Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Viktorka

Oldal: 1
Dátum: 2010.04.13. 12:14:25
Sziasztok!

Melyik nem patás állat?
Szarvasmarha - párosujjú patás
Viziló - Párosujjú patások
Ló - Páratlanujjú patás
Antilop - Párosujjú patások

Szeretném, ha valaki elmondaná melyik a jó válasz!
Előre is köszönöm!
Dátum: 2010.04.13. 11:30:03
Sziasztok!

Melyik nem patás állat?
Szarvasmarha - párosujjú patás
Viziló - Párosujjú patások
Ló - Páratlanujjú patás
Antilop - Párosujjú patások

Szeretném, ha valaki elmondaná melyik a jó válasz!
Előre is köszönöm!
Na ne!
Azért mert a Garamvölgyi nyomozó, szóvivő, színész és író, na persze történész is egyben? Ha jól emlékszem Elvis sem halt meg csak visszaköltözött a Vénuszra.
Tisztelt értékelők!
Szerintetek miért ez a leghosszabb fórúm??
Biztos azért mert minden jólműködik a kérdések körül.
Ezen is el kellene gondolkozni, nem csak kioktatni a fórumozókat. Ti biztos baromi okosak vagytok, és én nem érhetek fel szellemi nagyságotokhoz ezért csöndbe meghúzom magam és elfogadom szakértő véleményeteket. Amúgy ha valaki nem ír kétnaponta a fórumba még nem azt jelenti, hogy nem is olvassa.
Ui: A kritikát el kell viselni akkor is ha valaki önkéntes munkát végez. "Csak az hibázik, aki dolgozik!"
üdv
viktorka
Én egyet értek veled, és szerintem még jópár játékos így van ezzel!
Akár egyet is értenék, ha ez nem olyan idézet lenne mint a robotika 3 törvénye Asimovtól. Igenis vannak olyan idézetek, amiket illik ismerni, és nem csak az un. "szépirodalom" kategóriában. Különben is kezd unalmas lenni, hogy spec egy kérdés, ezért lehúzzuk. Ha spec akkor az döntse el a válaszolók találati aránya. A csernobilos kérdésem átment, majd mivel 25% alá ment ezért le lett húzva. Pedig az tényleg spec. volt. Bár, ha esetleg fönnmaradt volna a kérdések között, akár sok-sok játékos tanúlta volna meg a helyes választ. Szerintem ez lehet a kvíz értelme. Tudom nem egyszerű ezt a részét vezérelni a játéknak, de ez a spec dolog, azért elég visszás.
Milyen volt Fülig Jimmy kése?

egy rövid henteskés
acél penge, kissé hajlott
kenyérszeletelő kés
svájci bicska

A kérdést úgy ahogy van bemásoltam a googliba, és a válasz már a találatoknál el lehetett olvasni. A specialitása nulla, az általános műveltségbe belefér. Az, hogy ki mennyire olvasott, más kérdés. Ez a rövid dialógus szerintem elég ismert. Ennyi erővel minden "ki írta..." kérdést ki lehetne húzni. Ráadásul, ha figyelmesen elolvasod a kérdést, akkor ki lehet következtetni a választ, háttértudás nélkül. Javaslom a kérdések értékelésének rendszerét változtassátok meg. Folyamatos értékeléssel ki lehetne zárni az "átcsúszott" kérdéseket, és nem egy két ember döntene arról, hogy jó vagy rossz!
????????
Melyik város a Tisza fővárosa?
Többszőr átfogalmaztam, kivettem az idézőjelet, mégis azt a válasz kaptam, hogy
"A kérdésben nem megengedett szó szerepel!"
Melyik az a szó?
OK !
Csak a F1, Forma 1, formula 1 szavakra kerestem rá, így a kérdés értékelése jogos.
De!
A kérdések rendszere kihívásokkal bír!. Nyilván azért ilyen hosszú ez a fórum, azért ilyen sok a sértődött hozzászóllás, mert az igazságtalan és elfogult. Az általános műveltség kérdését nem lehet ilyen módon definiálni. Hogy egy adott kérdés beletartozik- e ebbe a kategóriába, nem lehet kizárásos alapon meghatározni. Mivel a játékkal széles korosztály játszik, ez különböző tudásszintet takarm, és a kérdések ezt sem veszik figyelembe. Igazából nincs száz százalékig megfelelő módszer, de a mostani ettől távol van. Lehetne véltoztatni rajta egy másfajta ellenőrzési módszer talán célravezetőbb lenne. Ha minden kérdést átengedne a rendszer és utána folyamatosan értékelne a rendszer, akkor nem egy-két értékelő véleménye döntene.
üdv.
Viktorka
Idézek a fórumról:

""Hogy hívják a Harry Potter sorozat női főhősét?"
Ezt a sorozatot szinte mindenki ismeri, ilyet nyugodtan lehet kérdezni.

- Aktuális témák. Ez kicsit húzósabb, hiszen a kérdés néhány év múlva elavulhat, de azért sok olyan aktuális téma van, amiről mindenki hallott, lehet vele kapcsolatban kérdezni."

Lehet, hogy van utalás, de én nem találtam az F1-ről.
Nem értek egyet!
"Aki nem néz F1-et..."
Oké aki nem néz az nemm néz. Én példáúl nem olvasok évek óta fantazit, akkor én nem kaphatok ilyen kérdést?
Hogy fognak - e rá emlékezni? Ezt majd a jövő eldönti, de ha elfelejtik akkor úgyis lemegy a helyes válasok száma, és akkor lehet szanálni a kérdést.
Az időtállóság kérdése akkor merűlt volna fel, ha az kérdeztem volna ki a lefiatalabb versenyző.
"Melyik országban indult a 2009 -es Forma 1-es szezon?

USA
Ausztrália
Magyarország
Németország

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."

Szerintem minden kérdés lexikális tudást igényel. Amugy a szezon ezen a hétvégénn kezdődött, igen magas nézettségi mutatóval vitte a prímet az RTL. Nem hiszem hogy olyan "részletkérdésre" lennék kiváncsi amit csak hosszas böngészés után lehetne megtalálni. Pontosan az ilyen értékelésem miatt lett tőlem az értékelés lehetősége.
Másrészt:
Ha már értékeljük a kérdést akkor legyen folyamatos értékelésre lehetőség a kvíz kitöltése alatt és után, lásd Honfoglaló, mivel nagyon sok olyan kérdés van a játékba amely pontatlan, vagy rosszúl megfogalmazott, vagy túl könnyű.

Előre is köszönöm válaszukat
üdv
Viktorka
Az, hogy egy kérdés nem könnyű, még nem jelenti azt, hogy rossz. Szerintem ezeknek a kérdéseknek, az lenne a feladata, hogy egy kicsit művelődjünk játék közben, és nem árt senkinek egy kis új információ. Én is tanultam ezekből a kérdésekből, már amelyikből lehetett. Sokat segítene ha a kérdéseket a játék folyamán is lehetne értékelni.
Visszatérve a kérdéses kérdésre. A hatnapos háborúra még a napi hírekben is volt szó. Egy előző kérdésem, aminek a megoldása Kispipin volt, pedig átcsúszott, pedig szerintem sokkal nehezebb volt.
Úgy érzem, több embernek kellene értékelni egy kérdést, mert így túl szubjektív az eredmény.
Ki győzött a Hatnapos háborúban?
Miért speciális a kérdés. Ez törtélnelem, nem is olyan régi. Ráadásul a googliba bemásolod így a kérdést egyből választ is kapsz rá. Szerintem speciális kérdésnek minősül ennyi erővel a rengeteg Gyűrűk ura kérdés is. Vagy bármi más. Ez műveltségi kérdés. Az értékelés menete ezek szerint komoly kihívásokkal bír. A meglehetősen nehéz 2+2*2 kérdés azért valahogy átcsúszott ezen a komoly szűrőn.
üdv
Oldal: 1