-as szinten kicsit nagy falat!


"egy más jellegű kérdésem az volna, hogy mikortól lehet kalandra menni (5. világ), lélekgyémántot gyűjteni? illetve kell valami hozzá, vagy ez is szinttől függ?"

"Kihívást kezdeményezni a portya menüpont alatt, vagy a karakter képe alatti kihívás gombbal lehet 30. szinttől, 1 portyapontért."
A kihívások a kalandok "előkészítői". Kristálypontot lehet gyűjteni, amik kipótolják a szakijaid, tulajdonságaid összegét.

A kalandról meg bővebben olvashatsz itt:
http://vegzetur.wikidot.com/kalandok

Látom, kicsit elkéstem a válasszal! (Ez van, ha az embernek be nem áll a szája... )
Dátum: 2011.07.15. 17:20:54
Nem azért cseréltem le a tárgyat. Hanem azért, hogy megnézzem az okozza-e a gondot és úgy tűnik az.
Egyébként azért zavaró ez a dolog, mert ha a gyógyítás ideje még tart, akkor nem írja ki fentre sem és én meg azt hiszem, hogy azoknak már nem kell gyógyulniuk, így hát elküldeném őket gyakorolni, de akkor veszem észre, hogy gyógyulnak (1 másodperces értetlenség után), amikor azt mondom, hogy pihenjenek és a harcolni hívom fölött nem szerepel semmilyen kiírás...
Dátum: 2011.07.15. 14:24:42
Már nem először fordul elő a dolog, úgyhogy biztosan hiba:
Ha az állatokat max ÉP-re gyógyítom és van nálam egy olyan tárgy, ami megengedi nekik, hogy gyógyítás közben is harcoljanak akkor nem írja ki, hogy mikor gyógyíthatok legközelebb, így nem tudom azt sem, hogy az állat éppen gyógyul... Csak akkor kapom meg a kiírást, ha azt a tárgyat, ami megengedi, hogy gyógyítás alatt is velem harcoljanak lecserélem.
Dátum: 2011.07.11. 12:26:01
Értem, köszönöm.
Dátum: 2011.07.11. 11:49:19
Nagyon szépen köszönöm a választ!

Mellé egy vicc:
A fickó bemegy a kocsmába és mondja: - Egy sört kérek.
Erre a pultos: - alkoholmentes jó lesz?
Mire a fickó: - Akkor én játékpénzzel fizethetek?

Viszont a szerencsénél hogy jött ki a 2 és a 9%? Mert a Wikin ez áll:
"... Ha a szerencsésebb vagy az ellenfelednél, a te maximális találati esélyed nő, az ellenfél minimális találati esélye pedig csökken ~10 (magas szinten) szerencse különbségenként maximum 10%-al. A találati esély változása egyaránt vonatkozik a közelharcra és a varázslatok idézésre."

Akkor ezt most hogy kell számolni?
Dátum: 2011.07.10. 21:49:28
:? Ez hol van leírva? És a védelemhez nem kell!?

Viszont még ha hozzá is adjuk, akkor sem megyünk semmire vele!
A viadalos ellenfelem 41-es, én 42-es.
A szövetségi társam 48-as, én 43-as!

Tehát az értetlenség csak növekszik bennem! Mindenesetre köszönöm.

Még valami ötlet, magyarázat?
Dátum: 2011.07.10. 21:11:03
Nem értem ezt a támadás kontra védelem dolgot, ezért hozzátok fordulok!

(Az adatok az éppen aktuális harcra/harcokra vonatkoznak: )

Viadalos ellenfél: 165 (+15) támadás + 57 gyakorlótér - 30 vakító fény = 207 Támadás
Én: 183 (+74) védelem + 54 védőfal = 311 Védelem

Szövetségi társam: 200 (+39) támadás + 51 gyakorlótér - 31 vakító fény (minden alkalommal eltaláltam) = 259 T
Én: 200 (+74) védekezés + 54 védőfal = 328 V

A szövetségi társamnak sokkal inkább el kéne találnia, mint a viadalos ellenfelemnek! Az még a randommal sem magyarázható, hogy a viadalos ellenfelem 3* is eltaláljon, a szövetségi társam viszont 4* is megtámadjon az Arénában és ebből 2* el sem talál, 2* meg csak 1-1 találata legyen!!!

Még ha a szerencsét bele is számítjuk, akkor is csak az értetlenség irányába billenti a mérleget:
Viadalos ellenfél: 143
Szövetségi társ: 162
Én: 130 (ez nem változott)

Ha tudna valaki valami okossal szolgálni, akkor azt megköszönném!
Dátum: 2011.07.10. 16:14:02
Én most léptem szintet és ugyanannyit kér, mint szintlépés előtt...
Dátum: 2011.07.08. 10:05:06
Nem, azzal nem kell se többet, se kevesebbet szerezni! Tegnap óta az én csapatomból 1 ember átigazolt és nem változott a megszerzendők száma.
Ellenben a szintlépést még nem tudom kizárni, mint tényezőt...
Dátum: 2011.07.07. 20:02:20
Az átlépéssel vesztesz néhány darabot (első átlépés 10%, második 20%...).
Ha a megtalált darabodból pedig vesztesz, akkor természetesen a megszerzendőnek nőnie kell.
Dátum: 2011.07.05. 14:43:19
Nem Téged, hanem azokat, akik a végén a vesztesek között lesznek és jönnek sírni a fórumra, hogy Ők mit öltek bele és ezzel szúrják ki a szemüket, meg hasonlók...
Hülye az, akinek nem volt esze elolvasni a leírást a Térképkeresős eventről, vagy nem érdeklődött a fórumon, ha valamit nem értet és panaszkodik.

Az, hogy mi lesz az eventben előre le volt írva. Kivétel a Platina díj, ami közben került kiírásra, ha jól rémlik. Ennek értelmében maximum azok jöhetnének sírni, akik azért nem neveztek, mert erről nem tudtak...
A térképtalálás esélye le volt írva (oké, beismerem megtévesztő az a +33%, de erre volt válasz a fórumon, tehát már ez is ismert).

Kaboka, Veled meg nem vitatkozom, szimplán csak azért, mert nincs kedvem végigolvasni azt a hosszú hozzászólást!
Dátum: 2011.07.05. 08:25:54
Minden kockázati tényező ismert. Aki van olyan hülye, hogy ezt nem fogja fel és nem fogadja el, az úgy járt!
Dátum: 2011.07.05. 08:21:50
Azért abba legyél már szíves belegondolni, hogy mi lenne, ha az event ugyanaz maradt volna? Azt írtad, hogy az egész eldőlt az elején, később meg 2 dologgal is rácáfoltál erre!
"Most tenyleg, az taktikazas, ha a vegen a siman vezeto(ami persze itt alapbol nincs, ami vegul is jo mert szorosnak tuno verseny van vegig) csapatba csak 3-4-en atmennek es maris bukta van?"

Most látom, hogy a 2 cáfolat ráadásul még 1 mondatban is van!
Ha nem lenne ez a csapatváltós dolog, na akkor dőlt volna el a legelején ez az egész! Nem tudom láttál-e már ilyen eventet, de én kipróbáltam az előzőt és abban aztán semmi izgalom nem volt!
Én itt azon gondolkozom, hogy a végén vajon átlépjek-e máshová vagy mégse, mi lesz ha átlépek, vajon mások is átlépnek vagy nem? Az átlépők simán megváltoztathatják az állásokat. (Ezt hívják taktikának, ha még a szót sem ismernéd!)

Elnézést, ha bunkó voltam, de eléggé felhúztál!
Az ősköveket beleölt karakterek meg saját akaratukból tették ezt, nem voltak rákényszerítve, és minden tényezőt előre tudtak (azaz mennyivel növeli a pálca a találati esélyt), ráadásul még csak nem is kötelező részt venni az eventen! (Ez vonatkozik a LE-t beleöltekre is!)
Oldal: 1234567