Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Familiárisok
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
61. hozzászólás - 2010.11.23. 10:31:32 (Válasz Birka #60 hozzászólására.)
Kockáztattam.

Én úgy gondolom, hogy az új kódok árai is zuhanni fognak azoknál, akik gyorsan pénzt akarnak csinálni a kódokból. Mint ahogy nagyon helyesen rávilágítottál, mindenkinél van egy határ, ami felett nem fog kódot venni. Nálad ez 1100 krajcár, ha jól emlékszem.

Egyetértek veled, most már én is támogatnám a "kőért kódot" fedőnevű akciót.
трамвай-инженер
Pontszám: 6.73
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
62. hozzászólás - 2010.11.23. 10:47:52
Ennek a HKK kóddal való vásárlásnak a legfőbb eredménye az, hogy mivel a VU-sok a HKK-soktól sok kódot vásárolnak, így voltaképpen a HKK-sok kapnak egy árengedményt, amit a VU-sok fizetnek ki. Emellett a Beholdernek is bevételkiesése van, mivel azt a pénzt ő is megkaphatná. Vagy nem látják ezt Miklósék, vagy látják ugyan, de azt hiszik, hogy a fenti hatást felülmúlja a HKK játékosok számának növekedése miatti (plusz a csak a kódok miatt megvett kártyák miatti) bevételnövekedés. Az, hogy az utóbbi tényleg igaz legyen, feltűnően valószínűtlen (és akkor ez rendkívül enyhe megfogalmazás). Egyébként még ha jelentene is valamennyi plusz bevételt, ez a módszer akkor is mélyen etikátlan lenne. Így viszont, hogy a plusz bevétel legfeljebb kívánságként létezik, nem csak etikátlan, hanem kontraproduktív, és ellenséges lépés a VU játékosokkal szemben.

Nem akar valaki egy szavazást kiírni arról, hogy lehessen kódot őskőért venni? Hátha megfelelő számú játékos esetén lemond Miklós a VU-s közösség hergeléséről.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 8.82
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
63. hozzászólás - 2010.11.23. 10:49:42 (Válasz Prisma #62 hozzászólására.)
Igazán megszólalhatna Miklós...
трамвай-инженер
Pontszám: 6.38
fórumozóantilopFérfi
Végzetúr tehetség
169 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
64. hozzászólás - 2010.11.23. 11:05:51
nem hiszem hogy zuhanni fog a kódok ára lévén most van 2 kártya amit csak kódért lehet beszerezni és egy lapból egy pakliban(amit összeraksz egy versenyre) 3 darabot lehet maximum használni.
V1-antilop
Pontszám: 5.15
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
65. hozzászólás - 2010.11.23. 11:07:33 (Válasz Shutruk Nahhunte #63 hozzászólására.)
Még írják a marketing szöveget.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 9.02
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
66. hozzászólás - 2010.11.23. 11:16:12 (Válasz Shutruk Nahhunte #63 hozzászólására.)
Nem tűnt fel, hogy a térképre sem válaszolt, ezt a topicot is gyorsan megnyitottam majd menekült is el, ne hogy épp on-line legyen....
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.11.23. 11:19:02-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.29
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
67. hozzászólás - 2010.11.23. 11:17:09 (Válasz antilop #64 hozzászólására.)
Idézet: antilop - 2010.11.23. 11:05:51
nem hiszem hogy zuhanni fog a kódok ára lévén most van 2 kártya amit csak kódért lehet beszerezni és egy lapból egy pakliban(amit összeraksz egy versenyre) 3 darabot lehet maximum használni.


Aham tehát a HKK-s még el se akarja majd adni a kódot, mert neki is jó???
Pontszám: 5.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
68. hozzászólás - 2010.11.23. 11:23:06 (Válasz Birka #67 hozzászólására.)
Dehogynem.
Beváltja, aztán eladja.
Vagy háromszor.

Teljesen érthetetlen ez a mentalitás.
Ez nem árukapcsolás, nekem az áru a kód.
Hogy vagy adnak valamit a pénzemért vagy nem, viszont csakis vagy hatalmas átveréssel (25 % pakliban van kód), vagy mindenféle fekete bizniszekkel juthassak egy játékbeli lehetőséghez, az nevetséges.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.49
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
69. hozzászólás - 2010.11.23. 11:37:08 (Válasz Darah #3 hozzászólására.)
10 pont. Tökéletes megoldás és passz.
Pontszám: 5.58
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
70. hozzászólás - 2010.11.23. 11:58:17
Az akció célja most is, korábban is az volt, hogy kedvet csináljunk ahhoz, hogy a VU-sok más játékainkat - pl. a HKK-t - is kipróbálják. A kóddal kapott előny - akárcsak a korábban kapott - nem jelentős, nem olyasmi, amiért kötelező lenne kódot szerezni. Akinek van kedve, vásároljon HKK-t, próbálja ki, a kódot váltsa be. Ezt egyébként millió más cég is csinálja, nem mi találtuk ki a dolgot... Lesz, aki a kód miatt megveszi a HKK-t, kibontja, aztán rájön, hogy jé, ez is egy milyen jó játék.

A random faktorról annyit, hogy egy gyűjtődobozban FIXEN 4 kód van, bár a dobozon belül a kódos paklik elhelyezkedése random. Tehát ha többen összeálltok és vesztek egy dobozzal, akkor mindenkinek tuti meglesz a kódja.

Természetesen megértem, hogy van olyan, aki már most előre tudja, hogy ő soha nem fog HKKzni, ki se fogja próbálni, rá se fog nézni. Viszont, azzal is tisztában van, hogy a karaktere tökéletesen életképtelen lesz egy olyan állat nélkül, aminek 30-cal több szakértelempontja lehet, ezért számára kód nélkül nem élet az élet. Nekik a következőket tudom javasolni:
1.) álljon össze más VUs játékosokkal, vegyen egy doboz kártyát, hogy biztosan legyen benne kód, a kártyát pedig ajándékozzák el olyan ismerősnek, gyereknek (úgyis jön a karácsony), akit a számítógépen kívül más játék is érdekelhet.
2.) cseréljen kódot HKK-ssal, de csak úgy, hogy a paklit előtte bontják ki (pl. a VU találkozón vagy HKK versenyen).
3.) várjon kicsit, valószínűleg lesz alternatív kódszerzési lehetőség is, a webboltunkban lesz olyan akció, hogyha valaki egy bizonyos összeg felett rendel könyvet, az kap mellé egy kódot.

Megértem, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha ezeket őskőért meg lehetne venni. Ilyen jellegű fejlesztés azonban már van elég a játékban, ahogy írtam, az akció célja nem az, hogy még több őskövet kérjünk el tőletek, hanem az, hogy megismertessük veletek más termékeinket is.

Idézet: Warfoki - 2010.11.22. 20:03:51
Hogy a konkrét fejlesztésről is essen szó: azt értem még, hogy familiárist nem lehet sajtolni, de szabadon engedni miért nem? Ha teszem azt veszek egyet, aztán rájövök, hogy ez így mégsem kóser és egy másik kéne, akkor - ha jól értem - sehogy sem tudom lecserélni? Persze vehetek plsu egy reliket, amivel kettő lehet nálam, de mivel beleszámít a vezetőkésségbe, ezért ez nem biztos, hogy megéri.

Ez Baraty asztala, azt mondta, hogy szerinte kevesebben akarják elengedni, mint ahányan véletlenül elengednék, úgyhogy ha valakinek gondja van ezzel, írjon neki levelet, és manuálisan kitörli. De aztán lehet, hogy a vége az lesz, hogy berakja a szabadon engedés lehetőségét.
Pontszám: 3.67
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
71. hozzászólás - 2010.11.23. 12:10:25 (Válasz Miklós #70 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Tehát ha többen összeálltok és vesztek egy dobozzal, akkor mindenkinek tuti meglesz a kódja.


Feltételezve hogy egy doboz ára 20 ezer forint és 4 kódot nem tud négynél több ember felhasználni így ez fejenként 5000 forint lenne. <mosoly>
Gondolom belátható hogy ez nem túl gazdaságos. Főleg tekintettel arra hogy a bontott paklik ára rettentő alacsony, gondolom ezzel te is tisztában vagy.

Illetve az ördög ügyvédjét idézve:
-Üzletről beszélünk?
-Mint mindig!

Tehát szerintem ha üzletet akartok csinálni nem hiszem hogy más lenne őskőért elérhetővé tenni a kódot mint a jelenlegi formában árusítani. Illetve az hogy őskősítetek is csak egy üzleti fogás hogy ne kelljen a "X forintot kiadok egy gyorsításért, tárgyért" feliratot látni.
Összegezve egyik olyan mint a másik (nem számítva hogy a második -a közvetlen vásárlás- a vásárlónak gazdaságosabb és kényelmesebb) és ha elérhetővé tennétek csak nyernétek vele ti is és mi is.


Let


Edit: Az általad említett második pontban foglalt lehetőség kapcsolatokon múlik illetve szerintem tagadhatatlan hogy nem mindenki tud majd így kódhoz jutni, azaz általánosan nem kezeli a problémát. A harmadik lehetőség pedig egy újabb kapcsolt árus megoldás, a már említett problémákkal.
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.23. 12:18:06-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.31
kedvelt tagSookieNő
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
72. hozzászólás - 2010.11.23. 12:12:02 (Válasz Miklós #70 hozzászólására.)
Köszönjük a választ, még ha nem is az amit szerettünk volna kapni.

Azért az megérne egy misét, hogy álruhába öltözz, és kipróbáld a HKK-sok reakcióját, mikor megkérdezed, hogy adnak e el kódot. Előző találkozón, olyan flegmán válaszolt kb. a 99%-a, hogy simán megérdemelt volna egy sallert bármelyik Azt hittem, hogy egy udvarias kérdésre, kaphatok normális hangnembe választ, de nem Szóval ez az eshetőség kizárva, HKK-zni sose fogok, marad az, hogy csinálok egy jó karácsonyt a Dungeon-on tulajdonosának
Pontszám: 8
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
73. hozzászólás - 2010.11.23. 12:50:56 (Válasz Miklós #70 hozzászólására.)
Ezzel nem csináltok kedvet Miklós, hanem épphogy elveszitek.
Ha adnátok minden paklihoz kódot, akkor igen, megnézegetné az ember.

Aki nem megy a talira, az szervezzen kódcsomagküldő szolgálatot, és pénzbeszedőit is.

Marad a csapjuk be jól a VU-sokat, bizti meg fogják szeretni a HKK-t verza.

Gratulálok.

Hogy milyen előnyöket ad, már megint fogalmatok nincs, nem csak az X plusz tul szorult bele.
De ez már nem is meglepő.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.74
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
74. hozzászólás - 2010.11.23. 12:56:57 (Válasz Miklós #70 hozzászólására.)
Köszönet a válaszért.
Mán megen megcsillant "a szándék elfogadható, némely tekintetben nemes és szép - a megvalósítás sántít" helyzet. Még szerencse, hogy nincsen semmi komolyabb dolog kőbe vésve a 10 parancsolaton kívül. Tehát lesz-e változás? Költői kérdés, a Jövő zenéje...
Kieg.: Nem ismerek túl sok olyan VÚ-s játékost, akinek a jelenlegi kódrendszer elfogadható. Kivéve azok, akik HKK-znak is 1000-el. Egy tipp a létszámukra? :S
A hozzászólást McMad módosította 2010.11.23. 13:04:53-kor
Pontszám: 7.11
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
75. hozzászólás - 2010.11.23. 13:01:12 (Válasz Miklós #70 hozzászólására.)
Oké, de nem lehetne a kódok arányát mondjuk 50%-ra növelni? Vagy legalább 40%-ra? Tényleg érdekel a válasz, kérlek reagálj.
трамвай-инженер
Pontszám: 4.56
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
76. hozzászólás - 2010.11.23. 13:02:26
Miklós, engem a hkk-tól a vu vett el, de kb 4000-5000 ft-ot nem adok kódért.

A paklikat így is úgy is megveszik a kártyások, mert az egyéni lapok amiket a kódért kapnak több mint csábító, akkor nektek nem lenne jobb ha a relikeket eladnátok 150 kavics / darabon? Az csak az én esetemben ~40.000 ft, mert vagyok mind a 4 világon és prémezek folyamatosan.

Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy folyamatosan viszem a prémiumot+prémes cuccok,+ kisütöm a kutat, és még plusz elköltök havi 20.000-30.000 ft.ot kártyára.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 8.67
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
77. hozzászólás - 2010.11.23. 13:13:22 (Válasz Miklós #70 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.11.23. 11:58:17
az akció célja nem az, hogy még több őskövet kérjünk el tőletek, hanem az, hogy megismertessük veletek más termékeinket is.

Csakhogy mi nem akarjuk megismerni a többi terméket, pláne nem ilyen szektás hittérítős módon ránk erőszakolva, és pláne nem pénzért. Ha valóban meg akarjátok ismertetni velünk, akkor adjátok ajándékba az ismerkedést, INGYEN. Kulturált cégek így szokták csinálni.


Ezt egyébként millió más cég is csinálja, nem mi találtuk ki a dolgot

Ettől még nem lesz kevésbé ellenszenves. Millió más cég adót csal, vagy károsítja a környezetet, de ez ugye nem érv a hasonló cselekedet mellett? Másrészt pedig mint írtam előzőleg, kulturált cég soha nem csinálna ilyesmit. Ha valamit meg akarnak ismertetni veled, akkor ingyen adják az ízelítőt, pl. az Amazon egy bizonyos könyvvásárlás fölött ingyen ad 2 audiokönyvet is, és nem pedig azt csinálják, hogy egy idő után csak akkor vehetsz könyvet, hogyha veszel audiokönyvet is.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.41
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
78. hozzászólás - 2010.11.23. 13:13:55 (Válasz Darah #8 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.11.22. 18:04:03
Nem fogok Budapestre felutazni X ezer forintért, hogy vegyek paklit.
Ahogyan nem fog felutazni a vidékiek többsége.


Mondjuk ahhoz, hogy paklit vegyel pont sehova nem kell utazni. Kikuldik postan.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.11
népszerűTomsojer04Férfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
79. hozzászólás - 2010.11.23. 13:17:33
Én ezzel a játékkal játszom! NEM akarok másik játékot venni. Erre szívesen költök, itt akarom megvenni a kódokat. Kezd az egész átmenni termékbemutatóba. Ha fizetsz ennyit, meghallgathatsz egy előadást, ami marhára nem érdekel, kapsz ebédet, gagyi ajándékot, meg egy fürdőbelépőt fél áron. Nekem csak a belépő kell a fürdőbe, illetve a kód! Nem akarok utána koslatni, kitől vegyek, hogy szerezzem meg, közösüljek ezzel, majd (röhögnöm kell), egy felbontott pakli kártyát adjak karácsonyra ajándékba! Jó, hogy nem a kinőtt zoknimat! Grrrrr....
Pontszám: 8.25
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Familiárisok
80. hozzászólás - 2010.11.23. 13:19:53 (Válasz Morzkod #78 hozzászólására.)
20K-ért se fogok lerendelni egy mittomén micsodánnyi akármit, ami nem kell nekem, négy kódért cserébe.

Kevesebb paklinál meg hol van a garancia, hogy van benne kód?


És még postadíjat sem fogok fizetni.

Meg lehet magyarázni mitől az hülye, akinek az unszimpatikus, hogy olyat akarnak a nyakába sózni, ami nem kell neki, de hogy ezért cserébe még azt se adják, ami viszont kéne, és meg is venném, azt nem nagyon.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.76
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője