Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Tomsojer04

Oldal: 1
Dátum: 2012.05.29. 23:42:53
Egyszerűen lábrázást kapok a kérdések elbírálóitól. Semmi következetesség nincs a munkájukban. Nem tudom, hogy áll-e valaki korbáccsal mögöttük, kényszeríti-e őket ennek a feladatnak az elvégzésére?! Ha igen, megértem őket, csinálják, mert muszáj. Ha viszont nem, pihenjenek már meg a 7. napon, egy kicsit és beszélgessenek el egymással.

Nagyon bosszantó mikor egy fantasy témájú kérdést visszadobnak "SPECIÁLIS ÉRDEKLŐDÉSSEL". Honnan, mely országból származott Conan? Bakker! Egy fantasy játékban, fantasy kérdés? Mondjuk nem is tudom mit várok, mikor az egyik játékvezető azt mondja "A kérdéseket meg kell tudni válaszolni gugli használata nélkül is." Míg a másik szerint "Nem probléma ha guglit kell hozzá használni" Most akkor mi a fa... őőő fakanál van?! Komolyan bosszant a dolog. Nem baj ha szar a kérdés, nem baj ha visszadobják, de akkor ne fogadják el, hogy Luke Skywalker milyen géppel vadászott buckapatkányra. Főleg úgy ne, hogy már dobtak vissza SW-s kérdésem speciális érdeklődéssel, ami ennél lényegesen egyszerűbb volt. Azt is szeretném ha elmagyarázná egy kedves értékelő, hogy a görög mitológia, vagy az operák komoly mélységekben való ismerete miért nem speciális dolog?! Komolyan mondom az APEH, akarom írni NAV jogszabályai kevésbé kétértelműek, mint amit itt kap az ember...

Határozottan grrrr
Dátum: 2011.11.18. 15:26:32
Elképesztő meglepetéseket hozva lezajlott az első "Utolsó vérig" stílusban rendezett bajnoki viadal! Szinte sehol nem érvényesült a papírforma! Tekintsük meg a listát:
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 26. kategóriájának győztese: Rebecca
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 25. kategóriájának győztese: Malabar
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 24. kategóriájának győztese: Dinamit
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 23. kategóriájának győztese: Kalandland
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 22. kategóriájának győztese: N3uTrIn0
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 21. kategóriájának győztese: Pathfinder
Ma, 14:00 A bajnoki viadal 20. kategóriájának győztese: Wart
Ki gondolta volna, hogy ezek a karakterek valaha a dobogó legfelső fokára állhatnak? Ugye senki?!...

Kíváncsi vagyok, hányan értenek velem egyet, már nagyon hiányzott egy versenykiírás ahol a top karik még több előnyhöz juthatnak, a győzelemért kapott díjakkal. Félreértés ne essék, nem a jelenlegi lebonyolítási forma ellen ágálok. Jó ötlet az utolsó vérig. Ellenben a játékosok 99%-a számára ez sem jelent többet 2-3000 potya LÉ-nél. Adott kategórián belül max. 1-2 esélyes van, de inkább egy és a másodiknak már jó adag szerencse kell, hogy esetleg meg bírja fogni. Ez nem is lenne haj, ha szorgos munkával, edzéssel be lehetne hozni a lemaradást. Csakhogy a játékrendszer milyensége miatt ez lehetetlen. Hiába fejleszteném a karakterem a jövőben optimálisan, akkor sem lehet a velem egy csoportban lévő top karaktereket utolérni, mert ők is optimálisan lesznek fejlesztve a jövőben is. Ugyan a szövetségünkön belül kapásból kvázi lehülyéztek a véleményemért, de én picit megreformálnám a bajnokikat. Felvetettem, hogy 5-7 nyert bajnoki után kapjon a kari örökös bajnoki címet, valami extra ajándékot és ne indulhasson több bajnokin. Vagy lóverseny mintára legyen nyeretlenek versenye, esetleg a golftól, a lóversenyen át az autóversenyig használt hendikep rendszer sem lenne elvetélt ötlet. Persze sokak számára szörnyű megrázkódtatás lenne, ha a viadalok végeredménye nem lenne leírható 1 az az egy db képlettel.

Kíválló 10telettel
Neduttgi
Dátum: 2010.11.23. 13:17:33
Én ezzel a játékkal játszom! NEM akarok másik játékot venni. Erre szívesen költök, itt akarom megvenni a kódokat. Kezd az egész átmenni termékbemutatóba. Ha fizetsz ennyit, meghallgathatsz egy előadást, ami marhára nem érdekel, kapsz ebédet, gagyi ajándékot, meg egy fürdőbelépőt fél áron. Nekem csak a belépő kell a fürdőbe, illetve a kód! Nem akarok utána koslatni, kitől vegyek, hogy szerezzem meg, közösüljek ezzel, majd (röhögnöm kell), egy felbontott pakli kártyát adjak karácsonyra ajándékba! Jó, hogy nem a kinőtt zoknimat! Grrrrr....
Viszont ezek nem engedélyezettek Megnéztem! A lényeg, úgy is az, arra nem jött rá az értékelő, hogy ez csak poén! Amúgy a dolog eredete az, hogy Pstacia (Ani) anno az RTL Klub Fókusz szerkesztőségi ülésén bedobta ezt a témát és mindenkit érdekelt a dolog, vajon miért akar valaki így elnevezni egy gyereket. Ott sem tűnt fel, hogy csak poén az egész! Mindegy Tanulságos volt/van
Idézet: Tomsojer04 - 2010.08.17. 18:31:19
Hogyan változott az elmúlt évtizedben az Anorexiának és Eutanáziának elkeresztelt újszülött leánygyermekek száma?

Jelentősen növekedett a számuk
Csekély emelkedés tapasztalható
Csekély csökkenés tapasztalható
Nem változott

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kíváncsi lennék miért?! Ahogy látom már az indoklásról is leszoktak az elbírálók! Kezd gyanús lenni, hogy név alapján be van állítva az automatikus rossz válasz...


Azt hiszem kicsit erős érdektelen lexikális tudásnak nevezni, kis hazánk szabályait a névadással kapcsolatban. Magyarországon nem adható tetszés szerinti keresztnév. Nem lehet pl. valaki Nagy Influenza! Tehát nem lehet senkit sem Anorexiának, illetve Eutanáziának keresztelni, ugyan is ezek nem keresztnevek! És miután nem keresztnevek, így azoknak a száma sem változhatott akik ezt a nevet kapták, pontosabban nem kapták! Egyszerű beugratós kérdés volt. Lehet kéne egy magyarázat mező a kérdés feltevésekor, hogy az értékelők ne csak nézzenek néha bután Ja, Kócos EPP simán tudta a választ a kérdésre
Hogyan változott az elmúlt évtizedben az Anorexiának és Eutanáziának elkeresztelt újszülött leánygyermekek száma?

Jelentősen növekedett a számuk
Csekély emelkedés tapasztalható
Csekély csökkenés tapasztalható
Nem változott

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Kíváncsi lennék miért?! Ahogy látom már az indoklásról is leszoktak az elbírálók! Kezd gyanús lenni, hogy név alapján be van állítva az automatikus rossz válasz...
Dátum: 2010.08.03. 14:44:29
Hali!

A következő ötletem volt a bajnoki viadalokkal kapcsolatban (akit játékost kérdeztem annak igazán tetszett, a játékvezetés csupán érdekes ötletnek tartotta)

Szóval az ötlet a következő: A viadalra való jelentkezési határidő lejárta után, látható lenne az első forduló sorsolása. Az első forduló után, megtekinthető lenne az összes csata eredménye, illetve a második forduló sorsolása. A második forduló csatái egy órával később történnének meg, ugyan úgy ismertetésre kerülnének az eredmények, sorsolás, stb. amíg véget nem ér a viadal.

Értem én, hogy meg lehet most is részletekben, vagy egyszerre egészében is nézni a saját csaták eredményeit, de úgy gondolom sokan szívesen izgulnának az azonos szövetségben, vagy hordában lévő ismerősökért, vagy épp ellenségekért is.

Továbbá lehetne fogadni is KIÉGETT ŐSKŐBEN! Akár egy adott csata győztesére, akár az egész bajnokság győztesére. Gondolom elég sokan olvasták a Magic the Gatheringes Aréna című könyvet. Valahogy annak a mintájára képzelem el a dolgot. Azért gondolok kiégett őskőre, mint pénzre, mert azokat úgy is csak találni lehet a játékban, így talán az azokban történő fogadás jogi problémákat sem vet fel. Fogadni természetesen egymással lehetne, nem a ház (Beholder) ellen.
Dátum: 2010.08.03. 14:43:43
Hali!

A következő ötletem volt a bajnoki viadalokkal kapcsolatban (akit játékost kérdeztem annak igazán tetszett, a játékvezetés csupán érdekes ötletnek tartotta)

Szóval az ötlet a következő: A viadalra való jelentkezési határidő lejárta után, látható lenne az első forduló sorsolása. Az első forduló után, megtekinthető lenne az összes csata eredménye, illetve a második forduló sorsolása. A második forduló csatái egy órával később történnének meg, ugyan úgy ismertetésre kerülnének az eredmények, sorsolás, stb. amíg véget nem ér a viadal.

Értem én, hogy meg lehet most is részletekben, vagy egyszerre egészében is nézni a saját csaták eredményeit, de úgy gondolom sokan szívesen izgulnának az azonos szövetségben, vagy hordában lévő ismerősökért, vagy épp ellenségekért is.

Továbbá lehetne fogadni is KIÉGETT ŐSKŐBEN! Akár egy adott csata győztesére, akár az egész bajnokság győztesére. Gondolom elég sokan olvasták a Magic the Gatheringes Aréna című könyvet. Valahogy annak a mintájára képzelem el a dolgot. Azért gondolok kiégett őskőre, mint pénzre, mert azokat úgy is csak találni lehet a játékban, így talán az azokban történő fogadás jogi problémákat sem vet fel.
Mit jelent a MORFONDÍROZ szavunk?

A már kész ételt tálaláskor alkohollal lelocsolják, majd meggyújtják.
Papírlapot ellenállóbb anyagra (kartonra, vászonra) ragaszt
Szitán áttör, átnyom
Töpreng, tűnődik

A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak. A helyesírás ellenőrző a Wordben csak néz bután, mert nem találja helytelennek! Mi itt a helytelen?
Dátum: 2010.08.03. 14:14:42
Melyik anime-be szerepel Sakura Haruno?
Inuyasha
Bleach
Vandread
Naruto

Ez a kérdés NAGYON speciális!
Oldal: 1