Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - S0laris

Idézet: Blizzeeee - 2010.11.10. 17:08:54
Rohadt törpegyűlölő!


Szép amit leírtál, de amivel nekem van bajom WoW-al kapcsolatban, azt nem írtad. Leültem unokatesóm mellé (a megjelenés óta WoW-ozik) és kényszerítettem magam, hogy egy órán keresztül nézzem amit csinál. A problémák a következők:

-a global skill cooldown megöli a PvP-t.
-lapos a PvE játékmenet.

Igen, a global skill cooldown kellett gondolom az instant cast skillek miatt, de jobb lett volna inkább a skilleket nerfelni. Nem lehet igazi spellcaster classt tolni a cooldown miatt, márpedig én olyanokkal szoktam játszani. A játékmenet abból áll, hogy futkározunk egy picit bossoknál (ezt sokan taktikának hívják, én meg mosolygok), random nyomogatunk gombokat 1-től 4-ig, aztán ha a boss behallt, megtöröljük a homlokunkat, hogy ez milyen mocskos nehéz volt. Félre ne értsetek, ez nem fikázás volt, de én ennél többre vágyom. Végignéztem (és közben majdnem bealudtam), hogy uncsitesó a klánnal végigtolta a bossokat majd letarolta a lich kinget, aztán rámnéz és megkérdezi "ugye milyen durva?". Mondom "kössz, kihagyom", aztán átmentem a másik gép elé és nekiálltam kártyázni (Elements Online).

A WoW azért sikerjáték, mert hatalmas marketing van mögötte, rendesen törődnek a játékkal, továbbá a 4 éves gyerektől kezdve a 4 gyermekes anyukán át a 70 éves papáig mindenki tud játszani vele, mert egyszerű. De pont az egyszerűsége riaszt el sokakat (mint engem is) és játszanak más játékokkal (pl Guild Wars), még akkor is, ha megengedhetik maguknak a WoW-ot. A Diablo 3 talán betölti azt az űrt amit a WoW nem tud, de ismerve az Activision-t (ugye az Activision megvette a Blizzard-ot), lehet, hogy biztosra mennek és egy fapados PvP játék lesz a dolog vége.

Én ezt várom:
http://www.youtube.com/watch?v=hHu4Na0lsd0
Ha a THQ és a Vigil fel tud nőni a feladathoz és nem szúrja el úgy, mint az Anvil a Warhammer Online-t, ez egy életképes, komoly PvP-vel rendelkező játék lehet amire csorogni fog a PvP őrültek nyála.
Affene, Mátrix VS Ollókezű Edward, szemét párosítás lol. Dobtam egy kétoldalú dobókockával: Mátrix.
+1 Equilibrium.
Dátum: 2010.11.10. 14:40:22
A legegyszerűbb egy relikvia lehetne amit szintfüggő LE-ért lehetne megvenni, DE, Miklós Bentley-je 30 litert fogyaszt 100-on, gondoljunk rá is.
Kócos, miért mérvadó az IMDB 250-es toplista? Nem attól jó egy film, hogy sokan rányomják a 10-es minősítést, van abban a 250-es listában elég film ami szerintem nem odavaló.
Dátum: 2010.11.10. 10:46:46
Jeriko, én is emlékszem arra a postra amit visszaidéztél . Cyron-t nem az Inspirátor tette ilyen erőssé, az csak gyorsította.

Az inspirátort ki kellene szedni a játékból. Akik legutóbb beszerezték, azoknak cseréljék le egy másik relikviára, a többieknek bőven behozta az árát.

A JV-nek azt javaslom, hogy legközelebb amikor újdonságokat implementál, ne piszkálja az alapvető erőforrásokat. Az olyan relikviáknak mint az aranytallér, a szívósság öve, az aukciós bérlet, az inspirátor, a karemiumcsapda stb soha nem lett volna szabad bekerülniük a játékba. Az értéktelenné vált relikviákat pedig sokkal rugalmasabban kellene kezelni.
Dátum: 2010.11.03. 22:44:43
Dátum: 2010.11.03. 20:39:53
Hiányzik, hogy a te veséddel nem foglalkozunk?

Elnézést az OFF(s)-ért.
Dátum: 2010.11.03. 19:23:48
Idézet: LoWs - 2010.11.03. 15:26:18
Megint a VF. Igen. Kb először a játék történetében.
Nem kell kockának lenni az EHhoz sem.

A wow-os idézet pedig pont ide vágott. Mivel a portyát eddig úgy ahogy van Miklósét ott és akkor Herélték ki ahol csak tudták. Ehez képest a VFesek mostani szívatása semmi. Ráadásul ez az AF nem ad akkora hej de nagy bónuszt, hogy belehaljon a paraszt ha csak később szedi ki a legfontosabbakat.
Ez az első olyan fejlesztés hosszú idő óta ami valamelyest a portyára tereli az embereket.
Más kérdést, hogy ettől még nem lesz LÉ a portyában magas szinten.
Az is más kérdés, hogy aki vadászgatni és tamagocsizni szeretne annak természetesen ez nem jön be.


Rosszul látod. Ha valamit gyengítenek és ezt szóvá teszik, arra nem lehet válasz az, hogy mást jobban nerfeltek. Krea, kivégzés vagy egyéb portyanerf ide vagy oda, az olyan kiváló képességű pókokhoz mint pl Begginer egy vadász hozzá sem szagolhat. Egy másik igazán jó példa Offsboy, aki a gyenge karakterét felhúzta és a középmezőnyben pókká vált, majd felsunnyogott a top 10-be az LEdiff toplistán. Mostanra kétszeres bajnok, és még kinézek belőle pár kék bigyuszt. A pók taktika még ma is a legjövedelmezőbb, ha van elég portyacélpont.

Az AF pontok valamint a térkifordító ital bejövetelével megváltozik a játék. Az elején nem fogja megérni beragadni VF-el, mert AF pontokat nagyon nehéz így szerezni, lefogadom, hogy a többség vált EH-ra hogy a pontokat összeszedje, azután eldöntheti, hogy hogyan folytatja. Megvárom az optimalizátorok számolgatását (Offsboy megígérte hogy kiszámolja nekem, szerintem egy SMS-ért bárkinek elárulja az eredményt - igen, ez vicc volt) és úgy döntök a taktikámról. A közeljövőben megéri majd az italt használva váltogatni az EH-t és a VF-et, addigra valaki kimatekolja, hogy érdemes-e hosszabb távon csinálni, vagy választani kell az EH vagy a VF között.

Hangot szeretnék adni annak, hogy örülök, hogy mostmár "VF vagy véged" taktika helyett lesz 3 féle taktika (és ha ebből csak kettő marad hosszabb távon, még így is megérte a változás). Más lapra tartozik sajnos, hogy nem mindenki tudja kiaknázni az összes lehetőséget például az EH-VF váltásból. Sokuk fizet a játékért, de nem tudják kitermelni a szükséges LGY mennyiséget az optimális váltáshoz időben, ezért lemaradnak azokhoz képest akiknek nem jelent problémát szinte semmilyen kaland. Szeretném, ha a JV elgondolkodna ezen (bár a csak VF vagy csak EH megmarad ezeknek a játékosoknak, lehet, hogy én nagyítom fel a "bajt").

A portya fellendülésével egyetértek, bár szerintem magas szinten is lesz LE a portyában, mivel magasabb szinten szerintem nem villognak az emberek hatlmas transcendálissal. Anno Dutch Schefer példája megmutatta mindenkinek, hogy mennyi LE van magasabb szinten.

Lows, a csak vadászgatás nem biztos, hogy tamagotchi. Jópár volt láthatatlan vadász van a környékemen.
Dátum: 2010.11.03. 13:35:16
Idézet: Hellraiser84 - 2010.11.01. 14:05:51

Valamint lenne egy kérdésem: a Ragyogásnál melyik változat játszik? Az eredeti Kubrick-Nicholson-féle, vagy a §97-es King által újragondolt verzió?


Az eredeti Kubrik filmet jelöltem.
Dátum: 2010.11.02. 22:08:22
Kócos, Cyron, ne haragudjatok, de ezt bemásolom. A téma egy inaktív tag kirúgása miatt merült fel a szövifórumban:

-Offsboy:
Devil nagyon régóta inaktív, javaslom szabaddá tenni a helyét arra az esetre, ha jelentkezni szeretne valaki (35/35-s szövibe nemigen adja be senki épeszű a jelentkezését).

-s0laris:
Jogos, bár annyira nem problémás a dolog szerintem. Kivéve, ha tudtok 100 feletti építőrabszolgáról aki csatlakozna

-Hídrobbantó:
Vegyük meg Cyront és Barikot. És használjuk ŐKET építőrabszolgának.
Bár, asszem ha Barrique-nak ezt írná valaki, hogy a ZIB építőrabszolgájának szánja... Nem biztos, hogy ő kapná a karit

-Búrkifli:
Ki mondta, hogy azt mondjuk ?

-Tarokk:
ezt kell írni:
Szia barrik!
Én szivesen vinném a karaktered, természetesen az azúros seregben vagy hol is maradhat. Egy kérdésem lenne vele kapcsolatban, csak hogy a barátságos kihívások jól menjenek: A felejtése elég magas?

-s0laris:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,209.320#hsz321 (beámásoltam ezt a postot )

-Tarokk (amiután elolvasta):
Gondolkodtam pont ezen, hogy nem kellene nekem ez a szkarabeusz, de most, hogy mindenki engem fog támadni, lehet megérné
Dátum: 2010.10.28. 12:52:49
Azzazel, hányan töröltek előled? Hányan húzták be a féket?
Dátum: 2010.10.28. 02:08:23
Idézet: Let. - 2010.10.28. 01:05:53

Viktor hozzászólása is szerintem azt támasztja alá, hogy nem látunk rá a játék egészére, legfeljebb néhány alapvetően is erős karakter számára válik könnyűvé az Lgy ergo Térital szerzése.


Viktor egy többszörös bajnok pók, esze ágában sincs vadászni, nem véletlen a 0-ás fúzió, meg a CSP pazarlás ilyen szinten.

Induljunk ki az én karakteremből. 71-es szint, átlagos TÖ, átlagon felüli SZÖ. Vérzik több helyen, alacsony az erő, alacsony az egészség meg a mágia. Szakértelmeknél is van pár szaki amit ki kell húznom hogy szintben legyen, nem kell túlhúzni, csak szintben legyen. Számításaim szerint cirka 5 milla LE szükséges, hogy a kristálypont felhasználást minimalizáljam. Ez körülbelül 2 hónapos munka, utánna elkezdhetem tolni ezt a VF-EH váltást úgy, hogy meg is érje.

Ha nem csinálom ezt a VF-EH váltásosdit akkor hosszabb távon cseszhetem a karimat. Biztosan állíthatom, hogy csak a mi szövinkből lesz vagy 10 ember aki rá fog fanyalodni erre a taktikára.
Dátum: 2010.10.28. 01:37:10
Viktor, akkor téged ez rosszul érint, és végzetesen le fogsz maradni

Aki ezt művelni akarja, az megteremti a hátterét. Maxolni kell minden olyan szakértelmet amit eddig turbózott a júzer. A vége az, hogy ha minden megvan, de nem nullázik őskővel, akkor is napi 40+ CSP-t tud félretenni a mókára (aki őskővel nullázik és nem pengeti be a napi 5 CSP-t AH-ba, az 45-50-et félre tud tenni ha nagyon akarja, Cyron még többet ). Elég kaland jön össze ahhoz, hogy meglegyen az LGY két italra, sőt, Birka a bősz számítgatásából kihagyta az LGY szorzó esszenciát.

Többen írták, hogy kényszer nekik a láthatatlan sajt, majd most meglátjuk, hogy örülnek-e ennek az új lehetőségnek, sokkal több odafigyelést igényel mint a láthatatlan sajt, és egyben kényszer is lesz hogy használja mindenki, ha a legjobbak között akar maradni.
Dátum: 2010.10.27. 23:09:14
Idézet: Darah - 2010.10.27. 22:59:10

S0laris, akkor lenne csak igazán hörgés szerintem.


Egyetértek, de mérlegelni kéne azt, hogy osszunk tápot egy szűk rétegnek most, aztán nerf fél év múlva, vagy szedjük ki azonnal. Az előbbi fájdalommentesebb, mivel a Landragórból szinte mindenki pozitív mérleggel jött ki, függetlenül a birtokolt italok számától.

Megjegyzem, engem tápol az ital, nagyon sokan viszont nem tudják kitermelni az LGY-t PP vagy LE befizetése nélkül. Nem magam mellett emeltem szót.
Dátum: 2010.10.27. 22:54:20
Igen, azon a magas labdán én is gondolkodtam, de inkább meghagytam neked, a jelek szerint nagylelkűen lemondtál róla, így én is


Az ital brutáltáp. Az sem jó, ha bent marad, az sem, ha kiszedi a JV (valszeg van aki már bőven bevásárolt belőle). A legigazságosabb megoldás az, ha x időhöz köti a felhasználást, pl csak havonta lehet használni egyszer, korlátozva a tápot, így több embernek válik elérhetővé.
Dátum: 2010.10.27. 22:35:56
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.10.27. 22:25:50

Önző dolognak tűnik igen az. Csak éppem azt az előnyömet féltem amiért megküzdöttem ugyanazokkal a feltételekkel amivel mindenki más is rendelkezett az eventbe.


Előnyt a random termelt neked, szerinted a randomért megküzdöttél?


Nekem 6 darab ital jött össze, elegendő, hogy közel 0 KPs kalandátlaghoz felhozzam a karimat és beindítsam az EH-VF váltási folyamatot úgy, hogy nyereséges legyen a dolog. De ha úgy áll a helyzet, önként lemondok mind a 6 italról azért, hogy ne szívjon egy rakás ember csak azért, mert egy ilyen übertáp italban rejlő lehetőséget csak hosszú hónapok alatt érhet el, kötben megint nyílt az olló.
Dátum: 2010.10.27. 20:28:20
Az ital lehetetlen helyzetbe hozza a gyengébb karaktereket. A sok LGY-hez az kell, hogy egy karakter tudja venni a kalandpróbákat minél kevesebb kristálypontból. Én három helyen betömöm a réseket a karimon, és meglehetősen kevés KP-ból tudom nyomni a VF-EH váltást. Viszont nagyon sok olyan játékos van, aki nem engedheti meg magának a rendes portyázást, mivel a PP kell barátikra, hogy KP-hoz jusson. Aki a PP-t barátira költi, nem tud odaférni az EH-ból adodó táphoz, és ez nyitja az ollót.

Nemrég lett nerfelve a láthatatlan sajtolás, szelíden megkérdezem: Biztos, hogy a JV öngólt akar rúgni ezzel a húzással?

Szerk: Ariel, túl sok focit nézünk
Dátum: 2010.10.27. 14:24:14
Szomorú. Nem értem ezt a törlés/abbahagyás hullámot, mintha bojkott lenne. Nem tapasztaltam még más játékban törléshullámot beharangozott újítások előtt. Mondjuk meg lehet érteni pár embernél, kihozzák a maximumot a karakterükből, de közben kiégnek. Aligha hiszem, hogy anyagi vonzata van a dolognak.