Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Black Death

Oldal: 12345678910
Dátum: 2024.03.09. 16:43:28
Szerintem Miklós leginkább a fix ötletekre lenne AH-val kapcsolatban kíváncsi. A mostani tételek 80-90%-a rendben van (szerintem!), valakinek jók valakinek nem, szimplán mivel kevesebb a kisebb szintű játékos a tételeket fel lehet higítani.

Lentebb egy alaplista létező tárgyakból, érdemes lehet itt megvitatni, hogy mi az ami bekerülhetne az AH-ba és így Miklósnak is adott lenne egy lista amiből válogathat. A fixebb visszajelzésekkel szerintem jobban járunk.

1 db mytoaffinitás
50 db hűségszilánk
30 db Relikviaforgács
400 myto joker
100 energiakoncentrátum
40 vadászat itala
40 portyázás itala
5 db császári pecsét
10 db Isteni dekrétum
20 Kézikönyv
1000 kheszon törmelék
1 db Éjkristály fókusz
1 db Felemelkedés gyémántja
100 platina
1 db fétisszilánk
35 db Kalandtérkép
50 db horda trófea
20 db Csatlóscsata ital
30 ork sör
50 sorsjegy
1 darab arany univerzum ládikó
25 szörnytalizmán

Meglévő relikek upragadelt, továbbfejlesztett verziói: (bocsi az elnevezésekért, de valami új név kellett, az eredeti relik meg visszakövetkeztethető)

Gyémánt bajnoki kitüntetés: +1 bajnoki tóken
A tárolás nagyobb drágaköve: +25 PP + 50 CSP tárolása
Ősi természetkristály: +10%
Ősi bestiális jogar: + 1 morál + 1 TP
A fejlőséds ősi szimbóluma: +5% AF
Ősi ektoplazma szűrő: +10%
Gyémánt diránium detektor: +1 diránium
Mélyvörös krónika: +2%
Ősi kincskereső szkarabeusz +1%
Gyémánt lélekszipolyozó: +5%
Ultra Magtitrox: + 2%
nagyobb kalandgömb: +1%
Nagyobb alkimista esszencia: + 4 óra
Legősibb éjkristály hűségamulett: +10% LE
Legősibb éjkristály lélekkút fókuszátor: +20%
A rablás ősi agyara + 2 EH
Végzet Csatlósfókusz + 2 TP
Végzet Kalandpálca: + 10%
A bölcsesség végzet pajzsa: +2%
A szerencse végzet talizmánja: +3%
Dátum: 2024.03.02. 22:15:20
Engem csak simán kidob minden csata után... Jó kis bugok ezek hétvégére, hogy ne lehessen játszani..
Dátum: 2023.12.29. 09:21:34
Idézet: Miklós - 2023.09.13. 17:59:38


Építés növelje a szerencsét - akár lehet szó erről is (akkor a 3. épülettől, hogy ne jusson senki előnyhöz).



Idézet: Baraty - 2023.09.14. 16:30:12
- A 3 épülettől kezdve az eventben építés növeli a szerencsét is.
- A tojáskeresős leírását átfogalmaztuk egyértelműbbre
- A ghallai istenei csp-s csatái beleszámítanak a tojás-számlálóba (a kutatás hasonló csatáiba is hamarosan)


A következő eventen elvileg minden épület növelni fogja a szerencsét, legalább is erről volt szó. Most azért nem növelte a szerencsét azelső két épület, mert már volt aki felhúzta az első két épületet amire bekerült, ha már ennyi LE-t elköltünk akkor az ne vesszen "kárba".
Dátum: 2023.12.28. 21:29:45
Volt tojás befizetés mellé, jött jó pár darab napi ajándékba is, és ahogy Unr34l is írta a veremből ki lehet szedni. Persze ehhez érdemes felhúzni a csökkentő épületet, így már elég 100 helyett 36 "vadászat" (fétissel kevesebb). A 2 darab kulcshoz 6 tojás kell összesen, ez nem nagy dolog őskőért meg variálhatod a méretet. (Az épületek ugyan drágák, de a szerencsét növelik - öltözni is kell szerencsérenövelésre -). No meg azért kell bőséggel relikviakupon az épületekhez.

Mod: Materalizátorral a 80. naptól minden nap létrehozható egy tojásból eső tárgy. Összesen 20 darab (ez 20 tojásnak felel meg) és célzottan ki lehet hozni belőle bármelyik tárgyat. Ha más nem 10 relikviakupont hoz vissza.
Dátum: 2023.12.26. 03:43:33
A wikidotra feltett alábbi szövegrész hibás:

"Egyébként ha utánaszámolsz és a tojásokat + tervrajzokat levonod, akkor másnaponta 1 őskővel meg tudod venni az előző napi 2. jutalmat embléma nélkül is, így ez összesen 76 őskőbe kerül, ha valamiért nem akarnál befizetni vagy nem lenne 100 ősköved"

Nem 76 őskő (több, mint 200 őskő az utólagos átvételek, ha csak az emblémásakat nézem), az elsőket még 1 őskőbe kerül átvenni utólag, aztán 2 őskő, 3 őskő, 4 őskő (61. naptól) és a végén már 5 őskő (81. naptól), így az utólagos átvételek őskőköltsége sokkal magasabb, mint 76 őskő, valamint ha például valaki nem vette át a 62. nap jutalmát a 63. napét és a 64. napét, akkor amíg át nem veszi a 62. nap jutalmát őskőért addig nem veheti át a 63. és 64. napét....stb így tovább, tehát sorban lehet csak átvenni. Ez mindkét oszlopra igaz.

Igazából itt a 100 őskővet megérte megvenni... 100+100 kiégett átváltozik plusz kuponnal lehet egy kicsit megtoldani. Az emblémás jutalmak bőven többet adtak, mint egy befizetési akció alatti jutalom.

Szerk, ez sem pontos (Bocsánat nem tudom szerkeszteni a wikit)

"Tojásokat a tojáskereső épülettel a 3. naptól szerezhetsz." --> első naptól, csak 100 vadászat (vagy amit elfogad) kell hozzá a Tojáskereső ezt a számot csökkenti.
Dátum: 2023.12.21. 20:41:46
Az a 200 őskő a kulcsért kabaré.. első kulcs elkészítésére, hogy megnyiljon a templom érthető volna, de a másodikhoz durva túlzás. Az, hogy egy aktív játékoshoz nem jutott el az információ az egyértelműen a JV kommunikációs hibája..és az elején még ténylegesen 1 darab kulcsról volt szó. Találkozó után derült ki a dolog és aki nem olvassa rendszeresen a fórumot vagy épp nem nézegette a Mühelyt, mert már készen van a kulcs.. első alkalommal fut az event és ha event közbeni változás miatt a játékos "mulaszt" akkor a JV-nek megengedőnek kellene lennie és nem büntetnie.
Szerintem nagyon gyorsan ki kellene tenni a második kulcsot (csak azt) 20 kőért vagy pár darab relikviakuponért (talán ez még elfogadható lenne)


(Felvetettem már nem egyszer, hogy ezekre az esetekre legyen rendszerüzenet, üzenetek link alá betenni egy rendszerüzenet fület minden rendszerüzenetnél (létrehozó, dátum, üzenet megnyitása (egy ugyanoda mutató link,hogy ne foglaljon sok helyet) és pirosan világítson az üzenet fül, ha érkezik új üzenet..(itt sok minden közölhető lenne, csatlós-viadal csúszások, eventindulások..(ami oké az eseményeknél jelen van, de arra meg senki nem figyel már szerintem).
Dátum: 2023.12.17. 01:10:24
Kifejtem én is a véleményem... (Növelem kicsit a hozzászólások számát)

Az áremelés érthető.. nem örülök neki, de valahol megértem.. Igazából onnan értem meg az áremelést, hogy a Végzetúrban még nagyon sok potenciál van, aminek egy részét szerintem kötelező megvalósítani (sok térkapupont, felesleges katalizátor esszencia, felesleges smaragdszelencék, felesleges mytolronitok) és sok olyan dolog van ami megvalósulhat, egyszerűen adottak hozzá a feltételek, hogy a játék fejlődjön, akár hosszabb eventek, akár kisebbek, de a jelenlegi játékélmény fokozható (röpke példa: jelenleg a hűség útja adja az ingyen plusz jutalmakat --> szerintem ezt mára már megszoktuk, de amint az event ezen szakasza véget ér valószínűleg hiányozni fog).

Az áremelést szerinteem nem így kellett volna bejelenteni, vannak jobb, ésszerübb keretei is.. szerintem más lett volna, ha ez az információ teljesen nyilvános lett volna a találkozó után. Ez áremelés a játékosoknak egy fontos információ (ha elöbb tudom, lehet, hogy másképp kalkulálok és most nagyobb csomagot veszek --> ezt a lehetőséget elvették, ez nem játékosbarát).

Kicsit alternatívabban is meg lehetett volna oldani az áremelést, mint a rádobunk kb 20%-ot... A jelenlegi csomagárak növekedhettek volna 10%-al, a kapott őskő csökkenhetett volna 10%-al, vagy egyéb variánsai.. és természetesen a befizetések mellé, ha befizetési akció van, szerintem a jutalmaknak egyértelműen nőni kellene (valamit valamiért! nagyobb összeg nagyobb, több táp a befizetési akciónál! támagotunk, de el is várunk!)

Van a játékban egy 2,5 hónapos időszak amikor nincs befizetési akció ide be lehetett volna tenni egyet és a fentebb leírtakkal megvan a kieső összeg, mi meg kapjuk pluszba a csomag ajándékait.

Az áremeléssel egyetemben érdemes lenne a játékvezetés részéről átalakítani játékosbaráttá a "kényszer őskő költéseket", értem ez alatt, hogy például:
- minieventek alatt ösköves gyógyital vásárlás kapjon alternatívát (pl: állatfelszerelés vagy szabad költés)
- Remény városa alatt a napi ajánlatban ne kelljen szemetet venni (hagyjuk meg az őskőköltés szabadságát)
- VT és GigaVT-ben a portyaszimulációs őskőkidobás, az ősköves gyógyital/manaital felhasználás, a kristályitalok felesleges megvetetése.. ezekre jobb lenne egy alternatíva amivel értelmesen el lehet költeni az őskövet.. erre bevezethető lehetne speciális VT csomagok ami minden új VT vagy GigaVT megnyitásakor új megvásárolhatóak lennének (nem nehéz összehozni 5-10-15-20 ősköves csomagokat amiben értelmes dolog is lehetne (vadászat/portya ital, energiakoncentrátum, horda trófea, sorsjegy..stb).
- BU eventnek is le kellene követnie, hogy ne kelljen feleslegesen azaz kényszerből megvenni kristályitalokat, stimulátort..stb

...stb.. a játékélményen sokat javít, ha nem kell kiszórni feleslegesen az ősköveket, hanem olyan tárgyra, spec csomagra lehetne költeni ami hasznos

A prémium tagság árának emelkedéséről az a Miklós által említett 2 zsemle, nem 3 zsemle.. (ha 2 zsemle 3 kő/db akkor a harmadik miért 4 kő/db.. kiindulásnak és ha hozzáveszem azt, hogy az őskő is drágul, akkor könnyen kijön a kb 4 zsemle.. az pedig már a duplája --> ha egyszer eljutok élő találkotra jelképesen a példáért Miklósnak ajándékozni fogok 3 darab zsemlét egy zacskóban amire ráírom, hogy 4 zsemle van benne! )

A prémium tagság is megoldható lett volna szerintem másképp, amit szerintem el is fogadtunk volna talán szó nélkül is.. a prémium tagság ára nőhetett volna 6-ról 7 őskő-re.. erre ráépülhetett volna egy 3 ősköves prémium plusz csomag ami tekintve a drágulás mértékét tovább növelte volna 7,5-10%-al a naponta kapott csp-t és növelhette volna a kapott AF pontokat 4-6%-al)...

(Más: Prémium tagságnra szerintem régóta kellene lennie egy külön befizetésnek ahol 90, 180 és 360 napra meg lehetne vásárolni a szolgáltatást kedvező áron)

Szumma: egy áremelkedés nem a világvége.. és ki lehet hozni belőle egy win-win helyzetet a mostani talán lost-lost helyzetből.. némi kreativitás, jó és pontos információközlés, plusz adalékok...

Mod: elnézést a sok helyesírási hibáért
Dátum: 2023.12.17. 00:18:43
Csak pottyant végre egy templomi pálca is
Dátum: 2023.12.11. 13:18:32
Szerintem az összes kupon jó a semmihez képest

Én úgy gondolom a leírás nem tiszta és ugyanúgy maradnak a maximumok (pl maxos 1600-as befizetésnél 1600 a max mellé szerezhető kiégettből) csak annak fog igazán pluszt adni akinek nincs elég kiégettje, ezzel segítve, hogy amíg mi tele vagyunk kiégettel vannak akik nem. Természetes szerintem, hogy ők is úgy szeretnének befizetni, hogy megkapják a maximum kiégettel járó őskőveket.
..és a második befizetésre aki így gondolja milyen kupont használhat mellé, hiszen egyszerre csak 1 lehet aktív.. egy +5000-es befizetés és mellé bemondásta melyik kupon hozzá?
Az én értelmezésemben müködnie kell a kuponoknak a talis befizetéskor is, csak aktívvá kell tenni az egyik kupont gondolom még tali előtt. De igazad van. Ezt is érdemes lenne tudni és Miklósnak írnia róla, hogy pontosan itt, hogy működik.
Dátum: 2023.11.17. 06:47:30
Hihetetlen... tavaly lelakatolt ládikót kellett venni.. most relikviakupon.. a "kötelező".. néha nem tudom mennyire átgondolt pár dolog, de ez biztos, hogy nem.. ha őskőre megy a játék be lehet rakni mást.. szerintem mivel most épp a relikviakuponok körül forgott/forognak a dolgok így egy kicsit már sok.. költsünk relikviakupont (ha nincs szerezzünk... ez még megoldható.. másoknál folyik ki)... gyártsunk relikviakupont mert más értelmes nincs és most kötelezően vegyünk egyet 50 őskőért?.. Bár nem szeretem de idéznem kell: "Nooormááális?"
Dátum: 2023.11.08. 00:52:42
Köszi az infót!

Nálam még ezen a héten tud futni a napi 3 tojás, aztán vége.. főleg, hogy ezzel az épülettel már napi 6 tojást lehetne keltetni, ha lenne tojás.. Ha így marad minden és nem esik be semmi meglepetés ami könnyít a tojásszerzésen és a kraftolásnak értelmet ad azon kivül, hogy 3 kraftolás 1 ismételhető küldetés akkor elsőre elfogadjuk valahogy, hogy ez most így sikerült, próbának jó, de a következőre szerintem kötelező változtatni és jó is lenne ha változna. Szerintem a program alapjai megvannak annyira, hogy a kraftolható dolgokat egyszerűen lehet bővíteni, vagy variálni.
Dátum: 2023.11.07. 23:46:57
Meg is érkezett az új épület tervrajza. Elvileg még kell lennie épületnekm hiszen eddig csak a Konverter van az Átalalítók alatt (többes szám és az 1 épület nem logikus alatta)... bár aki megépíti ezt az épületet az be tudja majd írni, hogy teljesült-e a küldetés.

Ami az új épületet illeti.. nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nálam fogyóban a tojás... így is extra erőforrásokból szedtem ki elég sokat, de már az is elfogy, így az épületnek számomra nincs értelme.. a jelenlegi beválthatóság miatt (relikviakupon-t ki lehet szedni oké..) nem annyira érdemes pörgetni.. Szerintem az event ezen része (amennyiben nem lesz bármilyen változás, vagy meglepetés az eventben, akár épület) a következőre átgondolandó, hogy tojásokból kikelt tárgyak listáját erősen át kell gondolni és a kraftolást magasabb szintre emelni. Persze nem vagyok telhetetlen, de így elég sziszifuszi jelen állapotban, hogy egy csomó csp, építés és relikkuponból a relikkupont vissza lehet szerezni. Személy szerint próbálom az event azon részét nézni, hogy elég sok free jutalom van vagy olyan amihez kellett a kis befizetés, szerintem az event ezen része nagyon rendben van.. és hamar hozzászoktunk, hogy van. Valószínüleg a 100. nap letelte után hiányozni fog ez a része az eventnek.
Dátum: 2023.11.07. 23:37:34
Szerinten minegyikhez kelleni fog 1 darab, hiszen nem relikvia és a beválthatóak között szerepel (de értelmezésem szerint megmarad a következő eventre és nem veszik el)
Dátum: 2023.11.01. 23:24:56
Nálam indult új verem.

https://support.beholder.hu/ nektek megy?.. ÜSZ-re akartam írni, hogy a GigaVT harmadik napja 0-ról indítja a Lépj be egymás után X-szer küldit... Már hibát se lejet jelenteni.. hűség útja is 23:00-kor vált.. kész káosz
Dátum: 2023.10.31. 23:50:13
Ma is előbb váltott napot.. még az 51. napnak kellene lennie...
Egy óraátállítás-nak manapság már nem kéne zavart okoznia.

Mod: V1,V2,V3,V6-ot tegnap emiatt buktam.. frusztráló..
Dátum: 2023.10.31. 18:21:07
Veremben még soha nem találtam semmi minieventes dolgot, elvileg ott nem müködött soha sem.
Dátum: 2023.10.18. 19:23:09
Legutóbb a "Szent kőműveskanál" volt liciten, aminek előfeltétele, hogy legyen nálad sima Kőmüveskanál, különben nem enged licitálni, nem ez okozott gondot?
Dátum: 2023.10.01. 16:32:29
Ha megnézed, hogy egy kisebb befizetéshez ami pl. kellett a Hűségemblémához is 100 őskő réz: 10% az 10 őskő.. így meg a bronzzal fixen +25 őskő az úgy 25%.. ingyen van, akciók mellett is használható.. ha fix 10 db lenne az is plusz kavics
Oldal: 12345678910